PDA

View Full Version : Вокални школи в Стара Загора



nikidim99
11-08-2014, 17:36
Здравейте на всички, не знам дали темата е за тук, но не знаех къде да я напиша и сметнах, че тук е правилното място. Както разбирате от заглавието, търся си вокална школа или частен учител по пеене от Стара Загора. Момче, на петнайсет години съм, уча в музикалното училище в Стара Загора, в паралелка поп и джаз пеене, но изобщо не съм доволен от учителката, а имам огромно желание да се развивам и да ходя по участия и конкурси. Имам немалък опит, в много конкурси съм участвал, до сега не съм взимал награда по-малка от второ място, повечето ми награди са първи места и гран при-та, но искам да подобря повече дешането, постановката, височините да си изгладя и увелича и така. Най-вече се уча от YouTube, не е истина колко много материал можеш да намериш там относно пеенето и много неща съм усвоил от там, дишането напълно съм го усвоил, единственият ми проблем е умората в гласа в следствие на продължително пеене на високи партии, както това е проблем при повечето хора, които се занимават с пеене. Знам, че това може да се оправи и гласът да се заздрави, но просто трябва учител и практика. Силно се съмнявам, че някой учител от България, а камо ли от Стара Загора ще ме научи на тези неща, тъй като музикалната индустрия в България е много слабо развита, но все пак поне за участията ми трябва учител. Много ще ви бъда благодарен ако ми предложите нещо.