PDA

View Full Version : Сурогатна майка



sjohnson
10-30-2014, 12:25
Здравейте,
Интересува ме темата за сурогатните майки, защото навсякъде пише различни неща.. На едното място пише , че е забранено със закон , а на другото , че е позволено, а на третото , че ще бъде позволено в България но не се знае кога и т.н. Въпросът ми е - Сурогатна майка (ако някой е по-вещ в тази тема да сподели) и ако е забранено със закон мога ли, ако реша да родя , но не искам да задържа детето (тоест не искам да направя аборт защото за мен това е убийство и не искам да го дам в дом за сираци защото всички знаем какви са домовете в нашата прекрасна държава) мога ли да дам детето на мой познати , тоест с тяхно съгласие разбира се да запиша техните имена в акта за раждане на детето .
Ако не съм се изразила много точно съжалявам, но след всичко прочетено в интернет направо се обърках ...

shmatarok
10-30-2014, 12:41
Тук точно едва ли някой ще знае, питай в бг мама.

anonymous708973
10-30-2014, 16:35
Сурогантното майчинство е забранено в България, а това, което ти описваш, не е същото, мисля :) Чисто осиновяване си е. Пиши в бг мама наистина.

draid
10-30-2014, 17:29
Това звучи отвратително.

marilyn
10-30-2014, 18:26
Това, което ти описваш НЕ е сурогатно майчинство. Сурогатно майчинство е, когато носиш чуждо дете, а не генетично твое. И в България не е разрешено. Имаше преди време обсъждане на такъв закон, но така и не мина. Предполагам можеш да дадеш детето за осиновяване. Проблемът с децата в домовете до голяма степен идва от това, че родителите не се отказват от децата си т. е. не дават правото друг да ги осинови. До колкото знам се подписва някакъв документ, че родителят е съгласен детето му да бъде осиновено. Този въпрос е по-подходящ за БГ мама, както ти казаха по-горе.

А дали абортът е убийство и колко е морално да изоставиш дете, смятам, че е редно да си помислиш добре.

sjohnson
10-30-2014, 22:57
Първо не разбрах "Кое е отвратително" ? И второ , това което описах нямах предвид че е сурогатно майчинство (много добре знам какво е ) Интересуваше ме само дали е възможно след като родя да не дам детето в дом а някой друг да го признае за негово дете (и не говоря за себе си , а принципно дали е възможно такова нещо) Може би е добра идея да пиша в бг мама, благодаря :)

draid
10-31-2014, 09:13
Отвратително е как правиш схеми как да се отървеш от детето си след като го родиш.

Dollie
10-31-2014, 09:29
Ужас! Никога не бих го причинила на детето си, за каквито и обстоятелства да става въпрос. Имам предвид това което ти имаш-да родиш и да предоставиш детето си на друг. Жалкото е,че има такива като теб и то не малко.
Относно сурогатното майчинство, което е съвсем друго , не го толерирам, освен ако няма основателни причини жената да не може да роди самостоятелно.

sjohnson
10-31-2014, 11:33
Мисля , че за втори път казвам , че нямам предвид себе си , а се изразявам така само за да разберете какво имам предвид и явно пак не сте го разбра ли !! А за това което казвам имах предвид , че искам да разбера дали ще е възможно тоест да се понтира сурогатното майчинство ...
Всъщност няма значение, малко са хората които разбраха какво имам предвид !!

NissaN
11-07-2014, 13:37
Другият път ползвай презерватив вместо да се чудиш как да се отървеш от детето.

silviq8899
12-28-2014, 16:51
ostavi kordinati na silviq8899@abv.bg

silviq8899
12-28-2014, 16:53
moga da pomogna silviq8899@abv.bg

galen_plamen
12-29-2014, 21:13
за да родиш ти и веднага да го запишеш на имената на други хора отново трябва да се мине през закона, разбира се -с всички разрешения и документи. Не може просто така

kaRamella
01-03-2015, 23:40
Не се стряскай,че повечето тийнове тук няма да те разберат-нормално е. В България това е незаконно. Родиш ли тук дете то си остава твое. Може само чрез тестове за бащинство да го "оставиш"на биологичния му баща (т.е. на двойката за която е) Постъпката не е цитирам : отвратителна и ужасна,а напротив....жената за да направи това трябва да е много силна психически за даде рожбата си след като я е носила в утобата си 9месеца. П.С. Съжалявам за грешките,малко ми е трудно от таблет.