PDA

View Full Version : Как да го накарам да ми прости



Puh
11-13-2014, 19:48
Здравейте, имам един проблем на главата от дълго време.
С бившия ми приятел имаме доста драматична история. Дълго време той ме харесваше, а аз просто го разигравах, защото не значеше нищо за мен, карали сме се няколко пъти сериозно, спирали сме да си говорим за месец - два, но винаги всичко се е оправяло от само себе си. Дори в един момент, както сте разбрали ходехме, но решихме, че като приятели сме по - съвместими и че иначе нямаме бъдеще.
Проблемът е, че малко преди краят на учебната година той ми се разсърди, защото съм контактувала с едно момиче, с което имаха кратка история. Цялата история ми се стори твърде детинска и не обърнах внимание, но от тогава минаха месеци, а той все още не ми е простил. Опитах да говоря с него, в момента дори сме стигнали до едно положение, в което си говорим, колкото да се дракаме, но си искам приятеля. Може би като повечето хора твърде късно осъзнавам какво съм имала в негово лице и желая да си го върна, но с всеки ден той се отдалечава все повече от мен. Не знам как да си го върна..вярвах, че хората не се забравят просто така, но на моменти имам чувството, че никога не съм значела нищо за него и не мога да го повярвам..искам да го провокирам да говори с мен или пък да спре да се държи така, но всичко е безрезултатно..не знам как да постъпя.
Това, което ми е било обяснено от общи приятели е, че се е почувствал предаден и че може би, дори все още е имал и продължава да има нещо към мен, но не мога да намеря логика в действията му, не можем и да говорим..а ми липсва, заради това ви моля за съвет и ако някой открие логика в действията му, моля да каже..

Yoh_
11-14-2014, 21:42
Здравей!
Първо трябва да си изясниш дали си заслужава да се занимаваш с това момче. Ако се е разсърдил за подобна работа, показва детинско поведение и иска да сигнализира за нещо. Вместо да се сърди, би трябвало да те попита дали искаш нещо от него или от другото момче и да си изясните нещата като големи хора.
Може и да се прави на сърдит, за да му обърнат внимание. Някой хора са свикнали от малки, че ако са сърдити вкъщи, родителите ще ги съжалят и ще им обърнат внимание. Да предположим, че това е случаят. Би ли била щастлива в такава връзка? Най-вероятно би имало проблеми заради голямото му его.
Аз мисля, че ако някой е важен за теб, е по - добре да преглътнеш егото си и да отидеш да поговориш с него.
Ако не си сигурна, че това е човекът за теб и си заслужава, по-добре пробвай да се запознаваш с нови хора на места, където сигурно ще срещнеш по-добър.
Все пак истинският проблем тук може би не е че си искаш приятеля, а че просто не може да приемеш, че той те отхвърля и ти вече нямаш надмощие над него/връзката. В началото ти си била по-властната, а сега сякаш той си го връща. Сърденето може да е детинско, но е доста силно като "оръжие" да накараш някой да съжалява.
В живота има много други възможности да намериш подходящ човек за теб.
Успех