PDA

View Full Version : Какво точно се прави? :D



smille98
10-07-2014, 17:59
Значи имам много бижута,които не ми трябват и мисля да ги давам в заложна къща , защото и без това ми трябват пари .Но проблемът е там че не знам какво точно се прави след като ги дам,никога не съм давала неща в заложни къщи така че въобще не съм запозната с тия неща :Д Имам и още един въпрос : ще вземат ли скъсани примерно гривни или гердани , които са сребро.
П.С. всичките ми неща са сребро и само един златен пръстен.
Моля който е запознат с тези неща моля да ми обясни какво точно се прави и всички неща там :Д :Д :Д даa мерси предварително :)

Dranzerrr-
10-07-2014, 18:27
Не ти разбирам въпроса? Отиваш и казваш дали искаш да залагаш или продаваш. Ако ги заложиш, имаш определен срок от време в който да ги вземеш, ако не - стават техни. Еми ще мерят среброто и ще ти платят нищожни пари.
Никога не съм залагал, но съм гледал всички епизоди на "Спецове в заложната" по History Channel. :D

AliceSw
10-07-2014, 19:50
среброто и златото е по-добре да се продават в магазин за бижута, дават малко повече пари, приемат и скъсани неща, тъй като претопяват за материал

RapExotic
10-08-2014, 16:31
Да, по-добре ги занеси на бижутер. Също така имай в предвид, че някой уж сребърни бижута са посребрени, а не изцяло сребърни и може да не искат да ти ги изкупят.