PDA

View Full Version : Стрии по цялото тяло



Moon_Light_Shadow
11-05-2014, 06:16
Здравейте!Задавам този въпрос главно към дамите. Имам червени изпъкнали нещо като вени (казаха ми ,че се казва стрии) по цялото тяло (бедрата,ханша и гърдите) Как мога да ги премахна?

Dagichka
11-05-2014, 16:58
не можеш.

sweet__potion
11-06-2014, 04:32
Ако се беше мазала с някакви масла, знам че е трудно да се появят, примерно при отслабване или напълняване, или бременност се мажат някой и им излизало по-малко. Иначе няма как да ги махнеш,дам.

Moon_Light_Shadow
11-06-2014, 05:48
Аз се мажа сега с някакви мазила. Въобще не са малко открих,че имам и по ръцете.

sweet__potion
11-06-2014, 10:53
Те след като са се появили няма как да изчезнат, само от розови ще станат бели най-вероятно.

IviG
11-06-2014, 20:34
Ако са още розови има шанс да се заличат в доста голяма степен. Най- добре посети дерматолог за да ти изпишат подходящи продукти. Когато брат ми беше в пубертета и рязко започна да тренира му се появиха стрии, но му изписаха ампули н Lierac против стрии и почти изчезнаха. Има и вариант лазер, който предлават замо в 1-2 клиники в София, но имай в предвит, че процедурите са скъпи и няма гаранция,че ще изчезнат.

marilyn
11-06-2014, 22:00
Няма как да изчезнат.

YonaToxic
11-06-2014, 23:51
Ау значи стриите са опасни?Аз нямам, но да питам как да се предпазя от тях?

IviG
11-08-2014, 10:12
Ау значи стриите са опасни?Аз нямам, но да питам как да се предпазя от тях?
Не са опасни. До сега не съм чувала някой да умрял или нещо подобно от стрии. За да се предпазиш трябва редовно да използваш лосиони за тяло с омекотяващи съставки и такива, които поддържат еластичността на кожата. От дерматолог знам,че тези предразположени към получаване на стрии дори трябва да използват лосиони с включен в тях колаген.

anonimna:D
11-20-2014, 20:02
Знам какво ти е, много е гадно. Аз лично бях като зебра по гърдите . Моя начин за справяне на стриите като се има навпредвид че бяха много големи и дълбоки, а и стари, понеже на мен нямаше кой да ми обясни какво да правя, е да си купиш бадемово масло и да се мажеш редовно( аз не се мажех редовно че позабравям) и всъщо така да си правиш пилинг на засвгнатите части с гъба за тяло. Сега може да ти прозвучи малко мазухистко( както на мен като го пточетох), цялата философия е да се зачерви мястото но така се разранявало навлизало кръв и се образувало колаген и зарастват( нещо такова бях чела пък нз) в момента няма и спомен от огромните стрии по гърдите ми освен две три които са по-нагоре, ако ти покажа няма как да разбереш, че съм имала стрии. Късмет ти желая

anonimna:D
11-20-2014, 20:03
Знам какво ти е, много е гадно. Аз лично бях като зебра по гърдите