PDA

View Full Version : Право УНСС



peti123
11-03-2014, 19:49
Здравейте, випуск 2015 съм и съм се ориентирала към Правото в УНСС , искам да попитам има ли някой от тук , който учи право там или да има свой познат. Искам да попитам ако държа предварителен приемен изпит задължително ли е да решавам частта с математиката , защото доколкото знам математиката не е нужна при правото в УНСС . Ще ви бъда благодарна ако ми отговорите.

ameli
11-03-2014, 20:12
Какво му има на СУ?

peti123
11-04-2014, 19:27
просто не искам там , иначе всички смятат , че там е най-елитното. Аз лично , най-вероятно изобщо няма да пробвам право там , въпроса ми е конкретно за УНСС.

ikon
11-05-2014, 10:13
Здравейте, випуск 2015 съм и съм се ориентирала към Правото в УНСС , искам да попитам има ли някой от тук , който учи право там или да има свой познат. Искам да попитам ако държа предварителен приемен изпит задължително ли е да решавам частта с математиката , защото доколкото знам математиката не е нужна при правото в УНСС . Ще ви бъда благодарна ако ми отговорите.
За изпита по БЕЛ за специалност право не решаваш модул - 2 - "Математика", само модул 1 "Български език и езикова култура" и модул 3 - "Българска литература". Така ще решаваш 60 въпроса (вместо 80) за същото време. Същото важи и за втория изпит за специалността.

peti123
11-05-2014, 19:39
Благодаря, а иначе можете ли да ми кажете нивото как е , смисъл в УНСС има ли доста желаещи , приемат ли трудно.

ikon
11-06-2014, 00:23
Благодаря, а иначе можете ли да ми кажете нивото как е , смисъл в УНСС има ли доста желаещи , приемат ли трудно.

Балът е височък, за момичетата да не говорим, въпреки че местата ги увеличиха последните години, но това вероятно се дължи на факта, че това е най-желаната специалност с 2 изпита. През 2008-ма, ако не се лъжа за годината, кандидатите бяха 1554, следващата около 1300, преди 2 години бяха около 1000 писали специалността, впоследствие направлението (казвам направление, защото започнаха да приемат по направления) на първо място.

SoInsane
11-08-2014, 12:40
Нашия випуск е с малко хора, ако учиш повече (особено по История) най-вероятно ще те приемат. И един съвет от мен: запиши се на матура по предмет, по който си силна и си сигурна, че ще изкараш висока оценка.

IviG
11-08-2014, 21:36
просто не искам там , иначе всички смятат , че там е най-елитното. Аз лично , най-вероятно изобщо няма да пробвам право там , въпроса ми е конкретно за УНСС.
Интересно ми е да попитам защо дори няма да се пробваш ? Не че те критикувам или нещо, но от моя приятелка, която учи право знам, че повечето кантори търсят хора именно завършили в СУ и гледат доста пренебрежително на тези, който не са учили там.

peti123
11-11-2014, 13:06
ами попринцип не знам как ще ви прозвучи , но всички вече искат право и то точно в СУ , и съм се решила за УНСС. Мисля да ходя и на предварителни изпити в УНСС , но на тях пише май , че трябва да държа и 2ри модул - матеманиката, а на мен реално за правото не ми трябва математика. ТА ако някой е ходил там на предварителни и по специално за правото , може ли да ми каже трябва ли задължително да държа и математиката и дори и да я държа за правото няма да ми смятат оценката от 2рия модул нали?

ikon
11-12-2014, 14:17
Да, нали това ти отговорих, математика не се решава за правото.

ikon
11-12-2014, 14:21
...

ikon
11-12-2014, 14:22
ами попринцип не знам как ще ви прозвучи , но всички вече искат право и то точно в СУ , и съм се решила за УНСС. Мисля да ходя и на предварителни изпити в УНСС , но на тях пише май , че трябва да държа и 2ри модул - матеманиката, а на мен реално за правото не ми трябва математика. ТА ако някой е ходил там на предварителни и по специално за правото , може ли да ми каже трябва ли задължително да държа и математиката и дори и да я държа за правото няма да ми смятат оценката от 2рия модул нали?

Влез в сайта на университета - има много инфо за всички специалности.

ikon
11-12-2014, 14:58
Интересно ми е да попитам защо дори няма да се пробваш ? Не че те критикувам или нещо, но от моя приятелка, която учи право знам, че повечето кантори търсят хора именно завършили в СУ и гледат доста пренебрежително на тези, който не са учили там.

Това изобщо не е вярно, твърди го, защото учи там, гледал съм за последните 2 години поне 200 обяви за юридически кантори, няма такива изисквания, още повече не може да има, защото е нарушение на императивна норма от закон, твоята позната би трябвало да го знае.:) задължителните дисциплини навсякъде са едни и същи в специалност право, защото се води регулирана професия и всички учат едно и също.

ikon
11-12-2014, 15:08
Нещо повече - като завърши един юрист, където и да било, за да стане адвокат, прокурор, съдия, нотариус, частен съдебен изпълнител или дознател (понастоящем разследващ полицай) задължително минава през КОНКУРС, който е АНОНИМЕН, никой не знае кой си, колко ти е дипломата и откъде е издадена, единствено се гледа какво знаеш и как ще се представиш на конкурса, ако си изкараш конкурса, значи ставаш, ако не - отпадаш, като се прави и класиране, наподобява КСК-кампанията (анонимни изпити и класиране по бал), както на нея никой не те знае кой си, така е и на тези конкурси. Така че, където и да завършиш - гледай да учиш, още повече правото е доста обемна и сложна наука, с посредствено учене юрист не се става, останалото са пълни глупости, да не говорим, че и в работата ти, ако не знаеш, никой няма да го интересува къде си завършил, веднага ще ти лепнат етикета, че нищо не става от теб. Слуховете за завършването ги има само на ниво ученици, кандидат-студенти и евентуално студенти, в практиката е различно.

anonymous708973
11-12-2014, 15:18
задължително минава през КОНКУРС, който е АНОНИМЕН, никой не знае кой си,

Това да го видя, няма да го повярвам.

therichbitch
11-12-2014, 18:09
Omg, ти какво искаш да напишат в обявата- само за завършили СУ ???

ikon
11-12-2014, 20:07
Omg, ти какво искаш да напишат в обявата- само за завършили СУ ???

Миличка, аз нищо не искам, преди години имаше такива обяви и завършил в Пловдив, ако не се бъркам за университета, беше осъдил такъв работодател за дискриминация.;) Нещо повече - още в трети курс ме взеха в кантора на завършили в СУ, като ИЗОБЩО не са ме познавали преди да си подам документите.

ikon
11-12-2014, 20:17
Това да го видя, няма да го повярвам.

Конкурсите са анонимни, като на КСК - изпит, никъде върху работата не си пишеш името, само решението на теста/казуса.

therichbitch
11-12-2014, 23:22
Миличка, аз нищо не искам, преди години имаше такива обяви и завършил в Пловдив, ако не се бъркам за университета, беше осъдил такъв работодател за дискриминация.;) Нещо повече - още в трети курс ме взеха в кантора на завършили в СУ, като ИЗОБЩО не са ме познавали преди да си подам документите.

Дискриминация от подобен тип е трудно доказуема, това казвам. Никой утре няма, когато те отреже за работно място, да ти каже директно: ама ние вас, от УНСС за нищо ви нямаме, така че няма да те вземем. Няма да го има и в обявата (естествено) на работодателя, не знам колко трябва да си объркан, за да изтъкваш подобен факт.
А конкурсите само такива заблудени си мислят, че са анонимни. Навсякъде по правилник си пишеш само вх.номер.
Честно, звучиш адски наивно и сякаш не живееш в България.

Auriss
11-13-2014, 01:40
^всъщност е вярно. От първа 'ръка' го знам дето се вика.

Дори в джобса допреди година го пишеха по обявите като търсеха стажанти.

ikon
11-13-2014, 07:27
Дискриминация от подобен тип е трудно доказуема, това казвам. Никой утре няма, когато те отреже за работно място, да ти каже директно: ама ние вас, от УНСС за нищо ви нямаме, така че няма да те вземем. Няма да го има и в обявата (естествено) на работодателя, не знам колко трябва да си объркан, за да изтъкваш подобен факт.
А конкурсите само такива заблудени си мислят, че са анонимни. Навсякъде по правилник си пишеш само вх.номер.
Честно, звучиш адски наивно и сякаш не живееш в България."Като ме отреже" - ти започна да говориш вече за моя живот (че и бъдещ дори) като че ли ме познаваш, а не коментираш нищо от това, което ти написах. Защо не ме отрязаха за кантората, завършили СУ, нали за нищо ме нямат? Защо всичките ми колеги си намериха работа по професията - нали за нищо ни нямат? Защо не ме отрязаха на конкурса, на който никъде не пишеш къде си завършил, нали за нищо не ставаме? Всички хабилитирани преподаватели по право в УНСС са ЗАВЪРШИЛИ СУ. Те на какво ниво са според теб? А тези преподаватели, които преподават и на двете места - как са - в СУ супер, в УНСС не са? А тези, които години преди да дойдат в УНСС, са били само в СУ - те какви преподаватели и юристи са?
Ще помоля НЕюристите да не коментират обучението по право и още повече практиката, за която ми пишат само техни предположения или неща от сорта: "една приятелка каза", като си отговорите на въпросите, които написах, ще се сетите причините.

ikon
11-13-2014, 07:30
^всъщност е вярно. От първа 'ръка' го знам дето се вика.

Дори в джобса допреди година го пишеха по обявите като търсеха стажанти.Всъщност НЕ е вярно. И аз гледам обявите, от 2 години постоянно - който не вярва, да отвори сайта, сам ще види.

Auriss
11-13-2014, 08:19
Не съм тук с намерението да ти апострофирам постовете - просто отбелязах, че явлението 'търсим си студенти от СУ' действително го имаше в даден момент. Нямам представа сега какво е положението.
Замислих се обаче - действително е било повече от година. Дори повече от 2, когато съм ги мяркал тези неща. Бързо лети времето, ей :cool:

ikon
11-13-2014, 08:26
Не съм тук с намерението да ти апострофирам постовете - просто отбелязах, че явлението 'търсим си студенти от СУ' действително го имаше в даден момент. Нямам представа сега какво е положението.
Замислих се обаче - действително е било повече от година. Дори повече от 2, когато съм ги мяркал тези неща. Бързо лети времето, ей :cool: Студентите са още със средно образование и не могат, след като не са завършили и не са минали конкурс на Висшия адвокатски съвет, да работят като адвокати (ако става въпрос за адвокатска кантора), бачкат за минималната работна заплата като: секретарки, сътрудници, технически сътрудници и т.н., нищо повече. А иначе в предния си пост имах предвид за завършили юристи няма такива обяви, стажантските длъжности вече не ме касаят. :)

anonymous708973
11-13-2014, 13:25
Д
А конкурсите само такива заблудени си мислят, че са анонимни. Навсякъде по правилник си пишеш само вх.номер.
Честно, звучиш адски наивно и сякаш не живееш в България.

Абсолютно.
Аре да видим дали не мога случайно да познавам проверяващия и да се уговорим, че на третия ред отгоре надолу на 8-ма страница ще задраскам последните 4 думи, а? Смях.

Като излезе първият випуск "Право" от дебилния Бургаски свободен, аре да видиш дали по обявите не пишеха "Търсим юрист от СУ".