PDA

View Full Version : Любов и обич - разлика



Thorr
10-31-2014, 15:52
Каква е разликата между любов и обич?

Любов – често срещана при младите и може да се опише като временна тръпка, привличане, привързаност или силно чувство. Ако помните онова чувство, което предизвиква образуване на пеперудки в стомаха и несъзнателно изчервяване по бузите, вероятно сте се сблъскали с любовта.

ПРОЧЕТИ ПОВЕЧЕ (http://jivota.info/razlikata-mejdu-lubov-i-obich/)

castielchenz
11-02-2014, 07:26
Според мен любовта е временна а обичта е вечна но все пак са сходни като понятия и света ги възприема еднакво

cvetelincheto
11-05-2014, 09:58
Няма разлика. Просто едното е преди другото. Първо сме влюбени (около 3 месеца), после или бягаме или започваме да обичаме. :):):)

the_black_mamba
11-06-2014, 13:21
Няма разлика. Просто едното е преди другото. Първо сме влюбени (около 3 месеца), после или бягаме или започваме да обичаме. :):):)

напълно съгласна

draid
11-06-2014, 15:01
Няма нищо вечно чада мои (:

Thorr
11-06-2014, 15:03
Просто думите "обичам те" загубиха своя смисъл от хора, които го казват, защото така трябва, а не защото така го чувстват.

Aeternal
11-06-2014, 21:45
Не са тъждествени понятия. Обичате родителите си, но не сте влюбени в тях, нали?

Thorr
11-07-2014, 08:14
Точно така. Обичаме родителите си, но не сме влюбени в тях, но мисълта е съвсем друга, а именно че обичта е вечна, а любовта е временна. По-точно любовта се среща предимно сред младите и е временна - седмица, месец, година и си заминава.

Даден е пример с майчината обич, но не казваме, че може да има обич само между майка и дете, а просто пример, тъй като има много двойки, които са заедно от дълги години и се обичат и си живеят хубаво, неразделно.

klarka
11-07-2014, 09:45
Има малка разлика между двете чувства, но определено и двете са красиви и силни.

Thorr
11-08-2014, 07:27
Има малка разлика между двете чувства, но определено и двете са красиви и силни.

Много вярно!

rumbeshkata
11-11-2014, 10:20
Има малка разлика между двете чувства, но определено и двете са красиви и силни.

Така си е, да :)

jab4eto
11-11-2014, 10:56
Няма разлика. Просто едното е преди другото. Първо сме влюбени (около 3 месеца), после или бягаме или започваме да обичаме. :):):)

Ами аз мисля, че това казва всичко по въпроса.

galaxy29
11-11-2014, 16:43
мислите вие, ама като гледам разсъжеднието не ви се отдава и статията също ми се струва глупава
първоначалната емоция се нарича увлечение

Не са тъждествени понятия. Обичате родителите си, но не сте влюбени в тях, нали?
според мен са тъждествени, просто се проявяват под различни форми
любовта не съществува единствено към партньора, има такава към родителите, децата, към живота

vesi_nesi
11-17-2014, 08:42
Ако обичаме, се примиряваме с недостатъците на любимия човек, а ако сме влюбени, просто си "затваряме очите". :):):)

LadyDi
11-17-2014, 14:49
според мен са тъждествени, просто се проявяват под различни форми
любовта не съществува единствено към партньора, има такава към родителите, децата, към живота
Как може да са хем тъждествени, хем да се проявяват под различна форма?
Като цяло двете понятия са синоними, като на любовта често се отдава сексуален оттенък, за разлика от обичта.
Освен това не бъркайте любов с увлечение. От там идват и такива глупави изказвания, че сме влюбени 3 месеца, пък после започваме да обичаме... :facepalm:


Ако обичаме, се примиряваме с недостатъците на любимия човек, а ако сме влюбени, просто си "затваряме очите". :):):)
Каква е разликата между "примирявам се" и "затварям си очите"??

draid
11-17-2014, 16:07
Има разлика макар и не голяма.

galaxy29
11-17-2014, 16:26
Как може да са хем тъждествени, хем да се проявяват под различна форма?
Като цяло двете понятия са синоними, като на любовта често се отдава сексуален оттенък, за разлика от обичта.
любов и обич са тъждествени понятия за мен и вече събрани в едно, да кажем любов, тогава може да се прояви по различен начин, примери съм дала
не твърдя, че самите форми са еднакви


относно увлечението, аз горе казах същото, което и ти
това понеже фейспална след моя извадка

LadyDi
11-17-2014, 17:13
любов и обич са тъждествени понятия за мен и вече събрани в едно, да кажем любов, тогава може да се прояви по различен начин, примери съм дала
не твърдя, че самите форми са еднакви


относно увлечението, аз горе казах същото, което и ти
това понеже фейспална след моя извадка

Не, душа. Фейспалмът беше за изказването, че сме влюбени 3 месеца, а после или обичаме, или бягаме. Не е твое : )
Това ти изказване за събирането в едно, пък после различна проява, не го разбирам, затова и няма да го коментирам : )

skornex
11-18-2014, 10:00
Любов няма само общи интереси така де според мене .

Aeternal
11-20-2014, 20:55
Дефиницията на любов е да поставиш чуждото щастие над своето. Всичко останало е проява на интерес, независимо дали е сексуален, материален или от някакво друго естество.