PDA

View Full Version : Просто си споделям



Johnnnn
11-04-2014, 09:43
Здравейте! Много ми е трудно да си формулирам темата и доста се чудих дали да я пусна тук или в някой не-тийн форум, но този е един от малкото със сравнително висока активност БГ форуми. Въпреки тва очаквам да им тежко хейт и подигравки. Но вече от няколко дни почвам да пиша, таа днес ще я завърша. Личната ми драма хаха Може съвсем да ме убедите, че ми трябва психолог..
Аз съм в абсолютен шок вече месец, не мога да асимилирам какво подяволите се случи.. Сигурно и на вас ще ви е трудно,но имам нуждата от съвет от някой, който не е пристрастен. На 25 съм и през последните 2години съм или по-скоро бях с най-изумителното момиче, с което някога съм се запознавал. Преди нея бях по живота, пиене, свалки за една вечер. Общо взето тя ми е първата сериозна приятелка и въпреки след нелепото развитие на нещата мога да кажа, че още я обичам с цялото си сърце.
През последните две години бях най-щастливия човек, чак се чудих как можа да съм такъв късметлия. Тя живееше при мен, ходехме на почивки, семействата ни се познаваха, обмислях да й предложа, говорехме си за общо бъдеще... Обаче не един от приятелите ми мислеше, че не е нормална. Просто тя наистина не е от типа кифли, които всяка вечер са по дискотеки. Тя е арт. Живо изкуство. Някога обичах точно тези с късите поли, грима, вафлите в косата. А моето момиче просто си живееше в нейн свят. Завърши медицина , през тези две години наистина учеше много, но беше решена да сбъдне мечтите си, а и аз се мотивирах покрай нея, записах висше. Истина е че изцяло промени живота ми. Всичко, което правеше, го благотворях -рисуваше по стените на апартамента ми, садеше цветя, снимаше и залепяше снимки по прозорците, шкафовете, пишеше стихотворения, шиеше дрехи не себе си, на мен. Помня, че се влюбих първо в тази нейна сръчност, креативност, любов към всичко, което прави.
Обаче явно съм бил сляп и глух. През тези две години, в които тя правеше най-романтичните неща за мен, носеше ми закуска в леглото, пишеше ми романтични бележки, изненадваше ме на работа, аз наистина вярвах, че и тя ме е обичала. Все пак тя ми го казваше доста често, казваше го на приятелите се на семейството си, пишеше за любов, държеше се наистина като влюбена.. Сега като върна лентата назад, като пирони ми се забиват двата пъти, в които докато просто си лежим ми е казвала как просто ще си тръгне без дума, без обяснение. Но това никога не е било след скандал и е било преди година примерно и аз изобщо не съм го приел на сериозно. Виках си, че е от някоя книга, която е чела, че се шегува.. не съм предполагал просто... Стана така че преди месец се прибрах и забелязах, че си е оставила телефона. Не се прибра цял ден, приятелите й нищо не знаеха. Прерових всичко - липсваха й не повече от любимите й 4-5 дрехи, два чифта обувки и малкия й лаптоп. Забелязах, че фейсбука й е изтрит, но знам паролата, оправих го. Точно тогава си мислех какво ли не, че има друг.. Но нямаше - нищо от телефона не бе трито, нито от фейсбука, следа за нищо.
Щях да откача, та тя живееше с мен и просто я нямаше, дето бях свикнал да сме заедно постояно и нямаше къде да е в 20часа, попринцип излиза главно с мен. Свързах се с родителите й , които също бяха в шок че аз нищо не съм знаел. Била заминала за специализацията си във Франкфурт, последните дни се занимавала с търсене на квартири, плащала си такси. И като заминавала им казала, че аз знам всичко и че сме се разделили.
От всичките си познати в Бг е предупредила само родителите си, приятелите й също са в шок. Аз знаех, че иска да специализира в Германия, но беше решила тази година да стажува при вуйчо й, който е лекар. Трябвало й практика преди да замина в Германия, но явно е било лъжа, не знам. Аз още обмислям и разбирате ли не вярвам, не мога да повярвам, не искаам, тя наистина просто си тръгна без обяснение без нищо, остави си шибания телефон дори. Сигурно защото й беше подарък от мен, апарата си, който също е подарък от мен също не беше посмяла да вземе. Естествено родителите й ми дадоха новия й номер, но аз просто нямам сили да й се обадя, имам чувството, че ще рухна психически. Човек на 24 години да постъпи така.. 2 години с мен явно нищо не са значили, едно обяснение не даде на никой. На това момиче аз имах 100% доверие.
Казала на техните, че иска да започне изцяло нов живот, с нови хора, на ново място, мислела за бъдещето си.
Думите не ми стигат, чувствам се бекрайно предаден и разочарован. И вечер я сънувам и се надявам да е някаква шега, но не е.Човека с който предната вечер си пих ракията и си ядох салатата, си замина без една дума, без бележка. Сюжет като на някой филм..Да ама не живеем във филм все пак. Аз съм човек и имам чувства и това направо ме срина. Всичките ми приятели в момента я мислят за психично болна и ме спиратт да й се обадя, но се познавам и знам, че ще го направя. Искам едно просто обяснение. Но пак ще е безсмислено, the damage is done. Даже не знам какво да й кажа. Чувствам се безполезен като пълна п*тка.

102
11-04-2014, 10:33
любопитно :)
според мен е видяла че няма да я последваш в германия и не е искала да те "принуждава"
не виждам нищо ненормално
дано тази история да е истина
искам още

AngelBelchev
11-04-2014, 11:11
Брато, знам как се чувстваш :) Като бях на 20, с тогавашната ми приятелка се разбирахме много добре, но като завърши гимназията замина за чужбина и все едно света ми се срина. Ама не е болка за умиране де... ще пооближеш малко любовни рани и ще отмине. Мисля си, че не трябва да я виниш за постъпката й... казала ти е, че ще се стигне до внезапна раздяла някой ден и знам че не е за радост, но все пак се радвай, че е отишла да си следва мечтите. Взимай пример.

xXxPETYAxXx
11-04-2014, 12:12
Различно е приятелката ти да замине да учи в чужбина и ти да знаеш, че това ще се случи и кога ще се случи, съвсем друго е да се прибереш и да я няма ей така, без да знаеш нищо.
Хората на изкуството са си винаги извън някакви общоприети норми, така че може странни неща да се очакват от тях. Нормално е да ѝ се обадиш, няма нищо лошо в това ти желание. Ако ти вдигне може да ти разясни малко повече, но не се знае. Може пък да иска да види дали ще отидеш при нея, като по филмите, но пък щом е казала на техните, че сте скъсали силно се съмнявам.

TIFOSO
11-04-2014, 13:28
Прочетох само последното изречение и.... и съм твърдо "ЗА".

galaxy29
11-04-2014, 13:49
Прочетох само последното изречение и.... и съм твърдо "ЗА".
ще те плесна

Niakoitam
11-04-2014, 13:57
Може би иска да провери дали ще я потърсиш и доколко си готов да се бориш за нея,знам ли...
Може и също да не вярва във връзките от разстояние.

TIFOSO
11-04-2014, 13:58
ще те плесна

Не сега и не пред хората.

ameli
11-04-2014, 14:01
Сигурно ти е тежко, но звучи много красиво.
Не знам гледал ли си един епизод на Приятели, в който Рейчъл заминаваше и единствено с Рос не искаше да се сбогува (а са двойка). Вероятно на нея и е още по-трудна раздялата, да те погледне в очите и да ти каже просто, че си тръгва.. според мен това е обяснението. Но обади и се, може пък да ти вдигне.
Честно казано, би ми се искало да имам смелостта и аз да постъпя като нея.

Ivaaaaa
11-04-2014, 18:34
^mnogo filmi gledash

ще кажа само, че приятелката ти е егоистка ( :

tori
11-04-2014, 18:52
Егоистично е постъпила, но поне те е предупредила. Сега звънни и си искай обяснението.

draid
11-04-2014, 20:33
Отвратителна постъпка. Пълен егоист искала нов живот... и тоя човек е станал лекар, направо не мога да повярвам, че такива хора може да се наложи някога да ме лекуват. Ако бях на твое място никога не бих я потърсил, колкото и тежко да ми бъде. Човек трябва да има достойнство.

per-dead
11-04-2014, 20:35
Отвратителна постъпка. Пълен егоист искала нов живот... и тоя човек е станал лекар, направо не мога да повярвам, че такива хора може да се наложи някога да ме лекуват. Ако бях на твое място никога не бих я потърсил, колкото и тежко да ми бъде. Човек трябва да има достойнство.

+1

s0b1esk1
11-04-2014, 23:21
само да си пипнал телефона да й звъннеш, ще ти счупя ръката. такива като твойта заслужават да умрат сами. казва ти го човек на 22, който е минал през ебаси некачествения човешки материал (жени)

cvetelincheto
11-05-2014, 09:27
Не я оправдавам мацката, но мисля, че хората са странни и виждат ситуациите по различен начин. И на мен ми се е искало да избягам по същия начин. Така го е усещала, така го е направила. Наистина, можеше поне една бележка да остави. Въпрос на усещане е , ти дали ще й се обадиш и дали искаш да го направиш. Надявам се, когато го направиш(защото съм убедена, че ти ще й се обадиш) да ти вдигне и да получиш адекватен отговор на въпросите си.

tori
11-05-2014, 09:39
Отвратителна постъпка. Пълен егоист искала нов живот... и тоя човек е станал лекар, направо не мога да повярвам, че такива хора може да се наложи някога да ме лекуват. Ако бях на твое място никога не бих я потърсил, колкото и тежко да ми бъде. Човек трябва да има достойнство.
Принципно си прав, но поне като приключват, нека звънне автора и да се разберат. Да приключат напълно, ако не друго. Силно възможно е след някоя година, точно когато човека я е преодолял, тя да се изсипе на вратата му, за да се извинява и нам-ко и пак да иска да се съберат. Достойнството тука няма много-много работа, мисля аз.

Niakoitam
11-05-2014, 09:46
Принципно си прав, но поне като приключват, нека звънне автора и да се разберат. Да приключат напълно, ако не друго. Силно възможно е след някоя година, точно когато човека я е преодолял, тя да се изсипе на вратата му, за да се извинява и нам-ко и пак да иска да се съберат. Достойнството тука няма много-много работа, мисля аз.

Напълно съгласен. :)

klarka
11-07-2014, 09:54
Не я оправдавам мацката, но мисля, че хората са странни и виждат ситуациите по различен начин. И на мен ми се е искало да избягам по същия начин. Така го е усещала, така го е направила. Наистина, можеше поне една бележка да остави. Въпрос на усещане е , ти дали ще й се обадиш и дали искаш да го направиш. Надявам се, когато го направиш(защото съм убедена, че ти ще й се обадиш) да ти вдигне и да получиш адекватен отговор на въпросите си.

+1