PDA

View Full Version : Живот и работа в Испания



NomNomNom
10-31-2014, 17:24
Хелоу хора,

Живот и здраве, след няколко месеца ще трябва да се преместя в Испания ( Сарагоса ).
Причина - лична, пътува ми се, и тъй като work+travel+study програмите за студенти не са приложими при мен, дирекно сама "са мятам".
В българия си имам хубави условия, но се чувствам гражданин на света и искам да се преместя малко.

Та, имам местен приятел, който ще помага и все пак - дали някой от вас има познати в испания, или живее тук( в момента на писането съм там :D )

Икономически и политически нещата им вървят на зле, всеки ден по телевизията - корупция, арестуват политически фигури по 5-10 наведнъж , основните партии са няколко стари дълбоко корумпирани и нова партия, която набира популярност напоследък, но без много опит - май всички го играят десни.
Заплатите им падат, безработицата е висока.
Масово не се говори различен език от испански.
Закони има за всичко и полицията е заядлива - НО всички се страхуват от нея + полицейската заплата е около 2к евро, не са корумпирани и има много ниски нива на престъпност.
Е, освен разни балкански цигани които крадат, предполагам.

Започвам с испанския и събиране на пари за релокацията.
Надявам се да си намеря работа в някоя от международните компании локирани там, защото нямат високи изисквания за испански. Но, това последно, сега испанския, кинтите и обстойното проучване предстоят.

Някой ако има опит по темата, ако ще да е и друга европейска държава - ще се радвам да прочета

gericobain
10-31-2014, 17:39
Родителите ми са там 14 години, сестра ми там се роди и смятам и аз да замина след няколко месеца. Лично за мен испанския език е много лесен, не знам на теб как ти се струва. Като цяло е готино, нищо че и там ги налегна безработицата. :)

tishow7
11-08-2014, 10:51
Добре си ти, и аз искам да замина в Испания, но нямам този късмет, ако не ме вземеш, естествено :D
Радвай се, че имаш този шанс, и аз ще опитам, след като си взема висшето тука, защото, ако ида сега ще мия някъде чиниите, не че ме бърка, ама и там няма кой да ме уреди.

gericobain
11-10-2014, 07:11
Имаш ли желание и воля.. Родителите ми заминаха без да знаят език и без да има кой да им помогне, така че.. но пък образованието ще е +

d-r.Zob
11-12-2014, 13:51
Аз лично се отказах да живея на запад. Имам бизнес в България, а в Германия и Бенелюкс ходя само за по няколко седмици във връзка с моя бизнес, като си докарвам много повече доходи по този начин. Отделно от това пътувам често просто на екскурзия, миналия месец ходих в Словакия при една приятелка. Това е моят начин да бъда гражданин на света.