PDA

View Full Version : Актьори, Актьорско майсторство



vicki.malik.54
11-03-2014, 14:42
Здравейте!
Въпрос към хората които учат за актьори или познават такива!
Бихте ли ми изяснили какво се учи за тази професия? Как се влиза в НАТФИЗ - със изпит и прослушване? Мога ли да напредна със самоуроци, тъй като имам желанието, но нямам средства?. И бихте ли ми предложили някакви сайтове самоучители с които мога да се понауча на мимиките, жестовете и т.н.?
Благодаря предварително! хх

emostylegirl
11-05-2014, 17:24
С риск да те разочаровам ще ти кажа,че е адски трудно и изисква супер много дълга годишна подготовка и няма как сама да успееш.Явяваш се на изпитната дата пред жури от 4-5 човека,които са учители в НАТФИЗ ,то е като прослушване,но за едно място се борят между 6 и 10 човека,така че шанса е малък.Такова нещо катоо мимики и жестове не съществува,актьора е човек на изкуството ,това значи че трябва да си уникална и сама по себе си,а не едваква с някого другиго.Ако не предлагаш нищо ново и интресено,няма да има смисъл от теб.Познавам много актьори ,както и хора които учат там и едно момиче ,моя приятелка се готви 10 години за това,беше супер добра ,но я отрязаха ,заради минимални грешки,сметки за човек,който никога не е ходил на уроци,както ти ,че въобще няма и да те погледнат.Казвали са ми,че една от задачите е да се направиш на капка вода падаща от небето и да се разливаш по пода.Един човек,който не е бил в школа ще вземе да се търкаля по пода 5 минути и да се гърчи и това е,докато човек с голямо подготовка може 15 мин да се разлива нежно и да стене .Помисли си много над това.Не искам да те отказвам от желанието ти,но аз уча актьорско майсторство от години и все още не съм достатъчно готова.Има адски много неща за учене,които и аз дори не мислех,че съществуват.Прекалено много са техниките, а също така трябва да имаш папка поне от 100 текста,пиеси ,които си чела,знаеш и можеш да изиграваш поне по 2 роли от всяка.Тези неща с годините се трупат,аз имам половината вече,но е твърде изморително.Другото е да имаш случаен късмет в живота да те бутнат във филм,ако приятелите ти се занимават с това.Работи върху желанията си,не знам на колко години си,но поне лятото работи ,за да можеш да вложиш в образованието си.Късмет !