PDA

View Full Version : Гадно време...косата ми се къдри помощ :(



bambam123
11-19-2014, 08:42
Здравейте мацки ... някоя от вас може ли да ми даде съвет как да не ми се къдри косата в това влажно време.. както я изправя излизам навън и за 5 минутки вече става стърчаща,къдрава и гадна. Има ли някакви продукти който да държат косата права в такова време? Една моя колежка ми препоръча преса на Ремингтон S 8590 KER , тя не е без пари все пак за мен е голяма сума,бих си я позволила но само ако знам че наистина ще има ефект.Вие какво бихте ми препоръчали?Много благодаря :)

П.С
Знам че има такива темички но нямам никаква представа как да ги намеря , за което се извинявам...

Schatzi
11-19-2014, 11:18
И аз съм така, няма спасение. Ползвам скъпа преса и това не помага по никакъв начин. И продукти за коса съм ползвала, но и те нищо не правят. Просто се примиряваш.. и като е влажно времето си връзваш косата.

ManuelaK
11-19-2014, 16:36
Пробвала ли си с допълнителни продукти след изправянето,нещо от типа на L'Oréal Professionnel Tecni Art Hairmix (http://www.enzo.bg/loreal-professionnel/tecni-art-hairmix-stilizirassh-preparat-sredna-fiksacija/)

marilyn
11-19-2014, 17:24
Хубава преса ли ползваш? Възможно е да е от нея. Иначе Аз съм много доволна от http://www.zlatnaribka.com/loreal-professionnel/liss-unlimited--za-izglazhdane/krem-za-izglazhdane-s-termo-zashtita-loreal-liss-unlimited-150-ml

Това е крем, който защитава косата при изправяне и едновременно я приглажда. Не съм къдрава, чуплива съм, но косата ми е непокорна. Преди и на мен ми се начупваше и бухваше във влажно време. Е, ходих и на сауна и парна баня на скоро, бях с вързана коса през цялото време. Пускам си косата по едно време.. не беше мръднала.

Viktoria.93
11-19-2014, 17:38
И моята правеше така, сега като я измия я навъртам на масур и я оставям така да изсъхне. Като я пусна имам загладени масури... ефектно е. Така не стават рошави като е влажно времето. Пробвай.

Viktoria.93
11-19-2014, 17:39
Съвет - не ползвай преса. Не. От нея още повече ще става така косата като се изтощи. Грижи се за косата, здравата коса не шупти..

strawberry88
11-24-2014, 21:40
Слагай по-мазнички маски и после продукт след баня. И все пак, хората с къдрави коси са прокълнати каквото и да използват, да им става така във влажното време. ;D

bambam123
11-26-2014, 15:50
Ами моята коса не е къдрава , просто е чуплива . Но на влажно време става бухнала и ми е гадно да ходя така ... Колежката която ми препоръча пресата на Ремингтон с кератина каза че до сега е сменяла доста преси за коса , но тази щяла да е последната защото имала голям ефект. Каза че дъжд я е валяло но косата и е останала права и не се къдри от влагата.. мисля да рискувам с нея .. Знам че има разлика от коса до коса но искрено се надявам да ми помогне...