PDA

View Full Version : Здравословно хранене



mariamagdalena
11-18-2014, 18:52
Храните ли се здравословно и балансирано. Следите ли какво хапвате през деня или само гледате да заситите глада?

iakatamacka
11-19-2014, 06:33
Преди време се храних отвратително. Каквото намеря, слагам в устата в движение и това беше. Банички, чипс, кроасани с шоколад, шампанско и други подобни глупости. Най-редовно ядях и в Мак доналдс и KFC... на кратко - де що има вредни храни ги поглъщах. Наскоро обаче моя съученичка се разболя от диабет, но не от този дето боледуват бабите, а този който се получава от скапана храна. Оказа се, че нейния начин на хранене не се различава много от моя и това ме накара да преосмисля нещата още преди да съм получила шамар от организма си. От близо година вече гледам да си приготвям храна за изпът, като най-често майка ми я приготвя аз просто си я опаковам и взимам ако знам, че ще мога да ям в движение. От няколко седмици използвам едни кутии за храна от http://www.lunchbox.bg с които мога да си нося храната без да ми се разливат разни мазнотии от чантата. Чесно казано в началото ми беше доста тъпо, защото храната която так аили иначе е вредна е супер вкусна. Имаше близо месец в който мислих да се откажа от тази си нова идеята и вместо да ям готвените манджи на майка ми (които така или иначе ям за вечеря) да си ям пак фаст-фуд, поне да ми е вкусно. След около месец обаче нещата се промениха. Сега ако ми дадете нещо от макдоналдс то няма да ми е вкусно. Странно но вкуса ми се промени и нещо което преди време е било гадно а друго вкусно, сега е точно обратното. Ясно всичко може да се тренира, дори вкуса. Сега разбирам фитнес маниаците, които ядат безвкусни протеини и разни там отвратителни здравословни храни как издържат - на тях просто име вкусно вече :)

AngelBelchev
11-19-2014, 06:45
В един момент се свиква, да. Зимата се тъпчех с всякакви лайна и изгубих форма. Ядях по 2 пъти на ден. Единия по обед - тогава една голяма пица си я знаех като отче наш. Второто хранене ми беше вечерта и продължаваше докато запълня всяка фуга в стомаха ми - кажи речи от 9 до след полунощ трупам ли трупам в тоя корем. Пролетта това приключи и в началото изобщо не знаех как ще заменя меденки с ябълки примерно или баници и бози с яйца и овесени ядки. Сложно е първите 1-2 седмици, после се свиква. Редовно имах по 4-5 еднакви хранения на ден - мръвки + картофи или ориз.

Hayashi
11-19-2014, 13:59
Често не ям достатъчно. Твърде често направо. С идеята да не ям разни боклуци навън пропускам хранения. Или пък имам твърде много неща за вършене и до храната така и не се стига. Надявам се скоро да променя това. Иначе си купувам здравословна качествена храна и се опитвам да си приготвям за хапване сама. Това, че вече живея сама е голям плюс, защото ми е доста по-лесно да си избирам здравословна храна в магазина.
Карам я на предимно зеленчуково-плодова диета и със сигурност имам известен недостиг на протеини (както и на желязо), но се опитвам да включвам повече риба в менюто си.
Има много още какво да се желае, но съм на прав път.

marilyn
11-19-2014, 17:28
Всъщност, никога не съм се хранила супер вредно, но в последно време сериозно се замислих върху храненето си. Не съм била фен на KFC, Mc Donalds и подобни, дори са ми били отблъскващи. Но си хапвах дюнери, банички, пици. Откакто спрях и да пуша, се стремя да ям по-изчистено. За съжаление, навън е трудно, особено в университета. Често пъти нямаме почивка или е твърде кратка, затова гледам да си нося нещо за хапване.

Започнах да ям и повече плодове, защото винаги ми е било много трудно с тях. Не съм постигнала кой знае какво, но се чувствам по-добре, като ям балансирано, отколкото ако се храня като преди.

BlauMeise
11-21-2014, 16:32
Често не ям достатъчно. Твърде често направо. С идеята да не ям разни боклуци навън пропускам хранения. Или пък имам твърде много неща за вършене и до храната така и не се стига.

Боже, не си причинявай това. Така може да се стигне до проблеми със здравето с годините, образуват се стомашни язви и много други гадости. Ако нямаш време за хранене през деня защо не си носиш в чантата кутийка с храна приготвена вкъщи?

_sLaDuRaNa_
12-02-2014, 19:40
Гледам да заситя глада :D нямам много време за да се храна здравословно и да обръщам внимание какво ям прелапвам нещо колкото да не умра от глад

duparinka
12-29-2014, 22:16
Търсите природни продукти, които да ви помогнат да се чувствате и да изглеждате по-добре? Открихте ги! Форевър Ливинг Продъктс предлага висококачествени продукти за здраве и красота. Компанията е разработила гама от напитки с алое вера и козметични продукти, които позволяват на милиони хора по света да се докоснат до забележителните свойства на това растение и благотворното му въздействие върху цялото тяло. Прибавете към тях разнообразните хранителни добавки и продукти от пчелния кошер и ще получите цялостна система за постигане на по-добро здраве и красота.
Koито има интерес към продуктите нека ми пише за повече инфо и цени: 0883494378 filis.m@abv.bg
За хора, който искат да си докарват допълнителен доход чрез Форевър Ливинг Продъктс могат да се обръщат също към мен.
Доставки за цялата страна, а в София и налично може.
http://www.flp.bg/bg/Products_Supplements_bg.htm