PDA

View Full Version : Въпроси относно сертификати



asdfgg
10-11-2014, 14:19
Здравейте, имам въпроси за сертификатите независимо кой език са. Например по английски сертификатът IELTS кое ниво изисква да имаш, за да го вземеш? Не съм много наясно и ако може да споделите от кои курсове сте доволни по английски или немски.

prosto_chovek
10-11-2014, 14:47
Изисква се да идеш на ул. Кракра, british council, да дадеш 320 лева и да се явиш на изпит. Примерни има в интернет. Давност - 2 години. FCE, CAE и CPE пак май на същото място, пожизнени са, пак са към 320 лева. Курсовете на съответното място мисля, че са най - добри за целта.

ameli
10-11-2014, 18:06
Нивото ти се определя от изпита. Няма възможност да не го вземеш, а в зависимост от резултата ти дават оценка и съответно ниво.

NawleK
10-12-2014, 04:11
Не знаех, че IELTS е сертификат. Интересно...

ameli
10-12-2014, 09:59
^А какво е според теб?

MsMiracle
10-12-2014, 14:55
На IELTS ако имаш по-малко от 6.00 се смятай за скъсан(a) - този резултат го искат като минимум. / http://takeielts.britishcouncil.org/find-out-about-results/understand-your-ielts-scores /

По английски ходих на курсове за FCE и САЕ, по немски за Гьоте B1 и DaF. Бих казала, че съм доволна от нивото си и по двата езика, въпреки, че немския го говоря доста по-малко.
Ще е добре след като вземеш даден сертификат да продължиш да практикуваш езика поне от време на време, иначе след 2-3 години всичко което си знаел(a) заминава.