PDA

View Full Version : ВИНС



renu6ka0890
11-04-2014, 14:03
Някой знае ли колко е минималния бал за приемане в специалност счетоводство (напр. от миналата година)?

mimonte2
11-04-2014, 14:43
Не го знам точно колко е, но е МНОГО НИСЪК!

RapExotic
11-04-2014, 15:45
За какво ти е да учиш счетоводство? По-добре запиши финанси или икономика.

golemiq_korab_minava
11-04-2014, 16:35
За какво ти е да учиш счетоводство? По-добре запиши финанси или икономика.
И ти за какво се обаждаш?

golemiq_korab_minava
11-04-2014, 16:36
За какво ти е да учиш счетоводство? По-добре запиши финанси или икономика.
И ти за какво се обаждаш? Записвате финанси само заради доброто съзвучие и представата за пари и банки. .

RapExotic
11-04-2014, 16:53
И ти за какво се обаждаш? Записвате финанси само заради доброто съзвучие и представата за пари и банки. .

Да, точно заради това избрах икономика пред финансите ..

Предимствата при намиране на работа с тези две специалности пред счетоводството са безспорни.

ikon
11-04-2014, 17:13
За какво ти е да учиш счетоводство? По-добре запиши финанси или икономика.В ИУ-Варна няма специалност икономика (само икономика), има отраслови икономически специалности.

mimonte2
11-05-2014, 13:41
И ти за какво се обаждаш? Записвате финанси само заради доброто съзвучие и представата за пари и банки. .
Много знаеш, браво! Ами, да ти кажа, Финанси е НАЙ-ДОБРАТА И ПЕРСПЕКТИВНА ИКОНОМИЧЕСКА СПЕЦИАЛНОСТ В БЪЛГАРИЯ!

golemiq_korab_minava
11-05-2014, 14:26
Много знаеш, браво! Ами, да ти кажа, Финанси е НАЙ-ДОБРАТА И ПЕРСПЕКТИВНА ИКОНОМИЧЕСКА СПЕЦИАЛНОСТ В БЪЛГАРИЯ!

Първо изкарай и една година в университета преди да ти знае много балалайката.

mimonte2
11-05-2014, 14:38
Първо изкарай и една година в университета преди да ти знае много балалайката.
Последния път, когато чух думата балалайка беше преди около 4 години и няма да ти кажа от какъв човек, защото ще се обидиш...Спорът с теб е безсмислен, но е факт, че при финансите доходите са едни от най-високите в България. Ако все още не си убеден, справка: http://rsvu.mon.bg/rsvu3/#RankingPlace:YFFfWEZcUmleTkxK

golemiq_korab_minava
11-05-2014, 15:14
Виж, разбирам, че ти сигурно учиш финанси, но не е нужно поради тази причина да боготвориш тази специалност като най-добрата, още повече, ако си правиш изводите по някакви статистики. Един от добрите доценти по икономика ни обясни, че реалността е далеч по-различа от всяка една статистика, колкото и професионално да е сформирана тя.

Та при положение, че мой роднина работи в този сектор и имам преки наблюдения за завършващите финанси в един от големите градове в България, не можеш да ме убедиш с никакви измислени теории, слухове и др. хипотези за ситуациите тук.

mimonte2
11-05-2014, 16:36
Виж, разбирам, че ти сигурно учиш финанси, но не е нужно поради тази причина да боготвориш тази специалност като най-добрата, още повече, ако си правиш изводите по някакви статистики. Един от добрите доценти по икономика ни обясни, че реалността е далеч по-различа от всяка една статистика, колкото и професионално да е сформирана тя.

Та при положение, че мой роднина работи в този сектор и имам преки наблюдения за завършващите финанси в един от големите градове в България, не можеш да ме убедиш с никакви измислени теории, слухове и др. хипотези за ситуациите тук.
Не, не уча финанси, аз съм не съм студент. Но да, уча икономика, защото съм в такъв прифл в училище. И сега учим финансовите дисциплини по-усилено, затова ти казвам. Още повече че съм решен да следвам точно финанси...

Dollie
11-08-2014, 04:25
Бала по счетоводство е адски нисък, всеки влиза / стига да си е взел матурите поне с 3, де. Ако това е твоята перспектива, знай, че ще влезеш, но после да избуташ е трудно :D