PDA

View Full Version : Въпрос



WickedSick
10-25-2014, 20:02
Здравйте,искам да се занимавам с фитнес и да имам максимален резултат възможно най-скоро(както всеки друг).Проблемът е че пия много обаче.Може ли при такъв случай да постигна добри резултати да кажем за 1 година-целя релеф.

FAKE IT
10-25-2014, 21:03
Ако искаш максимален резултат за максимално кратко време /за каквото и да в живота/ трябва да се научиш да правиш жертви, да стискаш зъби, да се ограничаваш, да не се отказваш, да падаш, да ставаш, да те боли, да скимтиш и въпреки това да не спираш да вървиш. Нямаш ли я тая основа, пропадаш.

Като гледам нямаш намерение да спираш алкохола, купончетата и сладкия живот. За това имаш две опции: да се надрусаш с химия, като свинкс /което също изисква да ограничаваш алкохола/ или да си продължиш с купоните. Втората опция не ти ли се вижда по-добра? ;]

Rakshy
10-26-2014, 15:43
Не, съжалявам, не можеш да пиеш до несвяст и да ти расте ръката. Ако не искаш да растеш, а само да си стопиш мазнините, си пий и тичай.

Тествано е и работи: това лято като бях на море от недохранването, пиенето и ходенето по дискотеки свалих 6 кг за 10 дни, сам си прави изводите :D

Rakshy
10-26-2014, 15:49
Проблема с алкохола е, че е супер калоричен, има лош ефект върху тялото в големи количества ( никой не говори за малки количества, защото като седнеш да пиеш, пиеш докато не свърши :D ), намалява протеиновия синтез с до 30тина %.

Този въпросен дефицит в протеиновия синтез е проблемен, защото не позволява правилно възстановяване. От там и не ти дава да растеш.

RapExotic
10-26-2014, 19:24
Вземи едно яйце, счупи го в една чаша и го залей с какъвто и да е алкохол. Ще видиш нагледно какво се случва с мускулите ти, които са изградени от белтъци, когато употребяваш спиртни напитки. Сам ще си отговориш на въпроса дали може да трупаш мускулна маса и докато пиеш много.

SpiritInBlack
10-26-2014, 19:53
Както са ти казали по-нагоре, едва ли ще стане. Аз също като теб пия често, не спазвам хранителен режим и хронично си недоспивам, ефектът е адски малък. Особено като сравня с 11-12 клас, когато бях сериозен.