PDA

View Full Version : Въпроси относно Samsung Galaxy S5



yamaha436
10-25-2014, 15:56
Здравейте,поръчах си Samsung Galaxy S5 от OLX.bg та въпросите са ми - Имам 15 минути преглед и тест как да разбера, ако е реплика? Къде да видя какви са му характеристиките,как да тествам за изгорели пиксели,картата му каква е за да пробвам дали тръгва?

Благодаря.

EDIT: И дали трябва някакъв акаунт да се трие?

npp
10-25-2014, 16:37
виж оттук:

https://www.google.bg/search?q=Samsung+Galaxy+S5+package&client=ubuntu&hs=ZE5&channel=fs&biw=1280&bih=851&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=csNLVOLhGcLLaLuHgYgI&ved=0CAYQ_AUoAQ

https://www.google.bg/search?q=Samsung+Galaxy+S5+package&client=ubuntu&hs=cE5&channel=fs&biw=1280&bih=851&tbm=vid&source=lnms&sa=X&ei=dcNLVObTDKPcywOcyYLADA&ved=0CAkQ_AUoAg&dpr=1

yamaha436
10-25-2014, 17:09
На снимката на кутията се вижда има някакъв стикер Samsung Smart Care означава ли,че е реплика?

Starless
10-25-2014, 17:19
http://blog.smartphones.bg/2014/06/galaxy-s5.html

Ryuko
10-25-2014, 19:33
На снимката на кутията се вижда има някакъв стикер Samsung Smart Care означава ли,че е реплика?
То не е задължително на снимката да е тел-а дето ще ти изпращат. :D
От olx.bg никога смартфони, това е закон!

Dollie
10-25-2014, 20:27
От olx.bg никога смартфони, това е закон!

Като цяло от такива сайтове никога! Послушайте ме. По- добре + 100 200 лева примерно за нов, отколкото после да си блъскате главата. Казвам го от опит, опарих се със 700 лева от там.

mcfe
10-27-2014, 10:40
Като цяло от такива сайтове никога! Послушайте ме. По- добре + 100 200 лева примерно за нов, отколкото после да си блъскате главата. Казвам го от опит, опарих се със 700 лева от там.
Това, че не си сложил CPU-Z на телефона и да сравниш хардуера с оригиналния, или пък, че не си направил елементарен бенчмарк с Antutu си е твой проблем.

Аз си взех таблет Nexus 7 2013 от продавалника и веднага сравних хардуера, както и линукс ядрото.

Обаче що се отнася до S5, има много много реплики в olx, като нищо човека да си е поръчал реплика.

koko95
10-29-2014, 16:12
Това, че не си сложил CPU-Z на телефона и да сравниш хардуера с оригиналния, или пък, че не си направил елементарен бенчмарк с Antutu си е твой проблем.

Аз си взех таблет Nexus 7 2013 от продавалника и веднага сравних хардуера, както и линукс ядрото.

Обаче що се отнася до S5, има много много реплики в olx, като нищо човека да си е поръчал реплика.

Ако човека е скаран със смартфоните и не е на ти , никога няма да разпознае репликата с5. Ако е реплика няма да има гаранция ;), ако не е реплика, ако ще и от чужбина да е закупен , от някой магазин ще има гаранционна карта. Само ако е закупен от сайтове като алиекспресс няма да има гаранция.

Dollie
10-29-2014, 20:10
Това, че не си сложил CPU-Z на телефона и да сравниш хардуера с оригиналния, или пък, че не си направил елементарен бенчмарк с Antutu си е твой проблем.

Аз си взех таблет Nexus 7 2013 от продавалника и веднага сравних хардуера, както и линукс ядрото.

Обаче що се отнася до S5, има много много реплики в olx, като нищо човека да си е поръчал реплика.

Първо- не ми говори в мъжки род.
Второ- не знам за какви хардуери ми говориш но случката беше,че закупих телефон за 700 лева (не беше смартфон) от сайт за телефони, след среща с продавача. След втората седмица телефона започна да се изключва постоянно и накрая изобщо спря. На ремонта казаха,че е изгоряла дънната платка. Не можела да се смени за тези телефони. От продавача нямаше ни вест, ни кост. Опитах се да се свържа по всякакви начини, но уви -не успях. Телефона му беше изключен, така и не се включи, не знаех имената му и така... Като цяло грешката е в мен, знам. Просто ми е като обеца на ухото този случай, повече да не поръчвам от такива сайтове.