PDA

View Full Version : Тенис



positivevibes
10-10-2014, 13:11
здравейте, трябва да си купя ракета за тенис и ако може някой да ми обясни има ли значение каква и има ли нещо по специално при избирането ?

adios
10-15-2014, 20:44
Всичко зависи от тебе.Моя съвет е да отидеш в местния клуб където живееш и да се запишеш да отидеш да видиш дали ще ти хареса,защото аз играя от 4 години и съм виждал случай които идват записват се купуват си веднага ракета за 200-300 лв. и след 2 седмици се отказват.Успех избрал си правилния спорт.

SonataArctica
10-15-2014, 23:03
Поцъкай няколко месеца преди да си вземеш нещо, мдам. Така ще видиш какво е най-подходящо за теб.

therichbitch
11-03-2014, 20:56
да, естествено, че има
толкова много параметри са- част от тях зависят от нивото ти, другите са предпочитания
обикновено начинаещите избират ракети с по- голяма глава, както и по- леки като цяло (по обясними причини)
Центърът на тежеста на някои ракети е изместен към главата, обикновено това са гореспоменатите - по- голяма глава. Стават за начинаещи, защото придават сила на удара>
А за мен лично едно от най- важните неща е начинът на наплитане на кордажа.

dimitrov11
11-04-2014, 12:33
И аз се каня дълго време да започна да играя тенис но съм съвсем начинаещ от към практика но на теория доста неща са ми ясни, следя както женският така и мъжкият тенис малки и големи турнири .. общо взето всичко около тениса .. Мислех сам да започна - има големи и хубави стени на които могат да се научат предполагам основните удари .. Форхенд, Бекхенд .. сервиза предполагам ще е доста по - трудно и така .. някои който играе тенис просто като хоби, нека да сподели

TIFOSO
11-04-2014, 13:38
Голяма глава и малко тегло - за начинаещи, средна глава и по-голямо тегло за напреднали, малка глава и голямо тегло за прота. Винаги гледай като ти наплиат кордажа да е с 2 части корда, т.е. да има 4 възела. Обикновено повечето килограми при наплитането предполагат повече топспин, по-малкото е за по-силни удари. Всяка ракета има максимално допустими килограми за наплитане. "Дългите" се наплитат обикновено с 1 килограм повече от "късите". Хубаво е да се упражнявате на стена, там могат да се тренират всякакви видове удари, в нета има достатъчно видеа по този случай.

dimitrov11
11-04-2014, 17:15
Голяма глава и малко тегло - за начинаещи, средна глава и по-голямо тегло за напреднали, малка глава и голямо тегло за прота. Винаги гледай като ти наплиат кордажа да е с 2 части корда, т.е. да има 4 възела. Обикновено повечето килограми при наплитането предполагат повече топспин, по-малкото е за по-силни удари. Всяка ракета има максимално допустими килограми за наплитане. "Дългите" се наплитат обикновено с 1 килограм повече от "късите". Хубаво е да се упражнявате на стена, там могат да се тренират всякакви видове удари, в нета има достатъчно видеа по този случай.

Много благодаря, може ли да пиша на ЛС да те поразпитам някои неща ? :)

TIFOSO
11-04-2014, 17:22
нямам цици => не съм надут => може

dimitrov11
11-04-2014, 17:51
нямам цици => не съм надут => може

Виж Л.с :)

therichbitch
11-04-2014, 20:40
нямам цици => не съм надут => може

ауч ;д

SonataArctica
11-07-2014, 18:09
Голяма глава и малко тегло - за начинаещи, средна глава и по-голямо тегло за напреднали, малка глава и голямо тегло за прота.
Не е задължително. Много е относително каква ти е физиката. Аз започнах с малка глава и голямо тегло например. Много добре ми се разви играта. Играл съм с ракети с малко тегло и голяма глава - няма по-неудобно нещо, ужас. Всичко е адски относително. В повечето случаи си прав с това изказване, но е най-добре да се наблюдава играта и тренера ти да даде съвет.

TIFOSO
11-07-2014, 18:48
Разбира се, че всичко е относително. Иначе човекът сега започва да играе. Една глава с едни 110 инча например, за да изпълнява чисто ударите, а не да праска с рамката или около нея, би бил приемлив избор за мен. Най-добре е, ако има възможност да изпробва ракети с различен размер на главата и да си прецени.