PDA

View Full Version : Коса?!



xnicollex
10-06-2014, 18:18
Какво ви е мнението за шампоана, балсама и маската на тези две марки Garnier Ultra Doux Avocado и L`ORéAL Elseve Arginine Resist X3? Търсих в интернет, но не намерих нищо полезно. Косата ми бързо се омазнява в корените, но краищата и са сухи. В интернет имаше няколко момичета, които се оплакват,че косата им се омазнява много бързо от L`ORéAL Elseve Arginine Resist X3. На Вас омазнява ли се? И ако не сте доволни от сериите на тези марки, може ли да ми предложите шампоан, балсам и маска за изтощена коса, които да не я омазняват и да мога да си ги взема от магазини като dm&lily?

marilyn
10-06-2014, 20:12
Честно казано един път по някаква случайност ползвах шампоан от серията Garnier Ultra Doux и бях много разочарована. Изобщо не ми хареса, сърбеше ме главата от него, а не съм с чувствителен скалп, нито имам пърхот. Освен това правеше косата ми спластена.

Не мога да ти препоръчам шампоан, защото моята коса е суха и ползвам козметика за такава коса. Все пак мнението ми е, че каквото съм имала на Garnier, все боклук е било.

Съветвам те да не си купуваш шампоан от Лили и ДМ, а да вложиш малко повече пари в по-хубав шампоан, който си струва. Сещам се, че момичетата из форума много хвалят шампоаните на Milva. Има ги в аптеките, струват няколко лева. Пробвай с такъв, дори да те разочарова, няма да те е яд за парите.

ameli
10-08-2014, 16:02
Аз ползвам точно този с авокадото. Аромата го намирам за омагьосващ, направо изпадам в екстаз всеки път като си слагам :D Придава обем в корените първия ден, което за мен е огромен плюс, но пък косата изглежда сякаш леко сухичка. На следващия ден вече е омазнена в корените, но така или иначе все още не съм намерила шампоана, който да ми я запазва чиста повече от два дни. Баба ми казва, че и тя е много доволна - косичката и била пухкава и лесно се разресвала. Не е лош за парите си (2.60 го взех аз), но ако намериш нещо по-добро инвестирай в него :)

peachxlover
10-08-2014, 16:36
Аз имам ето този шампоан http://www.beauty.store.bg/prdimg/133760/garnier-ultra-doux-soft-clay-citron-shampoo.jpg .. ами честно да кажа много я изсушава,направо усещам как отмива всичкият себум от косата ми.. понеже винаги слагам в краищата маска или балсам, не забелязвам да я прави суха, но ми се омазнява в корените още на втория ден вечерта.. по принцип и аз имам мазни корени-сухи краища,така че ще следя темата :)

zlatit0o
10-08-2014, 16:59
На мен и Garnier и на Елсев шампоаните много ми харесват.
Каза, че ти е мазна косата в корените, но никога не взимай за мазна коса шампоан, защото са прекалено изсушаващи. Трябва ти за нормална коса, въпреки че шампоан за суха не мисля, че ще ти я омазни чак толкова, ако си измиеш скалпа два пъти.

А специално Garnier Ultra Doux на мен много ми харесват, ароматите са им прекрасни и се задържат задоволително дълго време. На Елсев не ми харесва този за боядисана коса, но почти всички други съм пробвала и са много хубави.

За сухите краища си вземи някое серумче, балсам без отмиване или кристали.

Lourenço
10-08-2014, 17:15
Вместо шампоан за мазна коса, си вземи за обем. Аз съм най-доволна от Aussie.
Като си миеш косата, не слагай балсам в корените.

xnicollex
10-08-2014, 18:08
Благодаря Ви много за отговорите. :)Мисля тази събота/неделя да си взема първо серията на Garnier Ultra Doux, защото са малко по-евтини и след това, ако не съм доволна, ще си взема и на L`ORéAL.

xnicollex
10-08-2014, 18:08
Вместо шампоан за мазна коса, си вземи за обем. Аз съм най-доволна от Aussie.
Като си миеш косата, не слагай балсам в корените.

Не помня точно къде, но четох че шампоаните за обем вредят на косата. Не съм сигурна дали е точно така, но това прочетох.

xnicollex
10-08-2014, 18:14
На мен и Garnier и на Елсев шампоаните много ми харесват.
Каза, че ти е мазна косата в корените, но никога не взимай за мазна коса шампоан, защото са прекалено изсушаващи. Трябва ти за нормална коса, въпреки че шампоан за суха не мисля, че ще ти я омазни чак толкова, ако си измиеш скалпа два пъти.

А специално Garnier Ultra Doux на мен много ми харесват, ароматите са им прекрасни и се задържат задоволително дълго време. На Елсев не ми харесва този за боядисана коса, но почти всички други съм пробвала и са много хубави.

За сухите краища си вземи някое серумче, балсам без отмиване или кристали.

Аз ползвам от доста време този продукт на Moroccanoil http://www.enzo.bg/moroccanoil/treatments-grizha-za-kosata-za-vsichki-vidove-kosa/ в краищата. Не знам дали си чувала тази марка, но според мен е доста добра ( имам още дооста неща от тях ) и косата ми става значително по-мека и блестяща, когато го ползвам, но си личи, че е суха.

Penny Lane.
10-09-2014, 10:44
И на мен от Елсев ми се омазняваше по - бързо косата.
Lourenço правилно те е посъветвала - купи си шампоан за обем. Аз съм много доволна от John Frieda. От по - евтините - Балеа, серията Professional. Аз не съм забелязала да ми увреждат косата, а се мия от мноого години само с такива шампоани. А и едва ли, ако изобщо увреждат, е повече от обикновените шампоани.