PDA

View Full Version : Съвет



faster1997
11-17-2014, 18:15
Здравейте, аз съм момче на 17 и от малък имам астма, не е в напреднала фаза (искам да кажа, че рядко имам пристъпи), но когато ходя на фитнес често се задъхвам, четох някъде че е препоръчително преди физическа дейност да използвам инхалатора си.
Вие какво бихте ме посъветвали?

skate
11-17-2014, 18:30
tiq tigani za nikav hui nestavat vij uti s kvi gotvi

d-r.Zob
11-17-2014, 20:39
Плуването е най-доброто лечение на астма. Почвай да плуваш редовно и разреди фитнеса.

faster1997
11-17-2014, 22:00
Знам, че плуването е най-доброто лечение, но не мога да плувам като се пробвам и започва да ми става гадно и ако продължа да се опитвам най-много да получа пристъп.. и личната ми лекарка е казвала да зпозна да плувам, но просто не мога.. не ми се отдава

georgi12
11-18-2014, 09:26
Инхалатор ползвай само в краен случай - той съдържа кортикостероиди и определено не е полезен а много вреден.

BluE_s
11-23-2014, 17:25
Инхалатор ползвай само в краен случай - той съдържа кортикостероиди и определено не е полезен а много вреден.

Вредна е баба ти!
Имаш ли някаква поддържаща терапия и ползваш ли инхалатор при нужда? Всъщност е добре да се консултираш с пулмолог.

IviG
11-24-2014, 19:02
Аз също като бях малка бях с астма, а към днешна дата съм с обем на белите дробове на критичната граница и знам за какво говориш. За да не направиш някой гаф най - добре се консултирай с пулмолога си. Иначе аз не получавам пристъпи вече, но понякога преди тежка тренировка взимам Теотард или Вентолин. Все пак по - добре иди на лекар, защото тези лекарства не са шега работа.

IviG
11-24-2014, 19:04
Вредна е баба ти!
Имаш ли някаква поддържаща терапия и ползваш ли инхалатор при нужда? Всъщност е добре да се консултираш с пулмолог.
И да вредни са кортикостероидите ! Това, че помагат за едно не значи, че не могат да се отразят негативно да друго! Или и ти си поредния недипломиран он лайн лекар?!

BluE_s
11-29-2014, 13:18
И да вредни са кортикостероидите ! Това, че помагат за едно не значи, че не могат да се отразят негативно да друго! Или и ти си поредния недипломиран он лайн лекар?!

А ти за какъв се имаш за да знаеш толкова много? Ако искаш да обиждаш, поне пиши на лично, за да не задръстваш темата.