PDA

View Full Version : Идеи за коледно тържество?!!! О.о



xNarcisseNoir
11-15-2014, 20:27
Макар,че има още много време от Коледа ние от училищния парламент още от сега се заемаме за работа. В нашето училище ни е като обичай да правим коледно тържество, в което да се събират всички класове и да се забавляват. Миналата година направихме шоу "Звездите се раждат на Коледа", в което децата,които имаха желание да се изявят с нещо се записваха. Понеже тази година нямаме никакви идеи ще направим "Звездите се раждат на Коледа 2". Аз съм заместник председател (така да кажем) и ми дадоха срок до няколко дни да предложа идеи за тържеството. В момента единственото, което ми идва наум са призове за учителите и дотам.. Никакви идеи нямам, в главата ми е празно и не ми се иска да дам само това предложение на училищния парламент, затова ви моля, ако имате идеи - насреща съм :) Благодаря предварително.

prosto_chovek
11-15-2014, 21:47
Първото, което им дойде наум, като видях "да се изявят" беше а.) да изработят децата собственоръчно коледна украса и да се гласува за победител с награда, б.) есе или съчинение на коледна тема пак с награда. Само не го обръщайте на маскарад. :)

shmatarok
11-15-2014, 22:29
При нас имаше изработване на коледни картички и украса или коледни сладкиши и след това ги продавахме, като парите отиваха за благотворителност.

galaxy29
11-16-2014, 00:29
При нас имаше изработване на коледни картички и украса или коледни сладкиши и след това ги продавахме, като парите отиваха за благотворителност.
мда и при нас имаше коледен базар

Lilanda
11-16-2014, 07:14
Какво по-хубаво от благотворителност по Коледа? Базарът е добра идея, а ако ти се иска да е нещо по-различно, може да предлагате ястия на чужди нации - гуакамоле, борш, халушки и други. Може дори да предложите на учениците да сготвят нещо и да го донесат.

anonymous708973
11-16-2014, 08:57
Какво по-хубаво от благотворителност по Коледа? Базарът е добра идея, а ако ти се иска да е нещо по-различно, може да предлагате ястия на чужди нации - гуакамоле, борш, халушки и други. Може дори да предложите на учениците да сготвят нещо и да го донесат.

Това, за съжаление, няма да го позволят, ако директорката е по-стриктна. За храна, която се продава, се иска одобрение от ХЕИ.

DisappointedDreamer
11-16-2014, 09:06
Какво по-хубаво от благотворителност по Коледа? Базарът е добра идея, а ако ти се иска да е нещо по-различно, може да предлагате ястия на чужди нации - гуакамоле, борш, халушки и други. Може дори да предложите на учениците да сготвят нещо и да го донесат.

Това го правехме в гимназията, в чужбина, и беше уникално преживяване. Имаше и танци, музика, както и кратки презентации на история и култура на различните страни.

Може да организирате караоке вечер, или просто някакъв "Коледен Бал". Пускате билетчета, а събраните пари от тях, давявате за благотворителност. :)

RapExotic
11-16-2014, 15:15
Направете коледен концерт. Може и с някаква благотворителна цел. Преди това направете кастинг и всеки, който иска да участва с нещо да се яви. Имате достатъчно време за организацията.
Преди години правихме подобен благотворителен концерт за едно болно дете и имаше голям успех. Включихме се много хора и беше доста весело изживяване за всички. Отразиха го дори по The Voice.

Lilanda
11-16-2014, 15:21
Това, за съжаление, няма да го позволят, ако директорката е по-стриктна. За храна, която се продава, се иска одобрение от ХЕИ.
Мнооооого малко директорки са толкова стриктни.

Плюс това в старото ми училище сме имали такива пазари, траещи по около месец-два и на никого не му мигваше окото. Това е България все пак, не го забравяй.

anonymous708973
11-16-2014, 16:01
На нас не ни разрешиха навремето.

Mischeto
11-17-2014, 15:15
Направете коледна театрална постановка?

Lilanda
11-17-2014, 15:21
На нас не ни разрешиха навремето.

Е, има и изключения.