PDA

View Full Version : STREET FITNESS



joroto20
11-12-2014, 17:41
Начинаещ съм относно Street Fitness-а.Искам да почна да се набирам и т.н.Обаче съм много зле,правя едно набиране макс 2. Повече ми е трудно(имам предвид на един път).Та към въпроса,какво да направя да започна.Някви упражнения със гири ли?Или нещо др.Разбрах че Street Fitness-а му е майката.Искам да стана здрав и релефен.А на 14 години съм и смятам че ми е рано за фитнес.Искам да се набирам,да правя кофички и упражнения за корем ама ми е трудно :D.

TIFOSO
11-12-2014, 18:19
След малко Rakshy ще се появи, ще те напсува и ще ти даде някои съвети.

Rakshy
11-12-2014, 18:56
След малко Rakshy ще се появи, ще те напсува и ще ти даде някои съвети.

С глас се засмях, дейба :D :D

Black SyM Bellamy
11-14-2014, 11:45
Лицеви опори ? коремни преси ? Правил ли си някога ??? :Д нормално е да не може да се набираш ;)
На 14 си,не си много малък но не си за фитнеса.Прави повече сери с повече повторение лицевите,с гиричките си прави упражнения ;) и ще започнеш да се набираш ;)

TIFOSO
11-14-2014, 11:54
повече сери


Така ще губи маса..

anonymous708973
11-14-2014, 12:16
Лицеви опори ? коремни преси ? Правил ли си някога ??? :Д нормално е да не може да се набираш ;)
На 14 си,не си много малък но не си за фитнеса.Прави повече сери с повече повторение лицевите,с гиричките си прави упражнения ;) и ще започнеш да се набираш ;)

Абе, никак не претендирам да разбирам, но можеш ли да ми обясниш как коремните преси и някакви упражнения с гирички ще помогнат за набиране? За набиране трябва гръб и бицепс, доколкото знам. Ракши да ме поправи, ако греша, моля.

Авторе, малък си за фитнес, пък не си малък да си "здрав и релефен"?

Rakshy
11-14-2014, 17:50
Да, гърба и бицепса са включени в набиранията като работата на бицепса зависи от това в каква посока се движат лактите т.е. при широкия надхват на набиранията бицепса има много малка заслуга, докато при тесния подхват има огромна роля.

Най-добрите начини да увеличиш броя набирания са негативи (ако искаш упражненията да са базирани на лост за набиране). Негативите са следното: скачаш и се хващаш или се покатерваш на стол и застава в горното положение на движението от там почваш бавно да се спускаш надолу, ама колкото можеш по-бавно докато не стигнеш земята, като го направиш се качваш пак и така примерно на 3 серии по 8 (или по колкото можеш) след като се чувстваш по-силен след някво късо време започваш със задържания в горно положение + негатив, т.е. след като си се качил на стола държиш колкото можеш и след това бавно започваш да пускаш.

Ще питаш защо негативи? Защото принципно хората са по-силни в негативната част на движението просто заради начина, по който са устроени мускулните влакна. Така като станеш по-силен в негативната, ставаш по-силен и в "позитивната" :D


С въпросните гири - сгъване за бицепс + гребане т'ва е най-добрия ти вариант. Много добро упражнение за развиване на гърба е и https://www.youtube.com/watch?v=5LZa9TzkjRg


А сега малко и за кретенщината: Не, стрийт фитнеса не му е майката. Не, тичането няма да те направи от буца на нацепена батка, въпреки че последните точно това проповядват.
Да, тренировките със собствено тегло са добри до някъде, но ако вярваш че са най-оптималното нещо си просто поредния тъп гъз.
Другото, което е: ръката ти е 2/3 трицепс (грубо), така че ако искаш по-голяма ръка докато още тренираш по лостове, не забравяй и за кофички и диамантени лицеви опори (май така ги наричаха).

Ако си тръгнал да тренираш заради някой факан минет също си тъп гъз. Един мъж трябва да има сила, не плочки.

(офтопик нещата бяха, за да отговоря и на предполагаеми бъдещи въпроси)

anonymous708973
11-14-2014, 19:41
Честно, аз пък където виждам нацепени батки, обикновено всичко, което правят, е да вдигат тежко, грам кардио не правят, съответно нулева издръжливост. Избягват кардиото, защото е женско занимание и бла-бла.

Иначе и на мен ми беше полезен постът ти, благодаря : )))

Rakshy
11-15-2014, 15:48
Ама то кардиото Е за потки :D

Единственото нещо, на което една батка трябва да държи е на пиене и на бой в дискотека :D

anonymous708973
11-15-2014, 23:18
:D :D :D

RiB
11-17-2014, 18:38
Абе, никак не претендирам да разбирам, но можеш ли да ми обясниш как коремните преси и някакви упражнения с гирички ще помогнат за набиране? За набиране трябва гръб и бицепс, доколкото знам. Ракши да ме поправи, ако греша, моля.

Авторе, малък си за фитнес, пък не си малък да си "здрав и релефен"?

Брей, издигнахте ми се в очите, пантеро... вашите познания са забележителни!