PDA

View Full Version : Овулация



lady6
11-14-2014, 22:48
Здравейте . Много ще се радвам да ми отговорите на някои въпроси , за да съм по - спокойна. Та аз съм на 17 и с приятеля ми го направихме за първи път без презерватив , пробвахме и като стана аз му казах да спре за да не стане белята и се оказа , че целите сме във кръв. Искам да ви попитам кога е овулацията , защото тогава има най-голяма вероятност да забременеещ. На мен ми дойде на 28 ,в овулация ли съм или не съм? Ние искаме да го правим , тъй като ходим веюе година и половина и си му е време. Та ако си в овулация и използващ презерватив опасно ли е ? Брагодаря много за отговорите :)

FriskyQT
11-15-2014, 08:18
Евалата, че те е чакал година и половина ;D
Ся към темата.... Що първо аджеба не прочетохте някоя и друга книжчица за секса, а побързахте да се изджагъркате, пък квото стане... Т'ва, че сте били целите в кръв е от разкъсването на химена(девствената ципа), понякога има кръв, друг път няма. При теб е имало. Ако ти е редовен цикълът значи овулацията д/г 14 дена преди следващия цикъл, така че е възможно вчера да си била в овулация. Секса в овулация без презерватив е опасен заради предеякулационната течност, която момчетата отделяме преди да свършим, ако твоя е неопитен нищо чудно дори да не знае к'во е т'ва... Няма как да ти кажем ние дали е станало нещо, просто можем да ти кажем, че може и да е станало, така като нямате грам сексуална култура и тръгвате да се порите, стане ли нещо ще си сърбате попарата.

the_black_mamba
11-15-2014, 08:32
Абе как ще правите секс бе презерватив при положение, че дори не знаеш кога е овулацията??????????????....Овулац ията е трае 4-5-6 дни след края на мензиса....нз кога ти е свършил цикъла,така че сама си изчислявай...

3oPuTy
11-15-2014, 09:16
Овулацията се пресмята по формула и са нужни доста повече неща от датата, в която ти е започнала менструацията.
В нета има много калкулатори - пробвай с тях. Разбира се, тези данни са приблизителни.

FriskyQT
11-15-2014, 10:22
Извинявай много мамба, ама си в грешка, овулацията е ден-два, това към което се отнасяш ти е фертилността ;) Прочети в нета малко, ще ти е от полза

Wildcattt
11-16-2014, 16:10
ако си с андроид може да си изтеглиш приложението "Моя календар". В него си отбелязваш кога си била в цикъл, а той ти изчислява кога ти свършва, кога ти е овулацията, кога ти е следващия цикъл и още интересни неща. Пробвай лесно и удобно е.