PDA

View Full Version : Проблем с родителите !!!!



IvakaSixx
10-17-2014, 21:17
Здравейте. Аз съм обикновенно момче на 16 години, на което не му дават да се забавлява навън до-късно. Под късно имам предвид някъде около до 23:00 или 0:00 часа. Та ще започна от това, че лятото си излизах без проблеми. Излизах си до 0:00 даже съм се пребирал понякога и в 1 или 2 и наще нищо не ми казваха, но по време на лятната ваканция не помогнах на баща ми за една проста работа която и сам можеше да си я свърши, от рода да вдигне 9-10кг нещо. Да поясня че баща ми няма никакви заболявания, може сам да си вдигне повече от 10кг, работата е там че той ме вика да му помагам за най-малкото и когато веднъж не съм му помогнал се беше ядосал и ми каза- Излизаш до 22 часа, ако се прибереш по-късно те заключвам! И от тогава излизам постоянно до 22. Но времето винаги не ми стига излизам за по 1-2 часа :( И днес реших да му се опълча и не се прибрах в 22. Прибрах се в 23:30. Той беше заспал защото е на работа, а майка ми ми звънна да се прибера иначе ще ме заключи и аз си казах добре ще се прибера. И после тя ми каза че баща ми бил ядосан и нямало да излизам повече навън???? Аз направо не знам вече какво да правя, но утре ще си изляза няма как да ме спре. Вече съм долу-горе почти голям за да мога да се пазя и да излизам до късно. Плюс това аз не излизам по кафенета или дискотеки, а с приятели и се събираме в една уличка, уличка в която живее едната ми приятелка. И ние се събираме там, гледаме филми нищо нередно не правим. Аз дори не пуша, не пия не смятам и да пробвам от тези неща. И не знам той притеснява ли се че ще направя нещо грешно или просто е луд. Как бихте подходили вие или какво мога да сторя за да се промени това по до 0:00 да мога да си излизам което е нормално-за мен, защото тази уличка е точно до моята и съм буквално на 20 крачки от домът си. Как да постъпя ????

Sisi Doncheva
10-18-2014, 10:35
Zdravej!!! Az sum na 15 i na men mi se e sluchvalo mnogo chesto!!! Majka mi i bashta mi ne mi davat da izliza sled 21 chasa, koeto e po-gadno. Ta po tvoq vuros: pogovori s vashite i im obqsni, che ne se chuvstvash udobno, che ne ti e priqtno ti da se pribirash rano a drugite ti priqteli da stoqt do kusno! Pri men podejstva. Ako te te obichat shte te razberat... povqrvaj mi!
Pozdravi: Sisi

Lodos
10-18-2014, 13:45
Поговори с родителите си aко трябвa се извини нa бaщa си и кaжи че съжелявaш или нещо от тоя род ти пaк си добре мойте приятели мaйките им ги пускaт до 5 чaсa следобед и от тaм нaтaтък трябвa де си стоя сaмa кaто кукувицa в къщи или сaмa дa се рaзхождaм което е много тъпо нa нaщте изобщо не им пукa когa ще се приберa aмa родителите нa другите сa отврaтителни

anonymous908491
10-18-2014, 13:55
Докато им живееш в къщата, докато те хранят и обличат, ще изпълняваш. Такива като теб реват на 12 години да ги пускат по нощите, а на по 15 вече работят на магистралата, защото това заслужават.

fire_magic
10-18-2014, 14:55
"Вече съм долу-горе почти голям"
уникален изказ :Д

Гледам си писал в 00:17 темата, щом ти позволяват да стоиш до толкова късно, а може би и повече, значи не са толкова строги :Д

IvakaSixx
10-18-2014, 15:22
Добре де, papugai е прав. Знам че е така и ги разбирам че трябва да ги слушам и да изпълнявам заповедите, но както казва Sisi Doncheva аз също не се чувствам удобно, пък и през лятото не им пукаше кога ще се прибера и сега вече взе да им пука. А за това дето съм писал в 00:17 часа- въпроса е там че, те ми позволяват да стоя до късно, но не ми позволяват да стоя до късно навън.
Благодаря за ти за поздравите Сиси. Поздрави и от мен :)

fire_magic
10-18-2014, 15:28
Те са ти родители и носят отговорност за теб , а и нямаше ли някакъв закон, който ви задължаваше да се прибирате по-рано?
Лятото не си на училище може би затова са те оставяли до по-късно. И запомни, че родителите ти са тези, които ти мислят най-доброто.

Sisi Doncheva
10-18-2014, 15:35
Добре де, papugai е прав. Знам че е така и ги разбирам че трябва да ги слушам и да изпълнявам заповедите, но както казва Sisi Doncheva аз също не се чувствам удобно, пък и през лятото не им пукаше кога ще се прибера и сега вече взе да им пука. А за това дето съм писал в 00:17 часа- въпроса е там че, те ми позволяват да стоя до късно, но не ми позволяват да стоя до късно навън.
Благодаря за ти за поздравите Сиси. Поздрави и от мен :)
Благодаря ти:)!!!!!

blue-baby
11-12-2014, 11:48
Те са ти родители и носят отговорност за теб , а и нямаше ли някакъв закон, който ви задължаваше да се прибирате по-рано?
Лятото не си на училище може би затова са те оставяли до по-късно. И запомни, че родителите ти са тези, които ти мислят най-доброто.

+1