PDA

View Full Version : Какъв спорт да започна да тренирам на 15г.



blqpfi
11-02-2014, 18:24
Здравейте, аз съм на 15 години и искам да започна да тренирам някакъв спорт, но за повечето съм голям. Бях се ориентирал към баскетбол, но там както, при футбола и други се започват тренировки на 7,8 годишна възраст. И въпроса ми е какъв спорт да започна да тренирам на тази възраст. Благодаря предварително!

OMGOMG
11-02-2014, 18:32
.....Гребане с лъжица.....

blqpfi
11-02-2014, 18:37
.....Гребане с лъжица.....

Щафета със суджук

anonymous908491
11-02-2014, 19:07
Аз на 15 спрях да спортувам и почнах да крада, за да не губя форма

RapExotic
11-02-2014, 19:43
Ако до сега не си правил нищо за физическото си развитие най-добре започни с гимнастика и фитнес.

Rakshy
11-02-2014, 21:40
Много сте ми забавни като почнете с тия глупости за кое минало времето и за кое не.. Ако можеш да играеш, мислиш ли, че на някой треньор му пука кога си започнал?
Щом сега като си на 15 мислиш тепърва к'во да тренираш и дори питаш другите, едва ли можеш да играеш, така че да, откажи се от баскетбола.
За гимнастиката много време ще ти отнеме да влезеш в релси, най-добре ходи на фитнес. Или пък пробвай там нещо друго наблизо - пилатес, зумба..

anonymous708973
11-03-2014, 08:50
Много сте ми забавни като почнете с тия глупости за кое минало времето и за кое не.. Ако можеш да играеш, мислиш ли, че на някой треньор му пука кога си започнал?

Ако иска да се занимава професионално, да, има огромно значение. И всеки, който твърди друго, не е в час.

Авторе, за да спортуваш нещо, не е необходимо да си започнал отрано - освен, както вече казах, не искаш да се занимаваш професионално. Ходи си на баскетбол, какво лошо има?

102
11-03-2014, 12:05
Ако иска да се занимава професионално, да, има огромно значение. И всеки, който твърди друго, не е в час.

Авторе, за да спортуваш нещо, не е необходимо да си започнал отрано - освен, както вече казах, не искаш да се занимаваш професионално. Ходи си на баскетбол, какво лошо има?

http://www.imdb.com/title/tt0445990/?ref_=nm_flmg_act_24
просто се сетих за този филм, препоръчвам ти го
/някой казвал ли ти е, че е малоумно да обобщаваш ?

Rakshy
11-03-2014, 12:17
Ако иска да се занимава професионално, да, има огромно значение. И всеки, който твърди друго, не е в час.

Не, никво значение няма. Ако можеш да компенсираш разликата в опита, т.е. практикуваното време, тогава няма никакво значение. Ако не можеш тогава остават просто 2 атлета на различни нива в развитието си => един средно напреднал и един професионалист (примерно).

anonymous708973
11-03-2014, 15:21
Ама вие сте сериозни :lol:
Я питайте Синеочка кога се почва с художествена гимнастика, например. Или с балет.
Ракши, на теория си прав...на практика 10+ години предимство в спорта как се наваксват? Познавам и плувци доста, всичките са били в басейна на 3-4 годинки. Цвети Пиронкова кога е започнала с тениса?
Не обобщавам аз, а хора, които разбират доста повече от мен ;)

therichbitch
11-03-2014, 20:24
Цвети Пиронкова кога е започнала с тениса?
Като ѝ познавам играта- когато и аз.. демек на 15г
Добре, че се появи Григор да ни отсрами пред света.

Мен са ме връщали на 7г от художествена- дърта бях според тях :Д

blqpfi, ако искаш просто да спортуваш в свободното време, можеш да се запишеш на каквото поискаш. И е малко глупаво да питаш др хора какво да спортуваш, нали на теб трябва да ти харесва :)

anonymous708973
11-03-2014, 22:27
Цвети е почнала на 4 :) Не претендирам да разбирам от тенис, но Цвети е от семейство на спортисти и е изключително сериозна. Григор беше плейбой и едно леке, което стана наистина добър играч благодарение на сегашния си строг треньор.

Да не изместваме темата обаче.

102
11-03-2014, 22:31
а тя е ?
да сме заблудени като теб ?

therichbitch
11-03-2014, 22:53
да, знам, че от 4, просто ми е изключително антипатична (като играч), да не кажа бездарна
относно треньора- ще се повторя за милионен път, вероятно, че съм почитател на заложбите, т.е. ако си зле, и оня от горе да слезне да ти е треньор, пак няма да се получат нещата

anonymous708973
11-03-2014, 23:30
а тя е ?
да сме заблудени като теб ?

Дай ми пример, бе, многознайко. Ще ми дадеш, знам. На ИЗКЛЮЧЕНИЯ. Ама айде да питаш най-известната треньорка по класически балет в Пловдив, неслучайно й се носи славата на егати кучката. Или майката на Цвети Пиронкова, която е плувкиня и от години вече преподава (след като приключи спортната си кариера). Или Нешка Робева, м?
Майкъл Фелпс тренира от 7 годишен, на 10 е национален рекордьор, на 15 чупи световен рекорд. А пробвай да започнеш да тренираш на 15, на пръста няма да стъпиш на момче, дето има 8 години спорт зад гърба си. Йордан Йовчев тренира от 7-годишен. Роджър Федерер тренира от 6-годишен. Ингемар Стенмарк - от 5. За Албена Денкова не намирам точна възраст, само ориентировъчно - "Албена започва кариерата си като гимнастичка, но по късно, на 8 годишна възраст, преминава към пързалянето на лед.", което е достатъчно показателно.

За какво ти се връзвам и аз на глупостите...

galaxy29
11-03-2014, 23:46
аз пък не спирам да си представям ричи по тенис екип ;/

fire_magic
11-04-2014, 01:38
точно така пантер, продължавай, кажи им как стоят нещата

102
11-04-2014, 10:18
Дай ми пример, бе, многознайко. Ще ми дадеш, знам. На ИЗКЛЮЧЕНИЯ. Ама айде да питаш най-известната треньорка по класически балет в Пловдив, неслучайно й се носи славата на егати кучката. Или майката на Цвети Пиронкова, която е плувкиня и от години вече преподава (след като приключи спортната си кариера). Или Нешка Робева, м?
Майкъл Фелпс тренира от 7 годишен, на 10 е национален рекордьор, на 15 чупи световен рекорд. А пробвай да започнеш да тренираш на 15, на пръста няма да стъпиш на момче, дето има 8 години спорт зад гърба си. Йордан Йовчев тренира от 7-годишен. Роджър Федерер тренира от 6-годишен. Ингемар Стенмарк - от 5. За Албена Денкова не намирам точна възраст, само ориентировъчно - "Албена започва кариерата си като гимнастичка, но по късно, на 8 годишна възраст, преминава към пързалянето на лед.", което е достатъчно показателно.

За какво ти се връзвам и аз на глупостите...

НЕ ГО ЧЕТИ
ма кво ми са обясняваш
жалка си
що да ти давам примери, достатъчни са тези, които ти даваш, но за жалост действат срещу теб
не само, че ми даваш очевидни примери (мислиш, че само ти ги знаеш тези неща ли ? смех. /ма ти си си така във всичко, както забелязвам/ ами и тези примери са смешни като всеки твой пост пропит с комплексарщина
защо ? защото, ето ти пример за лично мнение, без изтъкването на някви знания, които не го подкрепят.. според мен художествената гимнастика и балета са антихуманни спортове /да, не се хващай за антихуманни, имам предвид започването от 3-4 годишна възраст/ които провалят детството. Сиреч /знам, че я обичаш тази дума, се пак присъства в речника на бб/ дечицата нямат никакъв избор
ако теб това те впечатлява.. доста тъжно. и да, воля, ала-бала.. лайно с черешка.. нямат право на избор.
ще спомена нещо и за тенис примерите ти
според мен пиронкова няма талант.. тя ще е от онези, които запълват местата на турнирите /какво говоря, тя е/
пак според мен едно момиче с талант започнало "десет години след нея" може да е по-добро, но да е жива и здрава
относно другото "ни" "злато".. просто момче, непрочело една книга през живота си, заговори български с американски акцент за няколко месеца.. мен това ме отвращава.. неприятно ми е.. не харесвам такива хора. не отричам, че има талант, но този талант беше изкаран от сегашният му треньор, за мен тва момче е глупак. и пак смятам, че и по-късно да беше тръгнал този талант си го има и щеше да излезе, ако разбира се беше този треньор.
ше спомена нещо и за толкова прословутите тренировки
забелязвам, че даваш примери със спортове в които се нуждаеш от по-специални помещения и да имаш треньор..
а бразилчетата, които ритат без обувки, по пясък и чакъл, с кофи за боклук за врати, как па са толко добри без треньори и истински игрища..?
бахти ИЗКЛЮЧЕНИЕТО.. милиони изключения
защото да, бразилците ровят по кофите (тука очаквам няква информация за дилма русев от пик/уебкафе) и нямат пари да пращат децата си по тренировки
относно обобщаването, че ако тръгна на 15 няма да съм по-добър от човек с 8 годишен опит нема смисъл да коментирам, ама айде да видим....
нивото на футбола ни показва категорично, че хора тренирали и 10 години по зелени килими, с треньори, които са от поколението на истинските ни играчи нищо не могат да направят
извод: зависи си от опита през тези 10 години
дала си примери с много удобни спортове за които си права, но това е всеизвестно..
защо предпочиташ да изказваш очевидното пред истинското си мнение..?
като погледнеш към монитор ли те връхлитат комплексите, защото не вярвам ирл да си такава.
доскуча ми. НЕ ГО ЧЕТИ

anonymous708973
11-04-2014, 10:32
Отклони темата, да, ок.
С това, че художествената гимнастика и балетът са егати мъчението към невръстни деца, съм напълно съгласна, но не е това темата.
Дадох примери със спортисти, за които знам нещо. Не желая да говоря за хора, с които не съм запозната.

а относно комплексите...какво да ти кажа, не аз спамя постоянно и търся внимание тук, нита си цитирам собствените постове, за да се съглася с тях :lol:

102
11-04-2014, 10:36
аз и първоначално не писах по темата
филмът който ти препоръчах е ей така шото от темата се сетих за него ако искаш го гледай
/хубав е
ако исках да го дам за пример щях да кажа ето ти пример тоя филм
аз говоря че във всяка тема обобщаваш
дори не говоря а те питам
забелязваш ли го и дали ти се нрави

102
11-04-2014, 10:40
а относно комплексите...какво да ти кажа, не аз спамя постоянно и търся внимание тук, нита си цитирам собствените постове, за да се съглася с тях :lol:

ааа охохохохохох ;д

anonymous708973
11-04-2014, 10:51
Е, за това ти говоря егати. Не стига, че си губиш времето, а даже не си по темата. Затова се казва "тема". Филм ми препоръчвал - хубаво, тъкмо да не се чудя какво да гледам уикенда, ама го пиши на лично, като е извън темата.

102
11-04-2014, 10:58
тук съм за да си губя времето не да дискутирам сартр
а относно темата замисли се колко меко казано тъпо постъпваш като обобщаваш за разни случайни хора във форум какво могат и не могат и "просто да забравят"
ами ако думите ти им оказват голямо влияние

anonymous708973
11-04-2014, 11:08
Ако оказвали влияние?
Ти затова ли разправяш кой кога щял да си скъса с половинката, м?

102
11-04-2014, 11:11
ахахахахахахахах ама ти сериозно ли се връзваш на такива неща

girlwithblueeyes
11-04-2014, 12:49
Кое му е нехумaнното нa гимнaстикaтa и бaлетa aхaххх?

anonymous708973
11-04-2014, 13:15
Това, че бивша балерина, понастоящем на 21 години, може да си изпука всяка кост на врата, гърба и раменете. Винаги. Постоянно. Без значение дали се е разтягала, загрявала или не. Или че като им се отлепи парчето кожа на обувката и паднат на колене по време на скок и по цялото трико има кръв, се казва "стига си се лигавила, ставай и продължавай".
Че явно не е нормално да качиш някое друго кило по време на пубертета, тоест да заформиш женско тяло? Че момиче на 12-13 кара с 2-3 ябълки на ден?
Бая мога да продължавам.

girlwithblueeyes
11-04-2014, 13:34
И aз съм пaдaлa,и aз съм се пребирaлa с рев но всичко се прaви зa спортa,трениорът хвaли когaто зaслужaвaш.Aко имaш aмбиции по рaзлични от товa дa си подскaчaш тaм ще стискaш зъби и ще търпиш.

TIFOSO
11-04-2014, 13:50
Адил Рами изиграва първия си професионален футболен мач на 22 години, сега рита кожена сфера във втория отбор на град Милано.

galaxy29
11-04-2014, 15:22
пинкилота, той е прав и можеше да го приемеш като градивна критика, а не да нападаш



както и да е, нека се спрем на това

аз пък не спирам да си представям ричи по тенис екип ;/

tireheb
11-04-2014, 16:46
трениорът хвaли когaто зaслужaвaш.

ахахаха
дае
и старшинката и той

TIFOSO
11-04-2014, 18:01
Бил съм с Цвета, не е нищо особено.

galaxy29
11-04-2014, 18:21
хахахах
ти някакъв тенисист ли си

TIFOSO
11-04-2014, 18:39
Бивш такъв. По-скоро тенис величие. Сега съм само секс-символ.

galaxy29
11-04-2014, 19:06
леле

TIFOSO
11-04-2014, 20:01
играла ли си смесени двойки?

galaxy29
11-04-2014, 20:46
да, единствения път, в който съм играла тенис на корт беше такъв :д
защо

TIFOSO
11-04-2014, 21:07
Реших да те попитам, за това. Няма да се интересувам защо е бил единствен. Харесвам хора практикуващи тенис, които отстрани изглеждат така, все едно играят бадминтон с бетоново кубче на Рубик и китки на пианист.

galaxy29
11-04-2014, 21:26
хахахах доста зле играх, може и така да съм изглеждала ;/
беше отдавна, бях малка и помня, че ракетата беше тоолкова тежка :д

anonymous708973
11-04-2014, 22:05
Ааа, Мони, не съм съгласна. Специално при балета и гимнастиката - както знаеш по-добре от мен дори - децата не отиват по собствено желание и трудно ще имат някакви амбиции на 5 годинки. Ама да... безкрайно хуманно е да създаваме комлекси за цял живот на идеално здрави и прави деца, да ги караме да гладуват и т.н.

Бил съм с Цвета, не е нищо особено.

На Уимбълдън бил ли си?
Тогава що се изказваш толкова високомерно?
Ебаси, братче.

102
11-04-2014, 22:31
ебал я е

fire_magic
11-04-2014, 23:10
хахаха

galaxy29
11-04-2014, 23:11
сигурно е доста ръбеста

fire_magic
11-04-2014, 23:14
брао, изглежда пантерата живее като по перфектната книга, щото сичките и мнения са като по книга, на някакви собствени разсъждения залага ли изобщо поне понякога според вас?
"това е правилно, това е така, онова не е така, така е в над 90% от случаите, и за в бъдеще ще е така" :DD
кога ще разбере, че всичко е относително, и че нищо не е сигурно и гарантирано на този свят

galaxy29
11-04-2014, 23:15
ахахахахах евала

therichbitch
11-04-2014, 23:18
ебал я е
и аз таака си го интерпретирах, хаха ;д

признавам ѝ, че е била 2-3 пъти по- голямата williams, което си е постижение, когато срещу теб лети топка, сякаш ударена от мъж

а тея с гимнастиката поне могат да се чекнат добре в леглото ;

fire_magic
11-04-2014, 23:25
едно време като гледах тенис Justine Henin-Hardenne ми беше фаворитка : )

anonymous708973
11-05-2014, 08:41
И аз се замислих, ама кво отношение има това към темата? Ние обсъждахме спортни постижения, ако не се лъжа? Тоест...някъв комплексар реши да се хвали с коя е спал. Хах, все едно съм в десети клас.
Или спортните и креватните способности са свързани?

fire_magic
11-05-2014, 09:59
ако очакваш ред във виртуални пространства браво

anonymous708973
11-05-2014, 10:41
Да бе, представи си, ебати наивната и скучната съм да очаквам големи хора да се държат като такива :S

fire_magic
11-05-2014, 10:56
всеки разпуска и се забавлява по различен начин
тук също е вариант :ДД
примерно аз лично съм благодарен за забавните постове на tifoso, докато теб те дразнят и го взе за комплексар 10токласник

an7raks
11-05-2014, 11:08
Кое му е нехумaнното нa гимнaстикaтa и бaлетa aхaххх?

Нехуманното е, че можеш само да гледаш без да пипаш... :D
Не, не одобрявам това родителите да натискат децата си за какъвто и да било спорт от толкова ранна възраст... Дето вика пантерката, едно хлапе на 5 годинки много има хабер от амбиции и "жертви в името на спорта". Ако детето го иска и ходи с желание - ОК, трябва даже да го насърчават, но иначе само ще намрази спорта, а момичетата се и комплексират яко и се вкарват във филми...
Факт е, обаче, и че за да имаш някакви шансове в професионалния спорт, трябва или да си започнал в ранна възраст/6-7г/, или да си наистина много талантлив/което е сравнително рядко/. В отборните спортове е още по-трудно да се впишеш, започвайки от една по-голяма възраст, защото повечето играчи ще са вече на някакво ниво и малко или много ще те изолират, за да не ги дъниш...
Автора може да се запише да си тренира, каквото му е присърце, ей така, любителски. :)

TIFOSO
11-05-2014, 20:00
На Уимбълдън бил ли си?


Не, но съм чел романите му.

anonymous908491
11-05-2014, 21:10
В отборните спортове е още по-трудно да се впишеш, започвайки от една по-голяма възраст, защото повечето играчи ще са вече на някакво ниво и малко или много ще те изолират, за да не ги дъниш...


При отборните спортове е точно обратното - ще е по-лесно, защото при тях няма съревнование, всички са на различно ниво, освен това не се сещам за отборен спорт, който да си заслужава губенето на време.

Rakshy
11-06-2014, 10:52
При отборните спортове е точно обратното - ще е по-лесно, защото при тях няма съревнование, всички са на различно ниво, освен това не се сещам за отборен спорт, който да си заслужава губенето на време.

http://bnt.bg/sochi2014/uploads/2003_6144519835.jpg