PDA

View Full Version : Има ли начин да забравя Бог?



Страници : [1] 2 3 4 5

FemaleEyes
10-24-2014, 04:20
Просто не искам никога вече да съм вярващ и искам да си мисля че светът е просто това което виждам! Има ли някакъв ритуал или нещо което да ми променя умът?? Моля ви спешно е направо не издържам.

npp
10-24-2014, 08:41
Просто не искам никога вече да съм вярващ и искам да си мисля че светът е просто това което виждам! Има ли някакъв ритуал или нещо което да ми променя умът?? Моля ви спешно е направо не издържам.

защо ти е това, след като само истинският Господ Бог може да ти даде да имаш нормален и добър живот?!, понеже много по-голяма полза би имал ако вярваш в Него и Го молиш да ти даде достатъчно изобилен живот, отколкото ако от вярващ станеш невярващ, обаче трябва да се молиш, но ако си толкова мързелив, че дори те мързи да се молиш, тогава трябва да се насилиш малко повече и да започнеш да отправяш добрите молитви към Него всеки ден, ако трябва дори по хиляди пъти на ден, имай предвид, че дори и аз, ако и да съм свидетел на истинския Господ Бог вече от около 5-6 хилядолетия, съм отправял добри молитви към Него по хиляди пъти всеки ден в продължение на години, дотолкова щото много вярващи, които чуваха молитвите ми се чудеха как въобще е възможно да има човек, който се моли толкова съвършено и постоянно, разбира се казвам това без да се хваля със себе си, но благодарение на истинския Небесен Бог Отец и истинския Господ Исус Христос можах да наследя и (да) имам такова съвършенство, обаче това не означава, че въобще не съм полагал (никакви) усилия, защото имаше дори много тежки периоди в моя живот, когато трябваше да проявявам даже свръх човешки усилия, дори (така да се каже) до пръсване, но и ти също можеш да започнеш да бъдеш по-активен във правилната вяра, понеже, доколкото и ти самият показа, си очевидно мързелив и не обичаш да работиш май

JDeel
10-24-2014, 11:41
Има. Имай предвид, че:

- Всяка религия е измислена от човека. Има нещо в мозъка на човека, което го кара да си фантазира за тези неща, още от най-първите умни хора. Всеки homo sapiens живял някога на тази планета е имал тази муха в главата, просто ни идва отвътре. Както ни идват отвътре и други разрушителни неща. Може би в основата е просто страх от неизвестното.

- Модерните религии казват, че са изпратени от Бог, а някой пророк е записвал посланията. В по-старите религии няма такова нещо, та те са били с много (и странни) богове, а и май не са имали свещени книги. Ако Бог е отговорен за монотеистичните религии и сам ги е поръчал, тогава кой е отговорен за всички онези преди това? Все пак въпросния Биг Брадър не се е включвал пряко преди това. Отново... просто имаме муха в главата. В компютрите се нарича официално Бъг.

- Религиите вменяват вина, а в същото време говорят за любов. Тези неща си противоречат, щото който е обладан от вина не може да мисли за любов, мисли само за себе си. Вината е страх и води го егоизъм. С идеята да се "спаси" всеки е способен да оправдае егоистичните си действия. Най-прост пример е правенето на жертва. Убивали са животните и децата си, за да се спасят. Никой обаче не мисли, че спасявайки себе си наранява някой друг.

- Молитвите са чиста проба егоизъм. Никой от нас не е чак толкова заслужил за да си бъде първо другарче с Бог. Молитвите са все едно някой в този форум да тръгне да се моли да го направят модератор. Тъпо.

- За религия в днешно време мислят предимно хората с дълбоки психически проблеми. Преди е било едва ли не задължително за всеки, но днес не е. И както е известно, човек не разсъждава правилно когато е в състояние на дълбока депресия.

- Пусни си някое предаване за космоса. Като видиш какво незначително зрънце сме от цялото нещо ще ти стане ясно, че няма как да сме ценръта на Вселената. И ако Бог = Вселена, то ти си никой, и вместо да си хабиш дните в мислене за противоречиви глупости можеш да впрегнеш мозъка си за нещо по-полезно за обществото.

AngelBelchev
10-24-2014, 11:53
Просто не искам никога вече да съм вярващ и искам да си мисля че светът е просто това което виждам! Има ли някакъв ритуал или нещо което да ми променя умът?? Моля ви спешно е направо не издържам.

Ритуали? Нещо, което да промени умът? ... Първо - само аз ли виждам абсурда на постовете ти? Второ - почти съм сигурен, че форум, където 14-годишни пички питат дали са бременни след свирка, няма да намериш вещици и култисти.

Искаш промяна ли? Попитали учителя Морихей Уешиба "колко време ще чакаме промяната" и той отвърнал "ако я чакате - много". С това искам да ти кажа, да те посъветвам (защото виждам, че много филм ти е в главата) - само с мрънкане няма да промениш нищо, поне не и в положителна за теб насока. Не чакай някой друг или някакво чудо да ти оправи живота, а отвори прозореца, поеми малко въздух, излез навън, направи нещо ТИ. Липсва ти воля и те мързи. Всичко друго са оправдания. Легни довечера, наспи се, сутринта излез навън, не е задължително да висиш по кафета и да харчиш пари - просто разходка, аз го правя много често. Контрапродуктивно е цялото свободно време да е прекарано у дома, в частност пред компютъра в злобеене в random форуми.

AngelBelchev
10-24-2014, 11:55
- Пусни си някое предаване за космоса. Като видиш какво незначително зрънце сме от цялото нещо ще ти стане ясно, че няма как да сме ценръта на Вселената. И ако Бог = Вселена, то ти си никой, и вместо да си хабиш дните в мислене за противоречиви глупости можеш да впрегнеш мозъка си за нещо по-полезно за обществото.

Кратко и ясно!

npp
10-24-2014, 12:43
промяната/подобрението може да настъпи и бързо, но за да е възможно това, трябва да се отправят молитви към истинския Бог, ако трябва по стотици пъти всеки ден, то е както с лицевите упори, коремните преси, и пр., в началото може да ти е трудно, но ако ги правиш всеки ден и не се отказваш, ще укрепнеш и заякнеш и дори ще можеш да се научиш да се развиваш, така е и с вярата и молитвите, в началото може да ти е трудно, но с времето се свиква и човек заяква в истинския Господ Бог, както когато трябва да намериш даден човек, трябва да го търсиш, по подобен начин е и с вярата в Онзи, Който наистина е истинския Бог, трябва да го призоваваш по-възможно най-находчив начин влагайки най-доброто от себе си, например: "Боже, не искам да имам други богове освен Онзи, Който наистина е Истинският, защото Ти знаеш как е (било) (на)писано, че човек не трябва да има други богове освен Него, затова с тези думи се опитвам да се обърна именно към Истинският - Боже, аз търся именно Теб, Ти, Който наистина Си единственият истински Бог на цялата безкрайна вселена..., в сравнение с Теб аз едва ли зная кое е добро за човека и едва ли мога да сторя нещо добро за някого, затова Те моля да ми придадеш/да вложиш в мен нужното за да бъда наистина праведен така както Ти знаеш най-добре и искаш да бъде..., наистина не би било добре да се окажа причинител на зло някому занапред, затова и Те моля да ми простиш греховете, които съм сторил досега..., моля Те освободи ме от злите сили - нека числото на праведните да се увеличи с още един...", дори трябва да се стигне дотам, че вярващият да може да се моли свободно без да заучава думите на молитвите предварително, но да намира правилните думи в момента на самото отправяне на молитвата, т.е. импровизирайки (например ето как по-горния пример го дадох именно по такъв начин, без да преписвам или (и без да) знам тези думи отпреди), а ако в даден момент многото молене ти досади, можеш да изповядаш дори и това в молитвата пред Него, случвало се е дори и истински Светии да се разгневят в молитвата си пред Него казвайки примерно: "що за суета е това дето дори когато човек полага много праведен труд и не сполучва, но остава без достатъчно добри плодове, особено когато се е трудил дълго време струвайки само правда?!", ако човек вярва правилно и се моли правилно, тогава дори и само една молитва може да се окаже достатъчна, например преди години се бях помолил така на истинския Господ Бог да направи всички човеци праведни, и Той го направи още същия ден, само че ефектът продължи до не повече от няколко дена, защото Той каза: "Не мога да спася всички само защото ме е помолил един единствен човек, трябва да има и още такива молители"...

defender
10-24-2014, 12:53
- За религия в днешно време мислят предимно хората с дълбоки психически проблеми. Преди е било едва ли не задължително за всеки, но днес не е. И както е известно, човек не разсъждава правилно когато е в състояние на дълбока депресия.

ми аз съм вярващ православен и ми си е супер гот...
баси хипнотизатора



- Пусни си някое предаване за космоса. Като видиш какво незначително зрънце сме от цялото нещо ще ти стане ясно, че няма как да сме ценръта на Вселената. И ако Бог = Вселена, то ти си никой, и вместо да си хабиш дните в мислене за противоречиви глупости можеш да впрегнеш мозъка си за нещо по-полезно за обществото.

Ми материално сме нищожества, но духовно сме великани - затова и аз се чудя, защо хората отдават толкова внимание на материализма и неговата логика, дори напротив, това че сме материални нищожества, може би трябва да те води до мисълта, че духовния свят е може би реалния свят, в който прекарваме по-голямата част живата си и съществуване. В смисъл ти телесно си в матиран сетивен свят, но пречупен през разума материалния свят се превръща в ментален свят.


Ми няколко ракии и ще забравиш за Бог само, че за твое съжаление това състояние на пиянство е временно и неестествено, а когато се върнеш в реалността пак ще си Го спомниш.
Демек изгуби си разума и ще забравиш за Бог, може би стани като животно, като не знаеш как да използваш най-висшия божествен дар разума.

И според мен ти не искаш да се отървеш от спомена за Бог, а от неправилната си представа, която си си изградила или са ти изградили за Бог, тя ти създава проблемите и те кара да гледаш на Бог като на нещастие, авторитаризъм или нещо подобно. Защото да живееш без Бог е все едно да сключиш сделка без да си си прочела договора.

ПП: добро, зло, наказание Ад и награда Рай - това е може всичко което знаят за Бог една голяма част от хората и на базата на тези 4-5 думички сами си изграждат цялата си философия за Бог (или злонамерено някой друг им я изгражда) - наивна работа и в голямата си част тази тяхна философия и неправилна и от там им създава проблеми или ги прави лесни за манипулация от разни статии, хора или пък секти, кара ги да живеят изкуствено.

JDeel
10-24-2014, 14:21
Със сигурност има и такива дето просто така без причина са решили да са религиозни, или пък се е предало по някакъв безболезнен и приятен начин от родителите. Лошо няма, други пък си правят колекция от кукли Барби, а децата вярват в Дядо Коледа и Хари Потър. Не е проблем човек да си вярва в някаква илюзия, стига резултата от това да е хубав.

Но май доста по-често хората навлизат в религията след някакъв вътрешен конфликт, търсейки някаква искра надежда. Такива хора са като освирепели вълци, те са в режим да си спасяват кожата, а не да раздават любов на останалите. А вече който е в настроение за любов, нищо не му пречи да я раздава и без да коленичи всеки ден.

Няма нищо лошо в материалното, цялата планета е изградена от материално, ние сме изградени от материя, живеем на планета където всеки миг зависим от законите на физиката (материалното). Храната ни е материално, подслона ни е материален, приятелите ни са материални, и тоалетната хартия също. Някои хора цвърчат против това гледайки боклуците дето изхвърляме в природата и веднага използват това за да прокарват и продават техните убеждения. Кофти нещо са боклуците, нека да е ясно, но да се прехвърля тоя проблем в сферата на религията е идиотско. Пък и сме доказали, че сме достатъчно кадърни за да превърнем боклука в нещо използваемо, тенденциите са това нещо да се доразвива.

Представата за нещо е по-голяма от самото нещо. Когато се влюбим в някой, той е целия ни свят, с нещо става по-различен от всички останали милиарди хора наоколо. Дали е по-различен? Не, продължава да произвежда пот, аки и сополи, а нашата любов към него си е просто една наша приятна фантазия :) Така че който има приятна фатназия за Бог, нека си я има и нека си я пази за себе си, но който е с неприятна такава, по-добре да скъсат и да си намери друг Бог

defender
10-24-2014, 14:43
Но май доста по-често хората навлизат в религията след някакъв вътрешен конфликт,

Ми човек т.е. съзнанието и мислите му само по себе си (без Бог) е винаги във вътрешен конфликти бе човек, ума има нужда от цел, която да го събира, концентрира и систематизира и го кара да гради логика (това прави съзнанието щастливо и да с чувства живо), а вече дали този бог, който ще въдвори цел, стремеж, ред и логика в действията ти ще е материята или печалбата, Христос, секса, храната, алкохола или друго, това всеки човек сам си го решава със свободната си воля. Няма човек без бог, съзнание без бог е в конфликт и хаос, без цел и концентриране в цел и логика, а от там без разсъждение, а този конфликт и хаос причинява страдание, но боговете далеч не са само религиозните всичко може да е ти е бог - материята, шефа, колата, секса, храната, спорта и т.н., , което кара ума да мисли и да напасва мисли и да внася ред и логиката в съзнанието - това кара човек да се чувства че съществува, но тъй като има само един истински Бог и една истина, всички останали богове са лъжа и карат човек да живее лъжлив живот, с лъжлив стремеж, цели и логика, да прави глупави или престъпни неща и когато човек им се води по акъла това може да го води до страдание или ако го води до радост тя пък води до някакво престрастяване, зависимост - комара или дрога и алкохол и т.н., а след нея ти още по-гадно и че не си е заслужавала усилията и не ти е кеф или пък почваш да увеличаваш количеството докато се разпаднеш в търсене на лъжливата радост от лъжливите богове.

ПП: без бог човек няма разум, но пък лъжливия бог води до лъжлив разум, а оттам и лъжлив живот. (неправилната представа за истинския Бог, също го прави фалшив бог).

JDeel
10-24-2014, 16:00
Да е каквото ще. Нека да е всичко, нека да е цялата Вселена, нищо лошо няма. Някои хора се интересуват от тия неща, други не се интересуват. Има фенове на Стивън Хокинг, има фенове и на Джъстин Бийбър.

Пък това дето бил един и имало някаква истина... чиста проба фанатизъм. Автора не пита кое е истина и кое лъжа, просто иска да се отърве от досадните си мозъчни вируси. Постижимо, просто трябва да се концентрира върху нещо друго.

defender
10-24-2014, 16:17
фанатизъм братле е когато караш насила друг човек да мисли като тебе.

сега ми кажа къде употребявам сила или просто си казвам мнението, точно такива дето обиждат или пък бият другите, че имат различно мнение са фанатици

(и фанатизма изобщо не е свързан само с религиозните богове, най-много хората се бия и обиждат за пари например).

JDeel
10-24-2014, 17:22
Запитай се дали не употребяваш сила срешу себе си :)

Нали знаеш, когато можеш да правиш нещо, не го мислиш въобще. Когато ходиш, не мислиш дали ходиш. Когато си убеден в нещо, също не го мислиш, просто знаеш че е така и освен ако някой не те попита, няма и да ти изникне в съзнанието.

Религиозните хора имат такъв комплекс. Постоянно говорят за вяра, истина, лъжа, кое е праведно и кое не. Никой не ги пита, ама те си го кажат. Искат целия свят да научи. Най-вероятно и те изпитват съмнения, но проповядват за нещо в което се напъват да вярват. И аз имах такъв период - напъвах се, напъвах се, и накрая (не е това което си мислиш) просто реших, че няма смисъл да си губя времето с нещо толкова бъкано с противоречия.

Нерелигиозните хора не търсят под този вол теле. Не им се занимава и с религиозни дето да ги убеждават в тяхната традиция. Времената се менят, само за 5-6 века са се създали безброй религии, но аз поне не очаквам след още толкова време да се запазят в същата структура :)

defender
10-24-2014, 18:55
Ами да си видял православни свещеници да ходят по домовете на хората да им говорят, това може да го правят само някакви свидели на йехова и други, за тях говори, недей да слагаш всички в един кюп.

Ако си казвам мнението за нещо и употребявам думи като вяра или бог го правя не за да убеждавам и натрапвам на някой, който не ме пита, а просто, защото такова ми мнението и за да го изкажа правилно трябва да използвам тези думи.

кажи ми заместители на тези думи.

FemaleEyes
10-24-2014, 19:11
защо ти е това, след като само истинският Господ Бог може да ти даде да имаш нормален и добър живот?!, понеже много по-голяма полза би имал ако вярваш в Него и Го молиш да ти даде достатъчно изобилен живот, отколкото ако от вярващ станеш невярващ, обаче трябва да се молиш, но ако си толкова мързелив, че дори те мързи да се молиш, тогава трябва да се насилиш малко повече и да започнеш да отправяш добрите молитви към Него всеки ден, ако трябва дори по хиляди пъти на ден, имай предвид, че дори и аз, ако и да съм свидетел на истинския Господ Бог вече от около 5-6 хилядолетия, съм отправял добри молитви към Него по хиляди пъти всеки ден в продължение на години, дотолкова щото много вярващи, които чуваха молитвите ми се чудеха как въобще е възможно да има човек, който се моли толкова съвършено и постоянно, разбира се казвам това без да се хваля със себе си, но благодарение на истинския Небесен Бог Отец и истинския Господ Исус Христос можах да наследя и (да) имам такова съвършенство, обаче това не означава, че въобще не съм полагал (никакви) усилия, защото имаше дори много тежки периоди в моя живот, когато трябваше да проявявам даже свръх човешки усилия, дори (така да се каже) до пръсване, но и ти също можеш да започнеш да бъдеш по-активен във правилната вяра, понеже, доколкото и ти самият показа, си очевидно мързелив и не обичаш да работиш май

Как да ти обясня че искам да постигна всичко сам без Бог? За да съм в пълен мир със себе си трябва да го изхвърля от живота ми. Че той праща дори неговите "християни" в ада, а уш е умрял за нашите грехове. Аз още преди много месеци се бях обърнал към Исус но никакъв резултат освен един сън които ми показа че трябва да се променя - аз опитах много трудно но не мога да се променя. И между другото нося кръст от 1 година и винаги след като стана от сън и преди да ям се кръстя и по този начин показвам благодарност че съм се събудил тази сутрин и че съм благодарен за храната която имам но спрях да се кръстя. Аз осъзнах че това моето не е живот вече дори и зрението ми отслабва. Ако Бог наистина ме обичаше защо той би допуснал да страдам? Защо пуска тези гласове в главата ми? Сигурно Бог вместо да ме съжали заради думите ми той - ще ме накаже но не ми пука вече то живота ми отдавна изгуби смисъл... нищо вече не ми доставя удоволствие. Просто искам да избия Бог от главата ми за да постигна мир със себе си.

FemaleEyes
10-24-2014, 19:12
Има. Имай предвид, че:

- Всяка религия е измислена от човека. Има нещо в мозъка на човека, което го кара да си фантазира за тези неща, още от най-първите умни хора. Всеки homo sapiens живял някога на тази планета е имал тази муха в главата, просто ни идва отвътре. Както ни идват отвътре и други разрушителни неща. Може би в основата е просто страх от неизвестното.

- Модерните религии казват, че са изпратени от Бог, а някой пророк е записвал посланията. В по-старите религии няма такова нещо, та те са били с много (и странни) богове, а и май не са имали свещени книги. Ако Бог е отговорен за монотеистичните религии и сам ги е поръчал, тогава кой е отговорен за всички онези преди това? Все пак въпросния Биг Брадър не се е включвал пряко преди това. Отново... просто имаме муха в главата. В компютрите се нарича официално Бъг.

- Религиите вменяват вина, а в същото време говорят за любов. Тези неща си противоречат, щото който е обладан от вина не може да мисли за любов, мисли само за себе си. Вината е страх и води го егоизъм. С идеята да се "спаси" всеки е способен да оправдае егоистичните си действия. Най-прост пример е правенето на жертва. Убивали са животните и децата си, за да се спасят. Никой обаче не мисли, че спасявайки себе си наранява някой друг.

- Молитвите са чиста проба егоизъм. Никой от нас не е чак толкова заслужил за да си бъде първо другарче с Бог. Молитвите са все едно някой в този форум да тръгне да се моли да го направят модератор. Тъпо.

- За религия в днешно време мислят предимно хората с дълбоки психически проблеми. Преди е било едва ли не задължително за всеки, но днес не е. И както е известно, човек не разсъждава правилно когато е в състояние на дълбока депресия.

- Пусни си някое предаване за космоса. Като видиш какво незначително зрънце сме от цялото нещо ще ти стане ясно, че няма как да сме ценръта на Вселената. И ако Бог = Вселена, то ти си никой, и вместо да си хабиш дните в мислене за противоречиви глупости можеш да впрегнеш мозъка си за нещо по-полезно за обществото.

Братле нищо не може да ме разубеди че Бог съществува. Каквото и да прочета каквото и да видя просто така съм настроен психически.

DoctorSatan666
10-24-2014, 19:58
Просто не искам никога вече да съм вярващ и искам да си мисля че светът е просто това което виждам! Има ли някакъв ритуал или нещо което да ми променя умът?? Моля ви спешно е направо не издържам.

Никога не съм препоръчвал сатанизъм, наркотици и тежка музика, но за мен винаги са вършели работа.

JDeel
10-24-2014, 20:14
Братле нищо не може да ме разубеди че Бог съществува. Каквото и да прочета каквото и да видя просто така съм настроен психически.

Християните най обичат да са страдащи, обаче каква файда от голяма група мрънкащи същества? Ти какво очакваш, Исус да ти дойде тайно на гости и специално да ти подари попълнен фиш за 6-ца от тотото? Като искаш да постигнеш нещо просто го направи, независимо от обстоятелствата. Какво, в Ада ли ще те пратят? И какво от това, нали няма да си само ти. Ако вече се мислиш за грешен, приеми еднопосочния билет за Ада и поне докато си тук направи нещо от което ще си доволен.

JDeel
10-24-2014, 20:17
Никога не съм препоръчвал сатанизъм, наркотици и тежка музика, но за мен винаги са вършели работа.

Хаха, интересно ми е как лекуваш последствията от това, какво върши работа при прекаляване със сатанисъм, наркотици и тежка музика? :D

defender
10-24-2014, 21:10
Християните най обичат да са страдащи, обаче каква файда от голяма група мрънкащи същества? Ти какво очакваш, Исус да ти дойде тайно на гости и специално да ти подари попълнен фиш за 6-ца от тотото? Като искаш да постигнеш нещо просто го направи, независимо от обстоятелствата. Какво, в Ада ли ще те пратят? И какво от това, нали няма да си само ти. Ако вече се мислиш за грешен, приеми еднопосочния билет за Ада и поне докато си тук направи нещо от което ще си доволен.

леле-леле, тая вечер ще ям качамак.

ПП: ако християнството ни правеше такива душевни невротици или ни отнемаше личната свобода и щастие от живота и да се чувстваме естествено, едва ли някой щеше да стане християнин. Замисли се.

defender
10-24-2014, 21:15
Никога не съм препоръчвал сатанизъм,

обясни най-накрая какво е сатанизъм...


ПП: Обясни на каква точно основа ти се гради философията ве, ти си абсолютен дух ве, Изобщо не мога да ти схвана логиката на какъв принцип се опира. Това май е някаква логика на абсолютната променливост и непоследователност, хаотична логика, логика на разплутия разум. Прав ли съм, кажи нещо. Разясни.

npp
10-24-2014, 22:05
Как да ти обясня че искам да постигна всичко сам без Бог? За да съм в пълен мир със себе си трябва да го изхвърля от живота ми. Че той праща дори неговите "християни" в ада, а уш е умрял за нашите грехове. Аз още преди много месеци се бях обърнал към Исус но никакъв резултат освен един сън които ми показа че трябва да се променя - аз опитах много трудно но не мога да се променя. И между другото нося кръст от 1 година и винаги след като стана от сън и преди да ям се кръстя и по този начин показвам благодарност че съм се събудил тази сутрин и че съм благодарен за храната която имам но спрях да се кръстя. Аз осъзнах че това моето не е живот вече дори и зрението ми отслабва. Ако Бог наистина ме обичаше защо той би допуснал да страдам? Защо пуска тези гласове в главата ми? Сигурно Бог вместо да ме съжали заради думите ми той - ще ме накаже но не ми пука вече то живота ми отдавна изгуби смисъл... нищо вече не ми доставя удоволствие. Просто искам да избия Бог от главата ми за да постигна мир със себе си.

просто трябва да се стегнеш и да започнеш да призоваваш Онзи, Който наистина е истинският Бог като забравиш за всичко досегашно по отношение на духовни/религиозни/окултни знания, което си помнил, започни отначало, игнорирай цялата досегашна традиция, която си имал, просто трябва да повярваш начисто, ако си следвал някакъв: сатанизъм, паганизъм, окултизъм, езотерика, спиритизъм, символизъм, астрална проекция, астрология, йога, индуизъм, кришнаизъм, шиваизъм, будизъм, християнска секта, или друго подобно, най-добре да спреш да го правиш и да започнеш с вярата отначало, но този път по възможно най-изчистения начин, не следвай никакви традиции от досега съществуващите, просто повярвай без да вярваш в неща като карма, прераждане, символи, и пр., а когато искаш добрите неща от истинския Бог, завършвай молитвата (си) с: "моля те за това в името на Твоя единороден първороден Син Исус Христос. Амин.", истинският Бог не е виновен задето не е бил в състояние да се погрижи за всички човеци, защото още от седмия ден Той малко или много е бил в състояние на полусън досега, затова и е вярата и молитвата - за да бъде събуден, така че забрави за противоречията с Него - все едно че никога не си знаел онези неща, просто работи, старай се, полагай усилия, и проблема ти ще бъде разрешен, истинският Господ Бог е абсолютно добър и ни най-малко зъл, затова въобще не си заслужава да Го мразиш, докато сатана(та) е злият "бог", който причинява зло(то), така че по-добре мрази дявола, защото той дори не е одушевено същество

JDeel
10-24-2014, 22:36
леле-леле, тая вечер ще ям качамак.

ПП: ако християнството ни правеше такива душевни невротици или ни отнемаше личната свобода и щастие от живота и да се чувстваме естествено, едва ли някой щеше да стане християнин. Замисли се.

Ами честно казано не ми се обсъждат религиозни въпроси с религиозен :) Познато ми е състоянието на автора, та заради неговите въпроси писах в тази тема.

Качамака е вълшебно нещо :)

defender
10-24-2014, 22:45
Ами честно казано не ми се обсъждат религиозни въпроси с религиозен

Ако си наясно със себе и си уверен, че си реалист, няма защо да се притесняваш.
Аз лично съм убеден, че православието и самата реалност, не само външна, но и вътрешна за човека.

даже не знам, защо му викате религия, та то е все едно 2+2=4

ПП: е айде може би да има зрънце мистика, абе има, има на едно място във философията му.

fire_magic
10-24-2014, 23:45
вярвай в каквото си искаш и ако изобщо искаш
това няма никакво значение
важното е да се чувстваш добре, просто не се занимавай с тия неща, защото истината няма да я откриеш ;
намери си други занимания

DoctorSatan666
10-25-2014, 13:02
ти си абсолютен дух ве
Кой съм аз ли? Аз съм отвъд ръба на бездната, и няма наистина начин да ти го обясня, понеже единствените хора, които знаят истински къде е, са онези преминали отвъд.

DoctorSatan666
10-25-2014, 13:17
Хаха, интересно ми е как лекуваш последствията от това, какво върши работа при прекаляване със сатанисъм, наркотици и тежка музика? :D

Нищо не върши работа. Пък и на кой му трябва.... It's fuckin' good.

defender
10-25-2014, 16:04
Кой съм аз ли? Аз съм отвъд ръба на бездната, и няма наистина начин да ти го обясня, понеже единствените хора, които знаят истински къде е, са онези преминали отвъд.

е обясни малко де, искам да съм като тебе, духовно джингиби.

какво е това отвъд, какво е сатанизъм според тебе, кажи нещо, дай ни малко аванта

Fisherman
10-25-2014, 18:03
JDeel ти си турбо глупав,твърдиш че религията промива мозъци,докато си оставил науката да промие твоя

истината е само една,но за да стигне човек до нея се изисква умствен капацитет доста по-голям от средния

мога да кажа,че мейнстрийм науката по шоута,канали и интернет е далеч от нея

JDeel
10-26-2014, 03:21
Fisherman, знаеш ли какво си мисля за екземпляри, обикалящи по цял ден форумите за да напишат на еди кой си нещо от рода, че е глупав? :)

Fisherman
10-26-2014, 05:08
Fisherman, знаеш ли какво си мисля за екземпляри, обикалящи по цял ден форумите за да напишат на еди кой си нещо от рода, че е глупав? :)

кажи ми какво мислиш,защото мнението е много важно за мен

defender
10-26-2014, 12:35
Кой съм аз ли? Аз съм отвъд ръба на бездната, и няма наистина начин да ти го обясня, понеже единствените хора, които знаят истински къде е, са онези преминали отвъд.

докторе, схванах ти логиката, ти си изключил разума и живееш само със сърце, затова и поведението ти не може да бъде обяснено с традиционна логика.

golemiq_korab_minava
10-26-2014, 17:32
е, авторе, разкажи ни какво е станало? Какво не харесваш в живота ти? На колко години си?

Иначе най-най- силното оръжие е самия разум и образованието. Дори без религията и вярата в Бог, човек трябва да разбере, че живота не е само материалното и трябва да се отнася добродетелно със заобикалящия го свят. Да може да приеме грешки и неволи и смело да продължава на пред, без да седи на едно място, защото живота е малък... колко години живее? 30 -40, след това остаряваме.. и хайде на 60 - пенсия...

Pitancho
10-28-2014, 00:45
Просто не искам никога вече да съм вярващ и искам да си мисля че светът е просто това което виждам! Има ли някакъв ритуал или нещо което да ми променя умът?? Моля ви спешно е направо не издържам.
Здравей! Нещо много си противоречиш. Доскоро на форума още стоеше тема, в която ти гордо заявяваше, че знаеш истината и приканваше всички да им я обясняваш. Както излиза от думите ти - само за една година опит да живееш като християнин вече се изживяваш като преуспял в материята, та чак учител. Сега пък изведнъж Бог ти пречел. И първото и второто показват, че съвсем не си в час. Не знам точно каква уродлива представа за Бога и християнството си си изградил, но ти искаш да се отървеш не от тях, а от кошмарната им карикатура в твоята представа.
Ти можеш да откриеш как да се изхитриш да забравиш за Господ. Ще затънеш в егоизъм, ще свикнеш да заглушаваш гласа на съвестта си, ще затънеш във философѝи или окултни учения за ,,саморазвитие'', ще загрубееш от материализъм и пороци. Както в онази песен за наркоманията ,,когато падаш, а мислиш че летиш''. Болшинството днес се носи по това течение, само че устието на тази мътна река е адовата паст.
Е, да кажем че успееш. Тогава ще заприличаш на човек, който има болни очи, поради което слънцето ги дразни. И за да си реши проблема, той вместо да се лекува, решава да си извади очите, за да не го дразни гадното слънце. Да де, ама той като е сляп това не значи,че слънцето го няма. ,,Ако ние сме неверни, Той остава винаги верен, защото не може да се отрече от Себе Си''. Още: ,,Ако и майка да забрави кърмачето си, Аз няма да те забравя'' А сега, де! Наистина ли си развил мания за преследване или фобия от ,,небесния полицай''дето само ти пречи, гаднярът му с гадняр, да си живееш живота, защото мрази всички хора и тебе лично и само търси повод да наказва?!? Я се осъзнай малко! Може ли да живееш в такъв тежък филм?
Адам и Ева също като тебе искаха да се развиват и усъвършенстват, но не според Божиите заповеди, а точно като ги нарушат, т.е. търсеха как да си решават проблемите, разчитайки на себе си и игнорирайки Бога. И какво постигнаха? Не Господ ги наказа, а те сами направиха себе си нещастни и негодни за рая. И ти ли очакваш, че ще се освободиш от блатото, в което си затънал, като се издърпаш сам за косата?
Дано не решиш, че ти се подигравам, имаш сериозен проблем и сам няма да се справиш. Имаш сигурно родители, има и свещеници, психолози, психиатри(пишеш, че чуваш гласове), все отнякъде ще дойде помощ, само спри да се самоунищожаваш с Богоборството си.
Сега си на кръстопът, така че внимавай кого ще слушаш. Не си пропилявай шанса! Желая ти успех, само не си мисли, че ще стане изведнъж.

an7raks
10-28-2014, 09:24
Просто не искам никога вече да съм вярващ и искам да си мисля че светът е просто това което виждам! Има ли някакъв ритуал или нещо което да ми променя умът?? Моля ви спешно е направо не издържам.

Запитай се защо вярваш и какъв е смисълът... Когато онази част в мозъка ти, занимаваща се с логиката се събуди, няма да е проблем да спреш да вярваш...

npp
10-28-2014, 11:09
истината е, че истинският Господ Бог(Отца+Исус) никога не е причинявал каквото и да е зло на когото и да било от човешките и другите одушевени същества, нито сега причинява, нито някога ще причини, Той е системният Администратор на живота за цялата вселена, а не причинител на зло, но от всички първични явления на божественото/духовното единствено явлението на "тъмнината"(лукавият) е причинител на зло, така че всеки, който си мисли, че Бог е лош се лъже, защото Той дори и съвсем малко не угажда на лукавия, нито (Се) ползува (от) негови(те) услуги, но Е негов абсолютен враг

defender
10-28-2014, 11:11
Запитай се защо вярваш и какъв е смисълът... Когато онази част в мозъка ти, занимаваща се с логиката се събуди, няма да е проблем да спреш да вярваш...

Или пък, че просто логиката ти не е достатъчно развита. хихи

Може и тва да значи.

JDeel
10-28-2014, 12:02
истината е, че истинският Господ Бог(Отца+Исус) никога не е причинявал каквото и да е зло на когото и да било от човешките и другите одушевени същества, нито сега причинява, нито някога ще причини, Той е системният Администратор на живота за цялата вселена, а не причинител на зло, но от всички първични явления на божественото/духовното единствено явлението на "тъмнината"(лукавият) е причинител на зло, така че всеки, който си мисли, че Бог е лош се лъже, защото Той дори и съвсем малко не угажда на лукавия, нито (Се) ползува (от) негови(те) услуги, но Е негов абсолютен враг

Къде живее Лукавия?

Pitancho
10-28-2014, 13:40
Ами честно казано не ми се обсъждат религиозни въпроси с религиозен
Не се ли усещаш, че такава логика е много уязвима? Според същата един неграмотник има правото да каже високомерно: ,,Не ми се обсъждат научни въпроси с учен.'' Поради каква разумна причина си убеден, че непознаването на материята ти осигурява превъзходство над тези, които са се потрудили къде повече в усвояването ѝ? Нарочно давам този пример, защото всеки от нас е прекарал 2-3 петилетки в усвояването на различни науки и ще схване абсурда. Докато системни богословки познания днес имат меко казано малцина. А за удобство ще огранича прекалено общия термин религиозност до конфесията, която изповядваме с defender и в която подозирам сте кръстен ако не ти, то поне твоите родители. Освен това християнството е не само сбор от теоретични постановки, а преди всичко начин на живот. Така че мога да свидетелствам за това, което се стремя да живея, но в светлината на Христовото учение имам критерии, с които да оценя и други форми на религиозност,без да се чувсвам длъжен да се задълбавам в тях.
И така, на опита и познанията на вярващите, на авторитета на богословите и светиите, които са извървели този път, просиявайки в святост и чудотворство, на хилядолетния опит на Църквата, на авторитета на Божието слово и на Богооткровеността на християнството, ти какво ще противопоставиш? Ама за теб това не било авторитетно. Е покажи ми някой по-голям авторитет, дето ще разбие на пух и прах многотомнитте съчинения на св. Йоан Златоуст например, който ще опровергае вероопределенията на Вселенските събори, който ще развенчае мистиката на Богообщението в исихастките трудове на св. Григорий Палама или ще докаже, че чудесата в Църквата са менте. Ама не - какво значат всички те пред свръхкапацитета на твоя интелект, който е неоспорим извор и критерий за истината и т.н.
Толкова ли е сложно малко да се смириш и да кажеш:,, Ей, тези неща не ги зная, не съм се интересувал особено от тях, не смятам, че са важни и че си заслужават труда, има си свещеници, богослови, на тях това им е работота, аз се вълнувам от съвсем други неща...
В първия си пост по темата си написал с удебелени букви няколко твърдения, които издаван богословска неграмотност. Когато намеря време, ще кажа по нещо и за тях.

npp
10-28-2014, 14:08
Къде живее Лукавия?

най-вече в "сърцата" на онези, които вършат духовно беззаконие

an7raks
10-28-2014, 15:01
Или пък, че просто логиката ти не е достатъчно развита. хихи

Може и тва да значи.
Е това е! Човек, вярващ, че някаква измислена сила е създала всичко от нищото да говори за логика... :lol:

JDeel
10-28-2014, 15:47
Не се ли усещаш, че такава логика е много уязвима? Според същата един неграмотник има правото да каже високомерно: ,,Не ми се обсъждат научни въпроси с учен.'' Поради каква разумна причина си убеден, че непознаването на материята ти осигурява превъзходство над тези, които са се потрудили къде повече в усвояването ѝ? Нарочно давам този пример, защото всеки от нас е прекарал 2-3 петилетки в усвояването на различни науки и ще схване абсурда. Докато системни богословки познания днес имат меко казано малцина. А за удобство ще огранича прекалено общия термин религиозност до конфесията, която изповядваме с defender и в която подозирам сте кръстен ако не ти, то поне твоите родители. Освен това християнството е не само сбор от теоретични постановки, а преди всичко начин на живот. Така че мога да свидетелствам за това, което се стремя да живея, но в светлината на Христовото учение имам критерии, с които да оценя и други форми на религиозност,без да се чувсвам длъжен да се задълбавам в тях.
И така, на опита и познанията на вярващите, на авторитета на богословите и светиите, които са извървели този път, просиявайки в святост и чудотворство, на хилядолетния опит на Църквата, на авторитета на Божието слово и на Богооткровеността на християнството, ти какво ще противопоставиш? Ама за теб това не било авторитетно. Е покажи ми някой по-голям авторитет, дето ще разбие на пух и прах многотомнитте съчинения на св. Йоан Златоуст например, който ще опровергае вероопределенията на Вселенските събори, който ще развенчае мистиката на Богообщението в исихастките трудове на св. Григорий Палама или ще докаже, че чудесата в Църквата са менте. Ама не - какво значат всички те пред свръхкапацитета на твоя интелект, който е неоспорим извор и критерий за истината и т.н.
Толкова ли е сложно малко да се смириш и да кажеш:,, Ей, тези неща не ги зная, не съм се интересувал особено от тях, не смятам, че са важни и че си заслужават труда, има си свещеници, богослови, на тях това им е работота, аз се вълнувам от съвсем други неща...
В първия си пост по темата си написал с удебелени букви няколко твърдения, които издаван богословска неграмотност. Когато намеря време, ще кажа по нещо и за тях.

Удебелил съм в първия пост, защото държа нещата дето пиша да изглеждат добре и да са разбираеми. Обратното на онези дето пишат на маймуница, та чак с големи букви. Не намирам това за проблемно. Удебелението в дълъг пост просто служи за елементарна навигация. Щото могат да се използват и цветове, размери, шрифтове... сещаш се, дизайн.

Ти си мислиш, че не съм достигал до религията и хал хабер си нямам. Аз си мисля, че съм преминал през нея, проучил съм я и съм достигнал до някои изводи. Познати са ми тревогите на автора, затова и отговорих в темата.

Убежденията на някой са нещо по-здраво от дебела каменна стена. Независимо дали са самоизграждащи или саморазрушителни, да се променят отвън от някой друг е почти невъзможно. Аз не съм религиозно убеден, значи ако обсъждам религиозни въпроси с религиозен, то значи че си прося безкрайни спорове. Аз нямам намерения да ставам религиозен, той няма намерения да става нерелигиозен - просто нямаме допирни точки и е чиста загуба на време и нерви. А и нямам против някой да е религиозен щом иска, стига да не се прави на поредния месия.

Автора на темата очевидно е в конфликт и търси гледни точки, затова аз му показах моите, ти му показваш твоите, друг му показва неговите... и накрая той си избира на кои си заслужава да обърне внимание.

Auriss
10-28-2014, 17:06
Така че мога да свидетелствам за това, което се стремя да живея, но в светлината на Христовото учение имам критерии, с които да оценя и други форми на религиозност,без да се чувсвам длъжен да се задълбавам в тях.
'Оцени' сатанизма на лавей ако обичаш


И така, на опита и познанията на вярващите, на авторитета на богословите и светиите, които са извървели този път, просиявайки в святост и чудотворство, на хилядолетния опит на Църквата, на авторитета на Божието слово и на Богооткровеността на християнството, ти какво ще противопоставиш?
фактът че съм минал през солидна (да речем стотна) от бълвоча тук ; http://www.sacred-texts.com/

Шаро каза нещо умно назад - смешно е да издигаш науката в религия. Но е смешно и да се дупиш на първобитни, арогантни и морално прогнили божества. И да е щракнял някой с пръсти, последствие от което е вселената, то този някой едва ли е толкова духовно пропаднал, колкото вашия бог.

anonymous895156
10-28-2014, 17:33
Не се ли усещаш, че такава логика е много уязвима? Според същата един неграмотник има правото да каже високомерно: ,,Не ми се обсъждат научни въпроси с учен.'' .

даже свястна аналогия не можеш да направиш
на практика с догматик aka религиозен кретен не може да се спори, защото при него критическа оценка на нещата няма, а и няма как да има, неговият светоглед е затворен между студените страници на някаква си книжка и в опит да даде отговор на екзистенциални въпроси, от които си няма и грам понятие, същият сладур цитира рандъм фрагменти от библията (на всичкото отгоре не по предназначение) и крещи "аз съм прав". ти самият не правиш нищо по-различно
"има бог, защото бог е казал, че има бог" - npp
"бог е източноправославен" - defender
и т.н.

golemiq_korab_minava
10-28-2014, 17:55
в крайна сметка науката още е в зародиш, а греховете на хората ще ни унищожат. Бог има. Той може да е всичко, да е вселената, но като се замислите, че цялата ни информация в живота ни е закодирана в молекулата на ДНК...

golemiq_korab_minava
10-28-2014, 17:57
християнството действително дава много точни съждения относно разбирателството между хората и народа, но както и много други религии имат допирни точки, което показва, че все пак могат да носят някаква истина. И ако се замислите, именно защото хората не изпълняват 10-те божии заповеди - стават всички лайна

an7raks
10-28-2014, 18:03
Защо бъркате религията с морала и ценностите?

Auriss
10-28-2014, 18:09
именно защото хората не изпълняват 10-те божии заповеди - стават всички лайна



Аз съм Господ, Бог твой, Който те изведох от египетската земя ..
Да нямаш други богове, освен Мене.
Не си прави кумир и никакво изображение...
Не изговаряй напразно името на Господа, твоя Бог
Помни съботния ден, за да го светиш..
Почитай баща си и майка си..



Не убивай.
-- ненужно == емпатия


Не прелюбодействувай.
в Библейския смисъл е пълна простотия


Не кради.
отново емпатия -- влез в тубата и гледай някое видео с шимпанзета. Явно господ и тях ги е озарил с мъдростта си.


Не лъжесвидетелствувай против ближния си.
можеше да е 'не лъжи' , ама нейсе


Не пожелавай нищо, което е на ближния ти
Не пожелавай дома на ближния си...
... излишен е коментарът.

golemiq_korab_minava
10-28-2014, 18:16
защото морала до голяма степен е пресъздаден от тях. Религията е учение за качествен живот. Ама не такъв , да е пълноценен само за теб, ами и за останалите хора и природата. Системата също променя светогледа на хората. Ама идеологиите се менят, а църквата съществува от 2000 години вече. Защото няма безгрешен човек. В патриархалния свят църквата е определяла и налага всички ценности. Тя е играела ролята на съд и тнт.

Pitancho
10-28-2014, 18:19
Проблемът не е в това как си го оформил графично, а в съдържанието, т.е. имах впредвид че твърденията не са верни.
Неуспешен като при теб или заблуден като при npp опит да намериш вярата не променя факта, че обектът ѝ съществува. За толкова века има прекалено много успешни опити, за да ги игнорираш с чиста съвест. Не случайно светците са пример за подражание. Били са от всякакви възрасти и съсловия,но са намерили начин. Още повече, че Бог не се крие като шушумига, ако решиш да Го търсиш. Само дето се противи на горделиви, а на смирени дава благодат. Та намирането на Бога не е само интелектуално упражнение, а трябва и да посвиеш перките и да се пазиш от пороци. А нали и гордият ум не иска да си признае незнанието, и се напъва да се оправи сам, не признава опита на по- мъдрите и не търси и не изпълнява съветите на по- опитните. Никой не е успял по този път,така че си помисли ти къде си оплескал работата. Ти си се отказал, npp колкото и да препрочита Библията не иска да види, че човек от човек се учи, а не се абонира директно за откровения и наставления свише. Нашият човек пък е повярвал на клеветите на лукавия лъжец, че Бог е някакъв деспотичен Big Brodher и се е панирал от ужасите, които се мътят в главата му... Абе хора, няма нужда да ходите през 9 земи в 10а, защо усложнявате толкова нещата и сте тръгнали сами да изобретявате всичко! Нима църкви и манастири са затворени, свещениците са избити, а вярващите не смеят да се покажат?
Та в резюме, неуспешният опит, ако човек не си види грешката и не се помъчи да я поправи не го обогатява. И извода аз съм врял и кипял в тези неща е дълбоко погрешен. Търсил си под вола теле и не си намерил. Имаше един афоризъм от времето на соца - някои наричат растежа на грешките си грешки на растежа.
Аз уважавам правото на всеки да си изгражда позиция по мирогледни въпроси. И Бог никого няма да набута насила в рая. НО!
Човек, който е духовно неграмотен не бива да се смята за спец по неща, от които не разбира, ако иска да бъде честен пред себе си. Ако си обущар - гледай си работата и не отивай по-далеч от обувките. Уважавам ти труда и уменията, но никой не е длъжен да ти слуша глупостите, когато изказваш мнения за неща които не познаваш. То си личи от километри, когато говориш за неща от които нямаш не само опит, ами и понятие. Например какъв молитвен опит имаш, та твърдиш, че молитвата била голяма простотия?!!
Ето защо смятам в удобно време да дам, моля за извинение, ама поне малко по- компетентно мнение по графично прегледно структурираните ти твърдения.
П. С. За разлика от теб, аз не смятам, че разговор между атеист и вярващ е безпредметен. Преди доста време попаднах на едно интересно изказване на западноевропейски католически проповедник. Той казва, че за него като свещеник е голямо щастие да попадне на атеист в днешно време. ,, С атеиста имаме общ проблем, само че го разрешаваме по различен начин. С такъв човек съм готов да дискутирам винаги. Но какъв духовен разговор би могъл да проведа с преобладаващата маса хора, които заявяват, че това, дали има Бог или не просто не ги интересува''

golemiq_korab_minava
10-28-2014, 18:24
-- ненужно == емпатия


в Библейския смисъл е пълна простотия


отново емпатия -- влез в тубата и гледай някое видео с шимпанзета. Явно господ и тях ги е озарил с мъдростта си.


можеше да е 'не лъжи' , ама нейсе


... излишен е коментарът.
Трябва да влезеш и в мирогледа на хората през тези епохи. Това е било преди хиляди години първо.
Второ - всичките са много точни. Не убивай - нямаше да има войни.
Не лъжи? - Политиците ни нямаше да ни лъжат? Всяка лъжа рано или късно се връща. Не лъжи против ближния, защото той като разбере, няма да ти остане близък хха :Д
Не пожелавай нищо, което е на ближния - не бъде алчен един вид.
Не ги възприемай буквално. ;)
За първото - ами. Един Бог трябва да има.
Не изговаряй напразно Господ - ми защото Господа не е шега работа.
Понми събота - ми трябва ни почивка ве :Д
Уважавай родителите си. Ми кой те е врътнал на тоз свят? ахаха

an7raks
10-28-2014, 18:36
защото морала до голяма степен е пресъздаден от тях. Религията е учение за качествен живот. Ама не такъв , да е пълноценен само за теб, ами и за останалите хора и природата. Системата също променя светогледа на хората. Ама идеологиите се менят, а църквата съществува от 2000 години вече. Защото няма безгрешен човек. В патриархалния свят църквата е определяла и налага всички ценности. Тя е играела ролята на съд и тнт.
Само дето религията налага тези ценности насилствено/чрез заплахи/ и обещания, което прави изпълнението им користно и със задни мисли... Един разумен човек може сам да гради ценностите си без да е необходимо да го заплашват с вечни мъки или да му обещават 72 девици...

Auriss
10-28-2014, 18:37
а ти трябва да прочетеш република и фаедо

// към кораба ми е насочен постът

an7raks
10-28-2014, 18:38
// към кораба ми е насочен постът
Добре... Този ред няма да се компилира... :lol:

defender
10-28-2014, 18:40
сила е създала всичко от нищото да говори за логика... :lol:

ми тя и науката така мисли :)

(големия взрив)

defender
10-28-2014, 18:44
даже свястна аналогия не можеш да направиш
на практика с догматик aka религиозен кретен не може да се спори, защото при него критическа оценка на нещата няма, а и няма как да има, неговият светоглед е затворен между студените страници на някаква си книжка и в опит да даде отговор на екзистенциални въпроси, от които си няма и грам понятие, същият сладур цитира рандъм фрагменти от библията (на всичкото отгоре не по предназначение) и крещи "аз съм прав". ти самият не правиш нищо по-различно
"има бог, защото бог е казал, че има бог" - npp
"бог е източноправославен" - defender
и т.н.

митко пак показва завидно ниво

Auriss
10-28-2014, 18:45
Добре... Този ред няма да се компилира... :lol:

/*
http://sacred-texts.com/cla/plato/rep/index.htm

http://sacred-texts.com/cla/plato/rep/rep0109.htm

да му спестя търсенето */

golemiq_korab_minava
10-28-2014, 18:46
Само дето религията налага тези ценности насилствено/чрез заплахи/ и обещания, което прави изпълнението им користно и със задни мисли... Един разумен човек може сам да гради ценностите си без да е необходимо да го заплашват с вечни мъки или да му обещават 72 девици...

Да бе. Насилствено е ставало, защото е попадала в грешни ръце. И сега има алчни попчета, но в смисъла на християнството няма нищо насилствено. Тя е започнала именно като борба с неправдата. Когато са били много тежки времена и хората са се нуждаели от обединение и съпричастност. Та призовава за един духовен ред.

За мен повечето хора още дълго време ще останат не толкова разумни. Образованието не е за всеки... По важно е всеки да бъде научен на добродетелните ценности. Или на философия, която да не те превръща във материален консуматор - пиявица

golemiq_korab_minava
10-28-2014, 18:49
ауре стига тегли американски пропаганди. въобще не ги чета. тва кат вегетарианците направо.

Auriss
10-28-2014, 18:51
.....................

Auriss
10-28-2014, 18:52
Образованието не е за всеки... По важно е всеки да бъде научен на добродетелните ценности
Образованието не е за всеки => ще промиваме на хората мозъците.

бих ти казал да си ебеш майката леке лицемерно, ама не съм толкова невъзпитан

defender
10-28-2014, 18:55
Да бе. Насилствено е ставало, защото е попадала в грешни ръце. И сега има алчни попчета, но в смисъла на християнството няма нищо насилствено. Тя е започнала именно като борба с неправдата. Когато са били много тежки времена и хората са се нуждаели от обединение и съпричастност. Та призовава за един духовен ред.

За мен повечето хора още дълго време ще останат не толкова разумни. Образованието не е за всеки... По важно е всеки да бъде научен на добродетелните ценности. Или на философия, която да не те превръща във материален консуматор - пиявица

корабе, добър човек си ти

атеистите не са лоши, просто май в основа на тяхната логика стой страха на първо място.
в смисъл атеизма е може би по-скоро проява на слабост, а не толко сила на раума.

абе, не знам.

Auriss
10-28-2014, 18:59
https://www.youtube.com/watch?v=OOosSfm720I

an7raks
10-28-2014, 19:00
ми тя и науката така мисли :)

(големия взрив)

Големия взрив е само една от ТЕОРИИТЕ и никой не заявява категорично, че така е станало... Истината е, че науката казва "Не знам " на много от важните въпроси, но поне не въвежда никого в заблуда с недоказани твърдения.

JDeel
10-28-2014, 19:04
Само дето религията налага тези ценности насилствено/чрез заплахи/ и обещания, което прави изпълнението им користно и със задни мисли... Един разумен човек може сам да гради ценностите си без да е необходимо да го заплашват с вечни мъки или да му обещават 72 девици...

Така си е, и това просто показва каква човешка измислица е религията. В днешно време и децата са наясно, че "Не прави това" е чисто предизвикателство да го направят. До скоро модела за възпитание е бил да се забраняват нещата. Още от малки ни пълнят главите с думички като "Не", "Недей", "Не може". Този метод на забраната не е показал кой знае какви резултати, но е най-интуитивен и не изисква акъл. Толкова ли глупав е Бог, че да ни предложи толкова маймунски диктаторски подход :)

Вместо "Не убивай" можеше да е "Цени живота на останалите същества, защото той е толкова свещен, колкото и твоя". Вместо "Не кради" можеше да е "Цени притежанията на ближния, както цениш своите, независимо дали имаш повече или по-малко". Просто е по-добре да липсва това "Не".

Само че 10-тте Божи заповеди за написани в маймунски стил. А мозъците ни са шампиони в обръщането на "Не" в "Да", което пак казвам, и децата го знае, камо ли пък Бог.

Щом аз дето съм обикновен човек мога да се сетя за по-добър вариант на тия прословути заповеди, то Бог дето е в пъти повече би трябвало да може да се сети за пъти по-добър вариант. Но явно някой друг (човек от ония векове) се е сетил преди него, след което една сурия народ са повярвали, че не е бил човек тоя дето ги е измизлил, а самия Бог. Наивно, и за съжаление деструктивно :)

defender
10-28-2014, 19:08
https://www.youtube.com/watch?v=OOosSfm720I


хаха, супер

an7raks
10-28-2014, 19:08
корабе, добър човек си ти

атеистите не са лоши, просто май в основа на тяхната логика стой страха на първо място.
в смисъл атеизма е може би по-скоро проява на слабост, а не толко сила на раума.

абе, не знам.

За митко, не знам, ама твоята логика гърми... :lol:

defender
10-28-2014, 19:10
ми стоя си на терасата и си гърмя, ей такова, хаха


ПП: митко е класика, това не е ирония, говоря нормално

anonymous895156
10-28-2014, 19:18
ауре стига тегли американски пропаганди.

научен си на добродетелните ценности

golemiq_korab_minava
10-28-2014, 19:28
Образованието не е за всеки => ще промиваме на хората мозъците.

бих ти казал да си ебеш майката леке лицемерно, ама не съм толкова невъзпитан
90% от новото българско население е висшисти. Питам. Какво направи цялата ни образователна система в България за 20 години, че новото поколение до такава степен да деградира? С какви ценности капитализма и глобализма одухотвори децата?
Образованието е ВАЖНО, но не е всеки човек има качествата и капацитета.

Аз също съм атеист, защото не виждам логически причини за бъдещето на обществото ни като природата ни е егоцентрична.Щото и колкото да си умен, ако нямаш вяра - ще предпочетеш да продадеш душата си на дявола за някви си мижави 50 години и да оставиш поколенията след теб в гибел, НИЩО ЧЕ СИ ОБРАЗОВАН.

npp
10-28-2014, 19:32
даже свястна аналогия не можеш да направиш
на практика с догматик aka религиозен кретен не може да се спори, защото при него критическа оценка на нещата няма, а и няма как да има, неговият светоглед е затворен между студените страници на някаква си книжка и в опит да даде отговор на екзистенциални въпроси, от които си няма и грам понятие, същият сладур цитира рандъм фрагменти от библията (на всичкото отгоре не по предназначение) и крещи "аз съм прав". ти самият не правиш нищо по-различно
"има бог, защото бог е казал, че има бог" - npp
"бог е източноправославен" - defender
и т.н.

а отгде знаеш дали някои хора не са срещнали самия истински Господ Бог и чули Неговия глас?!, не допускаш ли, че е възможно да е имало мнозина, които са видели Неговото явление с чудеса и знамения?!

Pitancho
10-28-2014, 19:36
'Оцени' сатанизма на лавей ако обичаш
Твърдо негативно. То е просто очевадно за какво иде реч. На който му е изпила чавка мозъка и се прехласва по тези неща, да му е честито - записал се е в губещия отбор. Шандор Лавей е написал нещо като библия с обратен знак, където се стреми да обърне понятията добро и зло. Това е духовно съсипан човек инспириран в живота и творчеството си от бащата на лъжата - дявола. Така че ако все още се залъгвате, че тук ще намерите някаква истина- сори, това е мястото, където със сигурност няма да я намерите. Ако истината ви боде в очите и вместо нея предпочитате да ви лъжат,значи сте закъсали много яко.
Както казва един богослов, ,, Дяволът-това е маймуната на Бога'' т.е. жалък имитатор. Имитира Бога , Библията, Църквата, истината... все с обратен знак. Кой е той е описано в Библията, каква участ му е предопределена е описано в Апокалипсиса, както и това каква е участта на тези, които му се кланят и му играят по гайдата.
Така че - който както си е постлал приживе...
Господ да ви вразумява!

Auriss
10-28-2014, 19:38
90% от новото българско население е висшисти. Питам. Какво направи цялата ни образователна система в България за 20 години, че новото поколение до такава степен да деградира? С какви ценности капитализма и глобализма одухотвори децата?
Образованието е ВАЖНО, но не е всеки човек има качествата и капацитета.

Аз също съм атеист, защото не виждам логически причини за бъдещето на обществото ни като природата ни е егоцентрична.Щото и колкото да си умен, ако нямаш вяра - ще предпочетеш да продадеш душата си на дявола за някви си мижави 50 години и да оставиш поколенията след теб в гибел, НИЩО ЧЕ СИ ОБРАЗОВАН.

https://www.youtube.com/watch?v=8-qEiB6a5f4#t=1820

малиии ква гибел ни е замисли тоя

defender
10-28-2014, 19:43
а отгде знаеш дали някои хора не са срещнали самия истински Господ Бог и чули Неговия глас?!, не допускаш ли, че е възможно да е имало мнозина, които са видели Неговото явление с чудеса и знамения?!

"Тогава ако някой ви каже: Ето тук е Христос, или: Тука, не вярвайте;" (Мат 24)

:D

npp
10-28-2014, 19:53
Проблемът не е в това как си го оформил графично, а в съдържанието, т.е. имах впредвид че твърденията не са верни.
Неуспешен като при теб или заблуден като при npp опит да намериш вярата не променя факта, че обектът ѝ съществува. За толкова века има прекалено много успешни опити, за да ги игнорираш с чиста съвест. Не случайно светците са пример за подражание. Били са от всякакви възрасти и съсловия,но са намерили начин. Още повече, че Бог не се крие като шушумига, ако решиш да Го търсиш. Само дето се противи на горделиви, а на смирени дава благодат. Та намирането на Бога не е само интелектуално упражнение, а трябва и да посвиеш перките и да се пазиш от пороци. А нали и гордият ум не иска да си признае незнанието, и се напъва да се оправи сам, не признава опита на по- мъдрите и не търси и не изпълнява съветите на по- опитните. Никой не е успял по този път,така че си помисли ти къде си оплескал работата. Ти си се отказал, npp колкото и да препрочита Библията не иска да види, че човек от човек се учи, а не се абонира директно за откровения и наставления свише. Нашият човек пък е повярвал на клеветите на лукавия лъжец, че Бог е някакъв деспотичен Big Brodher и се е панирал от ужасите, които се мътят в главата му... Абе хора, няма нужда да ходите през 9 земи в 10а, защо усложнявате толкова нещата и сте тръгнали сами да изобретявате всичко! Нима църкви и манастири са затворени, свещениците са избити, а вярващите не смеят да се покажат?
Та в резюме, неуспешният опит, ако човек не си види грешката и не се помъчи да я поправи не го обогатява. И извода аз съм врял и кипял в тези неща е дълбоко погрешен. Търсил си под вола теле и не си намерил. Имаше един афоризъм от времето на соца - някои наричат растежа на грешките си грешки на растежа.
Аз уважавам правото на всеки да си изгражда позиция по мирогледни въпроси. И Бог никого няма да набута насила в рая. НО!
Човек, който е духовно неграмотен не бива да се смята за спец по неща, от които не разбира, ако иска да бъде честен пред себе си. Ако си обущар - гледай си работата и не отивай по-далеч от обувките. Уважавам ти труда и уменията, но никой не е длъжен да ти слуша глупостите, когато изказваш мнения за неща които не познаваш. То си личи от километри, когато говориш за неща от които нямаш не само опит, ами и понятие. Например какъв молитвен опит имаш, та твърдиш, че молитвата била голяма простотия?!!
Ето защо смятам в удобно време да дам, моля за извинение, ама поне малко по- компетентно мнение по графично прегледно структурираните ти твърдения.
П. С. За разлика от теб, аз не смятам, че разговор между атеист и вярващ е безпредметен. Преди доста време попаднах на едно интересно изказване на западноевропейски католически проповедник. Той казва, че за него като свещеник е голямо щастие да попадне на атеист в днешно време. ,, С атеиста имаме общ проблем, само че го разрешаваме по различен начин. С такъв човек съм готов да дискутирам винаги. Но какъв духовен разговор би могъл да проведа с преобладаващата маса хора, които заявяват, че това, дали има Бог или не просто не ги интересува''

ти като се пишеш за толкова голям специалист, изгонил ли си бесовете поне от един обладан така както Исус и Неговите истински ученици са го правили, т.е. без изгонените бесове да могат да обладаят отново до края на "века"(вечността), и изцелил ли си напълно поне един болен така както Те са изцелявали, т.е. без той да се разболее повече до края на "века"(вечността), а възкресил ли си поне един мъртвец така както Те са възкресявали, т.е. така щото той да наследи изобилен и вечен живот в истинския Бог?!, но ето как нито изповядваш истинската Божия истина, но ръсиш някакви си сектантски шикалки от онези, които никога не са ползували някой в истинския Исус Христос, и това е защото единствената ти цел сякаш е да се чопкаш с някого като някакъв духовен дон кихот, а не да направиш нещо добро за твоя ближен(съжител) или брат, ако ти и останалите подобни на теб сектанти видите някой наистина свят/праведен човек, и се втурвате да го нападате, но ако някой лъжепророк ви проповядва само сатанински шикалки, тогава сте склонни да приемете неговите думи за истина повече отколкото думите на светия/праведния, и така дори и ако дойде не един, но хиляди антихристи на света, вие дори няма да разберете кога сте били ограбени, за останалото да не говорим, понеже дори и ако сте помогнали на милиони човеци, но на света има още от онези, които все още не са спасени за изобилен и вечен живот в истинският Господ Бог, Той пак ще каже, че има още работа да се върши във вярата, обаче ето как вие не сте спасили дори и един човек както трябва, иначе може да сте погребали милиони, но бързате да се хвалите, и даже казвате, че Онзи, Който слуша думите от устата на истинския Господ Бог и ги свидетелствува на други хора по Неговата(Божията) Воля е нищо, а многовековното предание от човек на човек е много повече

npp
10-28-2014, 19:56
"Тогава ако някой ви каже: Ето тук е Христос, или: Тука, не вярвайте;" (Мат 24)

:D

а ако някой истински Светия, като Св. Петър, Св. Йоан и Св. Павел, ви е написал послание от истинския Бог Отец и истинския Господ Исус Христос, пак ли няма да (по)вярвате, и ще го изкарате, че е лъжепророк?!

defender
10-28-2014, 20:02
Че ти светия ли си?
Или пък пророк?

npp
10-28-2014, 20:09
Че ти светия ли си?
Или пък пророк?

не смея да се наричам светия, нито пророк, но това не означава, че истинското Божие Слово, което бе свидетелствувано досега чрез мен е нищо

"И ето, свидетелството, което Иоан даде, когато юдеите пратиха до него свещеници и левити от Ерусалим да го попитат: Ти кой си? Той изповяда, и не отрече, а изповяда: Не съм аз Христос. И попитаха го: Тогава що? Илия ли си? И каза: Не съм. Пророк ли си? И отговори: Не съм." Йоан 1: 19-21,

"И когато те си отиваха, Исус почна да казва на народа за Иоана: Какво излязохте да видите в пустинята? тръстика ли от вятър разлюлявана? Но какво излязохте да видите? човек в меки дрехи ли облечен? Ето, тия, които носят меки дрехи, са в царски дворци. Но защо излязохте? пророк ли да видите? Да, казвам ви, и повече от пророк. Това е онзи, за когото е писано: - "Ето, Аз изпращам вестителя Си пред Твоето лице, Който ще устрои пътя Ти пред Тебе". Истина ви казвам: Между родените от жени, не се е въздигнал по-голям от Иоана Кръстителя; обаче, най-малкият в небесното царство, е по-голям от него." Матей 11: 7-11

defender
10-28-2014, 20:10
е добре де, кво ми се надуваш сега

an7raks
10-28-2014, 20:14
90% от новото българско население е висшисти.

Яя кажи откъде я извади тази статистика?

npp
10-28-2014, 20:16
е добре де, кво ми се надуваш сега

ти се надуваш, след като показваш (при това не за първи път) неуважение към истинската Божия истина независимо чрез кого е свидетелствувана (тя), защото дори и веднъж не я потвърди поне като напишеш тук (примерно) "да, така е", но пак демонстрираш мъжка похот

golemiq_korab_minava
10-28-2014, 20:20
я къв хубав филм ---Апокалиптичният екшън-трилър с Никълъс Кейдж и Ашли Тисдейл разказва за група мъже и жени, които след внезапното изчезване на християнското население на Земята се опитват да оцелеят в един съвсем нов, опасен и бързо променящ се свят. Вярващите хора са вече в Рая, а останалите са принудени да живеят на Земята в постоянен страх и с нарастваща несигурност за бъдещето. В центъра на сюжета е обикновения Рей Стийл (Кейдж), който заедно със своята дъщеря Клои прекосява Америка в търсене на оцелели членове на семейството си и помагайки на тези в нужда.Междувременно младия журналист Камерън “Бък” Уилямс се опитва да разбере какво точно се случва на Земята и открива, че истинските проблеми за останалите представители на човешката раса тепърва предстоят''
Left Behind / Изоставени (2014) замунда

defender
10-28-2014, 20:20
ти се надуваш, след като показваш (при това не за първи път) неуважение към истинската Божия истина независимо чрез кого е свидетелствувана (тя), защото дори и веднъж не я потвърди поне като напишеш тук (примерно) "да, така е", но пак демонстрираш мъжка похот
Ми аз си имам Библията, на мен не ми трябва да ми свидетелстваш, за какво са ми други свидетелства.

А ти всъщност какво точно свидетелстваш, някакви нови заповеди и откровения ли, и кой те кара да го правиш?

golemiq_korab_minava
10-28-2014, 20:25
Яя кажи откъде я извади тази статистика?

от топлото място

an7raks
10-28-2014, 20:43
Климатик, кофти е да се вживяваш във филми...
Дефенди, Библията от какви хора е писана? Не е ли точно от хора като нпп, твърдящи, че са свидетели на разни чудеса?

an7raks
10-28-2014, 20:44
от топлото място

Личи си... ;)

Auriss
10-28-2014, 20:50
http://www.imdb.com/title/tt2467046/



This movie epitomizes the problem with religion in general.

It starts with a conclusion, so it's tediously predictable & boring boring boring, strictly by-the-numbers fluff for the easily entertained.

As demonstrated the featured review, the only people who will like this dog are those who take a creepy satisfaction in their belief that they alone will get sucked up to heaven while everybody else fries in hell.

As a result, it's aimed at a narrow audience of knee-jerk true believers who would like it no matter how awful it is.

And this was awful, folks. The script falls so flat I even lost my taste for popcorn. Even my daughter, who wanted to see it, got bored pretty quickly.

So when some other people walked out, we 'left behind' them.

yep, ще го дръпна да се посмея.
наскоро гледах някъв за хесус и беше ебаси гей порното :D айде - не порно, ама ако има жанр хомо-романтика 100% ще оглави класациите

Auriss
10-28-2014, 20:53
отивам да си изпека 1 пържолка докато се изтегли, ще си направя и салатка, зареден съм и с биричка ... екстра екстра - после ще докладвам няхнях

// докарах ли го като пантерката :oops: ?

defender
10-28-2014, 20:53
Дефенди, Библията от какви хора е писана? Не е ли точно от хора като нпп, твърдящи, че са свидетели на разни чудеса?

Да, но не са били като нпп.
Има тънкости в тая работа.

Тва е все едно двама човека да са щастливи пред тебе и ти да разпознаеш кой фалшиво е щастлив и кой истински щастлив. Тънка работа.

an7raks
10-28-2014, 21:01
Да, но не са били като нпп.
Има тънкости в тая работа.

Тва е все едно двама човека да са щастливи пред тебе и ти да разпознаеш кой фалшиво е щастлив и кой истински щастлив. Тънка работа.

Добре, условно нпп е пред теб... Как, обаче, видя хората, писали Библията?

defender
10-28-2014, 21:07
Ми сравнявам нпп с тях, като почетеш ще разбереш за какво ти говоря.
Тва са неща дето се разбират с времето.
Ти да не мислиш, че имунитет се изгражда с два дена приказки в някакъв форум.
Тва си е цяла наука.

Auriss
10-28-2014, 21:09
дифендър

phd хесусолог

defender
10-28-2014, 21:14
аз съм любител
иначе друго уча

Auriss
10-28-2014, 21:16
християнството ти е хоби викаш :}} разбираемо е
аз пък гледам някви убийства в liveleak като ми е скучно

defender
10-28-2014, 21:19
християнството е живот, а не само хоби, а да си живея готино ми е хоби, а те нещата са свързани.

примерно вместо да стана гей любител,

npp
10-28-2014, 22:14
Ми аз си имам Библията, на мен не ми трябва да ми свидетелстваш, за какво са ми други свидетелства.

А ти всъщност какво точно свидетелстваш, някакви нови заповеди и откровения ли, и кой те кара да го правиш?

който вярва правилно е наясно какво прави, а който не вярва правилно не знае къде отива, ето че ти имаш библия, но който вярва правилно няма нужда от буквата, защото има Живия Господ Бог

8bit
10-28-2014, 23:19
Hail Satan

RagioL
10-29-2014, 12:35
Кой съм аз ли? Аз съм отвъд ръба на бездната, и няма наистина начин да ти го обясня, понеже единствените хора, които знаят истински къде е, са онези преминали отвъд.

и какво е това което е отвъд бездната, нищото или цялото?
или то по същество е едно и също, изчистено от илюзиите на дуализма?

Fisherman
10-29-2014, 16:45
християнството ти е хоби викаш :}} разбираемо е
аз пък гледам някви убийства в liveleak като ми е скучно

няма да смяташ изоелектрична точка на аминокиселини я,на вулгарен ум принадлежи вулгарен живот и нищо повече

Fisherman
10-29-2014, 16:51
даже свястна аналогия не можеш да направиш
на практика с догматик aka религиозен кретен не може да се спори, защото при него критическа оценка на нещата няма, а и няма как да има, неговият светоглед е затворен между студените страници на някаква си книжка и в опит да даде отговор на екзистенциални въпроси, от които си няма и грам понятие, същият сладур цитира рандъм фрагменти от библията (на всичкото отгоре не по предназначение) и крещи "аз съм прав". ти самият не правиш нищо по-различно
"има бог, защото бог е казал, че има бог" - npp
"бог е източноправославен" - defender
и т.н.

"лигавицата на дебелото ми черво е предназначена за мазните немити пишки на активни педераси" -димитър

прасе не говорихме ли с тебе,че си неадекватен и мозъка ти е повреден и не бива да се впускаш в дебатиране на каквото и да е

anonymous895156
10-29-2014, 17:34
лигавицата на дебелото ми черво е предназначена за мазните немити пишки на активни педераси

най-после си себе си

Auriss
10-29-2014, 17:40
искрено и лично

an7raks
10-29-2014, 20:58
искрено и лично

ама с водещ Наталия Кобилкина....

Fisherman
10-29-2014, 21:00
има бог

я

Fisherman
10-29-2014, 21:06
http://new4.fjcdn.com/comments/Sauce+these+all+come+from+the+subreddit+r++_ecc5b9 e3fbd8ab207db4104bec5687b0.jpg

за митко,който вади изводите си изцяло от това,което е прочел онлайн и никога не е общувал с хора

и няма приятели

и приятелки

defender
10-29-2014, 21:37
и няма приятели


аз съм му виртуален приятел

и на Ауриса съм приятел ако още не ми се обидил за оня коментар, ама какво да го правя като снощи не ми даде от пържолата.

AngelBelchev
10-30-2014, 06:46
Fisherman разцепва с тия коментари, честно!

Fisherman
10-30-2014, 15:01
аз съм му виртуален приятел

http://prikachi.com/images/226/7694226l.jpg

Pitancho
10-30-2014, 18:47
Има. Имай предвид, че:

- Всяка религия е измислена от човека. Има нещо в мозъка на човека, което го кара да си фантазира за тези неща, още от най-първите умни хора. Всеки homo sapiens живял някога на тази планета е имал тази муха в главата, просто ни идва отвътре. Както ни идват отвътре и други разрушителни неща. Може би в основата е просто страх от неизвестното.

Добре е, че поне признаваш религиозността за присъща на човешката природа. Фройд се мъчи да я обясни с инфантилна потребност от супертатенце, марксизма - с незнание и страх и пр. Товапросто ни идва отвътре не е обяснение, а констатация. За наличие на потребност, която активизира не само ума(дето казваш фантазии), но и волята и чувствата и разбира се и тялото. Както гладът е породен от потребност от храна и както е нелогично човек да изпитва жажда, ако не съществува вода, така религиозната(religo-свързвам) потребност също има обект, към който е насочена и в който намира удовлетворение. Тя е заложена от нашия Създател като,,глад за общение с Бога'', или по-точно - това е естественото състояние на човека. В това състояние са били първите човеци в рая. След грехопадението тази потребност не изчезва. Адам и Ева желаят да се върнат в рая и получават обещание за Спасител от техните потомци, Който ще направи рая отново достъпен. Имайки впредвид много дългия живот на прародителите ни, много поколения са чули от първа ръка за Господ, рая и последвалите събития, и са предавали разказа в поколенията. Постепенно тези факти се митологизират, започват да се приемат със съмнение ида се видоизменят и даже да се отричат. Потребността от религия обаче остава, само че вече започва да се насочва в неправилна посока, така както гладният, лишен от храна, започва да проявява извратен апетит, само и само да се натъпче с нещо. Забравили Твореца, хората започват да обожествяват творението, т.е. появява се езичеството, което естествено придобива все по-различни форми и става все по -разпространено. Истинското Богопознание остава все по-рядко срещано. За да го запази, Бог избира потомците на праведния Авраам - евреите, които имат мисията да запазят истинската вяра в морето на езическите ментета.. За целта им дава чрез Моисей Петокнижието, а после ги потдържа и направлява чрез пророците.
Ати какви небивалици написа?

модерните религии казват, че са изпратени от бог, а някой пророк е записвал посланията. В по-старите религии няма такова нещо, та те са имали много(и странни) богове, а и май не са имали свещенни книги. Ако бог е отговорен за монотеистичните религии и сам ги е поръчал, то кой е отговорен за всички онези преди това? Все пак въпросният Биг Брадър не се е включвал пряко преди това. Отново имаме...муха в главата.
Верно, имате! :D Както споменах в съвсем телеграфен стил по-горе, монотеизма предхожда езичеството, (за разлика от писаниците на нерелигиозните ,,религиоведи'', които твърдят точно обратното), политеизма е вторичен продукт, а отговорни за възникването му са повредената от греха човешка природа и бащата на лъжата-дявола. И тук си казал нещо вярно - има роля и фантазията. За който истините, писани в Библията не са по вкуса, може да се обърне към фентъзито на Тери Пратчет. В книгата ,,Малки богове'' се описва много вярно механизма на възникване на езическа религия. Безчет малки богове, т.е. демони, правят всичко възможно да привлекат вниманието на някой суеверен човек, който да започне да ги почита за богове и да го подтикнат да разпространява новата вяра. Така дребничкото богче става все-по голям бог, колкото повече привърженици има,и става член в хайклуба от себеподобни ,,вървежни'' богове. Ако някой не го мързи да чете, книгата я има безплатна в. chitanka.info.
На другите ти твърдения ще отговоря по-нататък.

Auriss
10-30-2014, 18:53
^http://en.wikipedia.org/wiki/Epic_of_Gilgamesh

дали пък е вторичен :)

http://www.sacred-texts.com/ane/eog/

Енумаелиш също е интересно :)

http://www.sacred-texts.com/ane/enuma.htm

Pitancho
10-30-2014, 20:21
^http://en.wikipedia.org/wiki/Epic_of_Gilgamesh

дали пък е вторичен :)

http://www.sacred-texts.com/ane/eog/
Благодаря ти за линка. Я виж каква находка:
,,лайтмотивът на поемата е недостижимостта на съдбата на боговете за човека и безполезността на човешките усилия в опитите да получат безсмъртие... Основната идея на произведението - недостижимостта на главната цел на Гилгамеш - вечния живот.''
Е и това ако не е резюме на напразното напъване на езичеството да разреши най- важния проблем на човечествотто ,здраве му кажи! И в ,,Илиадата '' е същата дивотия - светът е лудница, в която не може и да се мисли за някакви закони, защото една орда капризни богове се месят когато и както и където си поискат. Затова и науката не се е развивала трайно в нито едно езическо общество, а точно в християнска Европа, където откриването на законите става при благоприятното предпоставяне на ЕДИН ЗАКОНОДАТЕЛ.
Но най-важното е, че Христос разрешава по неподозиран и невъзможен за езичеството начин точно този ,,проклет'' въпрос, изяснявайки ни Божията воля и още по- важното - побеждавайки смъртта и дарувайки ни безсмъртие. Езичеството говори за това какви жертви хората трябва да принасят на боговете, а в християнството Бог принася Богочовека Христос като съвършенната жертва за хората
Още веднъж благодаря за подаръка, който ми направи :)

Auriss
10-30-2014, 21:02
Разтягаш локуми. Пуснах ти го с цел да ти докажа, че еврейската митология не е първата. Дори сред първите не е.

Интересен факт - неандерталците са погребвали мъртвите си с ритуални церемонии, не особено различни от тези на траките или египтяните.

Забравяш и че периодите, в които науката се развива най-много са именно езическите - сега и преди Християнството. Ренесанс знаеш какво означава предполагам. Ренесанс на какво ? Езическата култура и традиции :)

Християнството е чума. Радвам се, че умира. Лека вечер от мен.

defender
10-30-2014, 21:12
Християнството е чума. Радвам се, че умира. Лека вечер от мен.

Мамка му и прасе, и сега какво да правя?

anonymous895156
10-30-2014, 21:14
Е и това ако не е резюме на напразното напъване на езичеството да разреши най- важния проблем на човечествотто ,здраве му кажи!

това, че някой си е въобразил, че е решил този въпрос, както и много други, и поради естествената си неспособност да се обоснове се е опитал да представи отговорите си като спуснати свише и неподлежащи на коментар, не означава, че той е прав, нито пък че тези, които ползват алтернативни подходи в търсене на отговора, водят безсмислено съществуване


Затова и науката не се е развивала трайно в нито едно езическо общество, а точно в християнска Европа, където откриването на законите става при благоприятното предпоставяне на ЕДИН ЗАКОНОДАТЕЛ.

:)))))))))))))))))))

как ще докажеш, че предложеното от христос решение е уместно и че това е божията воля? (всъщност започни от доказателството за съществуването на бог, след това обясни откъде-накъде може нашият незначителен ум да придава чисто човешки (маймунски) качества на нещо извънбитийно, което по презумпция е недостижимо за човешкия разум, изхождайки единствено от нищожния си опит, и да заклеймява всички различни идеи)

не мога ли със същото като исусовото уверение (а и обосновка) да заявя, че бог е разгонен капуцин, който праща в рая-джунгла при N на брой изядени банани и осъществени полови сношения?

an7raks
10-30-2014, 21:16
Мамка му

http://24.media.tumblr.com/ea7a5f9dc17e4143f516743bc6afc606/tumblr_n5otzq0f271sjzbw8o1_500.jpg

defender
10-30-2014, 21:24
не мога ли със същото като исусовото уверение (а и обосновка) да заявя, че бог е разгонен капуцин, който праща в рая-джунгла при N на брой изядени банани и осъществени полови сношения?


:D

ПП: Ми можеш, ама това ще е път към някакъв твой бог, сега ако заради твоя бог се откажеш от всичко материално и издържиш и едно разпятие заради него, може и да ти повярвам :D

И ако имаш, и свидетели и ученици, които да умрат за тебе мъченически.

И пак не е сигурно, дали ще ти повярвам, има още около няколко стотин изисквания за да отговаряш на представата за бог, доста има да се потрудиш от едно нищо и никакво изказване на някакво си твое хвърчащо твърдение, нямащо връзка с реалността.
Виж при Христос не е така.

ПП: След като човек се запознае добре с християнския Бог, аз не знам след това дали изобщо ще може да се намери нещо, което да го измести като Бог, просто винаги ще има кусури на тоя нов бог, защото просто той няма да е толко съвършен.
Аз не знам по-съвършено описание за Бог от християнския. Всеки друго бог просто ще му падне нивото. :D

Ако успееш да ми дадеш по-съвършено описание за бог ще повярва във вашия бог.
но просто не знам как ще превземеш крепостта на съзнанието ми. Тва е невероятен лабиринт брато, сега му слагам теракот и алуминиева дограма.

defender
10-30-2014, 21:25
http://24.media.tumblr.com/ea7a5f9dc17e4143f516743bc6afc606/tumblr_n5otzq0f271sjzbw8o1_500.jpg

че какво лошо има в на прасето майка му ве, мамка му и подсъзнание.

Auriss
10-30-2014, 22:03
Тва е невероятен лабиринт брато, сега му слагам теракот и алуминиева дограма.
няма да е зле да му замиеш и прозорците малко

Pitancho
10-30-2014, 22:15
Ами Димитре, що не запишеш богословския факултет в София? Надниквал съм им в конспектите, там бистрят точно такива теми. Доказателства за съществуването на Бога, проблемите с познаваемостта на Бога, ,Богопознание и Богообщение, антропоморфизъм на Бога, методи на Богопознание, какво Той е и какво не е, Боговдъхновеност и автентичност на Свещенното Писание и още един куп въпроси, които може би те интересуват и повече от мен.
И още нещо. Може да изчетеш всичките тези неща и пак да си останеш богоборец. Защото истините на християнството не се постигат само с разума, както си мислиш ти. Виж си страстите , които помрачават не само ума, но и сърцето. Защото Богопознанието предполага не само човешко усилие за търсене на Бога, но и ответно действие от страна на Бог, който се открива на търсещия при определени условия. Няма да ти чета лекции, но ще кажа 2 неща: Не си познал Бога, защото не си поискал, и защото ,, Бог се противи на горделиви, а на смирени дава благодат''
Що се отнася до капуцина, покажи ми светии ,които са се издигнали на нивото на св. Серафим Саровски или на св. великомъченик Георги чрез вяра в този шебек, източват благоуханно миро от 4 ти век до сега, като св. Николай, цивилизовали са племена и народи, а хората от векове, и до днес назовават децата си с имената им! Хайде не се опитвай да доведеш глупосттите си до абсурд, това не ти носи точки в спора.

defender
10-30-2014, 22:22
няма да е зле да му замиеш и прозорците малко

:D


то в центъра му е слънцето.

defender
10-30-2014, 22:47
Ами Димитре, що не запишеш богословския факултет в София?

митко се напъва да учи богословие, ама не му спори.

http://store.picbg.net/pubpic/0F/4C/e38599bac3a10f4c.jpg

Pitancho
10-31-2014, 07:34
митко се напъва да учи богословие, ама не му спори.

http://store.picbg.net/pubpic/0F/4C/e38599bac3a10f4c.jpg

:D Ами като е склонен да постави над себе си за бог капуцин, то на какво би могъл да се поучи от него, освен как да си пощи въшките и че смисълта на живота е, както казват руснаците ,,ЖРАТЬ, СПАТЬ, СРАТЬ И ЕБ@ТЬ'', т.е. да плюскаш, да спиш и да акаш.
Ето ти един от неговите ,,алтернативни подходи в търсене на отговора''

an7raks
10-31-2014, 07:41
Защо му казвате да учи, след като вие очевидно не сте учили подобно нещо? Или щом вярваш, това оправдава, че не знаеш в какво точно вярваш?
Папагалчета... :)

Pitancho
10-31-2014, 09:12
Защо му казвате да учи, след като вие очевидно не сте учили подобно нещо? Или щом вярваш, това оправдава, че не знаеш в какво точно вярваш?
Папагалчета... :)

Заключението ти звучи логично, но не е вярно. Откъде знаеш , дали не съм прочел повече книги по въпроса, отколкото ти по всички други въпроси? Тази тема е и много тънка, ако тръгнеш да я усложняваш и много проста. Християнството е път, който е по силите на всеки човек, независимо от степента на образование и интелект. Вижте житията на светиите, които са извървяли успешно този път и ще видите и хора с енциклопедични познания и неграмотни. Макар че отдавна зная повече от достатъчно, за да живея вярата си пълноценно, има много християни, които знаят по-малко, но изпълняват повече и обичат Господа и ближните повече от мен, а това са най-важните заповеди в християнството. Въобще не отричам нуждата от духовна просвета, както и това ,че мнозинството влиза в рая и без магистърска степен по богословие. Ти например как вярваш, че земята е кръгла, без да си завършил астрономия?
А в резюме не приемам обвинението, че не знам в какво вярвам. Въобще не спадам към групата ,, вярващи'' че ИМА НЕЩО ТАМ НЯКЪДЕ.

defender
10-31-2014, 09:22
,,алтернативни подходи в търсене на отговора''

Няма алтернативни подходи, всички подходи са подходящи щом не отклоняват от истината, а я потвърждават.
Трябва да сме обединени около истината, но не и еднакви. Нима мислиш, че Бог иска да сме еднакви, ами тогава да беше създал само един човек, защо тогава е създал толкова много хора, за да сме еднакви ли, чиста загуба на пространство.
Бог не е комунист брато, за да иска да сме еднакви, Той иска да сме обединени около истината (за да не се отклоняваме), но не и еднакви като хора и програмирани по някакъв стандарт.

И светите отци са били обединени около истината без да са се отклонява от нея, но в същото време всеки е оставил своя почерк. Бог не обезличава хората. Иначе до сега да съм се отказал.

Представяш ли си в едно училище всички ученици да пишат с един и същи почерк като от компютър - в тва няма нищо човешко.


ПП: или може би не съм те разбрал правилно какво точно искаш да кажеш и пак да съм излял боламача си не на място, Сорри.

Auriss
10-31-2014, 09:39
Ти например как вярваш, че земята е кръгла, без да си завършил астрономия?
Хоризонт


дали не съм прочел повече книги по въпроса
3 поста нагоре обясняваше, че монотеизма предхожда политеизма. Видно е колко си чел.

defender
10-31-2014, 09:54
Хоризонт

Размерите на Земята съпоставени с обсега на видимост на човешкото око (в Земни условия) са такива, че не може да се определи с просто око дали е кръгла, така, че не важи.

Pitancho
10-31-2014, 09:59
Дефендър, напълно прав си, аз въобще нямах впредвид това, написах го погрешно. Нямах впредвид теб , а цитирах Димитър, който е неудовлетворен от метода по който Христос е решил проблема за безсмъртието на човека и твърди, че търсещите алтернативни решения не водят безсмислен живот. Не смятам, че непременно е безсмислен,често човек преминава през какво ли не, докато стигне до истината, само твърдя, че алтернативно решение на победата на Христос над смъртта и греха няма, хайде поне на теб да не ти цитирам Евангелието.
Извинявам се за недоразумението, поправих текста.

defender
10-31-2014, 10:00
ааа, ясно, аз помислиш пък, че не съм те разбрал правилно и съм се изказал не на място. :)



само твърдя, че алтернативно решение на победата на Христос над смъртта и греха няма,

разбира се, че е така :)

Auriss
10-31-2014, 10:13
Размерите на Земята съпоставени с обсега на видимост на човешкото око (в Земни условия) са такива, че не може да се определи с просто око дали е кръгла, така, че не важи.

https://www.youtube.com/watch?v=dV0h68YU0iQ

^впрочем да уточня преди да ми скочиш - видето изглежда изключително странно и просто гадая, че е снимано със зверско увеличение. Мащабите на кората и прелитащите птици не изглеждат както трябва.
Във всеки случай беше единственото видео, което намерих. Но съм сигурен, че си виждал доста такива, които за разлика от това не изглеждат ... странно.

defender
10-31-2014, 10:21
тва е монтаж, гледал съм от брега кораби в морето, преди да се установи тази зависимост от клипа, кораба изчезва от поглед или пък става прекалено малка точка, от която не може да се определи тази зависимост от клипа.

А тука само как е представено, като от приказка, мани, мани, бегай.

Auriss
10-31-2014, 10:23
тва е монтаж, гледал съм от брега кораби в морето, преди да се установи тази зависимост от клипа, кораба изчезва от поглед или става пък малка точка от която не може да се определи тази зависимост от клипа.
затова казах, че просто гадая, че е зуумнато, но с тия птици ... както и да е.

defender
10-31-2014, 10:27
ми добре пробвай да го направиш.... както и да е.



ПП: Пример - от Обзор се вижда фара на Шабла през нощта как свети, но през деня фара изобщо не се вижда с просто око. Ти знаеш ли колко е разстоянието от Шабла до Обзор, по твоята логика фара през нощта изобщо не трябва да се вижда как свети, ако земята беше чак толкова обла колкото от клипа.

не знам какви са тези разстояния в клипа от брега до кораба

Auriss
10-31-2014, 10:44
дай техника и с удоволствие ще пробвам.

А с фара въпросът не е дали се вижда, а колко от него се вижда. И клипа не изглежда коректен - обясних ти вече, че го пускам 'щото не намерих нищо друго. Не знам 'що продължаваш да го дъвчеш след като вече ти казах, че и мен ме съмнява автентичността.

Pitancho
10-31-2014, 11:12
3 поста нагоре обясняваше, че монотеизма предхожда политеизма. Видно е колко си чел.

Заставам си зад думите. Това е учението на Църквата, така пише в Библията, а библейската археология, честно казано ми е скучна и избягвам да я чета. Като християнин съм пристрастен, както и ти ,като човек който мрази християнството, а вероятно и християните. Всеки има право да си има авторитети, да си избира какво да чете и източниците, които смята за меродавни и тези в които да се съмнява.
J Deel зададе въпрос, аз отговорих, ти също, няма да подхващаме спора за яйцето или кокошката
На мен ми е интересно ти в какво точно вярваш.

defender
10-31-2014, 11:25
На мен ми е интересно ти в какво точно вярваш.

аз задавам същия въпрос и на димитър, антракса и J Deel

ае, хвърлих ръкавицата


ПП: щеше да ми е интересен и оригиналния отговор на Чачо(лина), ако беше тука, ама.

и разбира се на великия нечовек ДокторСатан666

npp
10-31-2014, 11:25
^http://en.wikipedia.org/wiki/Epic_of_Gilgamesh

дали пък е вторичен :)

http://www.sacred-texts.com/ane/eog/

Енумаелиш също е интересно :)

http://www.sacred-texts.com/ane/enuma.htm

вавилонците и асирийците са лъжепророкували много, тази поема за гилгамеш е доста подвеждаща след като представя Ной като едва ли не някакъв гуру, който учи на принципите на йога, а именно едно от най-сатанинските учения съществували за последните над 5 хилядолетия досега, понеже уж е казал на гилгамеш да будува седем нощи, което явно е според принципите на постепенното изкачване по "стълбата" на седемте чакри, а това учение никак не е представено в Библията като дадено от истинския Господ Бог, но дори е посочено там като съвсем сатанинско, а Ной е бил "проповедник на Божията правда", както е наричан в книгите на Новия Завет, понеже е проповядвал да се търси ползата на ближните(съжителите) за изобилен и вечен живот на всички, а не всеки да търси вечен живот за себе си, понеже вечният живот е възможен само когато се работи за спасението на другите, що се отнася до енума елиш, "тъмнината" е видимо изтъквана там, след като започва с представянето на апсу и тиамат, които са представяни като първите появили се богове на вселената явления на хаоса, ето защо Бог е разбъркал езика на древните вавилонци и посочва асирийците като превъзходни лъжепророци в пророческите книги на стария завет

npp
10-31-2014, 11:59
Както споменах в съвсем телеграфен стил по-горе, монотеизма предхожда езичеството, (за разлика от писаниците на нерелигиозните ,,религиоведи'', които твърдят точно обратното), политеизма е вторичен продукт, а отговорни за възникването му са повредената от греха човешка природа и бащата на лъжата-дявола. И тук си казал нещо вярно - има роля и фантазията. За който истините, писани в Библията не са по вкуса, може да се обърне към фентъзито на Тери Пратчет. В книгата ,,Малки богове'' се описва много вярно механизма на възникване на езическа религия. Безчет малки богове, т.е. демони, правят всичко възможно да привлекат вниманието на някой суеверен човек, който да започне да ги почита за богове и да го подтикнат да разпространява новата вяра. Така дребничкото богче става все-по голям бог, колкото повече привърженици има,и става член в хайклуба от себеподобни ,,вървежни'' богове. Ако някой не го мързи да чете, книгата я има безплатна в. chitanka.info.
На другите ти твърдения ще отговоря по-нататък.

все пак на първо място библейската дума "езичници" означава невярващи/неокултисти, сиреч обикновени потребители, от тази гледна точка, адам и ева са били езичници, защото те не са имали вяра/религия, но както пише в книгата Битие, религията/вярата се е появила чак от грехопадението нататък, защото адам и ева станали окултисти/езотерици(Битие 3:1-7), техният син каин също бил езотерик/окултист, като даже превъзхождал родителите си в това отношение, а после, както е представено и в Битие 4:25-26, човеците започнали да упражняват вярата традиционно, така че от тази гледна точка езичеството предхожда религията

defender
10-31-2014, 12:18
^ npp как се кефи, хихи


npp кво се кефиш ве,

defender
10-31-2014, 12:46
все пак на първо място библейската дума "езичници" означава невярващи/неокултисти, сиреч обикновени потребители, от тази гледна точка, адам и ева са били езичници, защото те не са имали вяра/религия, но както пише в книгата Битие, религията/вярата се е появила чак от грехопадението нататък, защото адам и ева станали окултисти/езотерици(Битие 3:1-7), техният син каин също бил езотерик/окултист, като даже превъзхождал родителите си в това отношение, а после, както е представено и в Битие 4:25-26, човеците започнали да упражняват вярата традиционно, така че от тази гледна точка езичеството предхожда религията

Първо езичници в Библията означава хора, до които все още не е било достигнало Словото и те са вярвали и почитали други т.е. езически божества.
Когато Словото обаче вече е достигнало до тях и е познато на езичника, но той не вярва в него, тогава той не е езичник, а неверник.
Така, че езичество не означава точно неверник.

Другото което е, Адам и Ева са имали вяра, защото без вяра в отношението към Бог, човек няма свобода т.е. става принуда, но тази свобода се е изразявала в дървото от което Адам не е трябвало да къса плодове. Бог му казва, че да не къса, защото това ще му донесе беди, но Адам е нямал как да бъде убеден в това без да го направи, той е трябвало да го приеме на базата на вяра в Бог, но след като идва бай девил му казва, че ако си хапне пича от дървото и ще стане като бог и Адам и Ева повярват на дявола т.е. тук пак има вяра и след като отхапват те стават като богове т.е. появява се фалшивото Аз.

и вече от тази лъжа се появява многобожието.

Тоест първото разклонение във вярата идва от избора при дървото между това което казва дявола и Бога. от тук тръгва. А вече дявола има лъжи колкото щеш и от там други вери.

an7raks
10-31-2014, 14:07
Няма алтернативни подходи, всички подходи са подходящи щом не отклоняват от истината, а я потвърждават.
Трябва да сме обединени около истината, но не и еднакви. Нима мислиш, че Бог иска да сме еднакви, ами тогава да беше създал само един човек, защо тогава е създал толкова много хора, за да сме еднакви ли, чиста загуба на пространство.
Бог не е комунист брато, за да иска да сме еднакви, Той иска да сме обединени около истината (за да не се отклоняваме), но не и еднакви като хора и програмирани по някакъв стандарт.

И светите отци са били обединени около истината без да са се отклонява от нея, но в същото време всеки е оставил своя почерк. Бог не обезличава хората. Иначе до сега да съм се отказал.

Представяш ли си в едно училище всички ученици да пишат с един и същи почерк като от компютър - в тва няма нищо човешко.


ПП: или може би не съм те разбрал правилно какво точно искаш да кажеш и пак да съм излял боламача си не на място, Сорри.

Говориш за някаква истина, която не е доказана с никакви факти. Няма как всички да са обединени около някакво предположение... Всеки може да си даде негово си необосновано предположение... Както и става, де...
Ако Бог е толкова всемогъщ и добър, защо не ни е простил "първородния грях" и да ни върне в райската градина? Защо има толкова много бедни, гладни и болни хора? Би било логично да кажеш, че явно са съгрешили с нещо и Бог ги наказва така... Как може да съгреши едно 18-годишно момиче, че да заслужи диагноза като рак?? Ще ми обясните ли, не разбирам?!

defender
10-31-2014, 14:21
Говориш за някаква истина, която не е доказана с никакви факти. Няма как всички да са обединени около някакво предположение... Всеки може да си даде негово си необосновано предположение... Както и става, де...!

Ми тогава не вярвай, щом логиката на разума ти казва, че няма Бог какво те притеснява, приемаш разума си за всезнаещ съвършен бог и си спокоен, но ако въпреки това изпитваш някакво притеснение, значи може би си направил грешния избор, защото ако е избрал правилното, то трябва на човек да му вътрешно готино, какво те притеснява.


ако не знаеш какво е това, казва се съвест.

an7raks
10-31-2014, 15:01
Ми тогава не вярвай, щом логиката на разума ти казва, че няма Бог какво те притеснява, приемаш разума си за всезнаещ съвършен бог и си спокоен, но ако въпреки това изпитваш някакво притеснение, значи може би си направил грешния избор, защото ако е избрал правилното, то трябва на човек да му вътрешно готино, какво те притеснява.


ако не знаеш какво е това, казва се съвест.
Ми, аз не вярвам...
Не приемам разума си за всезнаещ, вие го правите, казвайки че знаете всички отговори чрез Библията. Това е разликата между мисленето на хора като теб и хора като мен... Аз се съмнявам във всичко и не ме е страх да кажа, че не знам, а ти си мислиш, че си разбрал всичко, защото така казал Бог.
Нямам никакви опасения относно религиозните си възгледи. Не съм чул никой атеист или агностик да е водил "свещени войни" срещу когото и да било с цел да му наложи убежденията си.
Ето това ме дразни у лицемерчета като теб... Ти казваш, че щом не вярвам в измисленият ти Бог и щом не ме е страх от него, аз нямам ценности и съвест... Точно съвестта е това, което те кара да вървиш в правилният път без да ти е нужен "пастир". Овцете са тези, които нямат съвест и им трябва страх от сопата на пастира. ;)

defender
10-31-2014, 15:13
Овцете са тези, които нямат съвест и им трябва страх от сопата на пастира. ;)
така е, затова пък парите са супер готин пастир, да знам, че ти на това сигурно му викаш да си себе си.
Но хора като тебе по нищо не се различават от мене, просто имаме различни пастири, но ти даже и не го осъзнаваш, че имаш пастир, мислиш си това съм си аз, това е нормалния живот и да те тъпчат и да ти е гадно, казваш си, това е , такъв е живота, какво да се прави, и това е може би разликата, а не че нямаш ценности и съвест.

истината не те тъпче, истинския пастир не те тъпче, докато ти казва, че това си си ти.

ПП: а да, и после разбира се обвиняваш Бог, колко бил лош, за страданията в света. Той за тебе се превърнал просто в одушник да има кой да напсуваш първосигнално за гадостите в света, но не и да се замислиш, защо е така.

Fisherman
10-31-2014, 15:27
Защо му казвате да учи, след като вие очевидно не сте учили подобно нещо? Или щом вярваш, това оправдава, че не знаеш в какво точно вярваш?
Папагалчета... :)

виж грозник варненски предлагам ти да стоиш далече от тая дискусия за да не си лягаш разреван

an7raks
10-31-2014, 16:15
така е, затова пък парите са супер готин пастир, да знам, че ти на това сигурно му викаш да си себе си.
Но хора като тебе по нищо не се различават от мене, просто имаме различни пастири, но ти даже и не го осъзнаваш, че имаш пастир, мислиш си това съм си аз, това е нормалния живот и да те тъпчат и да ти е гадно, казваш си, това е , такъв е живота, какво да се прави, и това е може би разликата, а не че нямаш ценности и съвест.

истината не те тъпче, истинския пастир не те тъпче, докато ти казва, че това си си ти.

ПП: а да, и после разбира се обвиняваш Бог, колко бил лош, за страданията в света. Той за тебе се превърнал просто в одушник да има кой да напсуваш първосигнално за гадостите в света, но не и да се замислиш, защо е така.
Не, парите няма как да бъдат самоцел... Има, де, но когато това стане, няма значение в какво вярваш...
Да, всеки се стреми към щастие и благополучие, а всичко това е свързано с пари. Не започвай да ми обясняваш как дядо ти Добри бил най-големия щастливец, щото ако беше така, хората масово щяха да се стремят към неговото дередже, а те вместо това, пускат сълзички!
Мен никой не ме тъпче, за теб не знам. ;)
Не, дори и да вярвах в Бог, нямаше да има за какво да му се сърдя, защото/до момента/ нещата вървят, както аз искам...
Защо си мислиш, че мразя вашия Бог? За да мразя нещо, първо трябва то да съществува, така че липсата на вяра няма как да се свързва с омраза...

ПП Фишка, толкова ли няма пишки за лапане, че пак се мъчиш да говориш?

golemiq_korab_minava
10-31-2014, 16:30
А Християнския бог пази само богатите европейци, туй ми е странното.

an7raks
10-31-2014, 16:37
А Християнския бог пази само богатите европейци, туй ми е странното.

Религията е най-ефективният начин за управление на масите... По-ефективен дори от насилието...

Fisherman
10-31-2014, 16:51
Религията е най-ефективният начин за управление на масите... По-ефективен дори от насилието...

а мислиш,че науката с която всеки атеист се оправдава не е?мислиш,че само религията се използва за контрол на масите,тря да си много прост и ти си

сигурно вярваш,че и приликата между хората и маймуните е 96%,без да знаеш,че само 2% и дори по-малко от човешкото ДНК е изследвано

много и стотици пъти по-интелигентни хора от теб вярват,че има създадел,дали Господ,дали Буда,създател има ,или вярваш,че всичко е създадено от нищо?тва означава,че скапания ти живот няма смисъл и никога не е имал,ако е така позволи ми да те намеря,да ти взема всичко което притежаваш и да ти пръсна жалкия крив череп.

Auriss
10-31-2014, 17:01
Фишка, никой няма проблем с хората, които се отдават на спиритуализъм при липса на друго обяснение.
http://wikiislam.net/wiki/Top_10_Controversial_Verses_in_the_Qur'an
http://skepticsannotatedbible.com/cruelty/nt_list.html
Ама от това не ти се повдига ?

golemiq_korab_minava
10-31-2014, 17:01
Къв смисъл пък има човешкия живот, като само унищожава средата си?

an7raks
10-31-2014, 17:10
а мислиш,че науката с която всеки атеист се оправдава не е?мислиш,че само религията се използва за контрол на масите,тря да си много прост и ти си

сигурно вярваш,че и приликата между хората и маймуните е 96%,без да знаеш,че само 2% и дори по-малко от човешкото ДНК е изследвано

много и стотици пъти по-интелигентни хора от теб вярват,че има създадел,дали Господ,дали Буда,създател има ,или вярваш,че всичко е създадено от нищо?тва означава,че скапания ти живот няма смисъл и никога не е имал,ако е така позволи ми да те намеря,да ти взема всичко което притежаваш и да ти пръсна жалкия крив череп.

Не, не мисля, че само религията се използва, но е факт, че е един от най-ефективните методи...
Добре, предполагаме, че Бпг е създал всичко... Кой е създал Бог?
Ела да ми пръснеш черепа, че ще ми е много интересно да го видя това...

Fisherman
10-31-2014, 17:21
за съжаление няма да можеш да го видиш,при силен удар в главата се губи съзнание

an7raks
10-31-2014, 17:24
Ще снимаме...
Ако си обръсна и аз веждите като теб, това ще ми даде ли екстра пауър?

Fisherman
10-31-2014, 17:30
Ще снимаме...
Ако си обръсна и аз веждите като теб, това ще ми даде ли екстра пауър?

обръсни си путката

an7raks
10-31-2014, 17:32
Бръсната е и те чакааа, палавнико! :)

golemiq_korab_minava
10-31-2014, 17:34
По натионал гейострашник даваха как можело да съществуват безброй мулти вселени създадени от големия взрив и паралелни светове, тоест и безброй богове. :Д

golemiq_korab_minava
10-31-2014, 17:35
Не може само една сила да управлява всичко, пък и тази сила далеч не е с човешко подсъзнание. :Д

an7raks
10-31-2014, 17:37
Не може само една сила да управлява всичко

Така е! ето защо е измислена многопартийната система!

fire_magic
10-31-2014, 17:38
Truth - covered in security :D

an7raks
10-31-2014, 17:44
http://men.hotnews.bg/static/uploads/tinymce/44/B1RnLcJIgAAC09f.jpg
Фиш, дай по-кротко, бе, каква е тая агресия?!

golemiq_korab_minava
10-31-2014, 17:54
Така е! ето защо е измислена многопартийната система!

хАХахАхаХАХах разубеди ме! МОЖЕ, МОЖЕ, МОЖЕ ЕДНА СИЛА ДА УПРАВЛЯВА, ЧЕ КАТО СА МНОГО - става безпорядък.... ама като гледам света и негрите, НЕ май, ами ай сиктир, пълна лудница е ЯВНО.

Абе как се казваше ..... брауново движение бе.

Pitancho
10-31-2014, 17:59
По натионал гейострашник даваха как можело да съществуват безброй мулти вселени създадени от големия взрив и паралелни светове, тоест и безброй богове. :Д

Малеййй, само не ми казвай, че е доказано! То аз само с Един си отворих толкова работа, а ако трябва да угаждам на повече богове, направо се отказвам!

npp
10-31-2014, 20:03
Първо езичници в Библията означава хора, до които все още не е било достигнало Словото и те са вярвали и почитали други т.е. езически божества.
Когато Словото обаче вече е достигнало до тях и е познато на езичника, но той не вярва в него, тогава той не е езичник, а неверник.
Така, че езичество не означава точно неверник.

Другото което е, Адам и Ева са имали вяра, защото без вяра в отношението към Бог, човек няма свобода т.е. става принуда, но тази свобода се е изразявала в дървото от което Адам не е трябвало да къса плодове. Бог му казва, че да не къса, защото това ще му донесе беди, но Адам е нямал как да бъде убеден в това без да го направи, той е трябвало да го приеме на базата на вяра в Бог, но след като идва бай девил му казва, че ако си хапне пича от дървото и ще стане като бог и Адам и Ева повярват на дявола т.е. тук пак има вяра и след като отхапват те стават като богове т.е. появява се фалшивото Аз.

и вече от тази лъжа се появява многобожието.

Тоест първото разклонение във вярата идва от избора при дървото между това което казва дявола и Бога. от тук тръгва. А вече дявола има лъжи колкото щеш и от там други вери.

сякаш тук си писал свободно съчинение в час по литература, в книгите на Новия Завет има поне три различни думи, които се използват за да се посочат езичниците:

- ἔθνος(ethnos), която в английската Библия King James version се превежда като "gentile(s)", линк към старогръцкия речник: http://biblehub.com/greek/1484.htm

- ἐθνικός(ethnikos), която в същата версия на Библията се превежда като "heathen(s)", линк към старогръцкия речник: http://biblehub.com/greek/1482.htm

- Ἕλλην(Hellén), която пак там се превежда като "greek(s)", линк към старогръцкия речник: http://biblehub.com/greek/1672.htm

ако разгледаш тълкованията, които са дадени в старогръцкия речник използван в превода на Библията (от линковете по-горе), ще видиш, че за "ἔθνος(ethnos)"/"gentile" е дадено по-скоро: множество от хора, без да се казва точно какви по отношение на вяра и безверие, което фактически значи по-скоро обикновени, за "ἐθνικός(ethnikos)"/"heathen(s)" е дадено преди всичко: народ или група от хора с характерни дадености и обичаи както и чужденци с характерни привички и характерен език, но пак без да се уточнява точно какви що се отнася до вяра и безверие, като все пак тук смисълът клони в по-голяма степен към друговерци отколкото при предишната дума, а смисълът на "Ἕλλην(Hellén)"/"greek(s)" е: гърци и въобще хората, които не са юдеи, като тук поклонението на други богове се загатва повече отколкото в другите две думи, така че по-скоро това е думата (донякъде също и втората), която ти си имал предвид с този си пост, обаче същата дума е преведена в родната ни Библия като "гърци", а ако си забелязал тя обикновено е използвана при сравнение с "юдеите" в пасажите с по-духовен контекст, понеже някогашните гърци са имали тяхна (гръцка) религия, а именно според небезизвестната гръцка митология с богове като зевс, аполон и пр. (която всъщност е била по-скоро философска (за пример спомнете си гръцките теистични философи платон и аристотел)), поради това Св. Ап. Павел е казал: "юдеите искат знамения, а гърците търсят мъдрост;"(1 Коринтяни 1:22), така че основното значение на думата "езичник(-ци)"/"грък(гърци)" в Библията е невярващ(и), иначе има и още една дума "ἄπιστος(apistos)", която е прилагателно означаващо: "невярващ", сиреч който е невярващ/неокултист, като по-малкото и значение е: такъв, който упражнява вярата, но неправилно

първоначално (преди греходанието) адам и ева не са имали религия, тъй като е представено, че те не са упражнявали такава вяра, това е все едно както разликата между това да питаш някой средностатистически човек "вярваш ли в Бог?", и това - (примерно) "вярваш ли, че има извънземни?", разликата е, че в първия случай става въпрос за упражняване на вярата, която се нарича също и религия, докато във втория случай се има предвид това дали съответният човек мисли/смята/допуска/предполага, че нещо е факт, така че става въпрос за различни неща, тъй като първите човеци са имали Благодатта на истинския Господ Бог без недостатък, защото дори е представено, че те някак си са чували Божия глас, но впоследствие са отпаднали от Божията благодат защото започнали да вършат духовно беззаконие под формата на окултизъм/езотеризъм, тъй като първоначално те просто живеели в Райската градина без да е имало нужда да се упражнява духовна/религиозна дейност, а после дяволът ги излъгал, че трябва да започнат да упражняват такава дейност, и така понеже това не било дадено от истинския Господ Бог, но Той дори го забранил, оказало се, че те започнали да съгрешават като я упражнявали, и понеже след като дяволът влязъл в света заедно със своето царство на духовно(то) беззаконие и впоследствие смъртта(духът на влошаването) чрез греха, и човеците започнали да упражняват вярата, така се появила нуждата от Св. Закон на вярата, чрез който тя да може да бъде правилна/безгрешна, за да се предотвратят усложненията и въобще лошите последствия (от вършенето на духовно беззаконие) като цяло, и за да се работи за (пълното и перманентно) отмахване на греха, който всъщност е духовното беззаконие

an7raks
10-31-2014, 21:22
http://www.highviewart.com/uploads/cache/590x0x0/articles_gallery/2402/17_1414533448.jpg

defender
10-31-2014, 21:59
Да си заработваш хляба, а да не чакаш да ти падне от небета докато се излежаваш не противоречи на Библията.

ае, лека.


Адам и Ева не са езичници ве нпп.
Точно проявеното неверие към в Бог и вяра към неговия враг (при дървото) ги направило неверници (първата проява на неверие) а това ги довело да изгонване от рая, а след това като хората забравили за Бог станали езичници.

езичник е също и човек, които знае за Словото но продължава да спазва езически обичай.

ПП: а ти казваш с гордост, че си езичник т.е. това е състоянието на падналия Адам и казваш, че то било нормалното състояние.

an7raks
10-31-2014, 22:21
IYI

npp
10-31-2014, 22:29
Да си заработваш хляба, а да не чакаш да ти падне от небета докато се излежаваш не противоречи на Библията.

ае, лека.


Адам и Ева не са езичници ве нпп.
Точно проявеното неверие към в Бог и вяра към неговия враг (при дървото) ги направило неверници (първата проява на неверие) а това ги довело да изгонване от рая, а след това като хората забравили за Бог станали езичници.

езичник е също и човек, които знае за Словото но продължава да спазва езически обичай.

ПП: а ти казваш с гордост, че си езичник т.е. това е състоянието на падналия Адам и казваш, че то било нормалното състояние.

за да има вяра, тогава трябва да има и заповеди на вяра, такива като: да нямате други богове освен само Истинския, да не си създавате духовни/религиозни учения и дейности, било то във връзка с нещо на Небето, на земята, или във водите под земята, да не им се кланяте и да не им служите, и пр., ала преди грехопадението нямаше такива, плюс това Бог е заповядал на адам и ева единствено: "можете да консумирате/имате свободно (от) всяко потребление на Рая, но не бива да упражнявате окултизъм/езотеризъм, в противен случай ще отпаднете от благодатта", така че няма как да са упражнявали вярата(да са имали религия) след като няма и следа от такова нещо, защото дори е писано, че от трите(вяра, надежда и любов) само любовта никога не отпада, докато вярата и надеждата са само средство за връщане в Рая на Христовата благодат, или както Св. Ап. Павел каза:

"надежда, когато се вижда изпълнена, не е вече надежда; защото кой би се надявал за това, което вижда? Но, ако се надяваме за онова, което не виждаме, тогава с търпение го чакаме." Римляни 8: 24-25,

"като имаме дарби, които се различават според дадената ни благодат, ако е пророчество, нека пророкуваме съразмерно с вярата;" Римляни 12: 6,

"Любовта никога не отпада; другите дарби, обаче, пророчества ли са, ще се прекратят; езици ли са, ще престанат; знание ли е, ще се прекрати." 1 Коринтяни 13: 8,

"законът противен ли е на Божиите обещания? Да не бъде! Защото, ако беше даден закон, който да може да оживотвори, то наистина правдата щеше да бъде от закона. Но писанието затвори всичко под грях, та обещанието, изпълняемо чрез вяра в Исуса Христа, да се даде на тия, които вярват. А преди да дойде вярата ние бяхме под стражата на закона, затворени до времето на вярата, която имаше да се открие." Галатяни 3: 21-23

що се отнася до послеписа, не смея да се превъзнасям като езичник, но не съм и юдеин като онези, които са се родили в такова семейство/такъв род (на юдаисти или евреи) или в държавата израел, обаче и не мога да кажа, че човеците не бяха създадени като потребители, не като духовни служители

defender
10-31-2014, 22:35
за да има вяра, тогава трябва да има и заповеди на вяра, такива като: да нямате други богове освен само Истинския, да не си създавате духовни/религиозни учения и дейности, било то във връзка с нещо на Небето, на земята, или във водите под земята, да не им се кланяте и да не им служите, и пр., ала преди грехопадението нямаше такива,

Заповедта да не ядат от дървото на познанието, това за тях е представлявало Словото в което да провят вяра, това е първото заповед.
И в тази заповед те е трябвало да вярват на Бог и да я спазват.


ПП: вече 100% лягам, ако пак се обадя, съм баси лекето.

npp
10-31-2014, 22:42
Заповедта да не ядат от дървото на познанието, това за тях е представлявало Словото в което да провят вяра, това е първото заповед.
И в тази заповед те е трябвало да вярват на Бог и да я спазват.


ПП: вече 100% лягам, ако пак се обадя, съм баси лекето.

ти говориш за вярност, а адам и ева са били верни по сътворение, защото Бог ги създаде праведни, така че те не е трябвало да упражняват вярата(с други думи, да бъдат религиозни), понеже едно е (примерно) да отправяш молитви към Бог, докато друго е да си добър по рождение и да нямаш нужда от това да се насилваш за да проявиш вярност

Fisherman
11-01-2014, 07:43
http://www.highviewart.com/uploads/cache/590x0x0/articles_gallery/2402/17_1414533448.jpg

със сигурност Християнството е помогнало на повече хора,отколкото ти някога ще помогнеш,така че се еби у гъзо и без тва си фундаментално тъп

Pitancho
11-01-2014, 08:09
http://www.highviewart.com/uploads/cache/590x0x0/articles_gallery/2402/17_1414533448.jpg

Библията не храни тялото, а душата. А много хора, които са я чели, са помогнали на ближните.

an7raks
11-01-2014, 08:35
със сигурност Християнството е помогнало на повече хора,отколкото ти някога ще помогнеш,така че се еби у гъзо и без тва си фундаментално тъп

Помогнала е, сигурен съм...
Никой не ми отговори защо му е на милостивия Бог да държи милиони хора гладни, а други милиони да са болни?
/Не знам кой е фундаментално тъп, ама не съм аз след всяка втора дума да псувам...

an7raks
11-01-2014, 08:36
Библията не храни тялото, а душата. А много хора, които са я чели, са помогнали на ближните.

Да... Негрите в Африка нямат ближни, за това, явно, никой не им е помогнал... Ама, то си е нормално, де... Кой обича негри?!

Fisherman
11-01-2014, 08:45
Помогнала е, сигурен съм...
Никой не ми отговори защо му е на милостивия Бог да държи милиони хора гладни, а други милиони да са болни?
/Не знам кой е фундаментално тъп, ама не съм аз след всяка втора дума да псувам...

има гладни хора,заради егоизмът и лицемерието на други хора

за болните не знам,може би са наказани от природата по причини,които не разбираме
по принцип се нарича естествен подбор

an7raks
11-01-2014, 09:03
Какъв естествен подбор и за какво може да са наказани по рождение? Какво толкова може да направи човек преди да с роди, за да страда цял живот? Кое му е справедливото на вашия Бог, щом допуска подобни неща?

Fisherman
11-01-2014, 12:03
Какъв естествен подбор и за какво може да са наказани по рождение? Какво толкова може да направи човек преди да с роди, за да страда цял живот? Кое му е справедливото на вашия Бог, щом допуска подобни неща?

доста си празноглав,така е устроен света и нищо не може да се направи,справедливост има само,че трябва да си я извоюваш

хората,които се раждат болни,никога не са били нормални първото,което е за да бъдат наказани

защо водата изглежда прозрачна в малки количества,защото така е направена молекулата,че да не абзорбира светлина от видимата област и да не я излъчва

golemiq_korab_minava
11-01-2014, 12:10
taka e, po mnogo gnil nachin e suzdaden sveta ;)

Fisherman
11-01-2014, 13:10
а вие какво очаквате,човек като е християнин и от небето да завали шампанско по 9 хилки бутилката и елитни проститутки да те хранят в леглото,докато ти пълнят е30ката със 100 октана?

тестват се човешки качества,а не материални,на които повечето от вас държат

an7raks
11-01-2014, 13:12
Хахах, рибе, много добра логика... Значи, щом се родиш с някакво неизлечимо заболяване, на теб си ти е хубаво, щото никога не си бил здрав? Ако имаш рак, това че ще умреш на 30 не е никакъв проблем, нали? Бахти умрялата рибя логика аз...
Какво ще извоюваш, като Бог призовава към смирение? А дори и да не е така, какво ще извоюваш, като знаеш, че ти остават 20години живот?

Fisherman
11-01-2014, 14:17
Хахах, рибе, много добра логика... Значи, щом се родиш с някакво неизлечимо заболяване, на теб си ти е хубаво, щото никога не си бил здрав? Ако имаш рак, това че ще умреш на 30 не е никакъв проблем, нали? Бахти умрялата рибя логика аз...
Какво ще извоюваш, като Бог призовава към смирение? А дори и да не е така, какво ще извоюваш, като знаеш, че ти остават 20години живот?

а ти и медицината какво педлагате?скъпоструващи химотерапевтици,само и само някой дебелак зад бюрото в берлин-хеми да се стане още по дебел?

ще ти дам кратки факти,за това къде се намираш и колко всъщност знаеш за света около теб

71 процента от планетата е вода,от коята са изследвани само около 5%
за днк вече споменах
не се знае,как действа висшата част от нервната система ака мисли,спомени,съзнание
голяма част от клетъчния метаболизъм не е изяснен

и още куп неща,за които в момента не се сещам,отвори един учебник на академично ниво по медицина и прочети,колко неща не са изяснени

така,че как се правят толкова смели твърдение,какво има и няма,като човеците дори не познават собствената си физиология и себе си добре,камоли планетата,квадрант от галактиката или вселената

аргумента на всеки атеист е,че християнството е измислено за промиване на мозъци,докато същевременно неговия е промит от телевизия, радио,реклами,глупави хора,интернет дори науката е представяна по този начин ,не реалния ами начина по-който някой скапаняк иска

golemiq_korab_minava
11-01-2014, 14:38
Не знам за атеистите, ама някои от религиозните са много наивни. Имам предвид тези, които ми обясняват как Исус те виждал, като се молиш ти помагал и прочие. И все пак не разбрах с какво са виновни осакатените хора, които страдат заради някой друг?! И каква е поуката, ако са живеели някой друг живот, който не е бил правилен, като не са помнили нищо?
И все пак аз се надявам нещо да има - възнаграждение примерно или нещо друго. Тоест, не съм нито вярващ, нито пълен атеист (то не съществуват такива между другото), но съм изключително негативно настроен към просъществуването на човечеството.

an7raks
11-01-2014, 15:00
а ти и медицината какво педлагате?скъпоструващи химотерапевтици,само и само някой дебелак зад бюрото в берлин-хеми да се стане още по дебел?

ще ти дам кратки факти,за това къде се намираш и колко всъщност знаеш за света около теб

71 процента от планетата е вода,от коята са изследвани само около 5%
за днк вече споменах
не се знае,как действа висшата част от нервната система ака мисли,спомени,съзнание
голяма част от клетъчния метаболизъм не е изяснен

и още куп неща,за които в момента не се сещам,отвори един учебник на академично ниво по медицина и прочети,колко неща не са изяснени

така,че как се правят толкова смели твърдение,какво има и няма,като човеците дори не познават собствената си физиология и себе си добре,камоли планетата,квадрант от галактиката или вселената

аргумента на всеки атеист е,че християнството е измислено за промиване на мозъци,докато същевременно неговия е промит от телевизия,радио,реклами,гл пави хора,интернет дори науката е представяна по този начин ,не реалния ами начина по-който някой скапаняк иска

Напълно съм съгласен, че не знаем почти нищо за света около нас, но това оправдание ли е, за да си измисляме разни отговори?
Пак не ми отговори на горните въпроси, нито на въпросът кой е създал Бог?

an7raks
11-01-2014, 15:02
а ти и медицината какво педлагате?скъпоструващи химотерапевтици,само и само някой дебелак зад бюрото в берлин-хеми да се стане още по дебел?

ще ти дам кратки факти,за това къде се намираш и колко всъщност знаеш за света около теб

71 процента от планетата е вода,от коята са изследвани само около 5%
за днк вече споменах
не се знае,как действа висшата част от нервната система ака мисли,спомени,съзнание
голяма част от клетъчния метаболизъм не е изяснен

и още куп неща,за които в момента не се сещам,отвори един учебник на академично ниво по медицина и прочети,колко неща не са изяснени

така,че как се правят толкова смели твърдение,какво има и няма,като човеците дори не познават собствената си физиология и себе си добре,камоли планетата,квадрант от галактиката или вселената

аргумента на всеки атеист е,че християнството е измислено за промиване на мозъци,докато същевременно неговия е промит от телевизия,радио,реклами,гл пави хора,интернет дори науката е представяна по този начин ,не реалния ами начина по-който някой скапаняк иска

Напълно съм съгласен, че не знаем почти нищо за света около нас, но това оправдание ли е, за да си измисляме разни отговори?
Пак не ми отговори на горните въпроси, нито на въпросът кой е създал Бог?

Fisherman
11-01-2014, 16:12
Не знам за атеистите, ама някои от религиозните са много наивни. Имам предвид тези, които ми обясняват как Исус те виждал, като се молиш ти помагал и прочие. И все пак не разбрах с какво са виновни осакатените хора, които страдат заради някой друг?! И каква е поуката, ако са живеели някой друг живот, който не е бил правилен, като не са помнили нищо?
И все пак аз се надявам нещо да има - възнаграждение примерно или нещо друго. Тоест, не съм нито вярващ, нито пълен атеист (то не съществуват такива между другото), но съм изключително негативно настроен към просъществуването на човечеството.

да,наивните християни не са хубаво нещо,преди да вземеш страна трябва да я осмислиш много добре,много хора вярват сляпо и носят лошо име на християнството


християнството не е за всеки

Fisherman
11-01-2014, 16:19
Напълно съм съгласен, че не знаем почти нищо за света около нас, но това оправдание ли е, за да си измисляме разни отговори?
Пак не ми отговори на горните въпроси, нито на въпросът кой е създал Бог?

мисля,че все нещо някога е съществувало и ще съществува завинаги,не виждам логика от една гореща точка да изкочат светове,вселени и планети

an7raks
11-01-2014, 16:48
мисля,че все нещо някога е съществувало и ще съществува завинаги,не виждам логика от една гореща точка да изкочат светове,вселени и планети

Така, аз съм на същото мнение... А, защо това вечно нещо да не е вселената? Защо енергията и материята във вселената да не са вечни и само да променят формата си?

Fisherman
11-01-2014, 16:55
Така, аз съм на същото мнение... А, защо това вечно нещо да не е вселената? Защо енергията и материята във вселената да не са вечни и само да променят формата си?

от самосебе си?

golemiq_korab_minava
11-01-2014, 17:47
Ами така както хората се променят, така и енергията, процесите и всичко. Силата винаги се трансформира и не изчезва напразно.

Pitancho
11-01-2014, 18:08
Напълно съм съгласен, че не знаем почти нищо за света около нас, но това оправдание ли е, за да си измисляме разни отговори?
Пак не ми отговори на горните въпроси, нито на въпросът кой е създал Бог?

Отговорът не е измислен, а е следствие на това, че Бог е пожелал да се открие на човеците. По различни начини през различните периоди от време. Както и в различна степен.
Кой е създал Бога?
Когато Господ заговорва Моисей в неизгарящата къпина, Моисей пита какво да каже на сънародниците си, когато го попитат за името Му. Отговорът е ,,Аз съм вечно Съществуващият'' Изход 3:14. За да се предадат всички нюанси в еврейския израз, може да се каже и ,,Аз съм Този, който съм(е, бях, ще бъда). В Евангелието Христос два пъти произнася това ,, Аз съм'' и в двата случая хората падат по очи на земята - произнесено е Божието име, което за евреите е толкова свято, че за да не се произнася непочтително, то можело да се произнася само от първосвещенника веднъж в годината. През останалото време, Бог бил назоваван като Всевишния,Благословения, Силния, Светия Израилев... Нарочно пиша това, защото за кощунниците е абсолютно непонятно , че Божието име е свято и н бива да се произнася дори напразно, камо ли неуважително. Това е 3та от 10те заповеди.
В книга Апокалипсис пише същото, с други думи ,,Аз съм Алфа и Омега, начало и край, Първият и Последният''
,,Аз съм Алфа и Омега, начало и край, - Който е, Който е бил и който иде, Вседържителят.''
Някъде в Стария завет пишеше и ,,Преди Мене нямаше Бог и подир Мене не ще има; Аз изрекох и кой ще отмени?''
Така че Бог е Безначален и Безкраен; въпроса ,,какво е имало преди Бога'' няма смисъл, тъй като преди Той да сътвори Вселената не е имало не само пространство, но и време.

npp
11-01-2014, 18:32
Отговорът не е измислен, а е следствие на това, че Бог е пожелал да се открие на човеците. По различни начини през различните периоди от време. Както и в различна степен.
Кой е създал Бога?
Когато Господ заговорва Моисей в неизгарящата къпина, Моисей пита какво да каже на сънародниците си, когато го попитат за името Му. Отговорът е ,,Аз съм вечно Съществуващият'' Изход 3:14. За да се предадат всички нюанси в еврейския израз, може да се каже и ,,Аз съм Този, който съм(е, бях, ще бъда). В Евангелието Христос два пъти произнася това ,, Аз съм'' и в двата случая хората падат по очи на земята - произнесено е Божието име, което за евреите е толкова свято, че за да не се произнася непочтително, то можело да се произнася само от първосвещенника веднъж в годината. През останалото време, Бог бил назоваван като Всевишния,Благословения, Силния, Светия Израилев... Нарочно пиша това, защото за кощунниците е абсолютно непонятно , че Божието име е свято и н бива да се произнася дори напразно, камо ли неуважително. Това е 3та от 10те заповеди.
В книга Апокалипсис пише същото, с други думи ,,Аз съм Алфа и Омега, начало и край, Първият и Последният''
,,Аз съм Алфа и Омега, начало и край, - Който е, Който е бил и който иде, Вседържителят.''
Някъде в Стария завет пишеше и ,,Преди Мене нямаше Бог и подир Мене не ще има; Аз изрекох и кой ще отмени?''
Така че Бог е Безначален и Безкраен; въпроса ,,какво е имало преди Бога'' няма смисъл, тъй като преди Той да сътвори Вселената не е имало не само пространство, но и време.

ако няма начало и край, тогава защо самият Бог казва: "Аз съм Алфа и Омега, първият и последният, началото и краят."(Откр. 22:13)?!, и ако има вечен живот, който трае абсолютно безкрайно, така щото веднъж наследявайки го, душата повече не го губи/не пада от там, тогава това би трябвало да означава, че всяка една душа на вселената вече е била спасена някога там през времевата безкрайност досега, но защо тогава имаше толкова милиарди човеци и други одушевени същества за последните хилядолетия в този свят под греха?!, защото ако всяка една от тях някога е била спасена и е имала вечен живот, а това не може да не се е случило поне веднъж през цялата досегашна времева безкрайност, след като е писано в Библията, че душите съществуват безкрайно, било то в рай, или на друго място (понеже или се говори за вечен живот, или за вечни мъки, но няма средно положение), а не може душата да се мъчи безкрайно за някакъв грях, който е вършила примерно в рамките на не повече от десет години, понеже иначе Бог щеше да е супер несправедлив/неправеден ако допускаше да има толкова прекомерно/несправедливо наказание, тогава защо всички те не са били в рая на вечния живот за последните хилядолетия в случай че спасените в него души пребъдват вечно там, като се има предвид, че вече е (из)минала цяла времева безкрайност досега?!

defender
11-01-2014, 20:24
ти говориш за вярност, а адам и ева са били верни по сътворение, защото Бог ги създаде праведни, така че те не е трябвало да упражняват вярата(с други думи, да бъдат религиозни), понеже едно е (примерно) да отправяш молитви към Бог, докато друго е да си добър по рождение и да нямаш нужда от това да се насилваш за да проявиш вярност

Бог ги е създал Адам и Ева праведни, но ако Бог е свободен и смирен и ако човек е Божи образ, то тогава и те трябва да са свободни и смирени и да им се даде възможност да го проявят, а това става чрез вярата. Така, че те въпреки, че са създадени праведни, но за да участват в Божията святост трябва едновременно с това да имат и възможност да проявят свобода и смирение, а вярата в отношението към Бог им предоставя възможност да го направят.
Отделно човек за да участва в Божията святост и благодат той трябва да е съработник на Бога в този процес, а не мързелив потребител в тази святост, а това съработване става именно чрез изпълнение на заповедта за дървото и вярата.

Бог работи, следователно и човек тъй като е божи образ трябва да му се даде възможността и той да съработва за да участва в тази святост на човека с Бога - и това става чрез спазване на заповедта за дървото .
Без да са му предоставени тези качества човек не може да бъде божи образ следователно те са създадени праведни, но също са създаден и като божи образи и следователно в тази праведност която им е била дадена, те трябва да проявят и качествата, които са получили като божи образ.

Pitancho
11-01-2014, 20:29
ако няма начало и край, тогава защо самият Бог казва: "Аз съм Алфа и Омега, първият и последният, началото и краят."(Откр. 22:13)?!, и ако има вечен живот, който трае абсолютно безкрайно, така щото веднъж наследявайки го, душата повече не го губи/не пада от там, тогава това би трябвало да означава, че всяка една душа на вселената вече е била спасена някога там през времевата безкрайност досега, но защо тогава имаше толкова милиарди човеци и други одушевени същества за последните хилядолетия в този свят под греха?!, защото ако всяка една от тях някога е била спасена и е имала вечен живот, а това не може да не се е случило поне веднъж през цялата досегашна времева безкрайност, след като е писано в Библията, че душите съществуват безкрайно, било то в рай, или на друго място (понеже или се говори за вечен живот, или за вечни мъки, но няма средно положение), а не може душата да се мъчи безкрайно за някакъв грях, който е вършила примерно в рамките на не повече от десет години, понеже иначе Бог щеше да е супер несправедлив/неправеден ако допускаше да има толкова прекомерно/несправедливо наказание, тогава защо всички те не са били в рая на вечния живот за последните хилядолетия в случай че спасените в него души пребъдват вечно там, като се има предвид, че вече е (из)минала цяла времева безкрайност досега?!

Логиката в предългите ти изречения е трудно проследима, а на места просто я няма никаква. Например в изречението ''и ако има вечен живот'...'' трите му части нямат причинноследстена връзка и по никакъв начин не става ясно че следват логически една от друга. За теб това може и да е ясно, но не си в състояние да изразиш мислите си ясно, точно, последователно и свързано и в по-кратки изречения. За правописа вече ти направих забележката преди. Не се обиждай, но ако твоите текстове ги погледне психиатър, ще ти открие психически отклонения. Аз не съм специалист и не мога да ги преценя точно.
Имаш си собствен правопис, собствена логика, собствена вяра, собствена църква и пр., така че очевидно си някакъв асоциален елемент, който освен това е прекалеуно усктойчив на външни влияния, защото радиостанцията ти е запецнала и може само да предава, но не приема. Казвам ти честно това, което мисля, защото явно ти е трудно да се погледнеш отстрани. Въобще оставям настрана въпроса, колко погрешни твърдения имаш, тълкувайки Библията също по своему и изобретявайки си собствено ,, богословие'', което, поправи ме ако лъжа, не се споделя от някаква общност от хора тук, на земята. Въображаемите ти ,,истински светии'' на небето, дето уж вярвали точно като теб, не ги брой!
Доколкото може да ти се разбере, твърдиш и следните неверни неща:
Че Бог не е Вечносъществуващ и има начало и край. И кой управлява света, когато Бог Го няма? Докажи ми го с цитати. Този от Апокалипсиса , дето го привеждаш не те подкрепя.
Твърдиш, че има вечен живот, който не продължавал безкрайно. Е те такова животно нема.
Твърдиш, че има вечни мъки, които не продължават безкрайно. Същия абсурд.
Твърдиш, че мъките в ада не са безкрайни. Такова мнение е застъпвал презвитерът Ориген, който иначе е бил много ,,мъдра гъба''. Мнението му е отхвърлено на Петия Вселенски събор в Константинопол, можеш да се поинтересуваш с какви мотиви.
Съвсем сериозно те съветвам да се прегледаш при психиатър, щото като се влошиш, ще те вземат насила и ще ти трябва много повече време, за да се оправиш. Не ти се подигравам, съчувствам ти.

defender
11-01-2014, 21:14
Съвсем сериозно те съветвам да се прегледаш при психиатър.

не съм сигурен дали на еретик, психиатъра ще може да му помогне.

golemiq_korab_minava
11-01-2014, 21:19
вие не се усещате колко неразбирателно и налудничево пишете, та да обвинявате НПП
вярвате на някакви единично наложени теории без да мислите
и адам и ева каак се чивтосват и праят кръвосмешение, па после обесняват, че всеки хванат в ''прелюбодействие'' трябва да се убие и да се залее с кръв ;3

defender
11-01-2014, 21:45
налудничево

а аз толко се старах да се прикрия да не ме разберете. :D

npp
11-01-2014, 21:49
Бог ги е създал Адам и Ева праведни, но ако Бог е свободен и смирен и ако човек е Божи образ, то тогава и те трябва да са свободни и смирени и да им се даде възможност да го проявят, а това става чрез вярата. Така, че те въпреки, че са създадени праведни, но за да участват в Божията святост трябва едновременно с това да имат и възможност да проявят свобода и смирение, а вярата в отношението към Бог им предоставя възможност да го направят.
Отделно човек за да участва в Божията святост и благодат той трябва да е съработник на Бога в този процес, а не мързелив потребител в тази святост, а това съработване става именно чрез изпълнение на заповедта за дървото и вярата.

Бог работи, следователно и човек тъй като е божи образ трябва да му се даде възможността и той да съработва за да участва в тази святост на човека с Бога - и това става чрез спазване на заповедта за дървото .
Без да са му предоставени тези качества човек не може да бъде божи образ следователно те са създадени праведни, но също са създаден и като божи образи и следователно в тази праведност която им е била дадена, те трябва да проявят и качествата, които са получили като божи образ.

когато един робот е създаден да работи перфектно при определени условия, той ще работи точно така докато онези условия са достатъчно налични, обаче ако да речем някой успее да хакне или повреди робота и вследствие на това той започне да работи несъвършено, тогава ще може да се каже, че поне част от онези условия са нарушени, така и адам и ева в началото нямаха нужда да се насилват за да могат да (с)вършат работата, която имаха да вършат в качеството си на потребители (понеже е писано, че първоначално (все още) не е имало човек, който да обработва градината), или казано с други думи, работата, която са вършили никак не е била тежка, защото са имали пълна(та) благодат от Господ Бог, ето защо след грехопадението Бог им казал, че ще трябва да понасят и да се трудят със скръб занапред(Битие 3:16-19) докато не се покаят напълно от греха(духовното беззаконие), следователно в началото не е ставало въпрос за вяра в смисъла на религия/религиозна дейност, но просто за вселенския Администратор на живота, Който създал вселенското творение и вселенския потребител давайки му пълен живот без нуждата от това да се угнетява или да понася угнетение, но понеже от седмия ден нататък Бог изпаднал в многовековно състояние на полусън, и затова явлението на "тъмнината" успяло да дойде и да хакне(прелъсти) и умъртви(сломи) човеците, понеже лукавият ги накарал да започнат да "ядат" от "дървото" за познаване на доброто и злото, което за човеците било окултизъм/езотеризъм, и въобще човешка(666) религия и духовност, така впоследствие се явила нуждата от изправяне на вярата, тъй като тя била отприщена чрез първородния грях т.е. първоначално упражнявана погрешно, понеже те преди това имали само работата, която трябвало да вършат в качеството си на потребители

defender
11-01-2014, 22:02
когато един робот

Само че Адам и Ева не са роботи, точно защото им е даден право на избор чрез заповедта за дървото и от там те носят отговорност за този избор (и следователно трябва да има и последствия щом има отговорност).

и точно така се е случило, както се вижда от историята.

ПП: Ако някой ги е разтройл, то е защото те сами са му повярвали след като е имало и опция и да не му повярват, а не защото той насила ги изнасилил без тяхно съгласие и ги разтройл щото били роботи.

npp
11-01-2014, 22:28
Логиката в предългите ти изречения е трудно проследима, а на места просто я няма никаква. Например в изречението ''и ако има вечен живот'...'' трите му части нямат причинноследстена връзка и по никакъв начин не става ясно че следват логически една от друга. За теб това може и да е ясно, но не си в състояние да изразиш мислите си ясно, точно, последователно и свързано и в по-кратки изречения. За правописа вече ти направих забележката преди. Не се обиждай, но ако твоите текстове ги погледне психиатър, ще ти открие психически отклонения. Аз не съм специалист и не мога да ги преценя точно.
Имаш си собствен правопис, собствена логика, собствена вяра, собствена църква и пр., така че очевидно си някакъв асоциален елемент, който освен това е прекалеуно усктойчив на външни влияния, защото радиостанцията ти е запецнала и може само да предава, но не приема. Казвам ти честно това, което мисля, защото явно ти е трудно да се погледнеш отстрани. Въобще оставям настрана въпроса, колко погрешни твърдения имаш, тълкувайки Библията също по своему и изобретявайки си собствено ,, богословие'', което, поправи ме ако лъжа, не се споделя от някаква общност от хора тук, на земята. Въображаемите ти ,,истински светии'' на небето, дето уж вярвали точно като теб, не ги брой!
Доколкото може да ти се разбере, твърдиш и следните неверни неща:
Че Бог не е Вечносъществуващ и има начало и край. И кой управлява света, когато Бог Го няма? Докажи ми го с цитати. Този от Апокалипсиса , дето го привеждаш не те подкрепя.
Твърдиш, че има вечен живот, който не продължавал безкрайно. Е те такова животно нема.
Твърдиш, че има вечни мъки, които не продължават безкрайно. Същия абсурд.
Твърдиш, че мъките в ада не са безкрайни. Такова мнение е застъпвал презвитерът Ориген, който иначе е бил много ,,мъдра гъба''. Мнението му е отхвърлено на Петия Вселенски събор в Константинопол, можеш да се поинтересуваш с какви мотиви.
Съвсем сериозно те съветвам да се прегледаш при психиатър, щото като се влошиш, ще те вземат насила и ще ти трябва много повече време, за да се оправиш. Не ти се подигравам, съчувствам ти.

и двамата знаем, че разбираш какво е написано в предишния ми пост, защото и твоите изречения са не много по-малко сложно състав(е)ни, обаче ако трябва да разгледаме онова, в което вярваш, излиза, че ти вярваш в най-тъп абсурд (за това), че вселената незнайно откъде(като че някъде от вън) се пълни непрестанно (най-малкото от едната страна), и никога не се препълва, понеже как така има някакъв рай, който се пълни с души, и в същото време можело да има дори и такъв ад, обаче откъде идват тези души не е ясно, както и какво се случва накрая когато рая и ада се препълнят с души?!, или ако вземем за пример едно корито пълно с вода, която започнем да използваме за правене на кубчета лед, които да складираме в някакъв фризер, как така водата в коритото няма да се изчерпа и фризера няма да се препълни?!, така и ти вярваш в един от най-тъпите абсурди, че има рай на вечен живот, който постоянно се пълни с души, но никога не се препълва, защото според теб веднъж влезли там, те повече никога не излизат оттам, и как така раят и адът ще се пълнят с души, а няма да има някакво останало пространство, което да се изпразва откъм (наличието на) души (в него) или (поне) някаква субстанция, от която те са създавани?!, а в същото време в Библията има стотици пасажи, в които се говори за това, че душите са нито сътворявани, нито трансформирани, но просто безкрайно съществуващи, при това са точно определен брой, никога по-малко, нито повече, а също и че (те) се въртят в постоянен кръговрат, така както една броеница от множество мъниста може постоянно да бъде завъртана с по една стъпка напред, така и душите са подредени в логически кръг на вечните роли, който се завърта с една стъпка напред за всяка поредна вечност, тъй като вечността, за която се говори в Библията е всъщност период с начало и край, хем безкрайна, хем периодична, тъй като след всеки край следва ново начало, или как така настоящата вечност е започнала преди около 5-6 хилядолетия съгласно написаното в Библията, а преди това не е имало време когато са се случвали подобни неща, каквито се случваха досега?!

npp
11-01-2014, 22:37
Само че Адам и Ева не са роботи, точно защото им е даден право на избор чрез заповедта за дървото и от там те носят отговорност за този избор (и следователно трябва да има и последствия щом има отговорност).

и точно така се е случило, както се вижда от историята.

ПП: Ако някой ги е разтройл, то е защото те сами са му повярвали след като е имало и опция и да не му повярват, а не защото той насила ги изнасилил без тяхно съгласие и ги разтройл щото били роботи.

не съм казал, че човеците са роботи, но те все пак са един вид марионетки в ръцете на Бог, но не казвам, че само Истинският е възможно да бъде техен кукловод, а когато Бог Отец създал всичко за шест дена, изпаднал в многовековно състояние на полусън от седмия ден нататък, и така лукавият успял да прелъсти "марионетките" - това е, не че отричам съществуването на личен избор

defender
11-01-2014, 22:41
за която се говори в Библията е всъщност период с начало и край, хем безкрайна, хем периодична, тъй като след всеки край следва ново начало, или как така настоящата вечност е започнала преди около 5-6 хилядолетия съгласно написаното в Библията, а преди това не е имало време когато са се случвали подобни неща, каквито се случваха досега?!

значи ти вярваш в някакъв вид прераждане на вечности.

а мислиш ли, че ако Бог е съвършен, то съвършенството изпитва нужда от повтаряемост.


не съм казал, че човеците са роботи, но те все пак са един вид марионетки в ръцете на Бог, но не казвам, че само Истинският е възможно да бъде техен кукловод, а когато Бог Отец създал всичко за шест дена, изпаднал в многовековно състояние на полусън от седмия ден нататък, и така лукавият успял да прелъсти "марионетките" - това е, не че отричам съществуването на личен избор

ааа, дявола им отворил чарколите и им разместил жичките без тяхно съгласие. И после спящия Бог ги изгонил от рая за назидание. Всичко е ясно. :D

Ми не беше ли по-лесно дявола направо да размести жичките на богът ти докато спи.
тъп дявол.

Абе нпп, а богът ти и дявола роботи ли са?

npp
11-01-2014, 22:56
значи ти вярваш в някакъв вид прераждане на вечности.

а мислиш ли, че ако Бог е съвършен, то съвършенството изпитва нужда от повтаряемост.

ааа, дявола им отворил чарколите и им разместил жичките без тяхно съгласие. И после спящия Бог ги изгонил от рая за назидание. Всичко е ясно. :D

Ми не беше ли по-лесно дявола направо да размести жичките на богът ти докато спи.
тъп дявол.

Абе нпп, а богът ти и дявола роботи ли са?

няма прераждане, има вечност, а повтаряемостта на неблагоприятните събития през вечността не е от истинския Господ Бог

не че истинският Бог е изгонил адам и ева от Рая, но те просто вече не могли да останат там поради това, че станали грешни

не ти препоръчвам да се занасяш с Бог

defender
11-01-2014, 23:07
не че истинският Бог е изгонил адам и ева от Рая, но те просто вече не могли да останат там поради това, че станали грешни

ами в Библията не пише така, даже там се вижда ясно, че след греха Бог си говори с Адам и Ева и после ги изгонил от Рая, защото носели отговорност за делата си. Даже им се кара за греха и че повярвали на дявола.

а да ама твоя бог си спинка.


баси фантазьора,



не ти препоръчвам да се занасяш с Бог

:D твоя бог не струва.

an7raks
11-01-2014, 23:19
от самосебе си?

Щом Бог може да е вечен и да не се нуждае от създаване, защо и вселената да не може да е така?

JDeel
11-02-2014, 00:52
Кога са живяли Адам и Ева, преди или след динозаврите?

Fisherman
11-02-2014, 07:01
Щом Бог може да е вечен и да не се нуждае от създаване, защо и вселената да не може да е така?

идеята е,че нещо с разум движи нещата,а те не се случват сами

an7raks
11-02-2014, 08:28
идеята е,че нещо с разум движи нещата,а те не се случват сами

Разбрах каква е идеята, но просто не се връзва... Дори и да предположим, че има нещо с раум, което да движи нещата, то очевидно не отговаря на описанието в Библията, защото всеки ден сме свидетели на безсмислено и незаслужено страдание.

npp
11-02-2014, 08:59
ами в Библията не пише така, даже там се вижда ясно, че след греха Бог си говори с Адам и Ева и после ги изгонил от Рая, защото носели отговорност за делата си. Даже им се кара за греха и че повярвали на дявола.

а да ама твоя бог си спинка.

баси фантазьора,

:D твоя бог не струва.

никак не вникваш в нещата за да ги разбираш, как си представяш истинският Бог, който е Господарят на живота, да гони човеците от Рая след като Неговата цел е да им осигури изобилен и вечен живот - Той да не е човекоубиец?!

"който дойде при Мене никак няма да го изпъдя;" Йоан 6: 37

Бог им е казал защо са съгрешили, но това не означава, че им се е карал така както ти би го направил, след това те не могли да останат повече в Рая, защото някак си не могли (да съумеят) да се покаят веднага

моят Бог е единственият истински Бог на вселената, която е безгранична за нас човеците, макар и за Него да не е безкрайна, така че не бързай да хулиш

npp
11-02-2014, 09:05
Кога са живяли Адам и Ева, преди или след динозаврите?

адам и ева са живяли преди около 5-6 хилядолетия според написаното в Библията, имало е 75 рода от адам до раждането на Господ Исус Христос, които са представени в Лука 3:23-38, а динозаврите са изобретение на "тъмнината"(лукавия), но никога не е имало праисторически епохи, всички тези неща са материализирани от нея в земята под формата на пластове, фосили, и мъртви/разложени тела, включително и състаряване на материята (до десетки хиляди, стотици милиони и дори милиарди години), което може да се измери с методи като радиовъглеродното датиране, сиреч, това е просто една/част от заблудите на лукавия с цел да лъже вярващите

defender
11-02-2014, 09:54
никак не вникваш в нещата за да ги разбираш, как си представяш истинският Бог, който е Господарят на живота, да гони човеците от Рая след като Неговата цел е да им осигури изобилен и вечен живот - Той да не е човекоубиец?!

"който дойде при Мене никак няма да го изпъдя;" Йоан 6: 37

Бог е справедлив и въздава на всеки според делата, аз не бих искал да имам нищо общо с твоя бог, който освен, че спи като селски чубанин на полето, ами и от горе на всичко е и несправедлив.

Той не е човекоубиец, защото целта на това изгонване не е била да ги убие.
Ако Бог искаше да ги убива щеше да ги порази на място, ясно е че целта е друга.

Ако богът ти не е справедлив то значи е дружка на дявола, тогава защо дявола е отпаднал от Бога, ако всъщност това отпадане не е справедливо.

"който дойде при Мене никак няма да го изпъдя;" Йоан 6: 37

да точно това очаква Бог, човек "да дойде" т.е. съработване на човека в святостта на Бога, а не мързелив потребител

an7raks
11-02-2014, 10:09
Бог е справедлив и въздава на всеки според делата

Не каза какво е направило детето Х, че се ражда със синдром на Даун?

defender
11-02-2014, 10:10
Ми питай майка му, какво е правила преди това.
Тя всяка болест си има причина, щом причината не е в детето, явно е в родителя.


Някои източни секти му викат "карма", а в християнството си има обяснение.


ПП: Освен това оказва влияние и психическото състояние, нека мъжа и жената постоянно се карат, изнервени са пък после в такова психическо състояние да зачеват дете или майката в такова състояние да прекарва бременността си на непрекъснати неврозни атаки и липса на любов.

Fisherman
11-02-2014, 10:14
Разбрах каква е идеята, но просто не се връзва... Дори и да предположим, че има нещо с раум, което да движи нещата, то очевидно не отговаря на описанието в Библията, защото всеки ден сме свидетели на безсмислено и незаслужено страдание.

имаш някакво изкривено мислене,че света трябва да е рай и всички да са добре,което няма как да стане в скоро време и то не заради Господ ами заради самите хора

an7raks
11-02-2014, 10:59
Не, не казвам, че трябва да е, нито, че ще е рай... Просто, ако имаше Бог с характеристиките на християнския такъв/човеколюбец, всемогъщ и справедлив/, нямаше да позволи да има подобни неща.
Ти, ако имаш безгранична сила и възможност да вършиш чудеса и ако искаш доброто на ВСИЧКИ хора, няма ли да превърнеш Земята в рай и да спреш страданията на невинни?

Ми питай майка му, какво е правила преди това.
Тя всяка болест си има причина, щом причината не е в детето, явно е в родителя.


Някои източни секти му викат "карма", а в християнството си има обяснение.


ПП: Освен това оказва влияние и психическото състояние, нека мъжа и жената постоянно се карат, изнервени са пък после в такова психическо състояние да зачеват дете или майката в такова състояние да прекарва бременността си на непрекъснати неврозни атаки и липса на любов.

То това голяма справедливост, бе, няма що! Един да върши злините, а друг да бъде наказан...

npp
11-02-2014, 11:06
Бог е справедлив и въздава на всеки според делата, аз не бих искал да имам нищо общо с твоя бог, който освен, че спи като селски чубанин на полето, ами и от горе на всичко е и несправедлив.

Той не е човекоубиец, защото целта на това изгонване не е била да ги убие.
Ако Бог искаше да ги убива щеше да ги порази на място, ясно е че целта е друга.

Ако богът ти не е справедлив то значи е дружка на дявола, тогава защо дявола е отпаднал от Бога, ако всъщност това отпадане не е справедливо.

"който дойде при Мене никак няма да го изпъдя;" Йоан 6: 37

да точно това очаква Бог, човек "да дойде" т.е. съработване на човека в святостта на Бога, а не мързелив потребител

за съжаление ти и по принцип нямаш нищо общо с Онзи, Който наистина е истинският Бог, след като отричаш толкова много Негови истини, така че това дето не искаш да имаш нищо общо с Него вече е осъществено

да не би да искаш да кажеш, че адам и ева са били неправдни преди грехопадението, понеже виждам, че намекваш нещо за мързелив потребител?!, истинският Бог е справедлив, но по един съвсем добър начин, иначе щеше да е зъл/неправеден/грешен и нямаше да е истински Бог, как така Бог не би убил адам и ева ако ги изгони от Рая?!, нали те, при все че адам е живял над 900 години, умират и двамата впоследствие, а ако бяха в Рая нямаше да умрат, но както си догатнал в последното си изречение, и както и ние вече споменахме, самите те някак си не могли (да съумеят) да се покаят веднага и така са отпаднали от Божията благодат - това е, защото там, където в Битие 3гл. пише, че Бог е изпъдил адам и ева, всъщност не се посочва истинският Бог, но Бог като (така да се каже) механизъм на взаимодействие между Небето и "тъмнината", понеже в случая става въпрос конкретно за тяхното отпадане от Божията благодат, което не е станало по волята на истинския Бог според както е писано:

"не е по волята на Отца ви, Който е на небесата, да загине ни един от тия малките." Матей 18: 14

defender
11-02-2014, 11:07
То това голяма справедливост, бе, няма що! Един да върши злините, а друг да бъде наказан...

Ми от келява круша, нали не очакваш добри плодове. Атеистите му викат природа или естествен подбор и тем подобни.

Всъщност между науката, атеизма и християнството няма чак такива противоречия, освен в нещата където в науката не е доказано, но се намесят разни нечии теории и философии и предположения за нещата.

Противоречието не е между науката и вярата, а между логиката на някой си учен за нещата срещу логиката на Бога.

Атеистите примат тази логика на този учен и се противопоставят на вярващите приели логиката на Бога.
Противоречие на логики и философии, а не на 100% доказани факти.

an7raks
11-02-2014, 11:12
Проблема е, че в религията няма никаква логика... Ето, задавам си един и същ елементарен въпрос, а не ми отговаряте нито ти, нито сектанта, нито оня новодошлия християнин...
Какво общо имат крушите, ако всичко става по Негова воля? Нали за това е Бог, за да може и от "келявата круша" да изкара добър плод?

an7raks
11-02-2014, 11:15
Всъщност, в на нпп интерпретациите има повече логика, отколкото в класическите такива... Има поне малко логика, че ако Бог спи, дявола може да си върши нечистотиите на свобода, ама там, пък издиша другаде и така...

defender
11-02-2014, 11:17
Проблема е, че в религията няма никаква логика... Ето, задавам си един и същ елементарен въпрос, а не ми отговаряте нито ти, нито сектанта, нито оня новодошлия християнин...
Какво общо имат крушите, ако всичко става по Негова воля? Нали за това е Бог, за да може и от "келявата круша" да изкара добър плод?

Ами Неговата воля е и справедлива ве.
Човек има не само тяло, но има и душа, разум, най-важната цел е спасеното на душата (тялото е след това) и по някога Бог справедливо наказва тялото за да се отрезви душата, разума да се позамисли, да види и осъзнае границите на нормалното, да види грешките си и да се покае - това всъщност е развиете, развитие на ума, а не плющене на готини манджа и гюбеци на тялото.

Както на един алкохолик за да се излекува му спират алкохола, а не му дават още.

npp
11-02-2014, 11:20
Ми питай майка му, какво е правила преди това.
Тя всяка болест си има причина, щом причината не е в детето, явно е в родителя.

Някои източни секти му викат "карма", а в християнството си има обяснение.

ПП: Освен това оказва влияние и психическото състояние, нека мъжа и жената постоянно се карат, изнервени са пък после в такова психическо състояние да зачеват дете или майката в такова състояние да прекарва бременността си на непрекъснати неврозни атаки и липса на любов.

няма никаква "карма" създадена от истинския Бог:

"И когато заминаваше, видя един сляпороден човек. И учениците Му Го попитаха казвайки: Учителю, поради чий грях, негов ли, или на родителите му, той се е родил сляп? Исус отговори: Нито поради негов грях, нито на родителите му, но(т.е. но в нашия случай) за да се явят в него Божиите дела(сиреч, понеже ние истинските Светии, които спасяваме човеците сме тук сега). Ние трябва да вършим делата на Този, Който Ме е пратил, докле е ден; иде нощ, когато никой не може да работи. Когато съм в света, светлина съм на света. Като рече това, плюна на земята, направи кал с плюнката и намаза с калта очите му; и рече му: Иди, умий се в къпалнята Силоам (което значи Пратен). И тъй, той отиде, уми се, и дойде прогледал." Йоан 9: 1-7

пак бързаш да вярваш сляпо на врели-некипели, ето как самият Господ е казал, че няма карма и прераждане, иначе тогава щеше да каже, че сляпороденият се е родил такъв поради негов грях от минало прераждане, или че е поради грях на неговите родители - пак си забравил това

defender
11-02-2014, 11:22
няма никаква "карма" създадена от истинския Бог:

Аз не казах, че има карма, а че така му викат в източни секти, а че в християнството си има обяснение.

В кармата има зрънце съвпадение с истината, но като цяло е лъжа.

defender
11-02-2014, 11:28
Всъщност, в на нпп интерпретациите има повече логика, отколкото в класическите такива... Има поне малко логика, че ако Бог спи, дявола може да си върши нечистотиите на свобода, ама там, пък издиша другаде и така...


Разбира се, тука всички сте демократи, но когато някой дойде и в каже, че човека нямал свободна воля и право на избор, а дявола си идвал ей така и му размествал жичките когато си поиска без неговото съгласие, докато богът му спи и сте съгласни.

Бог е първи, който предоставя право на човек да избира свободно и именно това прави човекът човек.

нпп ни проповядва някакъв сектантски религиозен тоталитаризъм.

an7raks
11-02-2014, 11:30
Ами Неговата воля е и справедлива ве.
Човек има не само тяло, но има и душа, разум, най-важната цел е спасеното на душата (тялото е след това) и по някога Бог справедливо наказва тялото за да се отрезви душата, разума да се позамисли, да види и осъзнае границите на нормалното, да види грешките си и да се покае - това всъщност е развиете, развитие на ума, а не плющене на готини манджа и гюбеци на тялото.

Както на един алкохолик за да се излекува му спират алкохола, а не му дават още.

Добре, ти съгласен ли си детето ти да е болно от рак? Мислиш ли, че това ще е полезно за него и ще се радваш ли на този факт?
За какво съзнание си говорим при хора със синдром на Даун?
Всъщност, не, доказано е, че лишаването от алкохол при алкохолиците води до по-голям шанс да се върнат към порока след излизането им от клиниката, отколкото ако се работи на ниво психика.

npp
11-02-2014, 11:31
Ми от келява круша, нали не очакваш добри плодове. Атеистите му викат природа или естествен подбор и тем подобни.

Всъщност между науката, атеизма и християнството няма чак такива противоречия, освен в нещата където в науката не е доказано, но се намесят разни нечии теории и философии и предположения за нещата.

Противоречието не е между науката и вярата, а между логиката на някой си учен за нещата срещу логиката на Бога.

Атеистите примат тази логика на този учен и се противопоставят на вярващите приели логиката на Бога.
Противоречие на логики и философии, а не на 100% доказани факти.

значи според казаното от теб тук, законът на Бог е едва ли не законът на джунглата или мърфи - някакъв зверови закон, сиреч типичен за зверовете, не за благоразумните същества, така ли?!, ти би ли искал детето ти да се роди недъгаво?!, а ако човеците са добри, то колко по-добър трябва да е истинският Бог Отец?!, или ти все още си мислиш, че Той е по-лош от добрите човеци?!, ами какво щеше да е ако святите/праведните човеци, наследявайки вечен живот в Рая, се окажат в един момент паднали от там поради това, че законите на Бога определят природата на Рая да бъде несъвършена с естествен подбор?!

npp
11-02-2014, 11:37
Всъщност, в на нпп интерпретациите има повече логика, отколкото в класическите такива... Има поне малко логика, че ако Бог спи, дявола може да си върши нечистотиите на свобода, ама там, пък издиша другаде и така...

ако наистина нямаше никакъв край, тогава щеше ли да има такова лошо положение за последните 5-6 хилядолетия в този свят под греха, но нямаше ли да има просто изобилен и вечен живот за всички души на вселената без каквито и да били мъки/болки?!, така че ето как твоите убеждения издишат

defender
11-02-2014, 11:39
Добре, ти съгласен ли си детето ти да е болно от рак? Мислиш ли, че това ще е полезно за него и ще се радваш ли на този факт?

това може да е полезно, за това родителите му да се замислят и да променят начина си на мислене и живот, да започнат да търсят грешките си, да се огледат в себе си. А детето със сигурност ще спаси душата си. А често след осъзнаване на грешките и покаяние хора оздравяват.

Както психоаналитика като покаже на болния проблема и той като го осъзнае и се излекува, но тук лекува Бог.

не ми се говори на тази тема с болести и деца, а ти се опитваш злоупотребяваш, пред нищо не се спираш.

npp
11-02-2014, 11:41
Аз не казах, че има карма, а че така му викат в източни секти, а че в християнството си има обяснение.

В кармата има зрънце съвпадение с истината, но като цяло е лъжа.

пак ще те цитирам:

Ми питай майка му, какво е правила преди това.
Тя всяка болест си има причина, щом причината не е в детето, явно е в родителя.

Някои източни секти му викат "карма", а в християнството си има обяснение.

какво обяснение има в християнството?!, как може Бог да повели дете да се роди недъгаво заради грехове на свой родител, в които то не е участвало въобще?!, да не би Той да е неправеден/несправедлив/грешен?!, ти би ли искал да страдаш нелепо заради греховете на някой злодей, който съвсем нарочно причинява зло на ближния си, въпреки че знае, че не е добре да се постъпва така?!

Fisherman
11-02-2014, 11:44
в библията не пишеше ли,че лошите дела се наказват до еди кое си коляно?

an7raks
11-02-2014, 11:44
това може да е полезно, за това родителите му да се замислят и да променят начина си на мислене и живот, да започнат да търсят грешките си, да се огледат в себе си. А детето със сигурност ще спаси душата си. А често след осъзнаване на грешките и покаяние хора оздравяват.

Както психоаналитика като покаже на болния проблема и той като го осъзнае и се излекува, но тук лекува Бог.

не ми се говори на тази тема с болести и деца, а ти се опитваш злоупотребяваш, пред нищо не се спираш.

Не ми каза, щастлив ли ще си детето ти да си "спаси душата" с цената на цял живот страдание?
Лицемерно човече си... Точно както в темата за комунизма, и тук ти е лесно да говориш за другите, но опре ли до теб, отклоняваш.
Пред какво да се спра? Вашият Бог е този, който дава уроци чрез болни деца, аз само го изтъквам...

defender
11-02-2014, 11:46
какво обяснение има в християнството?!, как може Бог да повели!

Бог не повелява, Той просто дава на човека свобода, с която човек обаче злоупотребява, защото вярва на дявола (и на неговите привидно добри обещания) и така прави дявола свой господар, а от там идват и проблемите в живота му.

an7raks
11-02-2014, 11:48
в библията не пишеше ли,че лошите дела се наказват до еди кое си коляно?

Това не беше ли в Стария завет, който се почита от чифутите? Ти нали си Християнин? В Новия завет се отхвърлят голяма част от нещата, написани в стария... А, доколкото ми е известно, в Християнството по-голяма роля играе Новият, който гласи, че трябва да се прощават грешките и не бива да се отмъщава по никакъв начин.

npp
11-02-2014, 11:49
Ами Неговата воля е и справедлива ве.
Човек има не само тяло, но има и душа, разум, най-важната цел е спасеното на душата (тялото е след това) и по някога Бог справедливо наказва тялото за да се отрезви душата, разума да се позамисли, да види и осъзнае границите на нормалното, да види грешките си и да се покае - това всъщност е развиете, развитие на ума, а не плющене на готини манджа и гюбеци на тялото.

Както на един алкохолик за да се излекува му спират алкохола, а не му дават още.

значи според теб едва ли не в Евангелията трябва да е написано как Господ(ът), Исус Христос, непрекъснато е наказвал хората причинявайки им скръб за да ги накара да станат праведни, понеже едва ли не Той не е могъл/не може да ги обърне в правда побеждавайки злото с добро?!

""Ако е гладен неприятелят ти, нахрани го; Ако е жаден, напой го; Защото, това като правиш, ще натрупаш жар(т.е. благодат) на главата му". Не се оставяй да те побеждава злото; но ти побеждавай злото чрез доброто." Римляни 12: 20-21

defender
11-02-2014, 11:52
абе няма да ви убеждавам, така приличам все едно на някакъв политик на предизборна кампания, вие си знаете. Нали за това Бог ви е дал умуве, мислете си и си решавайте.

an7raks
11-02-2014, 11:52
Бог не повелява, Той просто дава на човека свобода, с която човек обаче злоупотребява, защото вярва на дявола (и на неговите привидно добри обещания) и така прави дявола свой господар, а от там идват и проблемите в живота му.

O, колко удобно... Дяволът е отговорен за лошото, а Бог за доброто... Пак не става ясно, обаче, защо Бог оставя дявола, а не го унищожи, щом е всемогъщ.

an7raks
11-02-2014, 11:53
абе няма да ви убеждавам, така приличам все едно на някакъв политик на предизборна кампания, вие знаете. Нали за това Бог ви е дал умуве, мислете си и си решавайте.

Недей по-добре, че вярно почваш да се заплиташ... :)

defender
11-02-2014, 11:55
Недей по-добре, че вярно почваш да се заплиташ... :)

хихи, споко, всичко е под контрол :D

an7raks
11-02-2014, 11:58
Знам, Бог държи здраво юздите на розовия еднорог... :)

defender
11-02-2014, 12:00
Пак не става ясно, обаче, защо Бог оставя дявола, а не го унищожи, щом е всемогъщ.

защото чака хората да се отсеят, кой на кой господар ще реши да служи.
Той не е дал свобода на създанията за да не им даде после правото на се поправят - за това е този живот, после бай-бай.

Второто пришествие пък ще е бай-бай и за бай девил.

an7raks
11-02-2014, 12:05
Добре, де, последно Дявола ли прави децата болни или Бог, за да накаже някой си? Или са се разбрали да се редуват...

npp
11-02-2014, 12:06
Разбира се, тука всички сте демократи, но когато някой дойде и в каже, че човека нямал свободна воля и право на избор, а дявола си идвал ей така и му размествал жичките когато си поиска без неговото съгласие, докато богът му спи и сте съгласни.

Бог е първи, който предоставя право на човек да избира свободно и именно това прави човекът човек.

нпп ни проповядва някакъв сектантски религиозен тоталитаризъм.

това пак са си твои спекулации, защото е написано, че дяволът не е могъл да влезе и да се установи в света без свои духовни служители/работници измежду човеците, затова е трябвало да прилъже човеци(те) за да ги направи направи да станат окултисти/езотерици, така че досега дори имаше цяло царство на духовно(то) беззаконие и човешка(та)(666) религия/духовност в света, чрез което съблазънта дохождаше за жертвите/потърпевшите на греха, затова и е писано:

"чрез един човек(т.е. чрез поколението на духовните беззаконници) грехът(т.е. дявола и неговото цярство на духовното беззаконие) влезе в света, и чрез греха смъртта(т.е. духът на влошаването), и по тоя начин смъртта мина във всичките човеци, понеже всички съгрешиха(т.е. и по този начин мнозина се оказаха засегнати от духа на влошаването, защото се оказаха под грях - някои (от тях) като служители на греха, други като негови жертви), - (защото и преди закона грехът беше в света(т.е. понеже и преди явлението на човешката религия/духовност "тъмнината" беше във вселената), грях, обаче, не се вменява, когато няма закон(т.е. там където няма духовно беззаконие); при все това от Адама до Моисея смъртта царува и над ония(т.е. влошаването засягаше и човеци), които не бяха съгрешили според престъплението на Адама(т.е. които не вършиха духовно беззаконие - най-малкото защото са били невярващи/неокултисти)" Римляни 5: 12-14,

"Дечица, последно време е; защото както сте чули, че иде Антихрист(т.е. че лукавият умножава своята власт), и понеже сега има много антихристи(т.е. и понеже сега има много човеци, които вършат духовно беззаконие), от това знаем, че е последно време(т.е. по това можем да познаем, че властта на лукавия се умножава). От нас излязоха, но не бяха от нас(т.е. и те бяха духовни като истинските Светии, обаче не бяха истински Светии); защото ако бяха били от нас, щяха да си останат с нас(т.е. нямаше да не си противопоставят); но излязоха(т.е. но започнаха да се противят на истинския Бог и Неговото Слово), за да стане явно, че те всички не са от нас." 1 Йонаво 2: 18-19

Didka414
11-02-2014, 12:10
Това,че искаш да го забравиш е огромна грешка,пък и той не те държи на сила ! ;)

an7raks
11-02-2014, 12:12
пък и той не те държи на сила ! ;)

да... само ще те изпрати в Ада за идната вечност...

npp
11-02-2014, 12:14
Бог не повелява, Той просто дава на човека свобода, с която човек обаче злоупотребява, защото вярва на дявола (и на неговите привидно добри обещания) и така прави дявола свой господар, а от там идват и проблемите в живота му.

как да не повелява, да не би да е само пасивен наблюдател, но не и деен Спасител?!, едва ли невярващите/неокултистите са вярвали, че има дявол, особено след като обикновено бяха склонни да си мислят, че няма Бог, понеже както Бог беше невидим за човеците, защото е Дух, така и дяволът беше невидим за хората, защото и той беше някакъв род дух, но заблудата, която идваше от и чрез системата на духовното беззаконие и човешката(666) религия/духовност е която лъжеше невярващите/неокултистите, а те дори не знаеха каква е Истината, защото и нямаше кой да им проповядва истинското Божие Слово, така че не бързай да приписваш цялата вина на невярващите/неокултистите

defender
11-02-2014, 12:16
Добре, де, последно Дявола ли прави децата болни или Бог, за да накаже някой си? Или са се разбрали да се редуват...

дяволът, но не без съгласието на човека (примерно дявола ти казва да се дрогираш, защото ще е супер готино и модерно, ти се дрогираш обаче вместо да ти готино получаваш една супер готина зависимост, която те кара да страдаш, тука кой е виновен - дяволът причинява зависимостта, но не и без твоето съгласие).

Обаче Бог възпира дявола до там до където, човек ще има все още силата това да му послужи за осъзнаване на злото и покаяние за грешката, но ако човек въпреки това отхвърли Бог и продължава да затъва в зависимостта става още по-зле и вече накрая умира и то без да е осъзнал грешката си и без да се покае, той умира в условия на ад в ума си.

Затова има много хора, който намират Бога именно в страданието, защото осъзнават грешките си.

an7raks
11-02-2014, 12:16
и на друго не отговорихте...
Какво зло прави, човек, който не вярва в Бог, но върши добрини?

an7raks
11-02-2014, 12:19
дяволът, но не без съгласието на човека (примерно дявола ти казва да се дрогираш, защото ще е супер готино и модерно, ти се дрогираш обаче вместо да ти готино получаваш една супер готина зависимост, която те кара да страдаш, тука кой е виновен - дяволът причинява зависимостта, но не и без твоето съгласие).

Обаче Бог възпира дявола до там до където, човек ще има силата това да му послужи за осъзнаване на злото и покаяние за грешката, но ако човек въпреки това отхвърли Бог и продължава да затъва в зависимостта става още по-зле и вече накрая умира и то без да е осъзнал грешката си и без да се покае, той умира в условия на ад в ума си.

Ахаам... почвам да схващам... Дяволът казва на зародишът да хване рак, щото ще му е супер готино да ходи на химиотерапии до края на мизерното си съществуване и зародишът, подлъган от това неустоимо предложение, се разболява от рак.
Доби смисъл вече...

npp
11-02-2014, 12:21
O, колко удобно... Дяволът е отговорен за лошото, а Бог за доброто... Пак не става ясно, обаче, защо Бог оставя дявола, а не го унищожи, щом е всемогъщ.

защото истинският Бог Отец все още се намира в състояние на полусън и няма достатъчно истински Светии на земята, които да Го събудят напълно и завинаги, защото например ти колко добри молитви си отправил досега към истинския Господ Бог за спасение на света?!, така и много други също не вярваха и не се молиха както трябва, но предпочитаха да чакат да получат всичко на тепсия, като мнозина от тях дори пречиха на делото на истинските Светии

an7raks
11-02-2014, 12:22
защото истинският Бог Отец все още се намира в състояние на полусън и няма достатъчно истински Светии на земята, които да Го събудят напълно и завинаги, защото например ти колко добри молитви си отправил досега към истинския Господ Бог за спасение на света?!, така и много други също не вярваха и не се молиха както трябва, но предпочитаха да чакат да получат всичко на тепсия, като мнозина от тях дори пречиха на делото на истинските Светии
Твоята теория я разбрахме... Бог е всесилен, но е зависим от хората... Невероятно, но факт...

npp
11-02-2014, 12:26
защото чака хората да се отсеят, кой на кой господар ще реши да служи.
Той не е дал свобода на създанията за да не им даде после правото на се поправят - за това е този живот, после бай-бай.

Второто пришествие пък ще е бай-бай и за бай девил.

значи според казаното от теб излиза, че ако някой добър родител си има дечица, той би ги изоставил насред една голяма джунгла на произвола за да чака те да се отсеят, така щото който оцелее, оцелее, и после дори би пратил известие на онези от тях, които не успеят да го намерят, с текст: "бай бай грешници", така ли?!

defender
11-02-2014, 12:27
Ахаам... почвам да схващам... Дяволът казва на зародишът да хване рак, щото ще му е супер готино да ходи на химиотерапии до края на мизерното си съществуване и зародишът, подлъган от това неустоимо предложение, се разболява от рак.
Доби смисъл вече...

зародишът все още няма своя воля, той е в условия на зависимост от майката, неговата воля е волята на майка му те се 2 в 1. Дяволът напада майката в случая, а вече нейните действия се отразяват плода.

Тоест родителите чрез действията си могат да се проводят дявола до въздейства и на зародиша.

an7raks
11-02-2014, 12:30
зародишът все още няма своя воля, той е в условия на зависимост от майката, неговата воля е волята на майка му те се 2 в 1. Дяволът напад майката в случая, а нейните действия се отразяват плода.

Аха, значи Дяволът предлага неустоимата оферта на майката, казвайки й да вземе един синдром на Даун за нероденото си дете, а в замяна ще й даде цял живот ходене по мъките...