PDA

View Full Version : Възраст и гримиране



veselena3333
10-25-2014, 18:06
Здравейте :)
Честит първи сняг на всички :)
Към въпроса : Сестра ми е на 13 години (кара 14) и изведнъж започна да й харесва очната линия и започна да се опитва да си слага , но проблема е че не може :( Няма да питам как се слага , а нормално ли е според вас и на 'добра' възраст ли е за да почне да се гримира , дори и САМО със очна линия ?

marilyn
10-25-2014, 18:54
Сега ми се струва, че е малка, но като бях на 13 и аз исках да се гримирам. По-добре ѝ обясни как да си слага очната линия, научи я. И моля те, недей с това "гримИРВАНЕ", научи правилната форма => гримирам- гримиране

veselena3333
10-25-2014, 19:06
Така съм свикнала .. :) Аз , съм и обяснявала и показвала много пъти , но се прави че не разбира :@ Пубертетът я тресе .. :@

marilyn
10-25-2014, 20:03
Ти така си свикнала, но е неправилно. :) :)

Гримирай я ти.

Kitty Bloom
10-25-2014, 21:17
Не мога да кажа дали е подходяща възраст или не, всеки го усеща различно. Аз открих очната линия в девети клас, благодарение на "сценичната визия" за танците. Оттогава ползвам, преди живях само с гланц за устни и от време на време спирала. :) Таа, щом сестра ти е решила да започне да се гримира, подкрепи я и ѝ помогни. Може също да ѝ предложиш да започне с гелообразен черен молив, нанася се по-лесно от течната очна линия и се постига същият ефект. :)

veselena3333
10-26-2014, 05:19
Много благодаря на отговорилите дами: )
Но, нямам време да я гримирвам :)

Kitty Bloom
10-26-2014, 08:26
Тогава я посъветвай да порови в интернет. В youtube и instagram има каквито се сетиш клипчета с уроци. :)

Hayashi
10-26-2014, 12:33
Остави я да се научи сама щом иска да си я слага. До колко е нормално не знам. Има немалко момичета, които на тази възраст се клепат с фон дьо тен, спирала и червила.

Sugarr
10-27-2014, 05:32
И аз започнах на същата възраст да се гримирам. По същия начин - очна линия/ молив... без спирала ;д
При мен нямаше кой да ми показва как да се гримирам, а и аз си харесвах „моят начин„ на поставяне на очната линия. Така че имай в предвид,че на тази възраст може просто да не й харесват твоите съвети за грим и да се прави,че не разбира ;дд. С времето всичко ще отмине, ще разбере, че не изглежда толкова яко така и сама ще промени грима си и ще се научи ;))