PDA

View Full Version : Как да се справим с акнето?



nikidim99
11-10-2014, 14:07
Здравейте, от както съм в пубертета от време на време ми излизат по няколко пъпки, които някой път стават много, но не е някакво болестно състояние като при някой тийнийджъри-целите обринати от пъпки. Та въпросът ми е вие с какво си мажете лицето, за да нямате пъпки? Кажете ми всичкол което знаете като лекарство за пъпките, аз например съм чувал, че прекаленото сладко е една от причините за пъпки, но от няколко седмици не ям сладко изобщо и пак имам...

Тамии ..^^
11-11-2014, 16:47
Това за сладкото при мен лично не важи. Попринцип почти не ям сладко, защото все няма вкъщи и пак си имам пъпки. Просто си почиствай лицето и го хидратирай и така, особено след като нямаш акне, а само няколко пъпки.

emostylegirl
11-11-2014, 19:10
При всеки човек причината е различна.При едни е от храна,при други от хормони.Моя съвет е да отидеш на дерматолог.Може да помолиш родителите си да вземат направление от личния лекар,за да ти е безплатно или да отидеш на частен преглед ,който варира от 20-40 лева според специалиста.Ще ти изпише с какво да ги мажеш според твоята кожа.Не рискувай с неща помогнали на другите.

marilyn
11-12-2014, 14:21
Аз не вярвам във връзката със сладкото. Най-добре отиди при дерматолог. Иначе трябва да поддържаш много добра хигиена, сутрин и вечер си мий лицето с гел/пяна, прави някакви маски, пилинги.

kalpazanka
11-13-2014, 08:37
Към подходящия измивен продукт за склонна към омазняване и акне кожа добави и лосион Акне аут. :)