PDA

View Full Version : Посъветвайте ме.. дайте мнение?



robii8
11-07-2014, 17:13
Здравейте, пиша понежа вече съм доста объркан, или по скоро съм изправен пред дилема дали си заслужава? Ще ви разкажа накратко историята и ситуацията в която се намирам, като се надявам на обективни мнения и съвети.

Преди две години и половина някъде, се запознах с едно момиче, и изключително бързо се влюбихме, мога да твърдя, че беше луда и пълна с любов връзка, която издържа 1 година, всичко беше перфектно, но някак си все нещо ни спъваше, дори не помня причината ни за раздяла, не сме си изневерявали. Впоследствие, някъде година след това тя си е намерила нов, аз тогава бях в много труден период, проблеми, работа и тн. и всякаш нямах време да преживея раздялата и отвеян от ежедневните задачи и проблеми за разрешаване и тн. продължих. Но след като нещата поотихнаха, горе-долу се наредиха и тн. се сетих за нея (колкото и грубо да звучи) и я потърсих, говорихме и тн., тя ми каза за приятеля си, но въпреки това ние си говорихме за нас, все едно анализирахме заедно връзката ни. От приказка на приказка идвамата си казахме, че все още имаме някакъви чувства и че сме си много специални, но тя каза, че много е страдала и я е страх да опитаме отново, а и си има приятел, който не искаше да зарежи, твърдеше, че е щастлива с него, и иска да види какво ще се получи. Тя си продължи с него, аз с други и така. Но отскоро започна да ме търси да си говорим, споделяла ми е за приятеля си, че нещата не са добре, и тн., но отказва да се видим, все овъртва нещата, то е ясно защо де, но все пак. Като цяло понежа се познаме с нея и мога да твърдя че както тя, така и аз нея се познаваме много добре. Та, затова аз си правя следните изводи, които може да са ви полезни. Тя ми намеква, че все още има някакви чуства и иска да е с мен, но нейния е пречка, защото има чуства и към него, но вижда, че връзката им отива към край, затова да изкачам момента. Дори ми го каза директно една вечер, "изчакай точния момент и действай" почти дословно ви предавам думите й. Та според вас каква е тая работа? От една страна я разбирам, разделихме се страдала е, аз не я потърсих, продължила е някакък си с друг и сега се появявам и искам от нея да сме заедно и тя просто така да го зареже.
Аз искам да съм с нея, но не искам едвали не, да чакам да им приключи връзката и като резерва да се върне при мен.
Затова се чудя как да постъпя? Тя иска засега само да си говорим?! Има ли как да я спечеля, дайте някой съвет? Или...?

FAKE IT
11-07-2014, 18:44
Яд ме е на такива, като теб. Изобщо не се усещате как ви разиграват.

Аз лесно мога да ти кажа какво да правиш и как да й завъртиш главата, вместо тя да върти твоята и да й ходиш по свирката.

Но друго ми е интересно - що се разделихте и до какви изводи стигнахте след анализите на връзката ви, за които лафиш. Ако не ви е дошъл акъла и не сте сигурни, че няма да повтаряте старите си грешки изобщо няма смисъл да лепите счупеното, а за това се изисква сериозно израстване.

На мен съвета ми в такива ситуации винаги е бил - "с бивши не", освен ако не е спазено горното условие и наистина ви е дошъл акъла и на двамата, което е голяма рядкост.

per-dead
11-07-2014, 19:30
Яд ме е на такива, като теб. Изобщо не се усещате как ви разиграват.

Аз лесно мога да ти кажа какво да правиш и как да й завъртиш главата, вместо тя да върти твоята и да й ходиш по свирката.

Но друго ми е интересно - що се разделихте и до какви изводи стигнахте след анализите на връзката ви, за които лафиш. Ако не ви е дошъл акъла и не сте сигурни, че няма да повтаряте старите си грешки изобщо няма смисъл да лепите счупеното, а за това се изисква сериозно израстване.

На мен съвета ми в такива ситуации винаги е бил - "с бивши не", освен ако не е спазено горното условие и наистина ви е дошъл акъла и на двамата, което е голяма рядкост.

+1

robi8
11-07-2014, 19:33
Яд ме е на такива, като теб. Изобщо не се усещате как ви разиграват.

Аз лесно мога да ти кажа какво да правиш и как да й завъртиш главата, вместо тя да върти твоята и да й ходиш по свирката.

Но друго ми е интересно - що се разделихте и до какви изводи стигнахте след анализите на връзката ви, за които лафиш. Ако не ви е дошъл акъла и не сте сигурни, че няма да повтаряте старите си грешки изобщо няма смисъл да лепите счупеното, а за това се изисква сериозно израстване.

На мен съвета ми в такива ситуации винаги е бил - "с бивши не", освен ако не е спазено горното условие и наистина ви е дошъл акъла и на двамата, което е голяма рядкост.

Много добро мнение, благодаря ти, ще се радвам да дадеш още някой съвет. Иначе то по-скоро моят акъл липсваше във вразката де, но както и да е.

TROLLDADLOLCAKE
11-09-2014, 12:40
"Няма да съм с теб,ама няма и да си с друга." . Поредната будала.Имам един приятел с много подходящ за твоя случай лаф - Там където си плюл не се връщай да лижеш" Както искаш го разбирай...