PDA

View Full Version : Цени на брекети ?



pkkirova
10-12-2014, 17:42
Когато бях 2,3 клас носих скоби. Минаха се две години.., но един ден разбрах че съм ги изгубила, така и не разбрах къде изчезнаха :D. И до сега зъбите ми не са прави. Е, не са от наай - кривите, където да не можеш хептен да се усмихнеш, но по - голям кеф ще ти достави, като си покажеш зъбите да се покаже права, хубава усмивка. На горната си челюст имам един който леко стърчи , а другите два са един върху друг. Не мисля отново да слагам скоби, защото нямаше голям ефект от тях. Не съм информирана много, но казват, че от брекетите боли първите дни, но после се свиквало. Поразгледах в интернет и видях ''invisalign'' , методът е странен, но четох и отзиви и казват, че са доволни. Ходих на ортодонт и тя ми каза , че трябва да се извадят 2 зъба от горната челюст o.O ии чак тогава да се постаят брекети. Не говорихме за цена. Ако може някой да ми каже какви цени предлагат за бреки в Стара Загора или градове в близост до него град. :)
Очаквам отговори... ^^

feel_me19
10-15-2014, 21:17
Цените на брекетите са различни. Зависи от типа и от ортодонта, разбира се. Четох в нета, че цялото лечение специално с тези брекети излиза към 4700 $.

Runaway11
10-17-2014, 13:38
Около 3000 ако е за две челюсти. Ако е едната само - 1500. Естествено цените варират - може и по-евтино да намериш :)

CrookedMirror
10-18-2014, 16:05
Е, 3000... Щом си от Стара Загора, в Казанлък например може да ти сложат за към 1500-1600. Моите изглеждат стандартно (в смисъл не се сливат със зъбите, така че да се забелязват по-малко) и ми взеха толкова, като брекетите са и на двете челюсти. Преди лечението ортодонтката каза, че цената зависи от това до каква степен зъбите не са подредени добре, както и от съответните налагащи се манипулации.

Runaway11
10-22-2014, 17:51
Късметлии сте в Казанлък ;)