PDA

View Full Version : Имам си една съботна мечта за теб, Кобра...



Joe An
11-10-2014, 22:16
Имам си една съботна мечта: навиреният шампионски нос на Кличко да подпухне и да се зачерви като камба за царска трушия :)) Давай, Кобра, откажи го от бокса и го направи университетски преподавател! Но даже и да изтърве няколко семестъра, да знаеш, че пак ще се гордеем с теб, момче! Ти не се отрече от България. Вече си нашият герой така или иначе. Ще бъдем с теб и в болката, и в радостта. Но нека в очите ти да види другата... несломимата... великата България!

http://www.youtube.com/watch?v=fuKv4fTfBMY

П.П. Ами казвам си, от десет години вече тоя Влад е на върха, наситил е глада си за успехи, време му е някой по-нахъсаничък като нашия да го изпрати в пенсия. И що да не го опули точно Кубрат и да го приименува в Клечко? Даже ми се ще да стане юнакът балкански и да го бие не по точки, а направо като в оня виц: "Влязъл един апаш в дома на Кобрата и отнесъл всичко. Бой, срам, унижение... всичко отнесъл..." :))

redbul2
11-12-2014, 16:39
Аз ще охладя малко ентусиазма ти. И ще те залея с кофа студена вода (беше много популярно това лято, дори президента Обама и Цветан Цветано го направиха пред телевизията) образно казано.

Кличко отдавна са го натъпкали до козирката с анаболи неговите американски треньори и инструктори. :) Да не забравяме, че американците са изобретили анаболите, а Кличко вероятно има цял щаб от американски съветници. Като спортист и като политик от сега управляващите. Янките едва ли ще оставят да падне символът на "нова" Украйна.

Ще направят всичко Кличко да победи някаква си Кобра от някаква си България, за която в Америка се "знае", че столицата и е Букурещ. :) Някаква си Кобра, разчитаща само на труда си, на упорити тренировки и натрупан опит. И това ще е техният подарък за Украйна и нейното ново слугинско правителство. Тъй че шансовете на Кличко по тая причина са около 200 % въпреки, че иначе всички сме за Пулев. Обаче се съмнявам, че нещата са подготвени с яко зоб и няма да оставят украинеца да загуби по тая причина. :)
Сега се смееш весело от аватара и вдигаш победно палец нагоре,а след мача е възможно да вдигаш три пръста с преобладаващ среден, хахаха. :D

Joe An
11-13-2014, 04:05
Кличко отдавна са го натъпкали до козирката с анаболи неговите американски треньори и инструктори. :) :D

Остава надеждата, че са го презобили тоя път от стрес при вида на нашата Кобра Ювиги Булгар :)

Rakshy
11-15-2014, 23:48
Според мен това беше несериозно. Вие какво мислите?

an7raks
11-16-2014, 03:05
И на мен ми се видя меко казано несериозен мачът... Каквото и да си говорим, обаче, Кличко надигра Кобрата откъм стратегия и техника. Дали е зобан или не, никой от нас не може да знае със сигурност, но беше по-опитния на ринга и това изигра своята роля. Освен това, Кличко има едни от най-добрите треньори, лекари и ЕКИП като цяло, докато нашето момче се бори в спартански условия с мизерни средства.
Все пак, Кубрат се представи достойно и напълно заслужава адмирации за духа и труда! Ако продължава по същия начин, той е следващия световен шампион, просто въпрос на време.

redbul2
11-16-2014, 14:59
от стрес при вида на нашата Кобра Ювиги Булгар :)

Хахаха, ЮВИГИ хан Кубрат, Ювиги Булгар! Тъй както всички Булгар са изобщо Ювиги по рождение и превелики. :D Нищо че живеят в най-мизерната страна,която сами си направиха такава.

Аз вече писах. Когато казах за американските специалисти, това бяха догадки и спекулации. Изобщо не бях сигурен, че има такива. Топло,топло както се казва. Сега се разбра, че Кличко всъщност живее в Лос Анджелиз и точно американци го тренират. Да не забраяме, че Касиус Клей-Мохамед Али, Джордж Форман, Джо Фрейзър, Леон Спинкс, Майк Тайсън, Ленъкс Луис, Ивендър Холифийлд са янки.

От друга страна Америка е изобретила анаболните стероиди, а след това държавите от бившия Съветски съюз бяха водещи в Източна Европа по производство, употреба и лабораторен контрол на анаболите. И Америка и Украйна имат дъъълги традиции и опит в зобенето. Кличко след тая тежка среща (все пак са по 112 кг) беше мног свеж. Бих казал подозрително свеж. Запитайте се от какво зависи силата на ударите и откъде може да се вземе. Освен от хрупането на пресни плодове и зеленчуци. :D Не пада от небето все пак, иначе всеки щеше да я намери и стане супермен.

Вече писах, Украйна в момента е стратегически съюзник на Америка и никой няма да остави символът на Украйна да загуби позорно от някакъв си българин. Нали трябваше да се отплатят по някакъв начи на украинците за това,което вършат сега. Един коледен подарък не е излишен. :) Плюс, разбра се че Кличко е милионер, а Пулев е едно бедно момче от Балканите.

И все пак Кубрат се държа като мъж. Много лекета и лигльовци от тоя форум могат да се учат от него на мъжко поведение. Оставам с най-добри впечатления от него. И като един интелигентен спортист и като родолюбец. И като мъжко момче, с твърд характер, което не хленчи. Първите му думи бяха да благодари за подкрепата и поздрави всички българи. Малко наши спортисти го правят,а някои отдавна се състезават за по-богати чужди държави.

Rakshy
11-16-2014, 16:48
Откровено вярвам, че Кубрат можеше да го бие. По начина, по който се представяше имам чувството, че нарочно падна, но това е само мое мнение.

Joe An
11-17-2014, 20:35
Кличко след тая тежка среща (все пак са по 112 кг) беше мног свеж. Бих казал подозрително свеж.

Ами така беше. Той боксът не е само хамалската да размахваш юмруци, има си и номерца, и удари под кръста и по тила отзад, и зопчици разни... Има си хас да е 20-тина години в тоя занаят и да не ги е усвоил Кличко почти до съвършенство (след като Коли Сандърс примерно го кара няколко пъти да пълзи по пода, вече не може да си позволи да подцени противник или да се разсее даже и за секунда на ринга). Но това е: нашият го почна много прибързано за нокаут, разкри се, получи два светкавични нокдауна и оттам нататък вече не беше същият Кубрат Пулев. Макар че в четвъртия рунд се върна в мача, в петия му вкара страхотни зашеметяващи пулевки запазена марка, но проспа секундата след клинча, когато оня ловко и хитро се гмурна с тяло напред и го просна точно когато Кубрат започваше да се помпа отвътре, което май го направи точно в тоя момент твърде небрежен (подвеждащо е това и в живота, дааа - "предшества падането" според "Притчи"). Еми... ценен урок за нашия, досега не беше губил в професионалния бокс, а да загубиш от тоя Терминатор не е никак срамно, ами даже може да се окаже дар Божи. Дано да си вземе поуките момчето, защото има много, много хляб в него! И аз страшно го уважавам - то ми и личи :)

(Не зная дали видяхте видеото с мръсната игра на Кличко - ударът му с лакът в трахеята на Кубрат, който го е пратил в третия нокдаун. Това на мача ми се стори като изблъскване, бях прав, напрегнат... нямаше как да го забележа. А и явно видеокадрите са от неофициална камера - току що ги прегледах няколко пъти. Коментарът ми е, че Кличко така не може да удря даже африкански слонове, камо ли пък живи хора - колкото и да са му скъпи на сърцето всичките му пояси: http://gong.bg/oshte-sport/drugi-sportove/video-mrysnata-igra-na-klichko-vyzmuti-topboksior-305356 )

Rakshy
11-17-2014, 21:12
Аз имам огромно уважение към Кубрат, но просто изявленията му ме карат да го презирам. Как може да си професионален спортист и да кажеш, че противника ти не заслужава никакво уважение?! Т'ва е просто супер несериозно. Най-малкото просна го в 5тия рунд след огромните му приказки. Таланта го има, устата му е твърде голяма.

Другото е, че имаше ОГРОМЕН брой глупости и "статии" във фейсбук: най-смешната от които беше, че Кличко е имал метални топчета под бинта :D Хората дори не знаят различните техники за слагане на бинтове, а плюят ли плюят. Смешна работа, потресен съм.

Не мисля, че ще му дадат шанс да се бие втори път с украинеца за титлите. Мечтата за световна титла, мисля че на този етап умира.



П.С. Този невероятен удар в гърлото е просто избутване, много пъти се случва, не е кой знае какво. Нашия е боксьор, трябва поне малко баланс да има. Което пак ме навява на мисълта, че тоя мач не беше напълно чист.

anonymous708973
11-17-2014, 23:22
Я, тука и сериозна тема имало по въпроса.



И все пак Кубрат се държа като мъж. Много лекета и лигльовци от тоя форум могат да се учат от него на мъжко поведение. Оставам с най-добри впечатления от него. И като един интелигентен спортист и като родолюбец. И като мъжко момче, с твърд характер, което не хленчи. Първите му думи бяха да благодари за подкрепата и поздрави всички българи. Малко наши спортисти го правят,а някои отдавна се състезават за по-богати чужди държави.

Имам чувството, че различни мачове сме гледали.


Аз имам огромно уважение към Кубрат, но просто изявленията му ме карат да го презирам. Как може да си професионален спортист и да кажеш, че противника ти не заслужава никакво уважение?! Т'ва е просто супер несериозно. Най-малкото просна го в 5тия рунд след огромните му приказки. Таланта го има, устата му е твърде голяма.

Другото е, че имаше ОГРОМЕН брой глупости и "статии" във фейсбук: най-смешната от които беше, че Кличко е имал метални топчета под бинта Хората дори не знаят различните техники за слагане на бинтове, а плюят ли плюят. Смешна работа, потресен съм.

Не мисля, че ще му дадат шанс да се бие втори път с украинеца за титлите. Мечтата за световна титла, мисля че на този етап умира.



П.С. Този невероятен удар в гърлото е просто избутване, много пъти се случва, не е кой знае какво. Нашия е боксьор, трябва поне малко баланс да има. Което пак ме навява на мисълта, че тоя мач не беше напълно чист.


Ето го точният коментар - малко по-кратко от това, което аз вече казах по темата, разбира се :д

Удар в трахеята, да, бе, сигурно.
А нашият, че биеше в главата и в бъбреците при ВСЕКИ клинч, няма да го изтъкнете, нали? Че и късно му направиха последното предупреждение, по мое мнение.

Много интересни статии имаше в нета по повод байганьовщината и биенето в гърдите тип "булгар булгар".

redbul2
11-18-2014, 17:22
Ами така беше. Той боксът не е само хамалската да размахваш юмруци, има си и номерца, и удари под кръста и по тила отзад, и зопчици разни... Има си хас да е 20-тина години в тоя занаят и да не ги е усвоил Кличко почти до съвършенство (след като Коли Сандърс примерно го кара няколко пъти да пълзи по пода, вече не може да си позволи да подцени противник или да се разсее даже и за секунда на ринга). Но това е: нашият го почна много прибързано за нокаут, разкри се, получи два светкавични нокдауна и оттам нататък вече не беше същият Кубрат Пулев. Макар че в четвъртия рунд се върна в мача, в петия му вкара страхотни зашеметяващи пулевки запазена марка, но проспа секундата след клинча, когато оня ловко и хитро се гмурна с тяло напред и го просна точно когато Кубрат започваше да се помпа отвътре, което май го направи точно в тоя момент твърде небрежен (подвеждащо е това и в живота, дааа - "предшества падането" според "Притчи"). Еми... ценен урок за нашия, досега не беше губил в професионалния бокс, а да загубиш от тоя Терминатор не е никак срамно, ами даже може да се окаже дар Божи. Дано да си вземе поуките момчето, защото има много, много хляб в него! И аз страшно го уважавам - то ми и личи :)

(Не зная дали видяхте видеото с мръсната игра на Кличко - ударът му с лакът в трахеята на Кубрат, който го е пратил в третия нокдаун. Това на мача ми се стори като изблъскване, бях прав, напрегнат... нямаше как да го забележа. А и явно видеокадрите са от неофициална камера - току що ги прегледах няколко пъти. Коментарът ми е, че Кличко така не може да удря даже африкански слонове, камо ли пък живи хора - колкото и да са му скъпи на сърцето всичките му пояси: http://gong.bg/oshte-sport/drugi-sportove/video-mrysnata-igra-na-klichko-vyzmuti-topboksior-305356 )

х2
Дори не х2, а х20 :) Отличен коментар и съм съгласен с всеки ред от написаното. Показаха едно по-късно взето интервю. В което Пулев каза нещо, че той ще продължава да се учи и тая среща също е урок за него. Смятам ще си направи съответните изводи и коркции в техника и тактика на боксиране. Изглеждаше ми (може би ми се стори така) малко уморен и отпуснат, когато излезе на ринга. И сякаш не обръщаше достатъчно внимание на собствената защита, а повече проучваше как може да атакува най-добре. Но ударите в тая категория са доста тежки. И двамата по 112-113 кг. Украинецът изглежда има доста бързи рефлекси като на снайперист. И използва всяка пролука и всяка възможност за мигновено нанасяне на удари в главата.

Joe An
11-18-2014, 22:42
Много интересни статии имаше в нета по повод байганьовщината и биенето в гърдите тип "булгар булгар".

Оххххххххх, нека всеки, който иска, да се възхищава от Кличко (аз лично не мога и не ща да се напъна изобщо да го правя :)), но няма ли малко милост и към Кубрат да покажем? Да, жесток побой отнесе, обаче от противник сигурно толкоз не боли, колкото да те ръфат твоите. "Булгар" бил, "простак" бил (той и Кличко после така го нарече)... ей я колко народ от него се отрече! А той държи на нас и каквото прави, прави го с "България" на уста и прегърнал знамето ни. Е ясно, че няма лустрото на украинеца, първична сила и инстинкт е, обаче ние какво очаквахме, след като балканското в нас още е толкоз живо? Ами той нямаше досега загуба в професионалния бокс - как искаме тогава "достойно" да загуби? Тия неща се учат с времето, ей го и Стоичков как постепенно улегна и ги усвои. Ама ние първо го оплюхме, докато той помагаше на народи по света да научат къде е България. Така ли все ще си дъвчем и плюем шампионите? Казвам ви, хора, на мен пък ми е кофти заради това. Не ценим достатъчно даровете Божии, които по милост са ни дадени, просто защото прекалено се вторачваме в човешките несъвършенства. Охулваме ги и сме сигурни, че трябва и има защо. Пък после чакаме прокълнатите дарби да ни донесат благословение ли? Неее... Така те един ден се обръщат срещу нас...

*

Знаем, Кубрат отказа няколко милиона, за да се състезава под немски флаг, което щеше да значи много по-качествено настойничество и управление на неговата кариера, с много повече протекции и възможности за изява. Но той направи своя съзнателен избор и той не може да не се уважава. Аз поне не помня друг наш спортист след Дан Колов, който да е отказвал да бръкне до лакти в кацата с меда. Естествено, не всеки българин е длъжен да му е фен, но лично аз зад грубоватата му външност виждам един мъж на честта, дълга и националното достойнство. Тоя човек ме вдъхновява като заговори за България. Чувства се как сърцето му е посветено на тая страна и на тоя народ. Затова възприемам битките му не като негови лични, а като наши, български.

anonymous708973
11-19-2014, 09:48
"простак" бил (той и Кличко после така го нарече)...

Не е вярно това.
Просто журналистите ни са малоумни и или не знаят как се ползва руско-български речник, или нарочно търсят евтини сензацийки. Думата, която употреби Кличко, в превод означава "неприятен, неприятелски настроен човек".

Joe An
11-19-2014, 10:33
Думата, която употреби Кличко, в превод означава "неприятен, неприятелски настроен човек".

И Кубрат не изрече благородни думи към Кличко, както обикновено го прави към родината си. Но донякъде се опитвам да го разбера - беше се оставил на хората около него да надценят възможностите му в момента и не очакваше така бързо и болезнено да бъде приземен. Абсолютно съм убеден, че ако беше взел навремето милионите и се състезаваше за Германия, нямаше да се стигне до такъв резил (е, аз в личен план страхотно ценя това, че не го направи, обаче искам да кажа - агенцията му щеше да подходи къде-къде по-отговорно с подготовката, спаринг-партньорите, тактиката и т.н., може би нямаше да се хвърли веднага на тоя мач, а всичко щеше да си стане плавно и методично, стъпка по стъпка; под нашия флаг чужденците мислят единствено комерсиално и как да забършат бързо парсата, понеже не сме страна-фактор на международната арена). А не знам дали ще се съгласиш, но и Кличко го третираше чрез К2 високомерно и постоянно му цъкаше номерца, което може и да си е част от играта в тоя спорт, но нашият се остави да бъде доста изнервен. Понеже да те следят на всяка крачка като диверсант за допинг-тестове, а ти да си недосегаем, това не е феър-плей. Помниш случая с Ланс Армстронг и как в днешно време всеки се опитва да докопа и задържи върха с малко зобчица... И ако украинецът наистина е спортсмен, какъвто ни убеждава, че е на пресконференции, сам щеше да разсее съмненията около себе си, особено след онова прословуто скъсване на мускулни влакна и подозрително бързото му възстановяване след него. Не искам да го демонизирам и не казвам, че с това име Влад е някакъв вампир или върколак - аз също изпитвам респект към постиженията му както в бокса, така и в живота, но и при него ееентелектуалското му презрение към Кобрата ми дойде в повече. Понеже ако искаш да те уважават противниците ти, уважавай ги и ти, а не им спретвай малки мръсни номерца. Но така ще да е, докато К2 организира "цирка"... Ще бъдат подбирани само удобните хамали и ако някой от тях може да се отчете с няколко татарски тупаника като при нашия, халал ще са му...

(Между другото, и аз като фен на Кубрат бях малко шашардисан от неговото представяне и се надявам той да е оставил зад гърба си най-полезния за него мач в досегашната си кариера (стига максимално да си извади поуките и да действа според тях за в бъдеще). Все пак да му отдадем заслуженото, понеже той сбъдна мечтата на цялото многохилядно боксьорско войнство по света да предизвика митичния Кличко, че даже и да му вкара няколко Опулевки :) А ето и на какво попаднах преди малко, струва си да ти го споделя, човек. Това е мнението за двубоя на Владимир Золотарев - треньорът, извел Кличко до олимпийската титла в Атланта през 96-та година. Насърчително за нас е да чуваме и такива коментари на спецове, за да не изпадаме в другата крайност на бабаитското превъзнасяне - принудителната "Кална Баня" :) "Пулев е голям юнак! Успя да се събере след нокдауните, бързо се възстановяваше след пропуснатите удари. Не се съобразяваше и за миг с факта, че Кличко е шампион. Вървеше напред, биеше се. Думите му отпреди мача нямат никакво значение. Това се и очаква от един претендент. Независимо от това, че Кличко пращаше Пулев в нокдауни, интригата се запази до края. Мачът беше много интересен и потвърди тезата, че в супертежка категория понякога един удар може да реши всичко.”)

an7raks
11-19-2014, 15:23
Joe An, +++++++
:)

anonymous708973
11-19-2014, 19:58
И Кубрат не изрече благородни думи към Кличко, както обикновено го прави към родината си. Но донякъде се опитвам да го разбера - беше се оставил на хората около него да надценят възможностите му в момента и не очакваше така бързо и болезнено да бъде приземен. Абсолютно съм убеден, че ако беше взел навремето милионите и се състезаваше за Германия, нямаше да се стигне до такъв резил (е, аз в личен план страхотно ценя това, че не го направи, обаче искам да кажа - агенцията му щеше да подходи къде-къде по-отговорно с подготовката, спаринг-партньорите, тактиката и т.н., може би нямаше да се хвърли веднага на тоя мач, а всичко щеше да си стане плавно и методично, стъпка по стъпка; под нашия флаг чужденците мислят единствено комерсиално и как да забършат бързо парсата, понеже не сме страна-фактор на международната арена). А не знам дали ще се съгласиш, но и Кличко го третираше чрез К2 високомерно и постоянно му цъкаше номерца, което може и да си е част от играта в тоя спорт, но нашият се остави да бъде доста изнервен. Понеже да те следят на всяка крачка като диверсант за допинг-тестове, а ти да си недосегаем, това не е феър-плей. Помниш случая с Ланс Армстронг и как в днешно време всеки се опитва да докопа и задържи върха с малко зобчица... И ако украинецът наистина е спортсмен, какъвто ни убеждава, че е на пресконференции, сам щеше да разсее съмненията около себе си, особено след онова прословуто скъсване на мускулни влакна и подозрително бързото му възстановяване след него. Не искам да го демонизирам и не казвам, че с това име Влад е някакъв вампир или върколак - аз също изпитвам респект към постиженията му както в бокса, така и в живота, но и при него ееентелектуалското му презрение към Кобрата ми дойде в повече. Понеже ако искаш да те уважават противниците ти, уважавай ги и ти, а не им спретвай малки мръсни номерца. Но така ще да е, докато К2 организира "цирка"... Ще бъдат подбирани само удобните хамали и ако някой от тях може да се отчете с няколко татарски тупаника като при нашия, халал ще са му...

(Между другото, и аз като фен на Кубрат бях малко шашардисан от неговото представяне и се надявам той да е оставил зад гърба си най-полезния за него мач в досегашната си кариера (стига максимално да си извади поуките и да действа според тях за в бъдеще). Все пак да му отдадем заслуженото, понеже той сбъдна мечтата на цялото многохилядно боксьорско войнство по света да предизвика митичния Кличко, че даже и да му вкара няколко Опулевки :) А ето и на какво попаднах преди малко, струва си да ти го споделя, човек. Това е мнението за двубоя на Владимир Золотарев - треньорът, извел Кличко до олимпийската титла в Атланта през 96-та година. Насърчително за нас е да чуваме и такива коментари на спецове, за да не изпадаме в другата крайност на бабаитското превъзнасяне - принудителната "Кална Баня" :) "Пулев е голям юнак! Успя да се събере след нокдауните, бързо се възстановяваше след пропуснатите удари. Не се съобразяваше и за миг с факта, че Кличко е шампион. Вървеше напред, биеше се. Думите му отпреди мача нямат никакво значение. Това се и очаква от един претендент. Независимо от това, че Кличко пращаше Пулев в нокдауни, интригата се запази до края. Мачът беше много интересен и потвърди тезата, че в супертежка категория понякога един удар може да реши всичко.”)

Страхотен пост, напълно съм съгласна и те поздравявам за начина, по който поднесе гледната си точка. :)

102
11-19-2014, 20:01
владко е изкукал

Andjyy
11-19-2014, 20:16
. Думата, която употреби Кличко, в превод означава "неприятен, неприятелски настроен човек".

добре че е пантерката да ви каже
марш да учите езици
нищо не знаете

ааама ха
калпазани

Joe An
11-20-2014, 08:44
...и те поздравявам за начина, по който поднесе гледната си точка. :)

Мерси!

"Продължаваме напред... Продължаваме напред... Продължаваме напред..." - да завърша с един знаменателен цитат на бате Кобричко ичиргу боил :)