PDA

View Full Version : Цигари



::NeVeR*eNd:::
11-04-2014, 06:37
На 15 съм пуша от 1 година и искам да знам ако прадължавам това ще пречи ли на разтежа ми...ниска съм и се чудех дали по някакъв начин преча на разтежа си. И ако може някой да каже за колка време тялото ми ще се изчисти напълно от цигарите... :)

anonymous908491
11-04-2014, 07:01
Не пречи на растежа, не е нужно да спираш цигарите.

AngelBelchev
11-04-2014, 07:21
Пречи на растежа като запушва кръвоносни съдове и по-малко хранителни вещества, кислород и азот стигат до мускула, оттам и забавен растеж. За повече инфо можеш да прочетеш тук, статията е читава: http://www.bodybuilding.com/fun/topicoftheweek99.htm
Ако искаш да ги откажеш, не го прави постепенно, а изведнъж. Имай предвид, че на тази възраст хората са най-уязвими откъм пристрастяване към различни субстанции, в случая никотин. Ако можеш сега да ги откажеш, ще си спестиш много нерви после. Първите 8 дни са най-сложни и за да ти е по-лесно иди някъде, където няма да имаш достъп до цигари дори и да искаш. А мине ли месец без да пушиш, смятай, че си ги отказала. Веднъж ако ги откажеш, не трябва да се изкушаваш да започваш пак, защото още след първите дръпки ще наситиш никотиновите рецептори и дотук със спирането.

::NeVeR*eNd:::
11-04-2014, 09:01
Пречи на растежа като запушва кръвоносни съдове и по-малко хранителни вещества, кислород и азот стигат до мускула, оттам и забавен растеж. За повече инфо можеш да прочетеш тук, статията е читава: http://www.bodybuilding.com/fun/topicoftheweek99.htm
Ако искаш да ги откажеш, не го прави постепенно, а изведнъж. Имай предвид, че на тази възраст хората са най-уязвими откъм пристрастяване към различни субстанции, в случая никотин. Ако можеш сега да ги откажеш, ще си спестиш много нерви после. Първите 8 дни са най-сложни и за да ти е по-лесно иди някъде, където няма да имаш достъп до цигари дори и да искаш. А мине ли месец без да пушиш, смятай, че си ги отказала. Веднъж ако ги откажеш, не трябва да се изкушаваш да започваш пак, защото още след първите дръпки ще наситиш никотиновите рецептори и дотук със спирането.
За съжаление няма къде да отида ...трябва да се ходи на училище :D и всички който познавам
пушат..и все пак мерси отговърът ти ще ми е доста полезен :)

DisappointedDreamer
11-04-2014, 10:40
Това, че всички останали пушат не означава, че и ти трябва да го правиш. Не започвай, наистина, защото е огромна загуба на пари и тровене на здравето.

marilyn
11-04-2014, 11:06
Това, че всички останали пушат не означава, че и ти трябва да го правиш. Не започвай, наистина, защото е огромна загуба на пари и тровене на здравето.

Да! А и цигарите няма да те направят нито по-красива, нито по-готина. Майка ми пуши от около 35 години и да не ти казвам каква сива кожа има. Доста е грозно, защото майка ми не е престаряла, ама от 100 км ѝ личи, че пуши.

NissaN
11-07-2014, 12:30
И при мен всички пушат,но аз пуших 4-5 месеца и ги отказах.Сега от близо година не съм пушил,въпреки,че всички около мен пушат.

sokol02
11-30-2014, 13:03
На 17 съм, пуша от 10 годишен, по сериозно от 12 (половин или цяла кутия на ден)
Висок съм 1,80, но съм доста комплексиран на тази тема тъй като баща ми е 1.90. Най-добре ги спри! Ако можех щях, но нямам воля, сила, желание за тази крака. Ако бях на твоя стаж веднага бих изхвърлил кутията!