PDA

View Full Version : Детската Евровизия



Stoqn_Trakiev
11-15-2014, 21:29
Конкурса беше за "Детска Песен". Песента на италианчето не беше детска. Крисия си изработи първото място, но не го получи. Въпреки това се радам ! Видяхме и каква е подкрепата на уж "братушките"
http://iconomicabg.blogspot.com

sl1nceetoo
11-15-2014, 23:14
Крисия е много сладко, пък и талантливо, дете. Браво!

Stoqn_Trakiev
11-15-2014, 23:53
За съжаление Кубрат си взе боя тази вечер.....

http://iconomicabg.blogspot.com

galaxy29
11-16-2014, 01:37
Крисия е много сладко, пък и талантливо, дете. Браво!
такава е, но компаниращите й момченца (които също са талантливи) нямаха място на българско представяне, с тея турски именца ;д

Stoqn_Trakiev
11-16-2014, 06:30
И може би заради пианистите си не е първа.


http://iconomicabg.blogspot.com

anonymous708973
11-16-2014, 10:37
Разкошна песен, бе, направо не мога да повярвам как едва вчера я чух!!

Hayashi
11-16-2014, 15:35
Мелодията на песента е изплагиатсктвана. Всички, на които праних оригинала се съгласиха.
А дечицата едва ли са си писали песента те, така че не ги виня изобщо. Много са сладки и тримата. И не мога да повярвам колко ужасни хора има, които нападаха двете момченца, за имената им и как нямали право да представят България. На Запад, ако някой ми каже, че нямам право да правя нещо на база името ми преспокойно мога да го обвиня в расизъм.

Nonetheless
11-16-2014, 16:17
На Запад, ако някой ми каже, че нямам право да правя нещо на база името ми преспокойно мога да го обвиня в расизъм.

То и тук може, просто в края се оказваш резак, сапун, изменник и неистински българин.

tori
11-16-2014, 19:55
Много са сладки и тримата. И не мога да повярвам колко ужасни хора има, които нападаха двете момченца, за имената им и как нямали право да представят България. На Запад, ако някой ми каже, че нямам право да правя нещо на база името ми преспокойно мога да го обвиня в расизъм.
Точно - децата са на не повече от 10-11 години ако не се лъжа, не разбирам каква е тая дискриминация. Гледах някъде във фейсбоклука, че бяха нарекли близнаците резаци, турчаля, педерастчета и нам-кво. Тесногръдието и неблагодарността не са ми по вкуса.

Blab
11-16-2014, 20:05
Мелодията на песента е изплагиатсктвана. Всички, на които праних оригинала се съгласиха.
кажи за оригинала, защото аз, докато я слушах, чувах друга песен на Евгени, даже след малко ще демонстрирам в импровизиран меш-ъп:Д

anonymous708973
11-16-2014, 20:09
Блаааб, кутията ти е пълна!

Auriss
11-16-2014, 21:48
Точно - децата са на не повече от 10-11 години ако не се лъжа, не разбирам каква е тая дискриминация. Гледах някъде във фейсбоклука, че бяха нарекли близнаците резаци, турчаля, педерастчета и нам-кво. Тесногръдието и неблагодарността не са ми по вкуса.

да, и мен страшно ме подразни това.

А песента е готина. Бе въобще симпатични лапета са :33

Hayashi
11-17-2014, 05:32
https://www.youtube.com/watch?v=Yn-oemgzlEU

Ето го оригиналът.

Ewok
11-17-2014, 07:44
От това, което чух, италианската песничка беше супер зле, наистина не разбирам защо спечели. Супер посредствена и скучна и не показваше кой знае какви данни. Нашата песен беше so-so, но поне Крисия извади добър глас.
От чутите най-много ми хареса Малта, супер различна и яка и момичето пееше прекрасно, като малката Таря :Д
Арменската не можах да я чуя.

Stoqn_Trakiev
11-17-2014, 09:42
От това, което чух, италианската песничка беше супер зле, наистина не разбирам защо спечели. Супер посредствена и скучна и не показваше кой знае какви данни. Нашата песен беше so-so, но поне Крисия извади добър глас.
От чутите най-много ми хареса Малта, супер различна и яка и момичето пееше прекрасно, като малката Таря :Д
Арменската не можах да я чуя.

Точно така! Италианчето се опитваше да пее за зряла любов, каквато няма как да познава. Точно Крисия отговори на изискванията на конкурса. Естествено песента беше избор на "Маестрото"но изпълнаниетъо на малкото момиченце беше феноменално. Иманата на Хасан и Ибрахим няма как да не подразнят някого. Руснаците (имам няколко руснаци колеги) се пръснаха от смях като чуха тези имена. Всъщност според тях това е било нещото което е отпъдило ръзнаците да дадат точни за България. Останалите не се повляха от това а Холандците показаха на всички че песента на Крисия проби геополитическия вот.
http://iconomicabg.blogspot.com

Blab
11-17-2014, 13:19
https://www.youtube.com/watch?v=Yn-oemgzlEU

Ето го оригиналът.
просто прогресията в началото е подобна;
тази прилича повече на Incomplete нa BSB (http://youtu.be/WVe80iZtlYU)

тази на Крисия е същинска "Жива рана"; ))

колкото до дебата тук, българската песен не беше детска, противно на медийните твърдения.
политически изряден текст с естрадно звучене и маниерно изпълнение (това, всъщност, ме гнуси в цялата история)
освен арменската, холандската песен беше по-приятна (будна, жива, танцувална, с която децата/тийновете биха слушали за удоволствие). сръбската ми допадна най-много, но съзнавам, че нито момичето беше съвсем дете (в държанието, във визията, със зрелостта си), нито песента - детска; )

//Пантера, ще си почистя пощичката по-късно днес и ще ти пиша (или на имейл, че ми е по-удобно)

Blab
11-17-2014, 13:32
http://vocaroo.com/i/s0kbZ0Gnbagg
mash-up :Д

BlauMeise
11-17-2014, 14:40
Заслужаваха първото място. Италианчето не показа кой знае какво. А момичето от Малта, лично мое мнение е, че се опитваше да имитира възрастен, което въобще не и отива, но какво да се прави може би са търсели оригиналност. Направи ми впечатление, че повечето момиченца направо си бяха жени, но както и да е.

anonymous895156
11-17-2014, 19:22
такава е, но компаниращите й момченца (които също са талантливи) нямаха място на българско представяне, с тея турски именца ;д

крисия да не е българско именце ;/

TIFOSO
11-17-2014, 19:52
такава е, но компаниращите й момченца (които също са талантливи) нямаха място на българско представяне, с тея турски именца ;д

galax akbar

galaxy29
11-17-2014, 19:57
мда, аз това се замислих, че ако беше джесика или ванеса примерно, нямаше да ми направи такова впечатление, тъй че не е честно подобно дискриминиране
пък и в крайна сметка за нашата страна се бориха тез хубавци

Ewok
11-18-2014, 08:38
тази на Крисия е същинска "Жива рана"; ))


Ми той Евгени толкова си може :д

Dagichka
11-18-2014, 19:53
http://vocaroo.com/i/s0kbZ0Gnbagg
mash-up :Д
ох, слушам го за 5ти път :д

niknedo
11-24-2014, 19:47
абе като видях темата и си помислих че ще е нещо за блестящото представяне на БГ децата, а то се оказа, че си е почти РАСИСТКА. Можете ли да се зарадвате заради самото изпълнение и да забравите или поне да спрете да коментирате кой как се казва. Всеки носи името което родителите са му дали (без значение от народност и етнос - всички сме хора) ???

therichbitch
11-30-2014, 17:10
Мен пък супер много ме издразниха някои, примерно Орлин Горанов, които говореха само в единствено число, все едно само тя е участвала и дума не обелиха за двете момченца, а те са толкова скромни дечица. Супер грозно ми се стори.


На Запад, ако някой ми каже, че нямам право да правя нещо на база името ми преспокойно мога да го обвиня в расизъм.
Затова ли си смени ударенията на имената?

galaxy29
11-30-2014, 17:21
Мен пък супер много ме издразниха някои, примерно Орлин Горанов, които говореха само в единствено число, все едно само тя е участвала и дума не обелиха за двете момченца, а те са толкова скромни дечица.
да и аз наскоро гледах някакви интервюта и това ми направи грозно впечатление


иначе забравих да отбележа, че много ме впечатли как хубаво са съчетали цветовете на костюмчетата и папионките на момченцата, роялите и рокличката на крисия

а колкото до песничката, въореки че явно мелодията и не е оригинална, пак се е получила хубава

TIFOSO
11-30-2014, 18:07
кой победи

therichbitch
11-30-2014, 18:17
Италия

TIFOSO
11-30-2014, 18:18
аз бях за Иран

мафия

мафия

мафия

d-r.Zob
12-04-2014, 00:02
Мелодията на песента е изплагиатсктвана. Всички, на които праних оригинала се съгласиха.
А дечицата едва ли са си писали песента те, така че не ги виня изобщо. Много са сладки и тримата. И не мога да повярвам колко ужасни хора има, които нападаха двете момченца, за имената им и как нямали право да представят България. На Запад, ако някой ми каже, че нямам право да правя нещо на база името ми преспокойно мога да го обвиня в расизъм.

Песента е послание точно срещу такива реакции. България могат да представят, дори и изпълнители от чужбина, готови да застанат под името и знамето на България. Лошото в случая е, че не Крисия и братчетата-близнаци се представяха на този конкурс, а корпоративната организация, експлоатираща децата и бедните им семейства с цел печалба. Най-скандално за мен е, че този бизнес интерес разпали национална вражда на детски конкурс, макар и с благовидно послание. Това, което ме радва е, че милионите които пръснаха, бяха хвърлени на вятъра, защото домакинството догодина, от което трябваше да извлекат най-голяма печалба, отиде в друга страна и този бизнес кръг остана с пръст в уста.