PDA

View Full Version : Електронен четец



AmericaSinger
10-21-2014, 14:27
Здравейте от известно време ми влезе муха в главата да си купувам електронен четец...Искам да попитам тези които имат да ми препоръчат модел и да си кажат мнението , заслужава ли си като цяло ? имам и още няколко въпроса...Не съм много информирана за тях и искам да знам дали може да се използват и за кирилица , понеже чета главно на български?Също така удобно ли ви е с него? Как е по-добре във хартиен вид или електронно според вас ?
Благодаря!

3oPuTy
10-21-2014, 16:18
Аз съм с Nook Simple Touch и съм доволна, но определено смятам скоро да си купя нещо със собствено осветление.
Най-важното нещо, което трябва да гледаш при избора на електронен четец е да е с електронно мастило (E-Ink). Тази технология не натоварва очите, както правят дисплеите на смартфоните, таблетите, лаптопите и т.н.
Относно кирилицата - всичко предлагано в България я поддържа.
И да, за мен лично това е една от най-хубавите ми джаджи, без която не мърдам никъде. Както писах по-горе единствения минус е, че ако искам да чета вечер трябва да си нося лампичка, но за щастие вече има много модели със собствено осветление.
А до въпроса кое е по-добре - и хартиените книги, и електронните имат своите плюсове и минуси. Най-големият плюс на четеца за мен е, че в него мога да "наблъскам" стотици книги, а заема място, колкото джобно списание. И все пак друго си е да усещаш аромата на мастилото и хартията :)