PDA

View Full Version : Протеин или Гейнър



tochko
10-18-2014, 10:41
Здравейте, преди време бях пуснал тема относно качване със Serious Mass гейнър но съм разколебан относно продукта. Прочетох доста литература, и разпитах "здравите" из залата. Стигнаха до извода че се нуждая от протеин. Накратко, аз съм на 16/68кг/168см/мезоморф (по тялото ми има малко мазнина). Ходя на джудо 4 пъти седмично-2трен интензивна сила+2трен за сила и маса и след това борби. Понякога вкарвам и 5-та пак за сила и маса+кардио след това в почивните дни. Целя да достигна тегло 74-76кг с малко мазнина. Искам да добия по-изразена V форма и да понапълня ръце, гърди, гръб, крака. Храната ми е качествена приемам близо 2400к дневно(ВВД), но белтъчините ми са дефицит. Обикновено покривам около 1гр белтък за килограм-доста недостатъчно. Смятате ли че ако инвестирам в суроватъчен протеин, ще е по-добре от гейнъра? Знам че чистата маса е трудно достижима но ми е приоритет да не се омазня. Благодаря предварително :) .

Rakshy
10-18-2014, 20:29
Това ти е четвърта тема за с едно и също съдържание... Защо просто не си купиш нещо, явно имаш някакви пари в излишък, които се чудиш къде да инвестираш. Купи си ш*бания протеин и виж дали ще стане.(то е ясно, че ще стане, щом увеличиш протеина се очакват видими резултати)

fire_magic
10-18-2014, 23:21
вземи протеина

BaffaLsc
10-19-2014, 08:38
Протеин и гейнър нямат нищо общо помежду си. Гейнърите са пълни боклуци, пълни със захар. Вземи си качествен протеин.

tochko
10-20-2014, 15:23
Благодаря за мненията :)
Rakshy съжалявам ако съм бил досаден, и не желая да си купувам някакви добавки от които да не съм доволен. Аз нямам купчина пари а точно обратното и не мога да експериментирам. Благодаря ти за коментара :)

Rakshy
10-20-2014, 19:23
Благодаря за мненията :)
Rakshy съжалявам ако съм бил досаден, и не желая да си купувам някакви добавки от които да не съм доволен. Аз нямам купчина пари а точно обратното и не мога да експериментирам. Благодаря ти за коментара :)

Не бе, става въпрос, че се чудеше между супер много неща, което значи че искаш да намериш някъв резултат. В една от първите ти теми ти казахме да вземеш протеина. Така че, купи протеина и увеличи приема на храна, до пролетта ще си качил към 5-6 кг най-вероятно.

tochko
10-22-2014, 12:32
Благодаря, а имате ли предложения за марка суроватъчен протеин протеин от който сте доволни?

Rakshy
10-22-2014, 18:49
За Combat Powder на MusclePharm съм чувал хубави неща, за Gold Standard на Optimum Nutrition, някой беше пуснал hate тема за Syntha на BSN, така че не знам за тях, в моята зала всички пият на AMIX и са доволни, други от форума ги бяха плюли. Някои от по-"кучите" марки също имат добри продукти. Вземи нещо, което ти е по джоба.