PDA

View Full Version : искам да се изнеса!



carriegilmore
10-15-2014, 16:59
Баща ми се кара ужасно много с майка ми и днес ми каза да се изнеса от вкъщи,защото се намесих при тяхната караница. Годината ми е много важна, а майка ми не го напуска,защото няма да сме финансово добре. Тя взима много ниска заплата и едва себе си може да прехранва ,та камо ли и двете ни. Въпросът ми е дали има място,където мога да работя,но да е с по-гъвкаво работно време,защото все пак съм ученичка. Благодаря предварително! :)

prosto_chovek
10-15-2014, 17:10
На колко си? Какво можеш да правиш? Ако си на 18, както пише, има места, но нямаш квалификация. Тоест може да бачкаш за 500 600 кинта, с което можеш да се издържаш или да помагаш на майка ти. Примери за гъвкаво работно време - кфс, мак доналдс и прочее. Там взимат почти всеки. :)

gericobain
10-17-2014, 12:52
търси в jobs, там има доста обяви, има и подходящи за учащи

marilyn
10-17-2014, 19:47
Ако си на 16 имаш право да работиш с разрешение на родителите. Ако си на 18 нямаш проблем, можеш да си намериш нещо на половин работен ден. Търси в сайтовете за обяви. Една позната в 11 и 12 клас си работеше в Събуей и си съобразяваше графика с училище. Няма да ти е лесно, но не е невъзможно. :)

Iggy
10-19-2014, 10:50
Ако си на 18 запиши университета в друг град и така ще се изнесеш. Ще ти дават пари и ще си далече от родителите.

Mickey G.
10-28-2014, 13:24
Ако имаш 16, с разрешение на родител можеш да бачкаш почасово. Една моя дружка е абитуриентка тази година, а от 2 години работи в едно клубче до гимназията, в която учи.