PDA

View Full Version : Вече нищо не е същото



zvezdiichkataa
10-16-2014, 23:52
Здравейте!
Първо ще ви благодаря за времето, което отделяте, за да ми помогнете. А ето го проблемът ми. С приятеля ми сме заедно вече от три години и няколко месеца. Досега горе-долу нещата вървяха, но усещам в себе си промяна, която усеща и той. Той изисква от мен много неща, иска да премахна недостатъците ви ( признавам, че може би са доста), но в крайна сметка няма човек без такива. Не се съобразява с моите планове, с това, че трябва да уча, непрекъснато иска да сме като дупе и гащи- все заедно. Когато искам да изляза със сестрите си( не се виждаме много често с едната, защото учи в друг град и си идва рядко), той също иска да е с мен. Не харесва родителите ми, не иска да оставам дълго време с тях, защото ме променят, както и сестрите ми и приятелите ми. Непрекъснато ми мърмори, дори вече рядко провеждаме нормален разговор. Това е причината често да се караме. Но има още една причина, която ме кара да го отблъсквам. Не ме привлича сексуално. Може би звуча тъпо, но наистина е така. Нямам желание за такива неща с него, а и непрекъснато мисля за други, сънувам други дори. А той не престава да ме кара да правим секс, а ако не искам се сърди, мърмори още повече, настроението му става нетърпимо. Но този човек наистина ми е най-ценния, приятелството ме у неповторимо, той ме научи да не се поддавам на тези, които искат да ме подведат, да мисля за здравето си повече отколкото преди. Той е човекът, който ми дава най-добрите съвети, различен е, има различни цели в живота си, различни разбирания от другите, но същевременно знае каква е реалността и ме учи на нея. Дава живота си за мен, не бих допуснала да пропусна такъв човек. Не ви лъжа, че е неповторим приятел. Но грешно ли е ако искам само приятеля, а не любовника? Знам, казвал го е, че напусна ли го, няма да сме никога приятели. Но трябва ли това да ме измъчва? Понякога толкова ме потиска, но същевременно е най- голямата ми утеха. Всиччко, което знам дължа на него и не знам как да угодя и на него, и на себе си. Обичаме се, но по различни начини. Какво да правя? Трудно ми е.

HollyGolightly
10-17-2014, 11:20
Имам чувството, че причините, поради които искаш да си с него, си ги смучеш от пръстите. Различен бил, учел те как да не се поддаваш на хорското мнение, а същевременно той ти налага забрани.
След като не искаш да сте заедно, просто скъсай с него, няма да е последният "различен и специален".
Не е нормално да ти поставя ограничения постоянно и дори да не харесва родителите ти, какво значи "не иска да оставам с тях дълго" ???

hey.mistery
10-17-2014, 12:24
Сама знаеш отговора. Не те привлича сексуално, задушава те (даже бих казала прекалено, тъй като не може да те ограничава за собственното ти семейство, колко време да прекарваш с тях и дали сама, това просто не е нормално), иска да те промени, може би просто е време.. :)

marilyn
10-17-2014, 19:36
Сякаш си търсиш някакво оправдание и започваш да обясняваш колко много ти е дал, колко е прекрасен и какъв приятел е. Не те привлича сексуално, не те оставя да дишаш без него, иска да те променя... май сериозно трябва да си помислиш какво още те задържа при този човек.

102
10-17-2014, 20:27
приятелят ти е идиот