PDA

View Full Version : Цистит



Maily12
11-07-2014, 14:11
Здравейте ! Имам цистит и съм на антибиотици. Въпросът ми е: Може ли да се прави секс когато имаш цистит ?

SpiritInBlack
11-07-2014, 14:48
Може, но не бива. Лекувай цистита докато е време с предписаната терапия - евентуално антибиотици + определена диета, иначе може да стане хроничен и тогава е много кофти. Сексът ще почака.

baby_baby
11-07-2014, 14:57
Поне 1 седмица не прави иначе може

marilyn
11-07-2014, 21:10
Не е препоръчително, изчакай да ти мине.

fifince93
11-08-2014, 08:17
Аз имам същият проблем, само че при мен вече е хронично. Не прави секс в никакъв случай. Дори до колкото знам от лекари е хубаво и партньора ти да се лекува паралелно с теб ако практикувате секс без презервативи. Излекувай се и тогава. Да не говорим, че и след това трябва да си много внимателна. Трябва да имаш много висока лична хигиена, да пиеш много вода, да ограничиш кофеина и газираните напитки и т.н. За съжаление цистита е голямо бреме. Дано се излекуваш. Изчакай със секса.

IviG
11-08-2014, 09:08
Най-добре се въздържай докато ти приключи лечението, защото иначе рискуваш партньора да ти предава пак и пак инфекцията. Дори те съветвам след като изпиеш лекарствата да отидеш при личния си лекар, за да ти пусне изследвания на урина и да си сигурна, че си здрава.