PDA

View Full Version : Кандидатстване след седми клас!?



Moon_Light_Shadow
10-07-2014, 12:39
Здравейте!6-ти клас съм.След година ще кандидатствам ,а си нямам и представа къде.Чудя се между езикова и Т.О.Х. ,но май ще е езикова,защото искам да съм графичен дизайнер или програмист.Какъв е общия бал за приемане.

Runaway11
10-07-2014, 14:41
Рано ти е още да мислиш за балове ;)

Moon_Light_Shadow
10-07-2014, 15:27
Аз питам защото до миналата година по математика..ужас бях сега се оправих.Искам да знам защото чух че трудно приемат.

iloveny
10-07-2014, 19:14
Здравейте аз също съм в 6 клас. Смятам да кандидатствам в американския колеж и някоя езикова гимназия. Бих искала да посещавам подготвителви курсове по бел и математика защото подготовката в училището ви не е достатъчна. Бихте ли ми дали някакви насоки или препоръки?

stunkaaaa
10-07-2014, 19:44
Ами , първо кажи къде живееш. Аз съм от Варна и мога да ти кажа всичко за гимназиите тук, но не знам дали ще ти помогне. Иначе доколкото мога да ти кажа в езиковите гимназии се учи много език -18 часа на седмица. Aз съм в природоматематическата във Варна и пак уча толкова часове-18 на седмица. В останалите ,долкото знам, навсякъде по 13 часа език. Първата година е подготвителна навсякъде и се учи интензивно език и вече девети клас започваш с профила си. Препоръчвам ти , ако отидеш в езикова да не избираш с профил английски , тъй като английският е задължителен и се учи навсякъде като първи или втори чужд език. Ако избереш да кажем френски, първата година ще учиш френски и в девети клас английски. По-хубаво да знаеш два езика, прав ли съм? Бала всяка година е различен ,във всяка паралелка и за всяко училище, в зависимост успеха на учениците. В езикова гимназия се отива задължително , мисля още 8 клас , на екскурзия до страната какъвто е съответния език, така е също и в някои профилирани гимназии. Аз тази година кандидатствах. Ако се сетиш нещо друго да питаш , пиши. Но все пак време имаш още. :) :D

Moon_Light_Shadow
10-08-2014, 16:15
Аз съм от Варна ,но по някаква причина винаги съм искала да съм актриса или програмист и още не съм се насочила към кое,за езикова гимназия мисля японски или френски ,но не знам кое да запиша.

stunkaaaa
10-08-2014, 17:40
Значи японски не се учи никъде, в никоя гимназия. Единствените езици за английски, немски,френски, испански, италиански и руски език. Ако искаш да учиш много език, тоест 18 часа на седмица, това са в профилираните гимназии, аз съм ПМГ с химия и уча английски , иначе в девети клас немски или руски. Принципно ви разпределят класа по групи, но ако не са точно отивате , където има повече ученици. Профилираните гимназии не са професионални, тоест от тях професия не можеш да изкараш. Можеш да работиш като общ работник. Езиковите гимназии също са профилирани. Аз съм с химия в ПМГ, но нататък ще следвам медицина. Най-добре отиди в професионална гимназия, където можеш да изкараш професия, то така или иначе езици навсякъде се учат. Актриса, няма такава специалност. Има някакви школи по принцип можеш да се запишеш там. Имаше си спомням миналата година ходих на рисуване там, беше безплатно , имаше и за актьорство, пак безплатно. Дедал ли се казваше школата , не знам. На осмия етаж на някаква болница долу до катедралата там. Има и други , не ги знам. Пишеш в гугъл , то ти излиза. За програмист май се иска висше, иначе математическата гимназия има профил информатика и някакви такива, но там баловете винаги са много високи, но гимназията е профилирана по принцип, не е професионална. Но все пак да знаеш, много пъти ще си смениш мястото , където искаш да учиш. В седми клас ще ви дадат към края на уч година една книжка, там пише всичко: за подаване на документи, профили, балове и т.н. Има време още доста, не го мисли много от сега. :D :d :)

OMGOMG
10-08-2014, 18:18
*в езиковите 8 клас се учат 40+ часа седмично :)

vladislavcheto
10-08-2014, 18:58
*в езиковите 8 клас се учат 40+ часа седмично :)

wowowowowowowow :D :D : D :D :D :D По закон не може ученик да има повече от 7 седем учебни часа по два пъти през седмицата,тоест 2х7=14 3х6=18 Общо 32 учебни часа на седмица по всичко.Как ги изкара 40+ часа само по езика,че нещо не разбрах :Д :Д : Д:Д :Д :Д :Д :Д :Д :Д :Д