PDA

View Full Version : Високи идеали ,ниско самочувствие,чувство на изолация и още много.



darkneesssss
10-31-2014, 18:55
Нуждая се от помощ и така .
Аз съм на 15 години, момче и имам ниско самочувствие като цяло съм красив не съм нито дебел , нито нисък , нито прекалено висок имам стройна фигура и се грижа добре за хигиената си хигиените ми навици , лицето ми е добре поддържано нямам много черни точки и тем подобни пъпчици по лицето . Абсолютно нормален тийнейджър съм с добър успех в училище и извън класни дейности . Проблема ми е ,че ценя много мнението на другите и се стремя да съм в добро отношения с всички и когато някои злонамерено иска да ме засегне успява и смачква още повече самочувствието което така или иначе го нямам .
Факт е и друго тъй като след 7 клас се преместих в друго училище и не можах да се пригодя към никоя група в класа просто нямам сходни интереси с другите може би една от лошите ми черти е че мразя да клюкарствам не съм егоист нито пък мога да бъда високомерен . От 8 клас не мога да си намеря постоянни приятели и от там идва и чувството ми за изолация .
Другият проблем е ,че когато говоря с момиче се спичам (но това се случи след една неуспешна връзка след 7 клас , момичето не беше виновно просто иска да си останем просто приятели т.де friendzoned и от там вече тотално рухнах).
Самочувствието и изолацията ме карат да мисля за излишни неща всеки ден ,които тормозят мозъка ми като цяло след което имам непостоянен сън , упоритостта ми спада ,а вече съм и непостоянен тъй като преди поддържах тялото си физически много стегнато в момента усещам как сам се самоунищожавам губя апетит и като цяло се усещам като празна душа.

Мисля ,че това е достатъчно .
Моля тези ,които нямат какво полезно да напишат в темата просто да не пишат нямам нужда да ми смазват самочувствието и непознати :) .

FAKE IT
10-31-2014, 19:24
Добре бе, имаш сравнително добра мисловна последователност и капацитет за 15 годишен и едновременно с това си с много идиотизиран възглед. Което като се замисля е нормално за пубертета, мисловната ти дейност, представите и възгледите ти тепърва се развиват и се очаква да се проявяват такива аномалии ^^

Това беше само въведение, хаха.

По същество:

Да цениш толкова мнението на останалите е глупаво, защото това те лишава от твоето собствено, което трябва винаги да се поставя над мнението на останалите. Освен ако не искаш да те подмятат цял живот, като парцал, да те използват и да те манипулират. Ти си решаваш. Или действаш според собствената си преценка, или слушаш мнението на другите и се стараеш да се нагаждаш според тяхните представи за идеализъм, което вероятно се стараеш да правиш, но е неуспешно, защото:
А) няма как да угодиш на всички и Б) пренебрегваш себе си. Което пък от своя страна е довело до сегашното ти състояние.

Сега за самочувствието и увереността. Това са неща, които се градят с времето и са изключително важни за комуникацията ти с останалите, справянето ти с проблемите и с живота. Без да си уверен в себе си, без да си вярваш и да имаш самочувствие няма да постигаш желаните резултати с каквото и да се захванеш. Ако ги вложиш обаче във всяка своя дейност и начинание си цар. Нещата стават много по-прости.

Та, както писах - не се раждаш със самочувствие и увереност. Придобиваш ги в течение на обстоятелствата. Примерно днес се запознаваш с нови хора, всичко минава супер, казваш някъв майтап, на който всички се хилят и ти се кефят, виждаш че им е готино в компанията си. Доволен си от себе си. Чувстваш се полезен. От тук се повишава увереността ти, с което нараства и самочувствието ти. Утре ще мълчиш по-малко в обкражението си от хора и поради по-голямата ти увереност ще говориш по-свободно и ще се чувстваш още по-добре. На другия ден се запознаваш с момиче, след една седмица сте вече във връзка и всичко върви супер. Самочувствието и увереността ти се увеличават още повече и се чувстваш оооще по-добре.

Схвана ли накъде бия? Единствения начин да излезнеш от тая дупка е да се отвориш към хората, да се опитваш да си говориш с тях, все ще намериш някоя обща тема и общ език с някой. Малко по малко си гради запознанства, ходи на екскурзии, купонясвай си с другите хора от даскалото, обикаляйте заедно. Стъпка по стъпка и всичко ще си дойде на мястото, ще видиш.

И не бъди толкова тънкообиден. Ще ти пречи много. Да не ти пука за нищо. Цени мнението си и действай според собствените си разбирания, интуиция и желания. Майната им на всички. Не работиш ли за себе си, за да превърнеш мечтите си в реалност, цял живот ще работиш за някой друг, за да превърнеш неговите мечти в реалност ;]

darkneesssss
10-31-2014, 20:10
Добре бе, имаш сравнително добра мисловна последователност и капацитет за 15 годишен и едновременно с това си с много идиотизиран възглед. Което като се замисля е нормално за пубертета, мисловната ти дейност, представите и възгледите ти тепърва се развиват и се очаква да се проявяват такива аномалии ^^

Това беше само въведение, хаха.

По същество:

Да цениш толкова мнението на останалите е глупаво, защото това те лишава от твоето собствено, което трябва винаги да се поставя над мнението на останалите. Освен ако не искаш да те подмятат цял живот, като парцал, да те използват и да те манипулират. Ти си решаваш. Или действаш според собствената си преценка, или слушаш мнението на другите и се стараеш да се нагаждаш според тяхните представи за идеализъм, което вероятно се стараеш да правиш, но е неуспешно, защото:
А) няма как да угодиш на всички и Б) пренебрегваш себе си. Което пък от своя страна е довело до сегашното ти състояние.

Сега за самочувствието и увереността. Това са неща, които се градят с времето и са изключително важни за комуникацията ти с останалите, справянето ти с проблемите и с живота. Без да си уверен в себе си, без да си вярваш и да имаш самочувствие няма да постигаш желаните резултати с каквото и да се захванеш. Ако ги вложиш обаче във всяка своя дейност и начинание си цар. Нещата стават много по-прости.

Та, както писах - не се раждаш със самочувствие и увереност. Придобиваш ги в течение на обстоятелствата. Примерно днес се запознаваш с нови хора, всичко минава супер, казваш някъв майтап, на който всички се хилят и ти се кефят, виждаш че им е готино в компанията си. Доволен си от себе си. Чувстваш се полезен. От тук се повишава увереността ти, с което нараства и самочувствието ти. Утре ще мълчиш по-малко в обкражението си от хора и поради по-голямата ти увереност ще говориш по-свободно и ще се чувстваш още по-добре. На другия ден се запознаваш с момиче, след една седмица сте вече във връзка и всичко върви супер. Самочувствието и увереността ти се увеличават още повече и се чувстваш оооще по-добре.

Схвана ли накъде бия? Единствения начин да излезнеш от тая дупка е да се отвориш към хората, да се опитваш да си говориш с тях, все ще намериш някоя обща тема и общ език с някой. Малко по малко си гради запознанства, ходи на екскурзии, купонясвай си с другите хора от даскалото, обикаляйте заедно. Стъпка по стъпка и всичко ще си дойде на мястото, ще видиш.

И не бъди толкова тънкообиден. Ще ти пречи много. Да не ти пука за нищо. Цени мнението си и действай според собствените си разбирания, интуиция и желания. Майната им на всички. Не работиш ли за себе си, за да превърнеш мечтите си в реалност, цял живот ще работиш за някой друг, за да превърнеш неговите мечти в реалност ;]

Благодаря ти много , малко са хората на които им внасям респект на този свят ,но ти ставаш един от тях невероятно и неочаквано е според мен да открия такъв човек в такъв форум да даде толкова изчерпателна информация , и да благодаря ти ,че "ми отвори очите " така да се каже и дано да се поуча от съвета ти защото на думи всичко е лесно ,но на практика човек "пада и става " та дано да успея да изградя самочувствието за което ти говориш .

FAKE IT
10-31-2014, 20:21
Радвам се, успех ! ;]

DoubleDMG
11-02-2014, 15:03
eй лиглио,стягай се,'щот никой няя да ти подаде ръка в днешно време. И аз много се засягах на твоите години , понеже имах повратна точка,обаче се справих някъде из пътя,много ги мразя хленчещите..

darkneesssss
11-03-2014, 15:38
eй лиглио,стягай се,'щот никой няя да ти подаде ръка в днешно време. И аз много се засягах на твоите години , понеже имах повратна точка,обаче се справих някъде из пътя,много ги мразя хленчещите..

Интересното е ,че не съм хленчещ както се изрази ти и как мразиш такива , като ти си бил един от тях искаш да кажеш ,че мразиш самия себе си ли ? По характер бях загубеняк и смятам ,че още продължавам да съм такъв ,но гледам да се променя защото до сега се бях научил да търся причината за нещо само в себе си . Но сега , сега гледам различно на живота и смятам ,че вървя в правилната посока ,но промяната няма да стане изведнъж ,ще се види чак след месец два ,а може и повече ,но щом съм се заловил ще стигна докрай.

muhatacece
11-04-2014, 22:16
Mislq, che fake it izcherpa otgovorite