PDA

View Full Version : Не се издържа вече..



n0_name
10-17-2014, 07:23
Здравейте, пиша Ви, за да споделя историята си. На 22 години съм, преди над 4 години се запознах с едно момиче, в което и до ден днешен съм влюбен. На 22 години съм, работя в една голяма международна компания, паралелно с това и уча Висше образование. Момичето е по-малко от мен с една година. Още от началото се бяхме харесали с нея, но аха да тръгнем и нещо все ставаше, понеже бе обвързана. Казваше как ме иска, как ще тръгне с мен и после се страхуваше от това как ще е реагирал приятелят и и т. н. С времето малко се отдалечихме, но чувствата ми към нея не намаляха. В момента аз все още изпитвам нещо към нея, тя все още с този.. Момичето също учи Висше, интелигентно е, а приятеля и.. по-голям от нея с 10 години, без образование, работещ като таксиметров шофьор. Бях я питал още преди какво бъдеще вижда тя с този човек - да се изучи да стане на 30 с хубава работа и у тях да я чака един дърт, потен бакшиш разчитащ на заплатата и ли, при което ми каза, че не вижда бъдещето си с него, ама виждаш ли още си ходят... Миналата седмица я видях, поздравихме се и само като я докоснах усетих една топлина на човек, който изпитва нещо към мен, но с този страх да бъде с мен..

Ще се еадвам да чуя съветите Ви.

HollyGolightly
10-17-2014, 11:13
Моят съвет е да я оставиш и да не си набиваш такива работи в главата. Ако наистина е искала да бъде с теб, за тези 4+ години, все щеше да намери начин да се раздели с него и да дойде при теб. А тя не го е направила, понеже не иска и и е приятно да знае, че дори да стане нещо със сегашният, ти винаги ще си там да запълниш мястото.

n0_name1
10-17-2014, 13:11
Извинявам се, че пиша от друг акаунт, но старият не можах да го потвърдя.
В случаят е така, да всичките ми приятели казват остави я, не се занимавай, тя ще се осъзнае и т.н. Въпросът тук е друг, че когато си харесвал (да не употребя силната дума обичал) едно момиче толкова време няма как да се откажеш от него. Аз съм човек, който ако загуби една битка се връща и печели или губи войната, но не и да остане с една битка и до там. Въпросът е в случая, че не знам как да стигна до там, ситуацията е такава. Що се касае до това защо не са се разделили беше ми казвала, че приятелят и преди този системно я е биел, тормозел и т.н. Може би я е страх да не се повтори, понеже и този си е.. олигофрен. Не един или два пъти нощем е идвала до нас плачеща от него, но...

Въпросът е друг след като осъзнава, че няма перспектива с този човек как да я убедя да вземе да се престраши най-сетне и да го зареже. Съмнявам се някоя от потребителките тук да иска да има връзка с 10 години по-голям от нея таксиметров шофьор, който май и средно образование няма.

HollyGolightly
10-17-2014, 17:13
Каква битка, някой или иска да е с теб или не, с постоянство не винаги се постига резултатът, който търсиш.
А това че си я харесвал вече 4 години само трябва да ти помогне да престанеш да се залъгваш, дай сега че минало толкова време да си я караш така и занапред докато тя някой ден се сети за теб, ако въобще се случи това.
Ако тя сама не иска да го остави, ти нищо не можеш да направиш, да я накараш.

Sirona
10-17-2014, 17:20
Какви битки, какви войни? За 4 години ако толкова е искала да бъде с теб е щяло да стане. Стига си се самозалъгвал, а си продължавай с живота. В момента си зациклил, направо като в някоя дупка си, фиксирал си се върху това момиче и до там, а това никак не е добре, млад човек си все пак. Не се заблуждавай, че ще стане нещо с въпросното момиче...сам се вкарваш във филма. Отдалечи се малко от нея, прекрати контактите. Нали знаеш какво казват - далеч от очите, далеч от сърцето.

paradosou
10-17-2014, 18:12
Ясно, че е илюзия всички да са със стабилни характери и да имат някаква сила, обаче... супер смело възхвалявате момичета, на които им липсва много простичко качество - кураж. Даже 'кураж' се явява неподходяща дума. Каква смелост е да държиш на подходящи партньори, които се отнасят адекватно/ с уважение и най-малкото изглежда фантастично да посегнат xD?
Нямам съвет :).

shmatarok
10-17-2014, 18:24
Ако имаше каквито и да е чувства към теб, нямаше да бъде 4 години с друг човек. Потърси си друга романтична половинка.

RapExotic
10-17-2014, 19:16
А замислял ли си се, че този "бакшиш" може да те превъзхожда по всички останали критерии с изключение на образованието?

Определено ни си от най-решителните хора. Да се бориш за момиче е едно, но да тичаш подир гъза на обвързана цели 4 години си е чиста глупост.

marilyn
10-17-2014, 19:32
Какви са тия войни, какви са тия битки.... на сила хубост не става! Неслучайно е казано това. Тя знае за чувствата ти, имала е достатъчно време да откликне на тях, ако иска. Явно не изпитва същото към теб, каквото ти към нея. Това, че приятелят ѝ е таксиметров шофьор, не означава, че е нещо по-малко от теб. Висшето образование не е всичко, а и е хубаво като се хвалиш с това твое образование, поне да знаеш къде се пише главна буква и къде не се.

Остави момичето и си насочи енергията другаде.