PDA

View Full Version : След 7-ми клас ???



KingsizeBG
11-18-2014, 12:52
Здравейте :)
Насочил съм се към IT .
Ако може да ми дадете малко инфо : Какво ще се прави , какви неща ще учим ?
Та другият въпрос : Ще се пишат ли програми и ще се изучават ли компютърни езици ?
Ако може и да ми посочите някои добри училища по IT .
Много съм объркан , сестра ми много , много не я интересува , а аз незнам какво да правя :((
Ето едно училище , което в този форум едно момче сподели : http://pgea.info/
Предложете ми някои училища , ако може и сайтовете им , но да са в София .

OMGOMG
11-18-2014, 15:27
По мое мнени по-добре пиши математика.После като искаш да учиш ИТ се кандидатства за уневерситет с нея а не с ИТ.

Death Gun
11-19-2014, 19:07
Избери ТУЕС - най-добрата гимназия в София за информатика и инф. технологии. Няма да съжаляваш. В момента уча в ТУ-София и хората от ТУЕС знаят много повече от тези в другите техникуми. Ще учите основите на 5-6 програмни езика и като влезеш в университет ще ти е лесно.

BeTheOne
11-19-2014, 19:38
Не се надявай само на училище. Ако имаш желание да ставаш програмист избирай си език и учи. Единици са преподавателите, които реално могат да те научат да програмираш така както пазара изисква. Преподавателите могат да ти дадат някаква първоначална основа.

Замисли се какво искаш да програмираш? Сайтове, десктоп приложения, програми за мобилни устройства, програми за машини с ЦПУ. За всяко изброено по-горе си има езици: C, C++, C Sharp, Java, Ajax, PHP, JavaScript, Асемблер и какво ли още не. Просто трябва да си наясно, с какво ти се занимава.


Поздрави!


BeTheOne