PDA

View Full Version : Във връзка с кандидатстване в UK



vasotog
11-02-2014, 13:45
Здравейте.
Вече изпадам в безизходица.Много се вълнувам и същевременно се притеснявам.
Работата е там, че ще кандидатствам в Шотландия.Регистрирал съм се в UCAS, но ме притесняват няколко неща:
1.-В раздела Education съм въвел "bulgaria-diploma za sredno obrazovanie" от "drop-down" листа,но тъй като не съм завършил все още не съм писал оценките от предполагаемата диплома :D.Според вас какво още мога да напиша като "qualification"?
2.-Вече съм заплатил и пратил всички док. за IELTS, като в следствие получих писмо потвърждаващо това.И сега чакам само да се уточнят датите за "speaking" и часа на провеждането на теста( който е на 6 дек.).Тъй като нямам други сертификати по английски език само IELTS дали ще е достатъчен?
3.-Сам се готвя нямам излишни пари за курсове и консултанти "кожодери".Но въпреки това сумите за общежитията далеч надхвърлят възможностите ми :D,за това смятам да се явявам на "Aberystwyth test" така нар. конкурсна стипендия,ако знаете нещо за това със удоволствие ще се радвам да науча повече.
4.-Последно ако може да кажете нещо и за Reference раздела в UCAS,че почвам да се обърквам, а това ми влияе зле? :D

Momicheto:)
12-18-2014, 18:41
Относно IELTS-а, да, достатъчен е. Провери изискванията конкретно за всеки университет, в който искаш да кандидатстваш. Обикновено изискват 6.0(5.5 на всеки компонент). Тъй като и аз съм се ориентирала към Шотландия, подразбрах, че е достатъчно да работиш, за да се издържаш. Стипендии също са вариант, но не съм запозната с такава, която да ти осигурява цялата сума по месечната издръжка, както в Дания например, по-скоро да ти помогне. Аз също се готвя индивидуално, но не съм наясно с този тест, изобщо какъв е? Между другото и аз се явих на 6-ти декември. А за останалите неща, като например reference раздела, защо не се свържеш с някой от Интеграл или друга фирма, предлагат безплатно придвижване на документите към университета за някои университети в Англия, а там кандидатстването е същото чрез UCAS, единствено мисля че за Шотландия изискваха 2 препоръки. Може да ти помогнат.

П.С. - Айде, успешно кандидатстване! :D И моят съвет е да питаш. Също така потърси групи във фб на университети, свържи се с българи, учещи там, за да разбереш как реално стоят нещата. :)

LittleFallenAngel
12-18-2014, 18:53
Здравейте, видях разговора ви и тъй като уча в Шотландия реших да ви ъпдейтна - обучението е безплатно за български студенти, но обикновено за нас няма налични стипендии. Квартирата (в общежитие или не) струва между 350-500 паунда на месец за стая (със или без сметките и в зависимост от града). Трябва да се работи поне по 20 часа на седмица, ако искате да се издържате сами. Не е невъзможно, но все пак е хубаво да имате някакви пари на сметка поне за първите 6-7 месеца. Успех :)

carlabd
12-20-2014, 16:03
здравей, ами Reference смятам, че е академичната справка, издават ти я в училище само преди това трябва да напишеш едно заявление че ти трябва за кандидатстване в чужбина. После я носиш в интеграл ако ще кандидатстваш с тях да ти я преведат на английски , както и останалите документи, разбира се. За разходите е различно в зависимост в колко голям град си и колко си ''спестовен'' ;д но грубо казано на месец около 1000 ти трябва за покриването на всички разходи. :)