PDA

View Full Version : StreetWorkout но как?



Condor-A-
11-18-2014, 15:34
Здравейте :) .. На 12 години съм,висок съм 1,56 ,63 килограма,искам да започна StreetWorkout тоест тренировки на лостове.. но проблема е ,че килограмите пречат.. Въпроса ми е как да ги сваля? Бягане,фитнес,Кардио? Благодаря предварително :)

Rakshy
11-18-2014, 16:45
Дай малко по-сериозно бе пичага, кви са тия глупости!? Ти си на 12 и ще правиш диети и трансформации ахахахаххахаха
За к'во се буташ между шамарите от толкова рано?! Практикувай някакъв спорт - било то баскетбол, футбол, волейбол, ако щеш бокс или нещо бойно(джудо, карате, самбо, бжж, таекуондо[бал съм го как се пише]). Ти си с детско тяло а си тръгнал по mainstream-a да се мяташ по лостове. Има си време за всичко. Като станеш на 15-16 отивай да вдигаш тежести, а не да висиш по лостове (не че има нещо лошо).

Имаш пълната свобода да се опитваш да се набираш, да си цъкаш някви лицеви опори, ама нямаш физическата сила за нищо по-сериозно. На този етап си яж нескуик-а и чакай топките ти да проработят(а.к.а да влезнеш в пубертета)

А и да не забравяме: Защо по дяволите искаш да започнеш "StreetWorkout"? Знаеш ли какво изобщо значи "Кардио" и ако на тая възраст не бягаш, тогава какво по дяволите правиш?

Condor-A-
11-18-2014, 20:04
Здравейте Rakshy,бягам,но се чудя с кой спорт да сваля килограмите,благодаря за предложениеята.Относно StreetWorkout знам,че това е уличен фитнед и да,гледах момчетата по площадката как се набираха и тренираха и си казах защо и аз да не пробвам.. Оказа се,че е по трудно от очакваното.. Едно момче ме посъветва да сваля килограмите и пак дасе пробвам да се набирам.. Така се запалих и просто попитах как да ги сваля по-бързо.. Кардио мисля,че са тренировките,в които няма тежести,тоест бягане,скачане на въже,клекове,лицеви и коремни :)

Rakshy
11-18-2014, 20:30
На 12 си, най-голямата грешка, която можеш да направиш е да тръгнеш да сваляш килограми. Наслаждавай си се на детството, яж си сладко и т.н. и не се занимавай с глупости. Всяко чудо за 3 дни, ще ти мине желанието :D


Че ще ти е по-лесно като си по-лек е така. По-добре се опитай да градиш сила въз основа на моментното ти състояние. Малко по малко ще качваш сила. Пак ти казвам приеми го просто като занимание, не като няква тренировка, защото не само нервната ти система не е готова за подобно нещо, но и тялото ти дори не е близо. Така ще си киснеш на площадката, ще се опитваш да се набираш, да правиш лицеви опори и т.н. за някъв период от време и ще почнеш да ставаш по-добър. Така е със всичко.

И не напълно, половин истина :D Кардио тренировката е тренировка целяща понижаване на подкожните мазнини (отслабване),подобряване работата на сърцето, подобряване на дишането, в която можеш да включиш тежест, ако искаш. Към кардио приспадат тичане (на каквото и където и да било), каране на колело, скачане на въже. Лицевите опори и т.н. не са кардио. Да, някои атлети може да ги използват в някаква последователност и да ги считат за кардио тренировка, но традиционно няма такава практика.

skate
11-18-2014, 20:42
ahahahahaaha zdraveite kondora-a moga da vi kaja da si gledate pokemonite i da ne sa zanimavate s gluposti 6toto vi otiva detstvoto...kato stane6 na 16-17 togava misli za fitnes

Condor-A-
11-19-2014, 03:51
ahahahahaaha zdraveite kondora-a moga da vi kaja da si gledate pokemonite i da ne sa zanimavate s gluposti 6toto vi otiva detstvoto...kato stane6 na 16-17 togava misli za fitnes

Какво детство имаш предвид? Без спорт или? И не искам фитнес в зала,а уличен.. Разликата е,че едното е много по-полезно и добро от другото( говоря за Street-a) ;) .. Един мой съученик тренира и е доста здрав,пък е без хапове.. Не мисля,че с лостове си развалям детството..:)

Condor-A-
11-19-2014, 03:54
Аз искам открит фитнес,а не в зала. Разликата е,че единия е много по-полезен и добър от другия (говоря за уличния).Имам един съученик,който тренира на лостове и е доста здрав,естествено без хапове и анаболи,така че не мисля,че лостовете ти провалят детството ;)

Condor-A-
11-19-2014, 04:00
Темата може да заминава в коша,благодаря ти Rakshu :)

anonymous908491
11-19-2014, 17:06
Аз искам открит фитнес,а не в зала. Разликата е,че единия е много по-полезен и добър от другия (говоря за уличния).Имам един съученик,който тренира на лостове и е доста здрав,естествено без хапове и анаболи,така че не мисля,че лостовете ти провалят детството ;)

Фитнес в зала се нарича каланетика и се упражнява от жени.
Тия на лостовете могат само да клекнат и лапнат патката на серизоните спортисти, за друго не стават.

tochko
11-19-2014, 20:51
Здравей, papugai е напълно прав. Общо взето на улицата може нещата да са ти по-интересни, но всичко се ограничава до собствено тегло. Във фитнеса имаш допълнителна тежест с която можеш да се оформиш много по- цялостно. Забележи, че хората които посещават само лостове са по-релефни но нямат кой знае колко маса. Представата ти за "здравина" ще се промени и ще искаш и от 2те :) . За сега направи каквото ти каза Rakshy. По желание може да прочетеш литература за чистене но не гладувай а карай режим+спорт. 12 е чудесна възраст да започнеш някакъв такъв понеже шанса ти да станеш машина е по-голям. Желая ти успех :)

anonymous908491
11-20-2014, 14:25
Имах друго предвид, а не за теглото. На улицата се учиш сам или от също толкова неуки индивиди, спортист се става с треньор, който е минал по твоят път и знае как се правят правилно нещата.
Не случайно при спечелването на нещо се споменава и името на треньора, неговата работа не е да служи за красота.
Не случайно при драстична промяна при някой спортист, се говори за нов треньор или нов метод на тренировки.