PDA

View Full Version : Въпрос към момичетата



StringTheoryPracticist
10-10-2014, 00:29
Правите компютърна игра - много е проста, във всяко ниво играча решава един и същ проблем и има лимит време да го реши, колкото по-високо ниво толкова по-кратък е лимита. Целта ви е трудността да се увеличава г/д с еднакво количество всеки път. Кое според вас постига най-добре тая цел:
а) Лимита да се намаля с постоянна стойност - примерно с 2 секунди - например 1во ниво 60 секунди, 2ро 58 секунди, 3то 56 секунди и т.н.
б) Лимита да се намаля с процент от началния лимит - например 10%, така че с горните числа ще е първо 60 секунди, после 54, после 48 и т.н.
в) Лимита да се намаля с процент от лимита на миналото ниво - ако е 10%, това ще е първо 60 секунди, после 54, после 48.6 (54 - 5.4) и т.н.

Питайте ако не разбирате. Умните деца дават обоснование на отговора си, иначе не получават много точки ^_^. Виртуални бонбонки за позналите 8-)

(I activate my TRAP CARD! - заглавието, което беше уловка (предназначена за любопитковци като тебе). кекекеке)

diksi
10-10-2014, 01:22
NeSumSuglasen

NeSumSuglasen
10-10-2014, 01:50
Аз също!

an7raks
10-10-2014, 08:06
а/ и б/ са един и същ отговор на практика... :lol:
в/ е верният... Няма да си губя времето да ти се обосновавам, щото пак ще заебеш темата.

Mary_Jane_69
10-10-2014, 13:23
1

diksi
10-10-2014, 21:47
1

StringTheoryPracticist
10-11-2014, 00:06
......

nqmate predstava kolko mnogo vi mrazq
vsi4kite

diksi
10-11-2014, 01:30
1

StringTheoryPracticist
10-11-2014, 05:16
mnogo pove4e ot 1 >:O

an7raks
10-11-2014, 05:22
mnogo pove4e ot 1 >:O

Ти с ква бройна система бачекаш, ве?? Аз мислих, че си с двоична...

StringTheoryPracticist
10-11-2014, 12:45
С единична!

Auriss
10-11-2014, 14:34
а/ и б/ са един и същ отговор на практика... :lol:
в/ е верният... Няма да си губя времето да ти се обосновавам, щото пак ще заебеш темата.


ви е трудността да се увеличава г/д с еднакво количество всеки път
или мен нещо ми куца математиката, или отговорите нямат много общо със зададения въпрос ie обвързани са със стъпките, а не с трудността, а задачката не е ли да установим как да се увеличава трудността като фукнция на времето ?
(((а дори да имаха, така поставено отговор в) не е линейна прогресия ;/ )))

а може и просто да не зацепвам. нещо съм забил тия дни. игнорирайте ме :lol:

едит ; оффффф, то вярно, че пише един и същи въпрос ;/ мн съм спрял, казах си. оставям го да се посмеете поне ;д

StringTheoryPracticist
10-11-2014, 15:06
Леко е субективно доколко е трудна една игра, може и да има точен начин да се дефинира - може да приемеш че въпроса включва не само математика, а малко "въображение". С други думи зададено - кое от трите ще доведе до най- "гладко" увеличение на трудностите? Ето как изглежда гладко и не-гладко, 1 не е гладко, а 2 е гладко:

1. Първоначално, всяко следващо ниво не е особено по-трудно; осмо ниво обаче е рязко много трудно (повечето хора на които им е лесно седмото се затрудняват яко на осмо), но девето е само леко по-трудно от осмо.
2. Като стигнеш на ниво което те затруднява, примерно ти отнема 5 минути докато го научиш достатъчно за да можеш да го минаваш; следващото обаче ти е прекалено трудно първоначално и пак ти отнема 5 минути; и т.н., винаги отнема 5 минути.

Всъщност добавям и допълнително условие за да ви е по-гадно и трудно :Д то е, че се броят само нивата преди да почне да се налага да решаваш задачата за 1/2 от времето, което си имал за първо ниво. Тоест ако на 1во ниво имаш 50 секунди лимит, тогава въпроса важи само за до 25 секунди - причината е, че ако всяко ниво се намаля с 3 секунди (47, 44, 41 ...), по едно време се стига до ниво в което имаш само 8 секунди, на следващото само 5, на следващото само 2, а следващото даже не може да съществува - така че с това може да елиминирате отговори а) и б), защото и двете водят до тоя проблем.

Ето ви и жокер (който не е задължително да ползвате за да стигнете до правилен отговор + обяснение): дистрибуцията на повечето неща в природата (а и извън нея) изглежда така:

http://web.uvic.ca/~lalonde/psyc335/notes/IQ-test/bell.jpg

Това важи за височината и още много други човешки неща - колкото повече се отдалечаваш от средностатистическото ниво, толкова по-малко хора около твоето ниво (ако беше плоска хоризонтална линия щеше винаги да има еднакво хора около твоето ниво). Не говоря за ниво на умение в играта, по-скоро имам наум общия принцип.




Антракс, още чакам обяснението >:о