PDA

View Full Version : Ситуацията в КТБ



Stoqn_Trakiev
11-03-2014, 12:58
Ефекти от фалирането на КТБ
Според председателят на КНСБ- Пламен Димитров, очакването за апокалипсис, ако КТБ бъде фалирана, е масово. Много общини, предприятия, училища, които не могат да закърпят годината, ще преживеят апокалипсис. Над 100 000 български служители и работници ще пострадат директно, като част от тях ще загубят и работните си места. Едва ли 100-0200 000 българи ще останат по домовете си, ако загубят парите и препитанието си. Ще има бунтове и много организации, като КНСБ, няма да чакат и ще подкрепят недоволните. Прочети цялата статия: http://iconomicabg.blogspot.com/2014/11/blog-post.html

fire_magic
11-03-2014, 13:28
ще пада борда, споко

DarkTemplar
11-03-2014, 14:02
http://store.picbg.net/pubpic/E0/5A/89cda4728c3de05a.jpg

golemiq_korab_minava
11-03-2014, 14:07
http://news.ibox.bg/news/id_424060779

defender
11-03-2014, 14:18
Да фалира тая банка, стига сме спасявали фалиралата система, всички кризи и фалити са с една цел, ограбване. Ми да фалират и повече никого да не ни занимават с тях.

Fisherman
11-03-2014, 17:51
http://store.picbg.net/pubpic/E0/5A/89cda4728c3de05a.jpg

има ли начин да покрепиш тая снимка с аргументи? или просто мислиш,тва което искат от теб да мислиш

DarkTemplar
11-03-2014, 21:37
Ако тръгне да се спасява, ще са нужни поне 2 млрд публични средства, които обаче ги няма в бюджета. Т.е. трябва да бъдат взети като заем от чужда банка и/или да бъдат емитирани държавни облигации, които да се продават на финансовите пазари. Което и от двете да се направи, ще се вдигне сериозно бюджетния дефицит (което води до наказателна процедура срещу България от страна на ЕК) и финансовата стабилност на държавата ще бъде поставена на карта. В момента е нужна актуализация на бюджета, защото парите за здравеопазване, пенсии, култура и още поне 2-3 неща не стигат, а тези допълнителни 2 млрд трябва да бъдат изкарани от джобовете на данъкоплатците, което е скандално.

Идеалният вариант за спасяване е частен инвеститор (или група такива) да изкара(т) 4 млрд. и да ги вкарат в банката, което граничи с фантастиката.

Други аргументи нужни ли са ти?

Stoqn_Trakiev
11-04-2014, 07:42
И това : http://iconomicabg.blogspot.com/2014/09/blog-post_14.html е вярно. Аз мисля обаче че фалирането на бнката е нарочно и изкуствено и че за това ще се плаща много и все от народа в кракна сметка.........

AngelBelchev
11-04-2014, 08:19
Какво общо има статията ти в този сайт с проблема с КТБ? ПРЕДЕЛНО ясно е, че фалита е умишлен. Гербаджии си теглят парите от банката, банката няма толкова средства (не е нужно да обяснявам, че реално парите в дадена банка са далеч по-малко от официалните цифри), обстановката се нажежава, гражданите виждат, че нещо не е наред и също се редят на опашки за теглене на парите им, проблема ескалира и идва ред на жертвено агне. В случая това са Василев и Пеевски. Право на глас нямат, защото някой дърпа конците от горе и ако някой не си изиграе както трябва ролята в тоя цирк с КТБ, следва натравяне с тежки метали.

fire_magic
11-04-2014, 08:54
цялата държава е съсипана от години, това дали ще оздравят тъпата банка-което е възможно , няма да подобри нещата в държавата

Stoqn_Trakiev
11-04-2014, 09:31
Какво общо има статията ти в този сайт с проблема с КТБ? ПРЕДЕЛНО ясно е, че фалита е умишлен. Гербаджии си теглят парите от банката, банката няма толкова средства (не е нужно да обяснявам, че реално парите в дадена банка са далеч по-малко от официалните цифри), обстановката се нажежава, гражданите виждат, че нещо не е наред и също се редят на опашки за теглене на парите им, проблема ескалира и идва ред на жертвено агне. В случая това са Василев и Пеевски. Право на глас нямат, защото някой дърпа конците от горе и ако някой не си изиграе както трябва ролята в тоя цирк с КТБ, следва натравяне с тежки метали.

Общото на статията е това че може да предизвика малко от малко отваряне очи у поне няколко души. Прав си в повечето си писания, но банките не държат и 30 % от парите си в касите, отдават ги като заеми и печелят така. Въпроса е че предвид че сме в България, може да последват много неприятни моменти за цялото население. Тебе не те знаем какво си но доста друг народ има наизтеглени заеми и ако мръднат малко лихвите, става страшно. Натравянето наистина може да е като с тежки метали, особено за най продуктивната част от народа, работещата и плащаща. Ако ти не си от тях то не виждам какво се стягаш толкова. Ако си си хейтърче по рождение, е друга работа. Може би сега време да стенеш някакво копие на будител, защото има варианти тази криза която предстои, да не засегне и невинните. Ще трябва обаче да си го изработят а за да се хванат ще се наложи да им е отварят малко от малко очите.

fire_magic
11-04-2014, 09:36
всички го знаят това, не мисли , че си открил топлата вода и че знаеш нещо повече от другите, не казваш нищо ново

AngelBelchev
11-04-2014, 09:40
Реши, че съм хейтър, защото обръщам внимание на линкнатото от теб ли?... Визирах твоята статия, която си линкнал тук единствено с цел хората да кликат на банерите. Отваряне на очи у няколко души? Дай тогава в тая тема да отворя очите на хората и за други тотално off topic неща като например ползите и вредите от прясното мляко. Под "натравяне с тежки метали" ти не знам какво точно си разбрал и за какви продуктивни части на народа говориш...
Колкото до правенето на пари от adsense... използвай сърч енджини, хвърли едно око на "sick marketing", в частност "sick submitter". Казвам ти го от тая гледна точка, че ти тук постваш random статии за икономика, политика, телекомуникация, етц. етц. и се надяваш да печелиш от хора, които ги тресе хормона и във всяка втора тема обсъждат кой как си бърка из дупките. Объркал си форума според мен.

Stoqn_Trakiev
11-04-2014, 10:01
Нарекох те хаътър шросто ащото се държиш като такъв. Сайта не е мой и следователно не мога да правя корекции по него. Реклами има във всеки сайт който отвори човек, и някой от тях са полезни дори. След като си се хвърлил да правиш анализи на хората, ще получаваш такива и ти. Когато има толкова много неизвестни, като например защо съм линкнал еди какво си, значи стоиш много по добре ако замълчиш умно. След като си мислиш че знаеш всичко, а доказваш обратното няма как да не бъдеш наричан...някак. Снимката на Евгени Минчев на младини която си метнал на профила си изглежда малко нарцистично. това че си смятан за хейтър не е лошо. Много такива хора с постигнали огромни успехи в живота си. Хитлер на гърба ба омразата създаде и разсипа третия райх и разкова целия свят, и то само аз 12 ина години, а в България един преход не можа да е случи за цели 25 вече......

fire_magic
11-04-2014, 10:08
lollloloool

fire_magic
11-04-2014, 10:09
kato kakyv rabotish ina4e, ili uspqvash da si izkarvash prehranata samo ot spam i reklami?

AngelBelchev
11-04-2014, 10:16
1. Къде видя да се държа като хейтър? Нима казването на истината е хейтване?
2. Като не знам нищо по дадена тема си мълча умно. Взимай пример. В случая неизвестни защо си линкнал това - няма. Напълно известно ми е; да не мислиш, че си единствения, който е решил да завладее света чрез адсенс...
3. След глупавия ти коментар за профилната ми снимка по-добре ли се чувстваш? Евгени Минчев на младини? Ми като не ме харесваш - не ме гледай. Губиш тая словесна престрелка и се хващаш да се заяждаш със снимката ми струва ми се... похвално. Колкото до твоята - ще си спестя коментара.
4. За Хитлер и управлението му мога да ти говоря много и те уверявам, че няма да е копи-пейст от уикипедия, но нека не разводняваме темата... все пак става дума за ситуацията с КТБ, затова нека да поговорим как ни лъже мтел.

Stoqn_Trakiev
11-04-2014, 10:19
kato kakyv rabotish ina4e, ili uspqvash da si izkarvash prehranata samo ot spam i reklami?

Хахахаха :) Ето ти нови лица :) Има тук няколко трола, Ангел Белчев между другото НЕ Е от тях, а ето че се появи и още един :) Спам е реклама която не желана но е получена в лично пространство :) като електронна поща например :) Какво ще сложиш в сайт или блог, или каквото и да е друго си е твоя работа и ако ще целия да е в реклами, не е проблем. Точно в момента аз съм инвеститора в реклама, а не този които печели от нея. Разходите ми за реклама са по 4 000 Евро месечно
:) Ако осигуриш клиенти мога да платя и на теб :) Но вероятно няма как да осмислиш едни такива прости работи :)

Stoqn_Trakiev
11-04-2014, 10:25
Ако погледнеш писанията си сам ще намериш отговорите, които иначе аз трябва да ти напиша. Коментара за снимката ти е по малко нелеп отколкото е твоя за ад-сенс превземането на света :) Всеки вече знае че такова нещо НЯМА :) За Хитлер можем и двамата да говорим много....и вероятно с факти които дори може да липсват в Уики-то. М-тел мен вече не ме лъже. Стигнахме до дела и въпреки че реално цялата отчетност е при тях... спечелих делото след което прекратих отношения с тях. :) Сега ме лъже Виваком :) но както казваш нека не разводняваме темата. Имам точно толкова право да коментирам сниката и настройките ти изобщо колкото ти има да коментираш постовете ми. Ако не си разбрал до сега тези намеци, то явно съм те надценил......



http://iconomicabg.blogspot.com

AngelBelchev
11-04-2014, 10:32
:)

102
11-04-2014, 10:39
според мен трябва да се изплатят на по-"обикновените" граждани парите /там доколкото трябва по закон/
пък милионерите да го духат като са алчни копеленца

AngelBelchev
11-04-2014, 10:46
Мен пък глобул ме излъгаха със сметката ми за месеца ;(

AngelBelchev
11-04-2014, 10:49
Някой разбра ли нещо?

102
11-04-2014, 10:50
Мен пък глобул ме излъгаха със сметката ми за месеца ;(

ГЛОБУЛ ВЕЧЕ Е ТЕЛЕНОР !!!!

Stoqn_Trakiev
11-04-2014, 10:53
Мен пък глобул ме излъгаха със сметката ми за месеца ;(

Ами не пропускай да се жалваш. Първо при тях, после по ред на номерата. Защитата на потребителя, комисията по далекосъобщенията и прокуратурата, реално това си е измама.... Аз мах договор от 2009 та година. В тези договори няма клауза която да разрешава даването на лични данни на трети лица (както се прави при цесия) при автоматичното преподписване на може да се добавят клаузи. Не плащах огромните сметки, изчаках да се се стигне до боклуците от СГ Груп и се започна..... Сега може и да има договори в които да липсва тази клауза може и да няма. Има и нови изисквания за договорите сега. Чети и действай....
http://iconomicabg.blogspot.com

AngelBelchev
11-04-2014, 10:55
Бъзиках се.

Stoqn_Trakiev
11-04-2014, 10:55
според мен трябва да се изплатят на по-"обикновените" граждани парите /там доколкото трябва по закон/
пък милионерите да го духат като са алчни копеленца

Ами то това и се планира и така е разписано да стане, да се платят само гарантираните от фонда. Въпроса е че разни болници, общини, и фирми с хора на работа имат пари в КТБ. Българския работодател-робовладелец не гледа да плаща на тези дето му правят бизнеса а иска да плаща само за цици, скъпи коли които дири не можа да обслужва както трябва, и други първенюшки простотии. Съответно същия ще пре..е първо работника си като го остави без доходи...... а може и нацяло без работа.... макар че работа без доходи е може би по лошия вариант...... Заемите дадени на обикновените хора от КТБ ще станат предсрочно изискуеми.... и т.н. Лошо ще е и то за работещите.
http://iconomicabg.blogspot.com

Stoqn_Trakiev
11-04-2014, 10:59
Бъзиках се.

Аз пък помислих че са ти взели по-малко отколкото мислиш че си изговорил и искаш да се жалваш....

Fisherman
11-04-2014, 20:28
Други аргументи нужни ли са ти?

не,очаквам развитиетито на случая

fire_magic
11-04-2014, 23:37
шит1


шит2


шит3

нямаш си представа колко си глупав всъщност, а се имаш за над средното вероятно, хитлер и сталин са създадени изкуствено, щото някой е имал интерес от тия войни, само това ще ти кажа, и ще те оставя да се кефиш, мислейки си, че наистина знаеш нещо

Auriss
11-05-2014, 00:03
^шит 4

fire_magic
11-05-2014, 00:19
^прозрение 1

Stoqn_Trakiev
11-05-2014, 05:08
^прозрение 1

Добре, оправяй си самочувствието, като си мислиш че знаеш нещо което другите не :) Някой би ти казал "Форума не е за комплексари". Аз обаче мисля че това е една много полезна функция на този форум. Така де не се знае какво може да свършиш ако не си избиеш комплекса някъде :) Продължавай да се катери по к..а ми, харесва ми :)



http://iconomicabg.blogspot.com

fire_magic
11-05-2014, 09:43
удивително
и повече усмивки моля

Stoqn_Trakiev
11-05-2014, 18:35
:):)