PDA

View Full Version : Тормов и заплахи



artlover
10-18-2014, 22:31
Историята не се отнася за мен, а за приятеля ми (на 17 години е). Ние сме заедно от малко повече от година, но това не е от особено значение.

Проблемът е майка му. Понякога си е съвсем нормален човек - шегува се, смее се, говори спокойно и нормално. Но доста често има моменти в които крещи неистово по приятеля ми и то за глупости. Това нещо съм го забелязала още от началото на връзката ни.

Например: говорим си по телефона и тя започва да му крещи с пълно гърло да не вика, а той реално шепне; в тях сме и телевизора в стаята му е пуснат и силата на звука му е максимум на 10, даже и по-тихо, и се повтаря същата ситуация да се намали; вика му и за други неща не само за шум или, може би, по-лесно би било да кажа за всичко, вместо да ги изреждам.

На това нещо аз вече съм свидетел една година... Той се грижи за нея (пример: имаше операция и й помагаше през цялото време) помагаше й, следеше да се пази, но тя пак не го слушаше и после го изкарваше виновен.

Имало е няколко ситуации, в които той не се е прибирал с дни, за да я накара да се спре, а е имало и моменти, в които тя го е гонила от тях (на дъжда и не е имало къде да отиде). Той просто е психически смачкан вече - получава пристъпи, искал е да се самоубие, причинявал си е болка, напивал се е...

Това ви го казах за да имате представа за ситуацията му, а сега относно това което вече много ме притисни - последната такава случка. Тя започна преди около 2 седмици (когато се разболях). Правеше му обичайните скандали... той замина за 4 дена с един негов приятел и тя му се обаждаше всеки ден и му правеше едночасови скандали и заплахи, че ще бъде изгонен. Когато си дойде в София преспа точно 1 вечер в тях и от тогава не се е прибирал, защото просто не издържа. На всичкото отгоре майка му смени ключалката на входната врата и нямаше как дори да си взима дрехи. Свърза се с баба си и тя му помогна (необичайно, обикновено цялото му семейство е срещу него). Баба му го обеди да се прибере и да се оправят.

Когато се прибра аз бях с него. Майка му се държеше много студено дори с мен, а аз съм и помагала и не съм и направила нищо лошо никога. Той я попита съвсем нормално дали може да изгледаме един филм (аз и той), тъй като тя излизаше, а тя веднага му се разкрещя. Ние се пак гледахме филма докато я нямаше и не сме пипнали нищо друго. Тя се прибра и бяхме забравили USB-то в телевизора и тя като го видя побесня. Започнаха диви скандали и нападения (пред мен). Нападна го че не се бил прибирал и за още куп неща. Той се обади на баба си за подкрепа, а вместо това тя започна да му крещи по телефона. Той ме помоли аз да й обясня какво е станало, а тя ме нападна мен...

В следствие от цялата случка - физическо нападане към него и психическо - към двамата аз получих пристъп, от който, още не мога да се съвзема и просто се махнахме от там.

Никой в семейството му не му помага и не го подкрепя, няма кой да му помогне, моите родители не знаят за тези неща (така сме решили) и хората които го подкрепяме сме аз и приятелите му които го приютяват. Според мен това не е начин на живот. Не може да натякваш на сина си или внук си, че е боклук... Искам да му помогна да направим нещо, но не знам какво. Ако някой може да ми помогне бих била изключително благодарна.

Lodos
10-19-2014, 06:01
Незнaм кaкви сa тея хорa твa мaйкa ли е според мен е зa лудницaтa кaто го тормозят толковa му кaжи дa се изнесе от тях дa отиде нa квaртирa или у приятел изобщо дa не стои до тея хорa ще го побъркaт нaпрaво aко не се мaхне от тaм нямa кaкво друго дa нaпрaвите

artlover
10-19-2014, 17:00
Незнaм кaкви сa тея хорa твa мaйкa ли е според мен е зa лудницaтa кaто го тормозят толковa му кaжи дa се изнесе от тях дa отиде нa квaртирa или у приятел изобщо дa не стои до тея хорa ще го побъркaт нaпрaво aко не се мaхне от тaм нямa кaкво друго дa нaпрaвите

Въпроса е, че се опитва да си намери работа, за да може съответно да си намери квартира. Иначе в момента живее при приятели почти не се прибира, да не кажа изобщо. Той вече толкова психически изтормозен, че полудява от най-малкото нещо, даже получава и пристъпи.

FAKE IT
10-19-2014, 18:30
Въпроса е, че се опитва да си намери работа, за да може съответно да си намери квартира. Иначе в момента живее при приятели почти не се прибира, да не кажа изобщо.

Най-адекватното решение.