PDA

View Full Version : Три деца от България в Захарната къщичка на Евровизия



Joe An
10-18-2014, 07:10
Песента на Крисия и близнаците-пианисти Хасан и Ибрахим, с която ние ще се представим на детската Евровизия в Малта на 15-ти ноември тази година. Според мен, посланието в нея си е точно евровизионерско: усеща се, че е писано за конкурс от такъв вид, където примерно УНИЦЕФ е задала стандартите. А в тях може и да се набляга на "правата на детето", но убийствено се пренебрегват или даже се оспорват "правата на родителите" - в името на институционалното поробване на свещената семейна институция. То си е като вид съблазън за децата - да ги примамиш с повече свободици, преди още те да са съзрели, за да могат да ги понесат. Обаче така влизат между челюстите на държавните хищници, на монополите, корпорациите и всевъзможните индустрии, създадени и движени единствено от тщестлавието и алчността. А пък после ли?... После направо става страшно... Защото подобно на оная дърта зла вещица от приказката за Хензел и Гретел те си умират от кеф да се угояват с деца, докато стриват на прах изконно християнските ни семейни принципи и ценности. Аз затова не се възторгвам хич много-много от такива сякаш преодоляващи земната гравитация славейопеснопения, понеже съм наясно какви призрачни величества стоят зад тях и какъв дух те се опитват да промотират (това "съвсем сами ще променим света" в някои случаи може и да прозвучи съвсем заплашително). Което не ми пречи изобщо обаче да се наслаждавам на талантите Божии и на очарованието, което Бог е вложил в тези деца.

Приятно гледане и слушане!

http://www.youtube.com/watch?v=axpRWY6e7Uo

Andjyy
10-18-2014, 07:16
Не схванах смисъла на темата?
Топлата вода ли откри или?

Joe An
10-18-2014, 07:25
Да, току-що :)

Тодор
10-18-2014, 07:36
България започна да се представя от хора които дори нямат български имена? Няма да гледам клипа (благодаря за линка все пак) но на какъв език се пее?

anonymous895156
10-18-2014, 07:40
ти си болен
и ти

an7raks
10-18-2014, 13:17
Смърт за корпорациите!
Амин!

anonymous908491
10-18-2014, 13:56
Крисия е сладка, само да стане на 12 и я каня на среща.

RapExotic
10-18-2014, 18:55
Аз пък съм по-възмутен от ироничното и унизително поведение на Слави Трифонов в ефир, когато му гостуват деца. Особено малкия г-н Андреев, който е по-притеснително дете и не може да схване сарказъма на "дългия" се чувства доста подтиснат. Това ще повлияе доста негативно на психиката му за в бъдеще, тъй като ще си остане в сянката на един водещ, който трупа рейтинг на гърбът му.

А колкото до песента - изпълнението наистина е добро. Децата са талантливи, но са твърде малки за такава голяма сцена, където се търси комерсиализацията във всяко едно отношение - от текст до визия.

Joe An
10-18-2014, 19:13
Аз пък съм по-възмутен от ироничното и унизително поведение на Слави Трифонов в ефир, когато му гостуват деца. Особено малкия г-н Андреев, който е по-притеснително дете и не може да схване сарказъма на "дългия" се чувства доста подтиснат. Това ще повлияе доста негативно на психиката му за в бъдеще, тъй като ще си остане в сянката на един водещ, който трупа рейтинг на гърбът му.

А колкото до песента - изпълнението наистина е добро. Децата са талантливи, но са твърде малки за такава голяма сцена, където се търси комерсиализацията във всяко едно отношение - от текст до визия.

Напълно съм съгласен. На Дългия са му длъжки и ръцете, когато напипва с тях келепира. Самите деца, както и всички останали, които му помпат сметките и рейтинга, са му последната грижа.

an7raks
10-19-2014, 10:13
Мисля, че на всички ни е ясно, че Славито се изчерпа още преди години откъм сценарий, гости и теми и за това подхвана толкова много проекти, които да му запълват ефирното време... Ясно е и че си гони ползите от всичко това, но все пак, тези деца получават един шанс за развитие, на какъвто много малко хора могат да се радват...
Никой няма да направи нищо напълно безкористно... Това може да стане само е мечтите на Климатика и Дефенди... Не може да се отрече, обаче и ползите, които могат да си извлекат тези деца. Всичко е въпрос на възпитание, което не зависи от Слави или който и да било, а от родителите.

anonymous908491
10-19-2014, 12:46
Не може да се отрече, обаче и ползите, които могат да си извлекат тези деца.

Кви са тия ползи, неизживяно детство ли ?
По същата причина всички под 20 години сте ебати малоумниците и можете да висите само пред комповете, не знаете детска игра какво е.

an7raks
10-19-2014, 13:17
Кви са тия ползи, неизживяно детство ли ?
По същата причина всички под 20 години сте ебати малоумниците и можете да висите само пред комповете, не знаете детска игра какво е.
оо, да, забравих, че подписват договор за неизживяване на детството...
Каква е разликата дали ще се занимават активно със спорт 2 часа на ден или ще репетират, ако това им носи удоволствие?
Абе, не знам кой е малоумника, ама не са много нормалните 30-годишни, пишещи в тийн форуми...

anonymous908491
10-19-2014, 13:30
Каква е разликата дали ще се занимават активно със спорт 2 часа на ден или ще репетират, ако това им носи удоволствие?
Абе, не знам кой е малоумника, ама не са много нормалните 30-годишни, пишещи в тийн форуми...

Ако през живота си беше спортувал, щеше да си наясно с разликата.
Нормалните 30 годишни, са способни да пишат и в сайт за бавноразвиващи се, защото знаят разликата между писане и живеене.
Освен това тук и вибокса, са единствените места, на които мога да чета и пиша на български, за да не забравя езика.

an7raks
10-19-2014, 14:27
Ако през живота си беше спортувал, щеше да си наясно с разликата.

Маг Мазнина, това ти ли си? :lol:

Щом си на 30, а това са ти единствените места, в които си компетентен да пишеш на български, много жалко.

anonymous908491
10-19-2014, 14:41
а това са ти единствените места, в които си компетентен да пишеш на български

Да си компетентен по нещо е нужно, ако работиш същото това нещо, писането всички го можем, освен ти да го имаш за постижение в животът си.
Сигурно си първия в рода ви, който може да пише.

an7raks
10-19-2014, 15:09
Явно не всички...
Вторият съм. :)

anonymous908491
10-19-2014, 20:18
Очаквах да кажеш третия, нали Кирил и Методий са ти рода