PDA

View Full Version : Влюбена съм в двама.. кой да избера?



coldheart311
10-16-2014, 18:33
Здравейте, искам обективно мнение на проблема ми, защото очевидно нямам решение. Връщам се отново и отново на едно и също място вече 2 години. В момента имам наистина силни чувства към двама, проблемът е следния:
№1 Единият живее в друга страна..
№2 Другият е първата ми любов и първият ми приятел изобщо..
Познавам и двамата от години, уникални са сами по себе си, между тях има коренни разлики, но и много голями прилики.
Карат ме да се чувствам по уникален начин и не искам да нараня нито един от тях.

№1 Момчето, което живее в друга страна, не съм виждала все още, но следващото лято има планове да идва за месец.
Много го харесвам, има всички качества , които някога бих търсила у един мъж. Винаги мисли за мен, притеснява се да не сгреши някъде и т.н. Общуването ни е леко трудно понеже говорим на английски и стават недоразумения понкога или просто на мен ми писва да говоря на друг език постоянно ... все пак ми се иска понякога да ме разбира, но трябва да се правят и жертви. Има дни, в който много искам да го видя, снимките и видеата не са ми достатъчни понякога. Реално погледнато можем да бъдем заедно след най-малко 4 години и за целта трябва да се преместим в друга страна пак заради езика, и да живеем заедно ( което ми се вижда малко прибързано при положение, че ще съм го виждала 2-3 пъти дори за по дълго време ). Винаги ме кара да се усмихвам и рядко се караме. Общо взето нямам лоши спомени от него до момента.

№2 Първата любов.. си остава първа, няма друга такава. Преживяли сме найстина много лоши моменти с него.(Имаше проблем с психиката, самонараняваше се, дрога, алкохол.. и др.) Бяхме заедно около година, но се наложи да го оставя, защото започна да ме наранява повече отколкото можех да понеса по това време. Имаме много спомени заедно, и лоши и добри. Карахме се, но накрая всичко беше супер. Помогнах му да преодолее едни от най-големите проблеми, с които се бореше (гореизброените) и след раздялата беше съсипан. Главно се настрой против мен, говореше лошо, правеше ми гадно и т.н. , не си говорихме с месеци, но в крайна сметка пак започвахме да пишем... независимо какво се е случило. Няколко пъти се карахме сериозно, но след време пак единият търсеше другия. Сега е напълно нов човек. Започна работа, живее самостоятелно, намери добри приятели и прочие.След няколко месеца , ще се местя в града където живее той в момента. Главно той отиде там, защото знаеше, че аз ще ходя там. Каза, че иска да говори с мен очи в очи, да ми каже какво изпитва към мен за последно и т.н.

Сега съм много объркана, нямам идея какво решение да взема. Някои ми казват не обръщай страниците назад, други найстина ли би чакала 5 години някой, който дори не си виждала. Истината е, че всеки ден мисля по този въпрос и направо се побърквам. Моля ви.. кажете ми какво мислите вие?

Little Monster
10-16-2014, 19:03
Намери си трети!

RapExotic
10-18-2014, 07:51
Познавам и двамата от години...
Момчето, което живее в друга страна, не съм виждала все още --> има всички качества , които някога бих търсила у един мъж. Винаги мисли за мен, притеснява се да не сгреши някъде и т.н. Общо взето нямам лоши спомени от него до момента.

Мухахахххаааххахаа..

Ти верно ли? :D

Starless
10-18-2014, 10:51
Не можеш да си влюбена в някого, когото не си виждала. Може всичко друго, но не и да си влюбена. Аз изобщо не бих залагала надежди на това, та вие дори не сте се виждали - ами представи си на живо не си допаднете? И ти да чакаш 4 години някой си (знаеш ли коолко много неща се променят за 1 година, да не говорим за 4..), за да отидеш да живееш с един почти непознат в друга държава?!

Втория вариант.. ако смяташ, че наистина се е променил и все още имаш чувства към него, предполагам, можеш да му дадеш още един шанс. Ти трябва да си прецениш плюсовете и минусите. Но все пак не забравяй, че вълкът козината си мени, но нрава - не...