PDA

View Full Version : Евтина козметика срещу скъпата



today_was_a_charytale
10-26-2014, 10:50
Трябва ми нещо като "проучване" за една от извинкласните ми дейности в училище, а и ще е полезно за форума.
Това е като дебат за козметиката-коя предпочитате по-евтината или по-скъпата.

Каква козметика предпочитате евтина или скъпа?Защо?
Какво не ви харесва в скъпата/евтина козметика?
Кои са предпочитани от вас марки?

strawberry88
10-26-2014, 11:33
Еми то аз не съм чула някой да предпочита евтината пред скъпата, но всеки според това с какви финанси разполага. А иначе се подразбира, че тийнейджъри няма как да имат пари за Шанел примерно, но.. :д

ameli
10-26-2014, 11:55
Не винаги цена значи качество.

today_was_a_charytale
10-26-2014, 12:49
Тук не става въпрос за цената, а от кой вид козметика сте по-доволни, предпочитаните марки и др.

Dollie
10-26-2014, 12:55
Определено, не съм пробвала нещо евтино, което да ми хареса повече от скъпото. Било то спирали,фон дьо тени, лакове.. Дори и обикновен гланц за устни да е, винаги скъпия е по-хубав. Но всеки с възможностите си. Аз лично не хвърлям кой знае колко пари за козметика, задоволявам се и със "средна хубост" , но ако имах възможност бих си купувала къде къде по-добри неща. Все пак, това е лицето ни, няма да се мажем с боклуци ,я!

BlauMeise
10-26-2014, 13:58
Естествено предпочитам скъпата, кой не харесва хубавото, нали? Не винаги имам пари да си я позволя, много пъти съм правила компромис за сметка на качеството и съм купувала по-евтините варианти, марки.
в скъпата не ми харесва това, че е скъпа. В евтината не ми харесва качеството. Абсолютно винаги има океан разлика между скъпо и евтино. Например евтината спирала изсъхва бързо, рони се, размазва се, мирише странно. Гланца за устни също мирише странно, обикновено натрапчиво, противно, разтича се рядък е, трудно се нанася, стича се под брадичката от гравитацията, просто ужас... да не говорим за тези, които се предлагат в китайските магазини, заклела съм се, че никога няма да си купя козметика от там вече, предпочитам да си ходя негримирана.
Предпочитани марки от среден ценови клас, естествено човек както мен не може да си позволи козметика от сорта 100+ лв за червило. Manhattan, Maybeline, Nivea, Essence, Catrice, Flor mar, и др. сори ако има грешки...

Hayashi
10-26-2014, 15:23
Скъпи продукти доста повече са ме разочаровали, когато три пъти по-евтин е по-качествен и се справя по-добре. Правя си собствено проучване за всеки продукт, който мисля да си купя и определено не се хвърлям на скъпо с идеята, че ще е с по-добро качеството. Луксозните марки ми продават опаковка и маркенинг на огромна цена, ами не мерси.
Купувам си азиатска козметика предимно и там е много по-лесно да намеря качество, което ме устройва на цена, която намирам за приемлива. Не бих си купила бяла козметика на луксозна еврпейска марка тъй като там не виждам почти никаква разлика между съставите на марки среден и висок клас. А ценовата разлика обикновено е в пъти.

Марки, от които съм доволна и ще продължавам да купувам са Etude House, Innisfree, Essence, Tony Moly, Skin Food, Yves Rocher, Holika Holika, KIKO, Mixa, Refan като нисък клас, които в зависимост от продуктите обикновено предлагат качество, което намирам за идеално на ниска цена. Среден клас марки, които харесвам са Mizon, Elishacoy, Skin79, Missha, Avène, Eucerin. Висок клас козметика в момента използвам само на Sulwhasoo, които поръчвам на мостри и излизат сравнително по-евтино то пълния размер.

Надявам се да съм била полезна.

marilyn
10-26-2014, 21:16
Авторката, какво разбираш под "скъпо"? Това е толкова относително. За един скъпо ще е и 5 лв за шампоан, примерно, а за друг и 25 лв ще е евтино.

ManuelaK
10-28-2014, 18:09
Можем да препоръчваме евтини неща от които сме доволни.Аз започвам с Avon Senses Winter Cocoon Luxurious Sandalwood and Vanilla (http://www.enzo.bg/avon/senses-dush-krem/) за 3.90лв

anonymous708973
10-28-2014, 18:29
Главозамаяна съм от плоски коментари на хора, които нито от състави разбират, нито от маркетинг и т.н.
Хаяши го каза страхотно^^
Постепенно спирам най-популярните марки (когато стане дума за бяла козметика) - откакто проумях какъв тип ми е кожата, смених рутината за лице и спрях да ползвам свирепи изсушаващи продукти, океан от разлика. Нивеи и т.н. - не, мерси. Заканила съм се на азиатска козметика, ама да видим кога.
Изобщо това робуване на марки - и то от 20-годишни пикли - е безумно смешно. Все едно на челото ти пише, че фон-дьо-тенът ти е на Ести Лаудър или сенките на Шанел - ако е твоят цвят и е нанесено кадърно, какво значение има? Разбирам да се дадат пари за по-добър състав, ама да се дава пари за опаковка и имидж - айде не.

Двата продукта, които умишлено купувам евтино, са очна линия и спирала (и двете на Голдън Роуз). Спирала на друга мяркя не съм имала от над година и половина, очната линия чат-пат я сменям с Есенс. Мисля да пробвам на Кико, дори тя ми идва скъпичка - около 12 лв, ама обещават свръхиздръжливост, което ми е важно през зимата, когато ми се насълзяват очите от вятъра.

В сенки съм инвестирала повечко пари - на Инглот са. За определен период изпалзвах и шампоани по 16-20 лв, мисля пак да започна. И кремът ми за коса на Макадамия е скъпичък.

Ivaaaaa
10-28-2014, 18:44
Изобщо това робуване на марки - и то от 20-годишни пикли - е безумно смешно. Все едно на челото ти пише, че фон-дьо-тенът ти е на Ести Лаудър

понякога наистина се чудя дали тролиш. може ли да си по-нахална? нали се сещаш, че и ти си 20-годишната пикла? много маркетингови експерти във форона, лол. и аре не ме заливай с шитове. недей ( :


и да, фдт-ът ми е ЕСТИ ЛАУДЪР. направиха ми пробен грим, влюбих и не бих се отказала от него, какъвто и да е съставът му. и не, не вярвам да са напъхали в 80-тте кинта сякви боклуци, увреждащи кожата.

102
10-28-2014, 18:58
ейвън и орифлейм
нищо не разбирате
лично юли вергов рекламира
значи е добро
сигурен съм че и майли ползва същите

anonymous708973
10-28-2014, 21:43
понякога наистина се чудя дали тролиш. може ли да си по-нахална? нали се сещаш, че и ти си 20-годишната пикла? много маркетингови експерти във форона, лол. и аре не ме заливай с шитове. недей ( :


и да, фдт-ът ми е ЕСТИ ЛАУДЪР. направиха ми пробен грим, влюбих и не бих се отказала от него, какъвто и да е съставът му. и не, не вярвам да са напъхали в 80-тте кинта сякви боклуци, увреждащи кожата.

Ти пък кво се засягаш, като не си прочела и не се отнася за теб :)
Беше пример към ония с впечатляващия аргумент "скъпата козметика е по-добра от евтината винаги" - без примери, без нищо. Всеки си има слабо място - твоето е фдт, ама едва ли за всеки козметичен продукт даваш такива суми :)
Неслучайно написах, че и аз давам повечко за някои неща ("инвестирала" съм трицифрена сума в сенки), исках да съм полезна и по темата, а не да изскачам с необосновани твърдения като горе :)
Иначе учих маркетинг - малко като навлезеш в материята, става ясно :)

102
10-28-2014, 21:44
за кво се използват сенките ?

Hayashi
10-28-2014, 22:02
и да, фдт-ът ми е ЕСТИ ЛАУДЪР. направиха ми пробен грим, влюбих и не бих се отказала от него, какъвто и да е съставът му. и не, не вярвам да са напъхали в 80-тте кинта сякви боклуци, увреждащи кожата.

Ще се учудиш, ако се зачетеш. Попадала съм на доста долнопробни състави на мазила на Dior, които бих приела за цена от 15 лв, но не и за 115. Цената изобщо не определа качеството на използваните суровини.

Ivaaaaa
10-29-2014, 07:48
Ти пък кво се засягаш, като не си прочела и не се отнася за теб :)
Беше пример към ония с впечатляващия аргумент "скъпата козметика е по-добра от евтината винаги" - без примери, без нищо. Всеки си има слабо място - твоето е фдт, ама едва ли за всеки козметичен продукт даваш такива суми :)
Неслучайно написах, че и аз давам повечко за някои неща ("инвестирала" съм трицифрена сума в сенки), исках да съм полезна и по темата, а не да изскачам с необосновани твърдения като горе :)
Иначе учих маркетинг - малко като навлезеш в материята, става ясно :)

много добре съм прочела, просто извадих малко нещата от контекст, за да се заяда. сори. искам да кажа, че не всеки разбира от състави, вредни неща и прочие и остава да се доверим на името на марката, което име е дошло от качеството /в повечето случаи предполагам/. специално за ЕСТИ ЛАУДЪР никога не съм чувала лоши отзиви. разбира се, винаги можем да се информираме и да знаем какво да избягваме, но...да :Д
евала, че ти и Хаяши не ми се нахвърлихте ( :

anonymous708973
10-29-2014, 09:11
Естествено, че няма да се нахвърля ;)
Не визирах хора като теб, които са харесали даден продукт случайно и са го купиле въпреки цената, визирах хора, които купуват продукта заради цената :)
"Щом е скъпо, значи е хубаво" може и да важи донякъде за храна, но не и за козметика. А хора, които дават луди пари без да се интересуват какво всъщност купуват, наричам овце :)

102
10-29-2014, 10:08
и са го купиле

враца майна

anonymous708973
10-29-2014, 12:27
От телефон съм бе :д
опазил ме Бог от врачански диалект.

Ivaaaaa
10-29-2014, 15:39
опазил ме Бог от врачански диалект.

:mad:

baby_baby
10-30-2014, 14:31
Не винаги цена значи качество.

Напълно съм съгласна

Като си купите нещо от "скъпата" козметика не можете да сте сигурни че ще е качествено

IvetoG
11-02-2014, 11:59
Напълно съм съгласна

Като си купите нещо от "скъпата" козметика не можете да сте сигурни че ще е качествено
Също съм на 100% съгласна. Попадала съм както на скъпо боклуци и така и на малки евтини съкровища.
Пример ще дам със стимуланта за коса на Икаров. С нещо съм постигала по - добри резултати от някои професионални продукти като например Mythic Oil на Loreal Proffesionel...

BlauMeise
11-17-2014, 13:43
а сая де, дайте да си купуваме козметика само от магазин за 1 лев.

Viktoria.93
11-19-2014, 17:36
Скъпата козметика е по - добра. СКЪПАТА КОЗМЕТИКА, НО НЕ ВСЯКА МАРКА!!! Евтината козметика е боклук. Ползвам MAC, Sephora, Vichy, Rene Furterer, Kerastase и други... няма никога повече да искам по - евтини неща. Качеството си има и цена.

IviG
11-20-2014, 19:59
Скъпата козметика е по - добра. СКЪПАТА КОЗМЕТИКА, НО НЕ ВСЯКА МАРКА!!! Евтината козметика е боклук. Ползвам MAC, Sephora, Vichy, Rene Furterer, Kerastase и други... няма никога повече да искам по - евтини неща. Качеството си има и цена.
Първо нали се сещаш, че не всеки може да си позволи тези марки козметика . А и философията ти не е от най- правилните. Както съм попадала на скъпи боклуци, така попадам и на много добри евтини продукти ! А и много хора биха потвърдили същото.

Hayashi
11-20-2014, 20:24
^ На храни трола. Вече даже не са забавни. :(

today_was_a_charytale
01-03-2015, 21:36
Аз също съм попадала на скъпа козметика, която не ми харесва.Миналата година получих малка палитра сенки (на скъпа марка), но не ми харесват като пигментация.На пипане са хубави, но не ги усещам толкова добре на клепача.След това си купих още една палитра (пак на скъпа марка), но и от нея не съм много доволна.Цветовете са хубави, но цветовете с брокат имат ужасна пигментация.
Има и скъпи гланцове от, които не съм доволна.Отново цветовете са хубави, но пигментацията е слаба и на устните ми ги чувствам като химикал.Също не съм и силно впечатлена от матовите червила на M.A.C.-нанасят се много трудно (ако не си сложа балсам за устни не мога да го нанеса хубаво), лесно се размазва, трае дълго, но оставя очертание около устните.

NomNomNom
01-04-2015, 16:38
Вероятно на фона на повечето жени, използвам малко козметика, като гледам да залагам на средно качество или на нещо, което виждам да се използва повече от хората - не отделям време за проучване, просто ако отида в мола и си харесам нещо на мирис, цвят и усещане, си го взимам.
Трицифрена сума давам за парфюми с кеф, но за нищо друго.
Спирала от 10 до 25лв
Червило също в този диапазон
Имам някакви фдт на макс фактор и римел, но не ги ползвам.
И сенки имам едни на сефора, 4 цвята палитра.
Мия си лицето с ексфолианта на гарниер против черни точки, и нямам нито една пъпка, ама нещо ми се изсушава кожата в някои зони и .. ще взимам мерки.
Двете ми пасти за зъби са към 15лв всяка, лосионите за тяло - около 10лв

Абе гледам всичко да е в диапазон 10 - 25, вижда ми се адекватно като цена, чак на огромни боклуци не съм попадала, въпреки че на римел и лореал съм хвърляла спирали ( държа на спиралата ).
Нямам моливи, очна линиия, пудра или руж, също не ползвам фдт и крем за лице, крем за ръце и маски за лице, което май ми спестява много усилия и кинти :D

Нито искам да се изхвърлям и да харча много пари за козметика, нито пък и да се стискам, та гледам да се нося по течението и заради това започнах да чета в раздела, да се пообразовам малко от вас :D

kalpazanka
01-04-2015, 16:47
Разбирам да се дадат пари за по-добър състав, ама да се дава пари за опаковка и имидж - айде не.

This.

Червилата ми са по около 30 лева, но имайки предвид, че ги ползвам по две години, ми се вижда разумна инвестиция. Марката е Sante. Хвърлила съм око на lavera- peach amber и червените нюанси, обаче... не ги намирам тук. :(
Минах на био душгелове и лосиони за тяло, био гелове, кремове за лице и околоочен контур. Ако купувах продуктите с българската заплата, сигурно щяха да ми се виждат безумно скъпи и щях да минавам за луда в собствените си очи.
От декоративната козметика още имам за доизразходване конвенционални ружове и сенки за очи. Иначе съм отворена към предложения :)
Пастите за зъби само не сменям- Parodontax и Sensodyne.
За да не давам луди пари за парфюми, залагам на масови марки- Антонио Бандерас, Наоми... от тоя сорт за ежедневни. Иначе по-така аромати купувам тестери. Не ми пречи, че нямат опаковка, като са три пъти по-евтини. :)