PDA

View Full Version : Хубав highlighter?



today_was_a_charytale
10-20-2014, 13:59
Май на български думата "highlighter" няма превод.
Търся си хубав highlighter, не съм сигурна дали искам да е прахообразен, стик или течен, но мисля, че прахообразният няма да ми е много удобен.За пръв път ще си купувам highlighter и не съм много запозната кой от трите вида е по-добър. Кожата ми е нормална, но T-зоната ми е малко мазна.
Искам highlighter който да изглежда естествено.Тоест да не изглежда все едно съм се изпотила, но да не е и такъв, който почти не се забелязва.
Чела съм доста добри отзиви за highlighter-ите на Benefit.Може ли да споделите мнението си ако сте запознати с тях?

Hayashi
10-20-2014, 14:51
Всъщност защо не се казва озарител на български? Звучи ми логично. xD

Не съм ползвала Benefit, но съм много влюбена в Elf All Over Color Stick. Стоят наистина много естествено и придават много сияен вид без да са твърде бляскави. Имам Persimmon, който много универсален и Lilac Petal, който стои прекрасно на по-мургавите ми приятелки, а аз го нося повече като руж. Смятам да купя и Pink Lemonade и Spotlight, защото са страшно добър продукт за цена от паунд. Аз обичам лъскавото по скулите и въобще "dewy" визията и нося къде къде по-смели хайлайтъри, но тези могат да бъдат доста дискретни. Пудрата на Essence от Twilight серията също е много хвалена като доста ежедневен хайлайтър, но аз защото съм много бяла и неутрална трябва да внимавам, че иначе започнав да жълтея с нея.
Прахообразни сенки, които съм купувала с целта за хайлайтъри са Essence Me & My Ice Cream Eyeshadow #01 Cone Head, който доста лъскав, но много красив студен хайлайтър. По-топъл, но не жълтеещ е KIKO Eyeshadow #139 Pearly Salmon, който търсих месеци наред и все беше изчерпан.
За течен ползвам някое от по-лъскавите ми BB-та, които все пак придават най-естествен озаряващ ефект (защото са без блясъци), но обмислям блещукащото BB на Skin79 в мини размер.

Според мен не се хвърляй на нещо скъпо като Benefit още в началото, защото хайлайтърите са доста по-индивидуални от ружовете и на снимки и суочове изглежда едно, а реално е друго.